brett sutton
Home Felietony Gala Polskiego Triathlonu (FOTO)

Gala Polskiego Triathlonu (FOTO)

środa, 23 listopada 2016 Napisane przez  Łukasz Grass

To będzie relacja bardzo osobista, bo jaka ma być, skoro mówimy o pasji, czymś co prawie 7 lat temu wiele zmieniło w moim życiu. Nie mam żadnych wątpliwości, że najważniejszą rzeczą w triathlonie amatorskim, nie są te wszystkie życiówki, kwalifikacje na MŚ, miejsca w kategoriach wiekowych… to jest miły dodatek, a najważniejsze to: relacje i unikalna wartość przyjaźni, które udało się nawiązać na przestrzeni tych kilku lat. Było to widać podczas Gali - na takie chwile czeka się cały rok.

 

 

 

 

Dziękuję Wam za to z całego serca! Kolejna Gala Triathlonu organizowana przez Akademię Triathlonu odbyła się w przepięknym Hotelu Bellotto, byłym Pałacu Prymasowskim w Warszawie przy ulicy Senatorskiej, gdzie bawiło się tego wieczoru ponad 130 osób. 

 

bellotto

 

Dziękuję Zbyszkowi Rodziewiczowi i firmie Giant oraz Garmin za wsparcie, bez którego zorganizowanie naszego spotkania byłoby o wiele trudniejsze. 

 

TRIATIMG 4501 TRIATIMG 4980

 

Galę rozpoczęliśmy od spotkania z wyjątkowym człowiekiem, którego poznałem na planie zdjęciowym do swojego programu w Business Insider Polska i Onet.pl - „Na czasie”. Brian Allan to szkocki wokalista i producent muzyczny, którego charyzma udzieliła się wszystkim. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy w warszawskim Hard Rock Cafe, nagranie przewidziane na niespełna 40 minut przedłużyło się do kilku godzin. Kilka dni później zaprosiłem Briana do wzięcia udziału w Gali. Nie tylko zgodził się zaśpiewać, ale za moimi plecami szykował niespodziankę, która miała wbić mnie w fotel. Brian, zainspirowany braćmi Brownlee, mówił podczas gali o tym, co w życiu najważniejsze. Jego prezentacja, „Winning when losing”, była kwintesencją tego, czym w życiu jest sport i relacje międzyludzkie. Ten film znają chyba wszyscy triathloniści:

 

 

Brian przez kilka dni korespondował z Braćmi Brownlee, zapraszając ich w moim imieniu na Galę. Mieli pojawić się znienacka, w tajemnicy przed wszystkimi. Niestety termin Gali był dla nich nie do zaakceptowania - zmęczeni sezonem, mieli zaplanowany urlop i zamiast przyjechać do Warszawy, nagrali ten oto film z pozdrowieniami dla uczestników Gali Akademii Triathlonu: 

 

 

Brian Allan, pewnie pod wpływem emocji, ale czym jest nasz sport, jeśli nie pozytywnymi emocjami, zadeklarował, że wystartuje w przyszłym sezonie w triathlonie. Mogę Was zapewnić, że przygotowania ruszyły i niedługo wybierzemy zawody. 

 

TRIATIMG 4845

 

 

 

 

 

Jakub Gebhardt powiedział mi kilka lat temu coś, co zapamiętam do końca życia - ale intuicyjne tak właśnie postępuję - Kuba stwierdził: „Lubię pracować ze Skandynawami, z nimi nie robi się biznesu, z nimi buduje się relacje”. To jest kwintesencja tego, co w życiu najważniejsze i o czym mówił Brian - relacje najważniejsze są wszędzie: w sporcie, w biznesie, w życiu prywatnym. Oczywiście można budować to wszystko z wyrachowania i na zimno, ale to - mówiąc delikatnie - kiepska i ktrótkowzroczna perspektywa. Podobnie w sporcie, najważniejsze nie są zwycięstwa, najważniejsza jest uczciwość - wobec siebie i rywali, pomoc, kiedy drugi traci grunt pod nogami, szacunek i drugi człowiek. 

 

TRIATIMG 4559

 

Po tym wspaniałym wstępie nagrodziliśmy organizatorów imprez sportowych na różnych dystansach oraz Zawodnika/Zawodniczkę roku. Czytelnicy Akademii Triathlonu przyznali pierwsze miejsca: 

 

DEBIUT ROKU 2016 (ŁĄCZNA  LICZBA GŁOSÓW 1697) - dezycją internautów wygrał: 
Garmin Iron Triathlon Elbląg (491)
TRIATIMG 4610
Marcin Florek - Labosport
Rozkład pozostałych głosów:
Triathlon Energy Starogard Gdańsk (468)
5i50 Warszawa (396)
Triathlon Stryków (211)
Triathlon Świętokrzyski Skarżysko-Kamienna (131)
Impreza roku 2016 - dystans długi i ultradługi  (ŁĄCZNA LICZBA GŁOSÓW 1793) - decyzją internautów wygrał: 
Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia (642)
TRIATIMG 4590
Michał Drelich - Sport Evolution

Rozkład pozostałych głosów:

Triathlon Polska 2016 - Bydgoszcz-Borówno (474)
EUCO Susz Triathlon (394)
JBL Triathlon Sieraków (184)
Challenge Poznań Triathlon (99)
Impreza roku 2016 - dystans olimpijski/ćwiartka/sprinterski (ŁĄCZNA LICZBA GŁOSÓW 2691) - decyzją internautów wygrał:
Bydgoszcz Triathlon (1204)

TRIATIMG 4601

Rozkład pozostałych głosów:

Triathlon Mietków (801)
Elemental Triathlon Olsztyn (269)
Triathlon Gdańsk (266)
5i50 Warsaw (151)
Impreza roku 2016 - cykl (ŁĄCZNA LICZBA GŁOSÓW 1606) - decyzją internautów wygrał: 
Garmin Iron Triathlon (640)

Rozkład pozostałych głosów:

Triathlon Energy (425)
Enea Tri Tour (228)
Volvo Triathlon Series (183)
Elemental Tri Series (130)

 

Akademia Triathlonu postanowiła przyznać tytuł Zawodniczki Roku 2016 Agnieszce Jerzyk, która po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się na IO, i w Rio zajęła 22 miejsce. 

 

TRIATIMG 4783

 

TRIATIMG 4796

 


Najlepszym zawodnikiem wśród amatorów (i po raz pierwszy przyznaliśmy nagrodę w tej kategorii) został Michał Podsiadłowski. 

 

TRIATIMG 4634

 

Michał jest amatorem, który zadziwia nawet zawodników PRO. Ba! Potrafi z niektórymi z nich wygrywać, a jego czasy i osiągnięcia były przez nas wielokrotnie omawiane na Akademii Triathlonu, jak choćby artykuł "Pokażę dziecku wulkany", w którym opisywaliśmy drogę Michała na Mistrzostwa Świata na Hawajach.  Więcej o tym, jak Michał Podsiadłowski godzi pracę i obowiązki rodzinne z pasją już za tydzień w programie "Na Czasie". Uczestnicy Gali mieli okazję być świadkami tego, jak wygląda plan zdjęciowy i jak produkuje się programy telewizyjne. Przynam, że momentami było mnóstwo śmiechu! 

 

TRIATIMG 4653

 

TRIATIMG 4673

 

Michał był oczywiście rozchytywany przez inne media jak Polsat Sport i doskonałego sportowca, dziennikarza Pawła Januszewskiego (specjalista w biegu na 400m przez płotki, Mistrz Europy z 1998). Dziękujemy telewizji Polsat za obecność i zaufanie, jakim obdaża nas każdego roku! 

 

TRIATIMG 4692

 

Po raz pierwszy od kilku lat, zdecydowaliśmy się na zabawę przy muzyce i postawienie kropki nad I w kwestii tak oczywistej jak roztrenowanie. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak się bawiłem - w gronie znajomych i przyjaciół… i nowo poznanych przyjaciół. Adrian Stykowski, nasz fotograf, doskonale uchwycił to na zdjęciach. Chciałem Wam bardzo podziękować, bo była to najlepsza impreza, na jakiej bawiłem się w ciągu ostatnich kilku... jeżeli nie kilkunastu lat! Jesteście wspaniali. Obiecuję, że każda Gala AT będzie kończyć się taką zabawą, a już chyba na zawsze wpisze się w nią powiedzenie:

 

"Co wydarzyło się w piwnicach Pałacu Prymasowskiego, wydarzyło się tylko tam" ;) 

 

Mam nadzieję, że spotkamy się za rok, w listopadzie, na Gali Polskiego Triathlonu. Zapraszam Was serdecznie, mając nadzieję, że odnajdziecie w triathlonie to, co najważniejsze - relacje i przyjaźń. Zapraszam Was do obejrzenia Galerii zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru i już dziś zapraszam Was na Galę Triathlonu za rok. 

 

Galeria:

 

 

Łukasz Grass

Łukasz Grass

Współzałożyciel, "Ojciec Dyrektor" Akademii Triathlonu.

wsin


Redaktor Naczelny polskiej wersji serwisu Business Insider


BI POLSKA_LOGO


Dziennikarz Radiowy i Telewizyjny
(TVN24, TVP1, TVP Polonia, Radio TOK FM, Polsat, Discovery Channel) 

 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. E.Piaseckiego w Poznaniu, kierunek trenerski. 

 

Autor powieści biograficznej o Jerzym Górskim pt.:  "Najlepszy" 


Autor książki "Trzy mądre małpy".
 
Triathlonista amator:

Dystans olimpijski = 2:15:38 (Elemental Triathlon Olsztyn 2014)

HalfIronman = 4h 30min (Haugesund 2013)

Ironman = 10 godzin 52 sek. (Dania, Kopenhaga 2014)

Uczestnik Mistrzostw Świata amatorów Ironman 70.3 w Las Vegas w kategorii M35 

 

Zapraszam do dyskusji i kontaktu na portalach społecznościowych:

 

Facebook - profil prywatny 

Twitter

Instagram

 

 

 

6 Liczba komentarzy:

 • ^ Jakub Masiuk czwartek, 24 listopada 2016 16:43 Umieszczone przez: Jakub Masiuk

  widać, że atmosfera była przednia, szkoda, że nie mogłem uczestniczyć. @Piotrze Nadbloger trzeźwy bo widać na zdjęciach, że póki co tylko winko i woda, nie wyjął jeszcze "kopytka" ;-)

 • ^ Łukasz Grass środa, 23 listopada 2016 20:10 Umieszczone przez: Łukasz Grass

  Jedni już kiedyś tam świętowali i do dziś im się to czkawką odbija ;)

 • ^ Łukasz Grass środa, 23 listopada 2016 20:10 Umieszczone przez: Łukasz Grass

  W Vichy to ja już wolę nie świętować... z wielu powodów ;)))

 • ^ Piotr Papierz środa, 23 listopada 2016 20:04 Umieszczone przez: Piotr Papierz

  Drogi ojcze dyrektorze, ewidentnie za duzo czytacie Browna a za mało Friela!!! Jak tak dalej pójdzie, to KONA(ć) będziecie w lochach Watykanu, a Papierz bedzie świętował w Vichy!!!

 • ^ Łukasz Grass środa, 23 listopada 2016 19:08 Umieszczone przez: Łukasz Grass

  Wielebny! Dokopaliśmy się tam ciekawych faktów, dotyczących Twoich kolegów w sutannach, na Papieża też coś się znajdzie! Zatrzęsiemy Watykanem, więc uważaj...

 • ^ Piotr Papierz środa, 23 listopada 2016 18:26 Umieszczone przez: Piotr Papierz

  to zdjecia z tegorocznej galii? Co NadBloger taki trzezwy? Wspominal cos o graniu w filmie, ze tytulu nie pamieta, a tu prosze, jak gdyby nigdy nic: "Co wydarzyło się w piwnicach Pałacu Prymasowskiego, wydarzyło się tylko tam" ;), chcemy poznac prawde!!!!!

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test