Finał Pucharu Świata w Triathlonie ITU Miyazaki 2018

Finał Pucharu Świata ITU ponownie odbył się w Miyazaki (Japonia). Triathloniści rywalizowali na dystansie olimpijskim (1,5-39,9-10). Dla Vincente Hernandez to był najlepszy występ w tym roku. W poprzednim sezonie w Miyazaki uplasował się na drugim miejscu. Teraz pokazał, że jest w stanie wygrać. Pierwsze miejsce dało jemu awans o osiem pozycji w Rankingu Pucharu Świata ITU, gdzie zajmuje 27 miejsce.

W wyścigu kobiet ponownie zwyciężyła Summer Cook USA. Nie przeszkodziła jej w tym nawet 15 sekundowa kara za falstart. W ubiegłym roku w tym samym triathlonie również była najlepsza. Dla Summer Cook w tym sezonie było to drugie zwycięstwo w Pucharze Świata. Ranking Pucharu Świata ITU triathlonistka kończy na 13 miejscu.
Żaden z Polaków nie wystartował w 2018 Miyazaki ITU World Triathlon Cup. Już wkrótce opublikujemy jakie miejsca Polacy zdołali wywalczyć w rankingu Pucharu Świata ITU.