Ivan Rana pobiegł boso! Kotfica wysoko w Madrycie

W niedzielę 1 maja odbyły się zawody we francuskim mieście Pays d’Aix IRONMAN 70.3. Jest to pierwsza impreza z tej serii na naszym kontynencie w sezonie 2016. Mieliśmy tam naszego reprezentanta w kategorii pro. Bartosz Banach zajął 22 miejsce zdobywając 2 punkty do klasyfikacji generalnej. W rankingu zajmuje obecnie 411 miejsce. Część rowerową pokonał w czasie 2:20:25 a na biegu uzyskał czas 1:22:10. Zawody odbywały się w trudnych warunkach pogodowych. Anulowano pływanie ze względu na silny wiatr i niską temperaturę. W zawodach zwyciężył Bertrand Billard (FRA) a wśród kobiet wygrała Tine Deckers (BEL).

Natomiast krótkodystansowcy ścigali się w Pucharze Europy. 2016 Madrid ETU Triathlon był rozgrywany na dystansie olimpijskim. Najlepszy wynik z polskiej ekipy uzyskała Paulina Kotfica, która zdobyła 6 miejsce. Wśród mężczyzn Konrad Zdun zajął 39 miejsce. Magdalena Mielnik i Tomasz Brembor niestety nie ukończyli zawodów. Trasa rowerowa w Madrycie była techniczna z licznymi krótkimi, ale ostrymi podjazdami. Mogli to wykorzystać silni kolarze i tak też się stało w wyścigu kobiet. Zwyciężczyni Lucy Hall (GBR) wyszła jako pierwsza z wody i nie czekając na inne zawodniczki rozpoczęła samotną ucieczkę. Zdołała utrzymać tą przewagę do samego końca wyścigu.

IvanRanaPobieglBoso2

Wśród mężczyzn na pierwszym miejscu podium stanął doświadczony zawodnik Kristian Blummenfelt (NOR), którego często możemy zobaczyć w najwyższej lidze WTS. Najciekawszą postacią był znany dziś z długich dystansów, a kiedyś zawodnik na dystansie olimpijskim, uczestnik IO, Ivan Rana (ESP). Zawodnik ten postanowił pobiec boso! Wyszło mu to całkiem nieźle, bo na 10 km uzyskał czas 33:02 i zajął ostatecznie 6 miejsce. Rzypomnijmy, że Ivan urodził się w 1979 roku i obecnie startuje z powodzeniem na pełnym dystanie Ironman. W 2013 roku był 6 na Mistrzostwach Świata na Hawajach a w 2014 wygrał Ironman Klagenfurt z czasem 7:48:43.