brett sutton
Home Blogi Zachciało się... !!!

Zachciało się... !!!

Luty 26, 2014 23 Komentarze Triathlon Arkadiusz Cichecki

Tak, tak... mądrować to się każdy potrafi! Periodyzacja, regeneracja, to tak należy, to siak.... Ale żeby wziąć to sobie jeszcze do serca a najlepiej do głowy! Głowy, notabene mocno wyliniałej i oszronionej, która zawieszona w jakieś próżni nie chce podążać krok w krok za poddającym się prawą natury ciele.

Co z tego, że po raz kolejny udało się wyjechać w Alpy. Poddać innej pasji jaką jest narciarstwo zjazdowe... Spędzić miło czas z przyjaciółmi z którymi z uwagi na dzielącą nas odległość i codzienną pogoń widuje się dwa razy w roku! Zachłysnąć się monumentalnością gór, nacieszyć klimatycznym miejscem! Oderwać od szarości i monotonności... Co z tego jak nie ma się umiaru!? Można było jeździć po prostu mniej, rozkoszować się okolicą , usiąść, odpocząć, delektować się piwkiem ... Nie, no nie! Trzeba od momentu otwarcia do zamknięcia, nie jeździć a zapie..... , jak pies z wywalonym ozorem! Jeszcze tu, jeszcze tam , przecież zdążę, dam radę! Uda ,,się palą"?!... dobrze, przecież to forma treningu..! Przejechanych 430 km w sześć dni to nie powód do dumy ale raczej oznaka głupoty! (Podkreślę, że w tym wieku, wcześniej bywało więcej i człowiek dawał radę).  Efekt?! Przeciążone stawy kolanowe! Następnego dnia po powrocie, mimo świadomości o złym stanie nóg – hurra na rower! Piękna pogoda aż prosi się odpalić mtb! I znowu na wariata, toż to trzeba nadrobić... Jakoś to będzie, przecież to inna praca mięśni (tylko stawy te same!).... I co ?! Przymusowa pauza! Za radą Profesora odpuściłem dwa dni treningu a zanosi się na więcej i oby na tym się skończyło.... Kulosy bolą! Kilometraż w lutym będzie cieniutki!  Platiemu dawało się komentarze odnośnie przeprowadzonych treningów : ,,dupy nie urywa"! :-)

Teraz samemu sobie mogę zadać pytanie retoryczne – ,,i co mądrusiu!?"

A może za bardzo uwierzyłem ekspertowi Marcinowi S., że Ci z Aleksandrowa to jacyś z wyjątkowymi genami, których można przed Robocopami stawiać! :-)

Marcinie, powiadam Ci, że to zwykli ludzie.... może jednak nie do końca , u niektórych głowy szwankują...

Wniosek? W przyszłym roku, z uwagi na plan IM2015 trzeba będzie zrezygnować z nart! :-( Na coś trzeba postawić....

A we wspomnianym IM 2015 cisza.... Nadal zainteresowanych pragnę uspokoić, jest plan awaryjny.... Damy radę! :-)

Borem i lasem.

P1010208

O autorze

"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą" Fiodor Dostojewski
Zobacz inne wpisy tego autora

Komentarze (23)

Bogusław Pergoł 2014-02-27 11:44:31

Bartek, musiałem rano pączki wypiekać ;-). A tak na serio, to zachodzę w głowę jak mogłem źle budzić nastawić. Jak się obudziłem, to tylko szpetnie zakląłem budząćc niechcący szanowną małżonkę. Ale w odwodzie mam basen o 22-giej. Być może nawet na tym samym torze :-)

Bartek Zyntek 2014-02-27 09:50:16

Boguś a na pączki zapracowałeś dzisiaj ;) ? Na basenie było puste miejsce dla Ciebie :) Masz pracę domową do odrobienia.

Bogusław Pergoł 2014-02-27 08:38:20

Arek, Jaki tam ekspert ze mnie...Po prostu znam ze słyszenia :-). No dobra, żarty na bok. Dwa pączki za mną :-)

arkadiusz cichecki 2014-02-27 08:20:48

Boguś, bombardini nie widziałem ale skoro moja żona (fanka) nie kosztowała tzn, że nie było.... jägermeister za bardzo kojarzy się z apteką.... Jeżeli już to gluhwein... :-) Swoją drogą to widzę, że ekspert z Ciebie w tej materii.... :-)

Bogusław Pergoł 2014-02-26 22:02:33

Rozumiem. Zell am See. W takim razie musiał to być jägermeister ;-)

arkadiusz cichecki 2014-02-26 21:49:23

Piotrek ten ból to z głupoty! A mówią, że nie boli! :-) Bogus, tym razem Austria...... Rozpoznaje przeciwnika :-)

Bogusław Pergoł 2014-02-26 21:35:01

Chwilę mnie nie było, a tu tyle ciekawych komentarzy. W końcu jakiś ruch w interesie :-). A ta fantazja to pewnie po bombardino :-)

Piotr Papierz 2014-02-26 21:33:01

A może te bóle, to od zjazdów tyłem?!

Artur Pupka 2014-02-26 21:12:38

Powstrzymam sie:)))

arkadiusz cichecki 2014-02-26 21:08:58

Artur, dostrzegles swoim sokolim okiem promień skrętu nart?! To pewnie i klasę twardości..... :-) Nartki są dość uniwersalne.... Tylko proszę , nie rzucaj kolejnej rękawiczki ... :-)
Zaloguj się aby komentować

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test