Challenge Prague – Marcin Ławicki w TOP10, u amatorów dwa podia dla Polaków

Zawody Challenge Prague odbyły się w stolicy Czech na dystansie 1/2 ironman, czyli 1,9-90-21,1. Triathloniści ścigali się w ścisłym centrum miasta, na trasie położonej bardzo blisko Zamku na Hradczanach, Mostu Karola czy Teatru Narodowego. W zawodach wzięło udział trzech zawodników PRO z Polski. Najwyżej sklasyfikowany został Marcin Ławicki, który ukończył rywalizację na 10 miejscu z czasem 4:11:26. Jego strata do pierwszego zawodnika Floriana Angerta to 16 minut i 37 sekund. Kacper Adam ukończył zawody na 14 pozycji, uzyskując wynik 4:24:25. Natomiast Ewa Bugdoł nie ukończyła zawodów.

Challenge Prague ukończyło 16 amatorów z Polski. Nasza reprezentacja wywalczyła dwa podia. Andrzej Lewandowski uplasował się na 2 miejscu w kategorii M60-64 (5:53:08). Z kolei Jarosław Jabłoński zajął 3 miejsce w kategorii M45-49 (4:57:31). Najszybszy czas uzyskał Tymoteusz Goczoł 4:55:31, dało to jemu 16 miejsce w kategorii 30-34.
Jedyna Polka, która ukończyła triathlon to Liliana Trzaskoś (7:27:42). Liliana zajęła 23 miejsce w kategorii W30-34.