Challenge Salou – Sebastian Karaś wygrał kategorię wiekową M25

Pierwsze zawody triathlonowe w sezonie pod szyldem Challenge Family to Salou w Hiszpanii. Dystans ½ ironman ukończyło 5 zawodników PRO oraz 8 amatorów z Polski. Wśród kobiet najwyższe, 14 miejsce zajęła Aleksandra Jędrzejewska 4:36:22. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła niecałe 19 i pół minuty. W wyścigu mężczyzn najszybszym Polakiem był Kacper Adam, który złamał barierę 4 godzin – 3:59:37. Z kolei jego strata do najszybszego triathlonisty Pietera Heemerycka wyniosła 12 min. 57 sek.
Na uwagę zasługuje występ Sebastiana Karasia, który wygrał kategorię wiekową M25. Był to jego debiut na dystansie ½ ironman, w którym uzyskał czas 4:09:24. Tym samym zdobył przepustkę na start w The Championships Samorin. Jeśli zastanawiacie się dlaczego Sebastian nie wyszedł jako pierwszy z wody to powodem było oślepiające słońce i błąd w nawigacji. Obrał kierunek na niepoprawną boję.