brett sutton
Home Felietony Zlot legend polskiego triathlonu. Sława 2015

Zlot legend polskiego triathlonu. Sława 2015

poniedziałek, 15 czerwca 2015 Napisane przez  Jerzy Górski

Jerzy Górski Jerzy Górski

Sława, pięciotysięczne miasteczko po raz osiemnasty będzie gościć polskich triathlonistów i zaprasza wszystkich tych, którzy chcieliby być z nami. Do wyboru są różne dystanse, na które można się jeszcze zapisać, będzie również osobny start dla kobiet i mężczyzn, a zapoczątkowane w ubiegłym roku zawody retro, na 30-lecie polskiego triathlonu, okazały się strzałem w dziesiątkę. Dlatego też postanowiliśmy uhonorować w tym roku legendy polskiego triathlonu i zaprosić tych, którzy tworzyli początki tej pięknej dyscypliny sportu. To będą niesamowite chwile, swoisty zlot tych, których kilkadziesiąt lat temu dotknęła miłość do triathlonu, oddani do reszty tej dyscyplinie sportu, z dumą startowali i startują na całym świecie.

 

Przygotowaliśmy również specjalne, nocne spotkanie, na którym legendy i aktualnie rodzące się gwiazdy i amatorzy triathlonu będą wymieniać się doświadczeniami, wspominać, jak było kiedyś, a jak jest dziś. Coraz więcej osób potwierdza przybycie do Sławy na ten wyjątkowy festiwal triathlonu. Między innymi Grzesiu Zgliczyński, który przyleci z USA, a z  Norwegii Darek Czyżowicz. Obiecał  również, że będzie z nami  jeden z pierwszych zwycięzców polskiego triathlonu Tomek Zwoliński i wiele innych legend polskiego triathlonu, których nazwiska znajdziecie na liście już potwierdzonych gości:

 

Jerzy Bednarz, Jarosław Łabus, Stanisław Zajfert, Karol Majewski, Piotr Sadowski, Tomasz Zwoliński, Andrzej Natkowski, Andrzej Skorykow, Ryszard Panasiuk, Sławomir Słotwiński,    Anna Sulima, Dorota Heś, Marek Kalwat, Grzegorz Zgliczyński, Cezary Figurski, Bogdan Głuszkowski, Marian Mrowiec, Dariusz Czyżowicz, Bartosz Woszczyński, Piotr Czyż, Paweł Chmielnicki, Grzegorz Sądel, Ela Krakowiak.

 

Szykujemy mini muzeum, w którym będzie można zobaczyć np. pierwsze, co niektóre ręcznie pisane, wyniki zawodów.  Dla nas wszystkich zagra legendarny zespół OLDBREAKOUT. Usłyszymy największe hity tego zespołu, a wśród nich „Kiedy Byłem Małym Chłopcem” .

 

 

 

Zlot będzie połączeniem retro z nowoczesnością. Ty też możesz do nas dołączyć  www.triathlonslawa.pl


Uwaga! Na stronie zawodów, a także poniżej, znajdziecie zdjęcie z pierwszego polskiego triathlonu (14 lipca 1984 roku w Kiekrzu pod Poznaniem). Jeśli odnalazłeś tam siebie, czuj się dumny i zapraszam Ciebie jako specjalnego gościa na ten wyjątkowy zlot. Kontakt z Jurkiem Górskim lub przez Akademię Triathlonu.

 

start

Jerzy Górski

Jerzy Górski

Zwycięzca Double Ironman 1990


Rocznik 1954. Zwycięzca prestiżowego triathlonu Double Ironman z Huntsville, Alabama (2-3 września 1990 roku. Czas - 24:47:46). Startował w Western State Endurance Run, 100 Miles in One Day, który ukończył w czasie 28:05:02. Uczestnik zawodów ULTRAMAN (10km pływania, 421km jazdy rowerem, 84 biegu, czas – 31h 43min 32 sek) z 1995 roku na Big Island, gdzie narodził się Ironman. Jest prezesem Centrum Sportowego "Głogowski Triathlon", organizatorem triathlonów w Sławie, Kozienicach, Crossu Straceńców w Głogowie. W latach 80-tych uzależniony od narkotyków, przeszedł terapię odwykową we wrocławskim oddziale Monaru.


Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test