Kacper Stępniak rozpoczął sezon w USA – Puchar Ameryki Clermont CAMTRI

Kacper Stępniak rozpoczął sezon startując w triathlonie na Florydzie – 2019 Clermont CAMTRI Sprint Triathlon American Cup. Zawody te należą do pucharu kontynentalnego ameryk (America Triathlon Confederation). Triathloniści PRO rywalizowali na dystansie sprinterskim 750-20-5, w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Co prawda Kacper próbował swoich sił już tydzień temu na Kubie również w Pucharze Ameryki ale tam nie ukończył zawodów (DNF). Zmiana otoczenia i pożywienia spowodowała problemy żołądkowe oraz kiepskie sampoczucie.

Wyścig mężczyzn ukończyło 66 mężczyzn. Kacper Stępniak zajął 35 miejsce tracąc do pierwszego zawodnika na mecie 2 min. 25 sek. Podczas pierwszych dwóch etapów czyli pływania i biegania Kacper utrzymywał się w pierwszej grupie. Strata zaczęła pojawiać się na biegu. Pierwszych pięciu zawodników złamało 15 minut na dystansie 5 kilometrów. Kolejnych 13 zeszło poniżej 16 minut. Czas biegu Kacpra Stępniaka to 17:03.
Kacper widnieje na liście startowej kolejnych zawodów CAMTRI Sarasota-Bradenton, które odbędą się już w nadchodzący weekend. Lokalizacja to również stan Floryda w USA, niespełna 2 godziny drogi od Clermont.