brett sutton
Home Blogi Jest niebiesko! :-)

Jest niebiesko! :-)

Lipiec 03, 2015 6 Komentarze Triathlon fifan [adamk]

... czyli pięknie.

 

Lubię niebieski. Kiedyś, w akademiku mieszkałem w niebieskim pokoju, lubię niebieskie ubrania, mam niebieski samochód, jeden z moich ulubionych sieczkowych utworów do spinningu to remix „I'm blue" i...  od ubiegłej soboty mam jeszcze niebieską koszulkę. Z pięknym napisem Celtman! 2015 Finisher.

 

Zbieram jeszcze myśli i siły, postaram się napisać wkrótce kilka słów na temat tych fantastycznych, a chyba trochę niedocenianych zawodów. Dlaczego niedocenianych? W jakimś stopniu pewnie dzięki słabym filmom prezentującym edycje z ubiegłych lat – można odnieść wrażenie, że to jakiś leniwy bieg po pastwiskach.

 

A tymczasem – ja ciągle mam dylemat jak interpretować zawody Celtman! w porównaniu z Norseman. Poziom trudności oceniłbym jako zbliżony, albo cięższy na rzecz Celtman'a. Bardzo trudna część biegowa skłania mnie ku temu. W porównaniu z nxtri to zupełnie inny poziom, inne wyzwanie, ale  mniejsza o to.

 

Mamy duże poczucie spełnienia i satysfakcji. Ja jestem podwójnie dumny z mojego teamu. W innym składzie niż w Norge – spisali się świetnie: Marcin, Maciek, Andrzej i Radek.  Gdyby  były jeszczze specjalne koszulki za fair play – powinni je dostać. Jednemu zawodnikowi uratowali wyścig, dając mu (moją :-)) oponę zaraz na początku etapu kolarskiego, poza tym -  przez cały etap kolarski wspierali praktycznie  2 zawodników, mnie i Pawła, którego team miał awarię samochodu. Spisali się fantastycznie.

 

Zawody ukończone. My zajęliśmy miejsce #50 w całej stawce.

Było na nich 4 Polaków, wszyscy mamy niebieskie koszulki –to też świetny wynik.

 

Jeszcze nie miałem czasu nawet przeglądnąć zdjęć z wyjazdu, gdy tylko się to uda, postaram się pokazać, czym jest Celtman! (uwaga: miejscowi wymawiają to „Keltman" :-)).

Dla zobrazowania jak wygląda środkowa sekcja biegu (kilometry 19-34) – zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z trasy. Jakość marna, ale oddaje charakter trasy. Wierzchołek w oddali po prawej stronie to najwyższy punkt trasy biegowej.

 

https://youtu.be/Jo03yKv-BMY

 

A o czym teraz już myślę? Że 2 kamyczki z 3 już mamy, cel jest bliski...

 

Pozdrawiam,

adamk

O autorze

rocznik '74, w latach szkoły podstawowej i średniej koszykarz, od zawsze biegacz, niespełniony pływak i kolarz bez 'kolarzówy' Romet Sport. Od 2002 roku maratończyk, od 2011 IronMan finisher, od 2013 Norseman finisher (71. open), od 2015 Celtman! finisher (50. open) Nadrabiając zaległości uparcie trenuję pływanie i kolarstwo. Triathlon wypełnia moje życie sportowe i osobiste: w cudnej radości bycia tatą trzech dziewczyn :-) Adam Krzystolik Katowice adamk@fifan.pl
Zobacz inne wpisy tego autora

Komentarze (6)

fifan [adamk] 2015-07-15 09:32:02

Dzięki, na razie przekopuję się przez zdjęcia - również w tym zakresie team się spisał :-). W weekend spróbuję w końcu coś napisać. Trzeci kamyczek to oczywiście suixtri.com, jak dobrze pójdzie...

Bogusław Pergoł 2015-07-10 07:54:10

Gratulacje Adamie, ale gdzie jest relacja z tego spektakularnego występu? A jaki jest ten trzeci kamyczek?

Pawel Bach 2015-07-09 11:06:16

Adam Twoj TEAM I Ty jestescie WIELCY . 100 razy dziekowalem I bede dziekowac kolejne 100 . Uratowaliscie tylek Szwedowi z ktorym mieszkalem w tym samym hoteliku i mi . Pozdrowienia od mojego teamu . NorseCeltmanie !.

Marcin Stajszczyk 2015-07-03 19:04:10

Gratuluje Adam! Przy Twoich wyczynach z trudem można sie cieszyć z władnych;)))

Artur Pupka 2015-07-03 15:12:38

Jestes niesamowity! Gratulacje:)

Jakub Masiuk 2015-07-03 12:40:18

Gratulacje! Cóż więcej powiedzieć życzę aby dalej było równie dobrze, bo cele jakieś są ;-) Ja weekend będę miał swój szczyt czyli IM w warunkach tropikalnych
Zaloguj się aby komentować

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test