brett sutton
Home Poradnik Biblioteka triathlonisty Triathlon od A do Z oraz Ironman - poradnik dla początkujących (konkurs)

Triathlon od A do Z oraz Ironman - poradnik dla początkujących (konkurs)

sobota, 12 lipca 2014 przez  Iwona Brzezińska

Na półkach księgarni coraz częściej można spotkać książki o tematyce sportowej, w tym i o triathlonie. Wydawnictwo Septem podesłało do nas dwie propozycje poradników triathlonowych. Dzisiaj napiszemy o tym dla początkujących triathlonistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem.

 

"Triatlon od A do Z - Trening do wszystkich dystansów" - jest to książka rozpoczynająca się od zupełnych podstaw, więc jeżeli nie masz żadnego pojęcia o tym czym jest triathlon i co jest potrzebne, żeby zacząć go uprawiać, to na pewno po przeczytaniu pierwszego rozdziału dowiesz się tego. Autor bardzo dokładnie opisuje każdy element przygotowań do treningu triathlonowego i pierwszego startu. Zwraca uwagę na sprzęt, dietę, pomaga określić jakim jesteś typem sportowca oraz jak wpasować trening w wypełninony harmonogram dnia. Można powiedzieć, że książka prowadzi za rękę do debiutu triathlonowego.

 

W kolejnych rozdziałach znajdziecie przykładowe cykle treningowe, propozycje menu, 24-tygodniowy plan treningowy oraz zasady dbania o sprzęt trenignowy. Na końcu znajdziecie obszerny słowniczek pojęć triathlonowych.

 

O autorze

Mark Kreanthousponad 1000 razy przekraczał metę wyścigów sportowych na całym świecie. Ukończył w sumie 400 triathlonów, w tym 32 triathlony Ironman. Całe 32 lata życia poświęcił treningom i zgłębianiu tajników sukcesu triathlonisty. Dziś nadal startuje w swojej grupie wiekowej, przede wszystkim jednak szkoli swoich następców — sportowców, którzy osiągają fenomenalne wyniki w triathlonach na całym świecie. Mark opracował własny system monitorowania obciążenia organizmu, dzięki któremu osiągniesz optymalną wydolność i w pełni przygotujesz się do zawodów!

 

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa Septem - 49zł.

 

A u nas książkę można wygrać! Wystarczy napisać w komentarzu poniżej jakich trzech zawodników znajduje się na okładce. Pierwsza osoba, która odpowie poprawnie otrzyma od nas książkę.

Iwona Brzezińska

Iwona Brzezińska

Lekkoatletka, sprinterka (dystanse 60m, 100m, 200m oraz sztafeta 4x100m). Największe osiągnięcia to Mistrzostwo Europy Juniorów na 100m oraz w sztafecie 4x100m (Kowno 2005), finał Mistrzostw Świata Seniorów 4x100m (Helsinki 2005), brązowy medal Mistrzostw Europy U23 (4x100m, Debreczyn 2007), wielokrotna reprezentanka Polski podczas Mistrzostw Świata i Europy, medalistka Mistrzostw Polski.

Po 13 latach spędzonych na bieżni, obecnie rośnie w niej pasja do triathlonu - debiut na dystansie sprinterskim został już zaliczony w 2013 roku.

10 Liczba komentarzy:

 • ^ Iwona Brzezińska poniedziałek, 14 lipca 2014 13:55 Umieszczone przez: Iwona Brzezińska

  Rozwiązanie konkursu to Alistair Brownlee, Chrissie Wellington oraz Lisa Norden, czyli pierwsza odpowiedź powtórzona trzykrotnie :) od jsp jest prawidłowa!

  Gratulujemy i skontaktujemy się mailowo.
  Pozostałym osobom radzimy być czujnym, bo już wkrótce kolejne konkursy.

 • ^ Grzegorz Markowicz niedziela, 13 lipca 2014 10:16 Umieszczone przez: Grzegorz Markowicz

  Witam!

  Naprawde fajna ksiązka. Bezcenna jesli ktos sam układa plany albo bardzo pomocnazeby zrozumieć bozce treningwe sugerowane przez trenera. Napisana łatwiejszym jezykiem niz Biblia Triathlonu. Fajne uzupelnienie ksiązki Sidora. Naprawde polecam dla tych którzy chcą sie dokształcać teoretycznie.

 • ^ Piotr Górski niedziela, 13 lipca 2014 09:47 Umieszczone przez: Piotr Górski

  W sumie to nie wiem czy Brownlee to Alistair, czy może Jonathan, są dość podobni :P a zdjęcie nie dość, że w okularkach to jeszcze z dziwnej perspektywy, także może prawdziwe jest:
  Jonathan Brownlee
  Chrissie Wellington
  Lisa Nordén

  :)

 • ^ Kamil Jurczak sobota, 12 lipca 2014 09:27 Umieszczone przez: Kamil Jurczak

  Alistair Brownlee, Chrissie Wellington, Lisa Norden

 • ^ JSP sobota, 12 lipca 2014 09:23 Umieszczone przez: JSP

  Przepraszam, za wpisanie komentarza tyle razy - pisałem na tablecie i cały czas nie wyświetlał mi się żaden z tych, który wysłałem więc ...próbowałem dalej! :)

 • ^ Filip Odważny sobota, 12 lipca 2014 09:17 Umieszczone przez: Filip Odważny

  Od lewej:
  Alistair Brownlee
  Chrissie Wellington
  Lisa Norden

 • ^ jsp sobota, 12 lipca 2014 09:16 Umieszczone przez: jsp

  Alistair Brownlee, Chrissie, Norden

 • ^ Piotr Górski sobota, 12 lipca 2014 09:14 Umieszczone przez: Piotr Górski

  Alistair Brownlee
  Chrissie Wellington
  Lisa Nordén

  eh. byłem drugi - zawsze to na pudle ;)

 • ^ jsp sobota, 12 lipca 2014 09:12 Umieszczone przez: jsp

  Alistair brownlee, chrissie , norden

 • ^ jsp sobota, 12 lipca 2014 09:10 Umieszczone przez: jsp

  Alistair brownlee, chrissie , lisa norden

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test