brett sutton
Home Forum
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kurs instruktora triathlonu
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Kurs instruktora triathlonu

Odp: Kurs instruktora triathlonu 3 lata temu #2852

• BurzaR
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Witam,

Dokładnie rok temu podjąłem próbę zorganizowania Kursu Instruktor Triathlonu w Iławie. Podstawę organizacji stanowiło moje osobiste doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, kurs asystenta trenera zrobiony podczas rocznej emigracji w Anglii i deregulacja zawodów instruktor sportu/trener z sierpnia ubiegłego roku. Kadrę stanowić mieli bardzo doświadczeni ludzie polskiego tri, których nazwiska z pewnością są znane całej tri-społeczności. Został opracowany Autorski Program Kursu, którego głównym celem było: praca z dziećmi i młodzieżą - poziom I, czyli jak bezpiecznie i skutecznie wprowadzać tri..., co dwa lata miał się odbywać kurs poziomu I i kolejnego dający czas na sprawdzenie się w praktycznym działaniu i dopiero podnoszenie kwalifikacji. Wysłałem całą aplikacje do Zarządu PZTri z prośbą o sprawdzenie, zatwierdzenie - podanie kryteriów do spełnienia aby absolwenci mogli otrzymywać licencje trenerską PZTri. Po 3 miesiącach otrzymałem odpowiedź odmowną bez uzasadnienia z zapewnieniem, że otrzymam kryteria za 6 miesięcy ( czerwiec 2014) do tej pory nic!
Koszt kursu przy min. 10 osobach oszacowałem na 800zł z zapewnieniem całej infrastruktury do odbycia kursu, materiałów i kadry. Zwracam uwagę na upewnienie się czy organizowany kurs i zdobycie tytułu uprawni absolwentów do uzyskania licencji trenerskiej w PZTri.
Analogiczną sytuacje miałem gdy chciałem zorganizować kurs dla sędziów PZTri II kl. Czy Zarząd nie widzi potrzeby wspierania inicjatyw oddolnych mających na celu rozwój TRI w Polsce? To na czym opiera się strategia rozwoju tej dyscypliny? Czy tylko na popularyzacji wśród amatorów - których podziwiam, i sam jestem jednym z nich, ale jestem też trenerem, uczestniczę w sporcie dzieci i młodzieży w tri, MTB, LA, pływaniu i o zgrozo! Sport dzieci i mlodzieży w tri się sypie... Ratujmy to, co stanowi o zaplczu sportu wyczynowego a za kilka lat również amatorskiego!
Życzę wszystkim uczestnikom Kursu Instruktorskiego - zdobycia teoretycznej i praktycznej wiedzy i Powodzenia w pracy na rzecz rozwoju TRi!
[attachment:1]C:\fakepath\Kursy intruktorsko-trenerskie (1).jpg[/attachment]

Odp: Kurs instruktora triathlonu 3 lata temu #2857

• YangMK
  • Użytkownik
Daj mi znać na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. jeśli uda Ci się popchnąć sprawę dalej. Mam papiery instruktorskie w kilku dyscyplinach. Triathlon trenuje od kilku lat i nie ukrywam, że już kilkanaście osób przychodziło do mnie po rady treningowe.. Otrzymali te, które się u mnie sprawdziły co nie koniecznie oznacza, że sprawdzą się u nich:) Dlatego tez od dłuższego czasu szukam takiego kursu. Może nie tyle z powódek trenerskich i zarobkowych ale dla siebie. Może taka wiedza zmieniłaby moje spojrzenie na własny trening..

Powodzenia

Odp: Kurs instruktora triathlonu 3 lata temu #2858

• VASAGO
  • Użytkownik
daj znać jak będziesz gotowy ... Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. reflektuję z licencją PZTri lub bez niej !
Pozdrawiam

Odp: Kurs instruktora triathlonu 3 lata temu #2865

• ppolanski
  • Użytkownik
To kiedy startujemy z kursem?

Odp: Kurs instruktora triathlonu 2 lata, 12 mies. temu #2886

• BurzaR
  • Użytkownik
Witam ,

Tomasz Spaleniak z Rumii dał mi znac, że brakuje jeszcze 4-5 osób do rozpoczęcia kursu instruktora TRI w Gdańsku - termin rozpoczęcia uzależniony od zebrania osób brakujących do l. 16, koszt 1100zł cz.specjalistyczna ( studenci w-f, nauczyciele w-f) l. godz 60 + 30 g.praktyk - 5 zjazdów weekendowych. Info na stronie AWFiS Gdańsk :
Pozdrawiam. Radek Burza.
kurs instruktorów sportu

Na podstawie Porozumienia Akademii Wychowania Fizycznego w sprawie systemu kwalifikacji w szkoleniu sportowym z dnia 5 lica 2013 roku UCEU AWFiS Gdańsk prowadzi kursy na tytuł instruktora sportu.
Kształcenie instruktorów sportu w ramach kursów jest organizowane w sportach, w których mogą działać polskie związki sportowe.
W szczególności zapraszamy na kursy w podanych niżej sportach:
część ogólna kursu instruktora sportu

pływanie

piłka nożna
kulturystyka

triathlon
Kurs instruktora sportu w triathlonie
część specjalistyczna
Cel: Celem zajęć części specjalistycznej kursu jest wszechstronne przygotowanie kursanta do pracy w charakterze instruktora sportu w triathlonie poprzez wyposażenie go w wiedzę i umiejętności potrzebne do programowania i prowadzenia treningów z młodzieżą szkolną oraz z osobami dorosłymi.
Uczestnicy: osoby zainteresowane praca w charakterze instruktora sportu w triathlonie
Wymagania wobec kandydata: ukończone 18 lat min. średnie wykształcenie
Tryb kursu:sesje weekendowe (sobota - niedziela)
Czas trwania: 5 zjazdów weekendowych
Liczba godzin: 90 godzin część specjalistyczna (60 godzin część ogólna - zwolnieni studenci i absolwenci AWF wydział WF oraz 30 godzin praktyk specjalistycznych organizowanych we własnym zakresie)
Wybrane treści programowe: funkcje i znaczenie triathlonu, charakterystyka triathlonu jako dyscypliny sportu, rys historyczny triathlonu, teoretyczne podstawy triathlonu, biomechaniczne kryteria oceny sportowej techniki triathlonowej, wybrane zagadnienia z ogólnej metodyki nauczania triathlonu, organizacja zawodów i imprez triathlonowych, czynniki determinujące motoryczność triathlonisty, organizacja szkolenia sportowego w triathlonie, dobór i selekcja w triathlonie, struktura i treść treningu triathlonowego, formy, środki i metody stosowane w szkoleniu triathlonowym, rozwój wytrenowania w triathlonie i jego kontrola ,analiza wyników sportowych w triathlonie, prognozowanie obciążenia treningowego. organizacja pracy instruktora triathlonie, bezpieczeństwo zajęć
Formy zaliczenia: Teoretyczne i praktyczne przygotowanie się do zajęć laboratoryjnych, seminaryjnych, hospitacji i prowadzeń. Wykazanie się umiejętnościami technicznymi na poziomie umożliwiającym demonstrowanie ćwiczeń. Uzyskanie pozytywnej oceny z przygotowanych konspektów zajęć treningowych. Uzyskanie pozytywnej oceny z prowadzenia zajęć z zakresu nauczania i doskonalenia sportowej techniki triathlonu. Uzyskanie pozytywnej oceny na egzaminie teoretycznym.
Termin zajęć: po zebraniu grupy 16 osób
Cena: 1100 część specjalistyczna
Dokument końcowy: legitymacja instruktora sportu w triathlonie wg wzoru AWFiS
Kierownik: prof. nadzw. dr hab. Stanisław Przybylski

Odp: Kurs instruktora triathlonu 2 lata, 11 mies. temu #2889

• kacperpio
  • Użytkownik
Czy kurs w gdańsku się odbędzie. Jestem zainteresowany bo W-wie coś nie wypala. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Odp: Kurs instruktora triathlonu 2 lata, 11 mies. temu #2890

• BurzaR
  • Użytkownik
Kurs w Gdańsku odbędzie się gdy zostanie spełniony wymóg rejestracji minimum 16 kandydatów spełniających podane na stronie AWFiS kryteria. Zachęcam do zgłaszania przez rejestrację na stronie.

Odp: Kurs instruktora triathlonu 2 lata, 11 mies. temu #2891

• Bausik
  • Użytkownik
Tak samo jak w Warszawie, jeśli będzie 15 osób to kurs też wypali. Popytajcie znajomych bo brakuje na prawdę niewiele bo tylko 3 osób...

Odp: Kurs instruktora triathlonu 2 lata, 11 mies. temu #2892

• Adam.
  • Użytkownik
A w Warszawie to gdzie się zapisać ?

Odp: Kurs instruktora triathlonu 2 lata, 11 mies. temu #2893

napisz do Tomka (pisał kilka postów wcześniej) - maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wygenerowano w 0.14 sekundy
stat4u
Website Security Test