Island House Triathlon – etap trzeci

Etap trzeci to finał Island House Triathlon. W trzecim dniu wyścigu wzięło udział tylko 10 najlepszych kobiet i mężczyzn, którzy uzyskali najlepszy czas łączny po dwóch etapach. Na ostatni dzień zaplanowany był wyścig na dystansie sprinterskim (750-20-5) bez dozwolonej jazdy w grupie. Triathloniści ruszali na trasę z uwzględnieniem deficytu czasowego do pierwszego zawodnika. Dla pierwszej trójki przewidziane były czeki w wysokości $60.000, $45.000 i $30.000. Bonusy są wypłacane także najlepszym pływakom, rowerzystom i biegaczom.

IslandHouseTriathlon-EtapTrzeci1

Richard Murray zmierza po zwycięstwo. Fot. Island House Triathlon

Etap trzeci zwyciężył Cam Dye (USA) 52:05 specjalizujący się w długich dystansach, lecz nie wystarczyło to, aby wyprzedzić w rankingu generalnym Richarda Murray (RSA), który w trzecim etapie był gorszy o 35 sekund od Amerykanina. Richard Murray po pierwszych dwóch etapach miał minutę przewagi nad Cam Dye. Wystarczyło to, aby zwyciężyć cały wyścig. W zeszłym roku Richard zajął drugie miejsce, ustąpił jedynie Javierowi Gomezowi (ESP). Podium zamknął Aaron Royle (AUS), walczył z Terenzo Bozzone (NZL) do samego końca wyścigu. Różnica na mecie pomiędzy tymi zawodnikami to zaledwie 6 sekund.

Najszybsza biegaczka w triathlonie Gwen Jorgensen. Fot. Island House Triathlon

Bardzo podobna sytuacja jak u mężczyzn była na samym końcu u kobiet. Flora Duffy (BER) była najszybsza trzeciego dnia 57:29, notując o 37 sekund szybszy czas od Gwen Jorgensen (USA). Jednak to nie wystarczyło, aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej. Gwen Jorgensen odniosła drugie zwycięstwo w Island House Triathlon z przewagą 17 sekund nad Florą Duffy. Na trzecim miejscu podium stanęła tegoroczna Mistrzyni Świata 70.3 Ironman Holly Lawrence (GBR).