Maria Cześnik tuż za podium- Polacy na Pucharze Europy Melilla

W miniony weekend odbył się trzeci etap Pucharu Europy w Triathlonie – Malilla ETU.
Melilla to hiszpańskie miasto chociaż znajduje się w północnej Afryce na wschodnim wybrzeżu Maroka. Stanowi eksklawę Hiszpanii. Melilla ma powierzchnię zaledwie 12,3 km.

Maria Cześnik (40 lat) w wyścigu Elity na dystansie olimpijskim 1.500-40-10 zajęła bardzo wysokie 4 miejsce w stawce zawodniczek nawet o 20 lat młodszych. Chociaż w komentarzu po startowym możemy przeczytać o lekkim niedosycie. Czwarte miejsce pozwoliło Marii awansować o 160 miejsc w rankingu ITU, aktualnie triathlonistka zajmuje 256 pozycję. Nagroda finansowa za zajęte miejsce wyniosła 2.600 zł. Druga reprezentantka Polski, która startowała w Elicie to Hanna Kaźmierczak. Hania miała gorszy dzień i zajęła dopiero 20 miejsce zamykając stawkę zawodniczek.

Komentarz postartowy Marii Cześnik:
“Puchar Europy Melilla kończę tuż za podium. 4 miejsce to zawsze niedosyt ale cieszy znaczna poprawa od ostatniego startu. Zły wyjazd z grupy do strefy zmian spowodował, że wybiegłam dopiero na 14 miejscu ze sporą już stratą. Przez kolejne kilometry odrabiałam straty ale nie udało się dogonić już 3 zawodniczki. Teraz powrót do domu, odpoczynek a potem kolejne starty.
#arena #onrunning #uvex #polar #odmladzaniestawow #rotor #fortunabox”

FB Maria Cześnik

W Elicie mężczyzn wziął udział Kacper Stępniak. Kacper niestety złapał gumę na 10 km do końca trasy rowerowej. Przekreśliło to szanse na walkę o wyższe miejsca, ostatecznie Kacper skończył zawody na 42 miejscu. Zawodów nie ukończyło aż 16 triathlonistów w tym pretendent do zwycięstwa Uxio Abuin Ares ESP.

W rywalizacji juniorów na dystansie sprinterskim 750-20,2-5 zadebiutował Marcin Stanglewicz, który ze stratą 3 min. 25 sek. zajął 23 miejsce na 35 zawodników.
Szymon Dzik podobnie jak Kacper Stępniak również złapał gumę i musiał zejść z trasy. Zaraz po zawodach zapowiedział, że jeszcze wróci w tym roku na zawody rangi Pucharu Europy ETU.