brett sutton
Home Aktualności Ludzie Gwen Jorgensen zadebiutuje w maratonie

Gwen Jorgensen zadebiutuje w maratonie

czwartek, 25 sierpnia 2016 Napisane przez  Adrian Kapusta

Gwen Jorgensen po zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio postanowiła pobiec TCS New York City Marathon 06.11.2016. Będzie to jej debiut na dystansie maratonu.

 

“Ten rok był dla mnie niesamowity. Zastanawiałam się jakie wyzwanie mogłabym sobie postawić, nic lepszego nie mogłam wymyślić, niż pobiec pierwszy maraton. Triathlon zawsze będzie moją pierwszą miłością, ale już nie mogę się doczekać maratonu i nie wyobrażam sobie innego miejsca na debiut niż Nowy Jork.” - powiedziała Gwen.

 

W 2014 roku Gwen wygrała imprezę towarzyszącą New York City Marathon na 5 km. Jej rekord z ubiegłego roku na 10 km to 32:12. Ten czas teoretycznie pozwoli jej złamać 2:30:00, jeżeli zdąży się odpowiednio przygotować. Czas zwyciężczyni z ubiegłego roku Mary Keitany (KEN) to 2:24:25. Gwen na ten sezon ma jeszcze w planach start w Wielkim Finale WTS w Cozumel 17 września, a także w Island Hous Invitational Triathlon na Bahamach 28-30 października.

 

Jest to największy maraton na świecie. W 2015 roku zawody ukończyło 49 595 osób. Trasa maratonu w Nowym Jorku prowadzi przez pięć głównych okręgów: Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan. Bieg odbywa się corocznie od 1970 roku.

 

GwenJorgensenZadebiutujeWMaratonie2

Adrian Kapusta

Adrian Kapusta

Adrian jest certyfikowanym trenerem triathlonu USA Triathlon Coach.

 

StopkaAdrianKapusta

 

Największą pasją Adriana jest świat triathlonu.

Na bieżąco śledzi informacje związane z triathlonem i przedstawia je czytelnikom Akademii Triathlonu.

 

Jestem na Facebooku: 

Adrian 

 

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test