Ewa Bugdoł Wicemistrzynią Europy na dystansie średnim ETU – Targu Mures Triahtlon

W niedzielę, 7 lipca w Târgu Mureș Ewa Bugdoł została Wicemistrzynią Europy na dystansie średnim ETU 1,9-83-20. W tym roku Europejska Unia Triathlonu patronowała imprezie Transilvania Multisport Festival odbywającej się w Rumunii.

Pływanie odbyło się bez pianek. Ewa wyszła z wody ze stratą 1 min. 3 sek. do Sonji Skevin CRO. Następnie podczas części rowerowej na prowadzenie wyszła Katrina Rye GBR. W strefie zmian T2 triathlonistka miała przewagę ponad 3 minut nad Ewą Bugdoł. Bieg również należał do zawodniczki z Wielkiej Brytanii. Katrina zdołała powiększyć przewagę nad Polką o kolejne 3 minuty. Ostatecznie Ewa Bugdoł zajęła drugie miejsce ze stratą 6 min. 21 sek. do Katriny Rye.