Ewa Komander ponownie na starcie Challenge Family – tym razem Włochy

Ewa Komander ponownie wystartowała w serii Challenge Family na dystansie ½ ironman. Tym razem Ewa zajęła 5 miejsce w triathlonie Challenge Riccione. Drugi raz z rzędu wyścig kobiet zwyciężyła legenda długich dystansów Yvonne Van Vlerken NED (40 lat), z którą to zawodniczką Ewa również rywalizowała podczas Challenge Gran Canaria. Yvonne Van Vlerken już od lat zdobywa medale mistrzostw świata i Europy w duathlonie i triathlonie. W 2008 roku zajęła drugie miejsce na Ironman Kona, a także ustanowiła na tamten czas rekord świata ironman w Roth 8:45:48 (już nieaktualny).

Za piąte miejsce Ewa Komander zarobiła 3.645 zł i 75 punktów do rankingu Challenge Family World Bonus 2018. W tym momencie Ewa znajduje się na 5 piątym miejscu zestawienia, mając na koncie 275 punktów. Na koniec sezonu piątka najlepszych mężczyzn i kobiet dostanie bonus pieniężny wynoszący $165.000. Za pierwsze miejsce $30.000, za drugie miejsce $20.000, za trzecie miejsce $15.000, za czwarte miejsce $12.000 i za piąte miejsce $5.000. Brane pod uwagę będzie sześć najlepszych występów w sezonie, w tym nie może być więcej niż dwa pełne dystanse.

Krótki komentarz postartowy Ewy Komander:

“To był kolejny pracowity dzień.

Challenge Riccione kończę na 5 miejscu, tracąc 4 na ostatnich 300 m. Piękny ten sport, po Gran Canarii kolejne miejsce odczarowane.”