Mikołaj Luft złamał 4 godziny w zawodach Ironman 70.3

Świetny występ zanotował Mikołaj Luft podczas zawodów Memorial Hermann Ironman 70.3  w Teksasie łamiąc po raz pierwszy 4 godziny na dystansie połówki.  Nie był to jedyny polski akcent na zawodach Ironman na świecie, które zostały rozegrane podczas minionego weekendu. Ewa Bugdoł rywalizowała w Brazylii na długim dystansie, natomiast w RPA Marek Jaskółka po raz kolejny zmagał się z pełnym Ironmanem. W weekend odbyły się również pierwsze zawody tegorocznego cyklu World Triathlon Series.  Wyścig odbył się w Auckland, wystartowała w nim Maria Cześnik.

Dla Mikołaja Lufta start w Teksasie był trzecim startem w zawodach z serii Ironman 70.3 w tym roku. Spodziewaliśmy się dobrego wyniku i byliśmy ciekawi, jak poradzi sobie w tej próbie. Okazało się, że zawodnik Adgar Fit Pro Team zaliczył bardzo dobre zawody. Wyścig zaczął mocnym pływaniem w słonym akwenie, dzięki czemu dotarł do T1 w pierwszej dziesiątce zawodników. Pokonanie trasy kolarskiej zajęło mu 2:09:30, a półmaraton przebiegł w 1:19:28.  Ostatecznie Mikołaj ukończył wyścig z czasem 3:57:44 łamiąc po raz pierwszy 4 godziny na dystansie połówki! Gratulujemy!

Mikołaj został sklasyfikowany na 14. miejscu w gronie 32 zawodników elity. Najlepszy w zawodach w Teksasie okazał się Richie Cunningham z czasem 3:46:11.

ewa bugdoEwa Bugdoł rywalizowała ze światową czołówką triathlonistek na zawodach IRONMAN 70.3 w Brazylii. Uzyskała czas 4:30:53, który dał jej miejsce w pierwszej dziesiątce zawodniczek. Jak podkreśliła na swoim profilu na Facebooku, potraktowała ten start treningowo. „Plan treningowy zrealizowany: mocne pływanie i rower”. – napisała.  Zawody w Brazylii zwyciężyła Mirinda Carfrae z czasem 4:15:01.

Marek Jaskółka uczestniczył w zawodach IRONMAN na pełnym dystansie, które odbyły się w RPA. Do złamania bariery 9 godzin w tej rywalizacji zabrakło mu tylko 15 sekund. Ostatecznie został sklasyfikowany na 7. miejscu. Więcej o tym starcie już wkrótce przeczytacie w relacji naszej redakcyjnej koleżanki, Eli Rossołowskiej (Jaskółka), która jest żoną Marka i towarzyszyła mu podczas wyjazdu do RPA.

Również w miniony weekend rozpoczął się cykl ITU World Triathlon Series. Inauguracyjne zawody odbyły się w Auckland. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na następujących dystansach: 1500m pływania, 40,724km rowerowania oraz 10 km biegania. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Javier Gomez Noya z Hiszpanii (01:54:13), przed Jonathanem Brownlee z Wielkiej Bytanii (01:54:33). Trzeci był Australijczyk Aaron Royle (01:55:49).

Wśród kobiet tryumfowała Brytyjka Jodie Stimpson (02:08:34) przed Niemką Anne Haug (02:08:59) oraz Helen Jenkins z Wielkiej Brytanii (02:09:10). W Auckland startowała Maria Cześnik zajmując 38. miejsce z czasem 02:19:46.