Cameron Brown w wieku 45 lat po raz 20 na podium IM New Zealand

Cameron Brown NZL w wieku 45 lat po raz 20 z rzędu stanął na podium Ironman New Zealand. Bijąc swój własny rekord trasy i osiągając czas maratonu 2 godziny 41 minut (!) zajął trzecie miejsce w kategorii PRO. Cameron Brown jest najstarszym zawodnikiem w historii, który dwa lata temu, w wieku 43 lat zwyciężył zawody Ironman. Jego historia startów w Ironman w Nowej Zelandii składa się z 12 zwycięstw, 5 drugich pozycji i 3 trzecich miejsc na podium. Jak sam zapewnia w przyszłym roku planuje ponownie wystartować w tych zawodach, wtedy już będzie mieć ukończone 46 lat. Cameron Brown po raz kolejny udowodnił, że po 40 można jeszcze kręcić niesamowite czasy w światowej klasy zawodach.

Po dziesięciu latach starań i czterokrotnie zajmowanym drugim miejscu w tej imprezie, Terenzo Bozzone NZL, zwyciężył po raz pierwszy w swoim kraju. Dodatkowo złamał barierę 8 godzin chociaż trasa nie należy do najszybszych.

Cieszy obecność Polaków na antypodach. W zawodach uczestniczyli Rafał Borowiak, Artur Mickiewicz i Maciej Belski, poniżej ich wyniki.