brett sutton
Home Aktualności Ludzie Elemental Tri Team - ostatni start w sezonie Kacpra Stępniaka

Elemental Tri Team - ostatni start w sezonie Kacpra Stępniaka

sobota, 15 października 2016 Napisane przez  Administrator

W niedzielę, 16 października w tureckiej Alanyi ostatni start Kacpra Stępniaka. Tegoroczny wicemistrz Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim, wystartuje w kolejnej edycja Pucharu Europy organizowanego przez Europejską Federację Triathlonu.


Po półtora miesięcznej przerwie w rywalizacji, stanę na starcie Pucharu Europy w Turcji. We września było trochę czasu na studia, egzaminy, projekty, ale oczywiście nie zabrakło też dni, podczas których były 4 treningi dziennie – mówi Kacper Stępniak. - Czuję się bardzo mocny i z pewnością powalczę o jak najlepsze miejsce. Chciałbym zakończyć ten dobry sezon miejscem w pierwszej szóstce – dodaje Stępniak.

 

Zawodnik od marca przygotowuje się do startów pod okiem sztabu trenerskiego z Elemental Tri Team.

 

Kacper Stępniak (ur. 1994) został członkiem Elemental Tri Team, jedynej polskiej wyczynowej grupy triathlonowej w marcu 2016 roku. Jego głównym trenerem został Czech, Jan Rehula – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Obecny sezon był dla zawodnika bardzo wymagającym okresem – zmiana procesu treningowego związana ze zmianą głównego trenera, kilkanaście trudnych startów oraz zaliczenia na ostatnim roku studiów. Kacper jednak podołał wszystkim niedogodnościom, co pozwoliło mu na odniesienie największego sukcesu w dotychczasowej karierze – 17 lipca w Gdańsku 22-letni zawodnik został wicemistrzem Polski w triathlonie. Warty odnotowania jest również sierpniowy start w Karlovych Varach, gdzie w silnie obsadzonym Pucharze Europy Premium zajał wysokie, 20 miejsce.

 

Sponsorem tytularnym drużyny jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych na dystansie sprinterskim, w ramach którego rozgrywany jest Puchar Polski oraz na dystansie olimpijskim.

 

Więcej informacji o Elemental Tri Team można znaleźć na stronie www.triteam.pl oraz na www.facebook.com/elementaltriathlon .

7 Liczba komentarzy:

 • ^ jan środa, 19 października 2016 21:23 Umieszczone przez: jan

  a to ciekawe ;) fanpage PZTRI tez o tym pisze
  https://www.facebook.com/PolskiZwiazekTriathlonu/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

 • ^ Heniek poniedziałek, 17 października 2016 19:29 Umieszczone przez: Heniek

  Dziać się dużo nie dzieje, strona internetowa a tam aktualności z maja ? do tego 7 zawodników teamowych A i B a na fejsie piszą o trzech ? a "managerów" i pozostałych z obsługi teamu nie zliczę. Pamiętam że w Spale na pierwszym spotkaniu obiecywano bardzo dużo (prawie tyle co kolega ze Śląska) i kontrakty też jakieś prawie takie jak te ze śląskie i chyba reszta też wygląda to podobnie ?

 • ^ Michał Drelich SE poniedziałek, 17 października 2016 17:11 Umieszczone przez: Michał Drelich SE

  Informację o tym co się dzieje w ETT można znaleźć tutaj:
  https://www.facebook.com/elementaltriathlon/?fref=ts

 • ^ Też chce wiedziec poniedziałek, 17 października 2016 16:34 Umieszczone przez: Też chce wiedziec

  To jak to jest w końcu?Co ma zawodnik z tego ze jest w teamie Elemental?Ma jakieś profity,?Bo wydaje się ze Team dobrze wygląda ale jak jest naprawdę tego za wiele osób nie wie.

 • ^ Michał Drelich SE poniedziałek, 17 października 2016 16:30 Umieszczone przez: Michał Drelich SE

  Celem projektu nie jest dawanie, ale stwarzanie szans do rozwoju sportowego i osobistego. Projekt ma określone, długofalowe cele i niebawem zostaną one szczegółowo zaprezentowane środowisku triathlonowemu i szerszej opinii publicznej. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i chętnie podyskutujemy na temat przyszłości polskiego triathlonu. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu z zespołem ETT, chętnie przyjmiemy wszystkie sugestie i rady :)

 • ^ Czarek poniedziałek, 17 października 2016 16:06 Umieszczone przez: Czarek

  Zgadzam sie z przedmówcą.
  -pozatym jaka zawodowa grupa i jaka jedyna?

 • ^ zibi poniedziałek, 17 października 2016 07:46 Umieszczone przez: zibi

  Nie wiem jaki był cel tego artykułu miał zawodnika pobudzić do walki czy przypomnieć sponsorowi, że jego kasa jest wydatkowana też na szkolenie a nie na całą otoczkę teamu. Team jest i co się zmieniło w ich szkoleniu tylko to że treningi przysyła trener z Czech, bo naszym trenerom zawodnicy już nie wierzą. Przy tym kilka osób może zarobić dodatkowo parę groszy z kolejnego źródełka tylko co z tego mają zawodnicy nawet na zdjęciach każdy ubrany inaczej !!
  Sportowo, wyniki Kacpra są coraz lepsze ale jak na razie na poziomie krajowym więc dmuchanie balonika jest trochę śmieszne. Przypomnijmy, że w Karlowych bardzo mocny był jeden zawodnik a nie zawody i miejsce 20 na 25 którzy ukończyli. Sukcesem było że też ukończył, bo drugi zawodnik z tego teamu dostał dubla !!! W Turcji nie było błysku tylko to co zwykle i to że przegrał z innym Polakiem też nie może dziwić bo żaden nasz zawodnik nie ma stabilnej formy przez sezon tylko „udane” pojedyncze starty. Dobrze że są sponsorzy zainteresowani pomocą dla zawodników tylko szkoda że pomoc nie jest bezpośrednia dla zawodnika tylko przez kilku pośredników bo zawodnik jest na końcu.

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test