Agnieszka Jerzyk najlepsza w ITU Sprint African Cup – Cape Town 2014

Agnieszka Jerzyk (Real 64-sto Leszno), mistrzyni świata U-23 na dystansie olimpijskim zwyciężyła w rozgrywanych w Kapsztadzie triathlonowych zawodach sprinterskich o Puchar Afryki. Najlepszy ze startujących Polaków, Mateusz Kaźmierczak (Adgar Fit Pro) był dziewiąty.

Agnieszka Jerzyk RPA 2014

Jerzyk zakończyła rywalizację w Kapsztadzie z czasem 01:09:51 i wyprzedziła Kate Roberts z RPA (01:09:59) oraz reprezentującą Bermudy Florę Duffy (01:10:06). Czwarte miejsce, z czasem 01:10:25 zajęła Maria Cześnik (Adgar Fit Pro), a siódme zawodniczka WMKS Olsztyn – Magdalena Mielnik (01:11:46).

Wśród mężczyzn najlepszy był Richard Murray z RPA, który zakończył zawody w Kapsztadzie w czasie 01:01:26. Drugi był Wian Sullwald (RPA) z czasem 01:02:09 a trzeci Jonas Schomburg (01:02:34).  Najepszy z Polaków, Mateusz Kaźmierczak zajął dziewiąte miejsce (01:03:46). 11. i 12. miejsce zajęli reprezentanci AZS AWF Katowice, kolejno Łukasz Michalak (01:04:11) oraz Tomasz Marcinek (01:04:21).  Jako trzynasty, z czasem 01:04:21 sklasyfikowany został Kacper Stępniak (Tri Saucony Rumia). Tomasz Bembor (AZS AWF Katowice) zakończył zawody na 15 miejscu (01:05:32), a Maciej Grembski (Centrum Sportowe Głogowski Triathlon) zajął 22. miejsce (01:09:06).

W rozegranym 16 lutego ITU Sprint African Cup – Cape Town 2014 wzięło udział 16 triathlonistek oraz 26 triathlonistów.