Inaki De La Parra reprezentował Polskę na Ironman Arizona

Lionel Sanders CAD po raz trzeci z rzędu zwyciężył Ironman Arizona. Wszystkie jego czasy z tych zawodów to SUB-8: 2015 rok – 7:58:22, 2016 rok – 7:44:29 i 2017 rok – 7:54:10. Warto zwrócić uwagę, że z roku na rok zawodnik ten poprawia swoje umiejętności pływackie. Tym razem wyszedł z wody już 2 i pół minuty za najlepszymi pływakami w stawce. Jeszcze w 2015 roku było to 7 minut straty. W trakcie rywalizacji Lionel na 15 kilometrze zdobył już prowadzenie. Uzyskując najlepsze czasy z odcinka rowerowego jak i biegowego przekroczył metę jako pierwszy.

Inaki De La Parra to jedyny Polak, który wystartował w Ironman Arizona. Inaki reprezentuje Polskę w kategorii PRO. Zabrakło jemu niespełna 7 i pół minuty aby złamać barierę 9 godzin. Inaki zdobył 30 punktów do rankingu kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Świata Ironman Kona. Na te zawody kwalifikuje się 50 mężczyzn. Na chwilę obecną najwyżej z Polaków w rankingu znajduje się Mikołaj Luft na 54 pozycji z 1.015 punktami na koncie.

Inaki De La Parra w ubiegłym roku został Mistrzem Świata Ultraman Hawaii. Ultraman to trzydniowe zawody. Triathloniści mierzą się z wyjątkowo długim dystansem w następującej konfiguracji:

– dzień pierwszy: 10 km pływania i 145 km roweru,
– dzień drugi: 276 km roweru,
– dzień trzeci: 84 km biegu.

Aby wziąć udział w tych zawodach potrzebny jest zespół wspierający składający się z minimum dwóch osób. Inaki miał w swojej drużynie cztery osoby. W ultratriathlonie bardzo ważna jest praca grupowa, od której w dużej mierze zależy wynik końcowy. Jeżeli zawodnik nie może sobie pozwolić na zabranie swojego supportu może liczyć na miejscowych wolontariuszy z Big Island.

Na poniższym zdjęciu widać jak Inaki De La Parra biegnie ze swoim supportem Jeremim Howard na Queen K. W tym roku role się zamienią. Jeremy będzie startował w Ultramanie, a Inaki będzie jego supportem. Jeremy to profesjonalny zawodnik startujący na Ironmanie. W 2015 roku zdobył 3 miejsce na Ultraman Hawaii. Jeremy biegł przez 60 kilometrów wraz z Inakim pomagając jemu uzyskać negative split co 21 kilometrów, czyli każdy kolejny odcinek pokonywał szybciej od poprzedniego.

Mistrzostwa Świata Ultraman Hawaii już w najbliższy weekend.