Miłosz Sowiński stanął na podium Ironman 70.3 Xiamen – jest slot na MŚ IM 70.3

Miłosz Sowiński zajął trzecie miejsce w zawodach triathlonowych Ironman 70.3 Xiamen. Podróż do Chin dodatkowo zaowocowała w zdobycie przepustki na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nicea 2019. Jego strata do pierwszego zawodnika na mecie to 2 min. 51 sek. Czas z jakim Miłosz zakończył zawody to 3:51:05. Nagroda za trzecie miejsce wyniosła 6.600 zł. Jest to pierwsze podium Miłosza w serii Ironman 70.3 pod okiem nowego trenera Rafała Medaka.

Miłosz Sowiński wyszedł z wody na drugiej pozycji 20:34 (1:05 min/100 m). Po czym uzyskał najszybszy czas odcinka rowerowego 2:03:45 (43,57 km/h). Ostatecznie na biegu przegrał z dwoma doświadczonymi triathlonistami Kevinem Collingtonem USA i Trevorem Wurtele CAD. Czas półmaratonu wyniósł 1:20:21 (3:49 min/km).

Nowy system kwalifikacji nie przewiduje punktów odpowiednio za zajęte miejsca. Przepustka na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 jest przyznawana tylko dla najlepszego zawodnika, który jeszcze nie zdobył kwalifikacji. W tym wypadku, dzięki systemowi Rolldown Miłosz zdobył slota na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nicea 2019.