brett sutton
Home Kalendarz imprez Kalendarz imprez Garmin Iron Triathlon #2 Ślesin

Dla organizatorów

Garmin Iron Triathlon #2 Ślesin

Informacje podstawowe

Data 03-06-2018

Miejsce imprezy Ślesin

Adres www http://irontriathlon.pl

Dystans 950 i 475 m / 45 i 22,5 km / 10,55 i 5,275 km

Kultowy Ślesin po raz szósty w cyklu Garmin Iron Triathlon!
Drugim przystankiem na mapie przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon będzie popularny Ślesin. Triathloniści będą mogli już po raz szósty rywalizować w centrum urokliwego miasteczka, położonego nad Jeziorem Ślesińskim. To co wyróżnia te zawody, to przede wszystkim wspaniała atmosfera, idealne miejsce do rozgrywania zawodów, doskonale skomunikowane miejsce z niemal każdym większymi miastem w kraju, a także czyste jezioro i wspaniali kibice!

 

TRADYCJA GARMIN IRON TRIATHLON!

Zawody w Ślesinie będą drugim etapem cyklu Garmin Iron Triathlon 2018. Cykl na stałe zakorzenił się w kalendarzu imprez sportowych w tej miejscowości i już po raz szósty spotkają się tam najlepsi polscy zawodnicy, ale przede wszystkim amatorzy triathlonu i debiutanci. Zawody odbędą się 3 czerwca 2018 roku. Z roku na rok przybywa zawodników chcących wystartować w tej urokliwej miejscowości, której niezaprzeczalnym atutem jest doskonała lokalizacja. Łatwo tu dotrzeć z dowolnego miejsca w kraju, a listy startowe za każdym razem wypełniają się bardzo szybko.

 

REKORDOWY ŚLESIN

To właśnie w Ślesinie, podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w 2013 roku padł rekord Polski na dystansie 1/4 IM – 01:55:20. Wynik ustanowiony przez Adama Głogowskiego, był na tamte czasy znakomitym osiągnięciem i utrzymywał się przez ponad dwa lata. Bardzo szybka trasa wielokrotnie pozwalała na „podkręcanie” wyników. Kolejny świetny czas zanotował tu Łukasz Kalaszczyński, który zwyciężył podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2016 z czasem 01:54:06 i ustanowił nowy rekord w historii imprez Garmin Iron Triathlon, który jest niepobity do dnia dzisiejszego.

 

DYSTANSE

Triathloniści rywalizujący w Ślesinie, będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe – Garmin Kids. Dzieci będą miały możliwość startu w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Organizator przypomina, że w cyklu Garmin Iron Triathlon 2018 zostaną wyłonione lokalizacje, w których poza standardowymi dystansami 1/4 IM i 1/8 IM, zostanie rozegrany dystans 1/2 IM. Szczegóły pojawią się już wkrótce na stronie internetowej imprezy.

 

TRASA ZAWODÓW

Zawodnicy i zawodniczki, którzy wystartują w Ślesinie będą mieli do pokonania etap pływacki w Jeziorze Ślesińskim oraz Mikorzyńskim. To jedyna taka impreza w kraju, gdzie triathloniści pływają w dwóch różnych jeziorach. Strefa zmian będzie ustawiona w samym sercu miasta – na Rynku, na którym tradycyjnie sportowców będą dopingowały tłumy kibiców Etap kolarski wiedzie po płaskiej i szybkiej trasie rozpoczynając od ulicy Żwirki i Wigury, a dalej przez miejscowości: Helenowo, Marianowo, Ostrowąż, Biskupie, Sarnowa Kolonia. Trasa biegowa poprowdzona będzie uliczkami Ślesina i malowniczą promenadą wzdłuż Jeziora Mikorzyńskiego, dzięki czemu będzie można zwiedzić niemal całe miasto i podziwiać piękne krajobrazy. Meta zlokalizowana zostanie w okolicy plaży miejskiej, tam też znajdować się będzie biuro zawodów oraz expo imprezy.

 

MISTRZOSTWA TEAMÓW

W przyszłym roku w Ślesinie ponownie odbędą się wewnętrzne Mistrzostwa Teamów, do których może zgłosić się każdy formalny lub nieformalny klub lub drużyna. Zostanie stworzona specjalna klasyfikacja, w której będzie można wyłonić najlepszego zawodnika i zawodniczkę danego klubu. W sezonie 2017 swoje mistrzostwa przeprowadziły kluby: Kuźnia Triathlonu, GVT Triathlon Team i Labosport Team, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali wyróżnieni specjalnymi statuetkami ufundowanymi przez organizatora cyklu. Jeśli chcesz, aby mistrzostwa twojego klubu zostały rozegrane w Ślesinie, zgłoś swój udział poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie www.irontriathlon.com.

 

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już 20 listopada 2017 o godzinie 12:00! Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/ 

Zaloguj się aby móc zagłosować

Kontynent

Województwo

Dystans pływanie [m]

-

Dystans rower [km]

-

Dystans bieg [km]

-

Jakość

Strefy zmian

Punkty żywieniowe

Zaplecze techniczne

Baza noclegowa

Promocja

Biuro zawodów

Expo

Patronat AT

Typ eventu

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test