Bugdoł wygrywa w Niemczech!

Ewa Bugdoł wygrała triathlon w niemieckiej miejscowości Chiemsee. Zawody były rozgrywane na dystansie 2km pływania, 83km jazdy rowerem i 20,6km biegu. Dzięki uprzejmości naszej najlepszej zawodniczki na długim dystansie korzystamy z opisu rywalizacji, jaki Ewa zamieściła na swoim blogu:

„W zeszłym roku zdobyłam drugie miejsce w silnie  obsadzonej stawce zawodniczek. W tym roku pogoda nie rozpieszczała, kiedy dotarłam na miejsce padał deszcz, a termometry wskazywały 12 stopni Celsjusza. Temperatura wody w jeziorze wynosiła 15 stopni. Start był z wody, a wysokie fale uniemożliwiały płynięcie na kolejne boje, napiłam się wielokrotnie wody.  Wyszłam z dwoma mężczyznami,  ale szybsza okazała się Czeszka Eva Potuckowa, która ukończyła etap pływacki około 1 min wcześniej. Zrobiłam szybką zmianę i pędem ruszyłam  na trasę rowerową.

bugdol chiemsee_2

Na trasie wiał silny wiatr, ale na szczęście nie padało. Na pierwszej pętli wyprzedziłam Potuckową i do końca utrzymałam prowadzenie na rowerze.  Trochę zawieruszyłam się w boksie i na trasę biegową wyszła wcześniej Czeszka, ale po 3 kilometrach już byłam na prowadzeniu i nie oddałam go już do końca. Cieszy mnie fakt, że poprawiłam zeszłoroczny rezultat i to w gorszych warunkach atmosferycznych Mój wynik to 4:18:40, na drugim miejscu uplasowała się Eva Potuckowa z czasem 4:21:10 ,a trzecie miejsce zdobyła Katrin Esefeld  z wynikiem 4:24:21.”