Fianał Super League Triathlon Singapore – wideo

Pierwszy finał Super League Triathlon odbył się w Singapurze. SLT Singapore oferował podwójną ilość punktów do zdobycia. Wcześniej triathloniści zbierali punkty podczas zawodów na wyspach Jersey, Malcie i Majorce. Zwycięzcami po całej serii zostali Vincent Luis FRA i Katie Zaferes USA. Obydwoje dostali premie w wysokości 100.000 dolarów.

Jednak w dniu finałowym zwycięzcy całego pucharu nie byli najlepszymi zawodnikami. Rywalizację w Singapurze zdominowali Jonathan Brownlee GBR i Cassandre Beaugrand FRA. Triathlonistka z Francji to objawienie sezonu 2018, która zaskoczyła wszystkich wygrywając zawody wchodzące w skład serii Mistrzostw Świata – WTS Hamburg. Seria WTS to zawody na najwyższym światowym poziomie. Cassandre potwierdziła swoją dyspozycją na Super League Triathlon, że to nie był przypadek. Zwycięstwo w Singapurze rozstrzygnięte zostało poprzez fotofinisz. Cassandre Beaugrand wpadła na metę wraz z Katie Zaferes. Lecz to Francuzka była na mecie kilka centymetrów przed Amerykanką. Za wygraną w Singapurze zarobiła 20.000 dolarów.

Wśród mężczyzn podczas weekendowej rywalizacji SLT Singapore najlepszym zawodnikiem był Jonathan Brownlee GBR. Pierwszego dnia podczas formatu Eliminator zdobył pierwsze miejsce. Natomiast drugiego dnia w formacie Enduro był drugi. Pomimo, że Vincent Luis zajął dopiero 4 miejsce, suma punktów jaką zdobył pozwoliła jemu wygrać serię Super League Triathlon. W trakcie pierwszego dnia zmagań Vincent Luis złapał gumę i nie ukończył wyścigu. Był na tyle załamany, że chciał zrezygnować z kolejnego, niedzielnego startu. Jednak po wykonaniu symulacji punktowej wiadomo było, że udział w niedzielnym wyścigu daje spore szanse na zwycięstwo w serii.