Jubileuszowy triathlon w gorącej atmosferze

Wysoka temperatura i bezwietrzna pogoda towarzyszyły zmaganiom triathlonistów podczas Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka. Tradycyjnie rywalizacja rozpoczęła się od Otwartych Mistrzostw Płocka Amatorów w Triathlonie. Zawody ukończyło 109 śmiałków, w tym wielu debiutantów. Dystans 375 metrów pływania, 8 kilometrów jazdy na rowerze i 2,5 kilometrów biegu najszybciej pokonał Piotr Małek z Warszawy. Najszybszą panią na krótszym dystansie była Anna Kubiak z Krośniewic. Wraz we wzrostem temperatury rosły także emocje. W samo południe po raz trzeci na linii startu stanęli lekarze. Tym razem rywalizowali w oddzielnym wyścigu. Bezapelacyjnie, po raz trzeci z rzędu, zwyciężył Piotr Kalinowski z Włocławka. Bardzo dobrze zaprezentował się nowy płocki triathlonista, Grzegorz Augustyniak, który w swoim debiucie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Lekarzy. Najszybszą „panią doktor” była Maria Wolff-Sefaniak z Poznania.

czowka bieg

Na dystansie głównym faworytów do wygranej było dwóch: wielokrotny reprezentant Polski, multimedalista na dystansach od sprintu do Half Ironmana Przemysław Szymanowski oraz Łukasz Kalaszczyński, płocczanin, uprawiający triathlon od 4 lat, świeżo upieczony wicemistrz Polski w Half Ironman z Sierakowa. Na pływaniu Szymanowski wypracował 50-sekundową przewagę nad Kalaszczyńskim. Podczas jady na rowerze Kalaszczyński zniwelował stratę do lidera do zaledwie kilku sekund. Łukasz potrzebował na bieganiu 1,5 kilometra, żeby dogonić rywala. Doświadczenie Szymanowskiego wzięło jednak górę. Utrzymał się za plecami Kalaszczyńskiego i zaatakował na ostatnim kilometrze uzyskując kilkunastosekundową przewagę na mecie.

Szymanowski

Szymanowski zrewanżował się Kalaszczyńskiemu z majowy „Duathlon Po Mazowieckiej Szwajcarii”. Trzecie miejsce, ze startą ponad pięciu minut do czołowej dwójki zajął Paweł Kalinowski z Warszawy.

Wśród kobiet przekonujące zwycięstwo odniosła Anna Piorun, która w kategorii OPEN zajęła wysokie 7 miejsce. Kolejne miejsca na podium zajęły  Julia Włodarczyk z Łodzi oraz Agata Błaszyk z MLUKS Triathlon Koło. W sumie płocki triathlon ukończyło 236 zawodników. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej otrzymali nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych i Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie MTB atrakcyjne nagrody rzeczowe. Warto dodać, że w płockim triathlonie do zdobycia było ponad 100 pucharów.