Ewa Komander czwarta na Ironman Tallinn – to był jej debiut. Dwa podia Polaków w kategoriach wiekowych

Ewa Komander w swoim debiucie na pełnym dystansie triathlonu czyli 3,8-180-42,2 km, podczas Ironman Tallinn zajęła czwarte miejsce. Czas jaki uzyskała – 09:06:35 jest drugim w historii polskiego triathlonu kobiet zaraz po Agnieszce Jerzyk.
W Estonii kategoria PRO obejmowała tylko kobiety. Za zajęcie czwartego miejsca Ewa Komander wygrała 10.500 zł. Jednak do przepustki na Mistrzostwa Świata Ironman Kona trochę zabrakło.

Za to w kategoriach wiekowych nasi reprezentanci zdobyli dwa podia i przynajmniej dwa sloty na Hawaje. Szymon Łyżwiński (10:43:21) stanął na drugim miejscu podium w kategorii M18-24. Również Anna Padlewska (10:04:44) zajęła drugie miejsce, w kategorii F35-39. Do Anny, która poleci na Hawaje dołączył również Radek Pawłowski (09:34:22). O Radku wielokrotnie pisaliśmy na Akademii Triathlonu. Ten triathlonista już od dłuższego czasu walczył o zdobycie przepustki na Mistrzostwa Świata Ironman Kona. Próbował swoich sił w najbardziej odległych zakątkach świata, jednak zawsze bardzo niewiele brakowało do zdobycia slota. Tym razem Radek zrealizował swój cel, do którego konsekwentnie dążył i wygrał start na Hawajach.