Ewa Bugdoł z problemami żołądkowymi, Javier Gomez po raz 9 mistrzem świata – ITU Long Distance Pontevedra

Podczas Mistrzostw Świata ITU Pontevedra na długim dystansie jedyna polska reprezentantka – Ewa Bugdoł zajęła 11 miejsce w kategorii PRO. Ewa borykała się podczas startu z problemami żołądkowymi. Wśród mężczyzn Mistrzem Świata został Javier Gomez. Był to dla niego bardzo ważny start gdyż odbywał się w rodzinnej miejscowości. Dla Hiszpana to już dziewiąty tytuł mistrza świata w karierze. Zawodnicy mieli do pokonania 1,5 km pływania, 113 km roweru i 30 km biegu. Pływanie zostało skrócone o połowę ze względu na niską temperaturę wody, poniżej 15 stopni.