Agnieszka Jerzyk tuż za podium – Challenge Prague

Agnieszka Jerzyk ukończyła Challenge Prague na czwartym miejscu. Jej strata do pierwszej zawodniczki to 2 min. 41 sek. Zawody odbyły się na dystansie połowy ironmana 1,9-90-21,1. Za zajęcie 4 miejsca Agnieszka wygrała 1.150 Euro. Triathloniści ścigali się w ścisłym centrum miasta, na trasie położonej bardzo blisko Zamku na Hradczanach, Mostu Karola czy Teatru Narodowego. Fala upałów nie ominęła również Pragi, temperatura przekraczała 30 stopni w cieniu. Drugim zawodnikiem PRO z Polski był Jacek Tyczyński, który nie ukończył rywalizacji.

Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich, pięciokrotny Mistrz Świata ITU i dwukrotny Mistrz Świata Ironman 70.3 Javier Gomez ESP wygrał zawody Challenge Prague w czasie 3:44:40 z przewagą ponad 6 minut nad drugim zawodnikiem Pablo Dapena ESP. Pablo trenuje razem z Javierem. Javier Gomez w tym sezonie szykuje się do udziału w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 i Ironman Kona. Niespełna dwa miesiące temu triathlonista zadebiutował na pełnym dystansie Ironman w Australii. Pomimo złamania bariery 8 godzin (7:56) zajął drugie miejsce. Jednak wystarczyło to aby zapewnić sobie przepustkę na Hawaje.

W zawodach wzięło udział aż 47 amatorów z Polski. Najszybszy czas uzyskał Jakub Rapacz 04:29:52, dało to jemu 4 miejsce w kategorii 25-29. Najwyżej sklasyfikowaną osobą była Natalia Bihun, która zajęła 3 miejsce w kategorii W30-34 (05:01:43). Tuż za podium na 4 miejscu uplasowali się także Filip Graczyk M18-24 (04:33:52) i Karolina Leśniak W35-39 (05:13:37).