brett sutton
Home Forum
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Isotonic czy hipotonic podczas startu?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Isotonic czy hipotonic podczas startu?

Odp: Isotonic czy hipotonic podczas startu? 3 lata temu #2772

• zipped79
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Wypada, odpowiedzieć na swoje pytanie po doświadczeniach z HTG2014.
HTG2013 było ciężkim doznaniem mimo dużej ilości płynów, skurcze i ciężki bieg więc coś było nie tak, prawdopodobnie wytrenowanie.
HTG 2014 to inna bajka wszystko na tętnie, bez skurczy i wszystkie dyscypliny zgodnie z planem. Na rowerze 1,5l własnego Isotonic-u (dobra marka napoju w proszku). Przed startem przez dwa dni po 1,5litra napoju węglowodanowego dziennie, bogatego w grupę niezbędnych minerałów i witamin. Od rana 0,7l isotonicu i żel 30min przed startem. W trakcie 4 żele na rowerze i 1na biegu, na początek własne iso 0,33l, potem korzystałem z każdej strefy prawie przez nie przechodząc. Pod koniec roweru dodatkowo wciągnąłem fiolkę magnezu, tak na wszelki wypadek.
Wniosek jest prosty ważna jest jakość i ilość płynów, a w szczególności poziom wytrenowania. Plan wykonany w 100%. Żadnego umierania na rowerze czy na biegu, żadnych skurczy.
Ja stawiam na dobrej jakości iso na rowerze, tak na treningach jak i na starty. Na biegu trudno jest zapewnić sobie swoje więc woda i iso organizatora.

Dzięki Panowie za udział w dyskusji.

Odp: Isotonic czy hipotonic podczas startu? 4 mies., 2 tyg. temu #3743

• Kalwar
  • Użytkownik
  • Życie to życie
  • Oklaski: -3
Ze względów smakowych stawiam na isotonic

Odp: Isotonic czy hipotonic podczas startu? 2 mies. temu #3809

• tomek_styk
  • Użytkownik
  • “Miło jest być kimś ważnym, ale ważniejsze jest ab
  • Oklaski: 0
Pod kątem nawadniania najlepsze są napoje izotoniczne. Dobrze przy okazji wiedzieć jakie ilości płynów należy uzupełniać. Polecam rzucić okiem na bardzo obszerny artykuł o tym jak się żywić i nawadniać w trakcie startu, wszystko dokładnie opisane
http://nutricus.pl/blog/dieta-w-triathlonie

Odp: Isotonic czy hipotonic podczas startu? 1 miesiąc, 3 tyg. temu #3813

• Kalwar
  • Użytkownik
  • Życie to życie
  • Oklaski: -3
Dzięki za link, zawsze to jakaś dodatkowa wiedza
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.09 sekundy
stat4u