Ironman 5150 Warsaw – pierwsi na mecie Sergiy Kuroczkin i Małgorzata Otworowska

Sergiy Kuroczkin UKR wygrał czwartą edycję zawodów triathlonowych IRONMAN 5150 Warsaw. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Małgorzata Otworowska.

Z upałem i szybką trasą najlepiej poradził sobie Sergiy Kurochkin. Ukrainiec reprezentujący barwy GVT BMC Triathlon Team uzyskał czas 1:51:28 i pokonał o blisko 3 minuty światowej sławy triathlonistów – Ruediego Wilda SUIci Jamesa Cunnamę RSA. Trzeci był właśnie James Cunnama, a najszybszy z Polaków – Tomasz Brembor (GVT BMC Triathlon Team) uplasował się na czwartej pozycji.
W wyścigu kobiet triumf zaliczyła Małgorzata Otworowska (Trinergyironman CS Polska), a drugie miejsce wywalczyła Paulina Kotfica (GVT BMC Triathlon Team). W walce o trzecie miejsce górą była Ewa Komander, a tuż za podium znalazła się Paulina Klimas (GVT BMC Triathlon Team).