Miłosz Sowiński szósty na mecie Ironman 70.3 Dubai, dwie amatorki na podium

Triathlon Ironman 70.3 Dubai 2019 ukończyło 25 Polaków w kategoriach wiekowych oraz dwóch zawodników PRO Miłosz Sowiński i Łukasz Kalaszczyński. Miłosz za zajęcie 6 miejsca otrzymał czek na 3.740 zł. Jego czas na mecie to 3:49:00. Po zawodach przyznał, że szczególnie był szczęśliwy z życiowego biegu na tym dystansie – 1:16:03 (3:35 min/km). Łukasz Kalaszczyński uplasował się na 13 miejscu z czasem 3:56:02. Trasa w Dubaju należy do jednej z najszybszych na świecie, pierwsza piętnastka mężczyzn uzyskała czas poniżej 4 godzin.

Wśród czołówki zabrakło Alistaira Brownlee GBR, który nie pojawił się na starcie. Triathlonista nie podał przyczyny rezygnacji z udziału w zawodach. Nie są jeszcze znane jego plany na sezon 2019. Możemy przypuszczać, że jeśli pojawi się w serii WTS będzie planował udział w kolejnych igrzyskach, Tokio 2020.

Najlepszym zawodnikiem pod nieobecność Alistaira był inny Brytyjczyk, Adam Bowden. Bardzo szybki bieg 1:10:35 zapewnił jemu ponad 2,5 minutową przewagę na mecie.

Najszybszą kobietą tego dnia była Holy Lawrence GBR, której zabrakło zaledwie 5 sekund do złamania bariery czasowej 4 godzin. Tych dwoje triathlonistów otworzyło sobie drogę do ekstra premii pieniężnej Triple Crown o wysokości 1 miliona dolarów. Aby tego dokonać muszą jeszcze wygrać Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nice oraz Ironman 70.3 Bahrain. Adam Bowden w starciu z najlepszymi triathlonistami na świecie może mieć problem aby tego dokonać. Większe szanse ma Holly Lawrence, która w swojej historii startów zdobyła pierwsze miejsca zarówno w mistrzostwach świata IM70.3 jak i w Bahrainie.

Dwie polskie triathlonistki startujące w kategoriach Age Group stanęły na podium. Najlepiej wypadła Alicja Medak, która wygrała swoją kategorię K45-49, uzyskując czas 04:52:42. Warto także wspomnieć o Joannie Krawiec, która również bardzo dobrze się zaprezentowała. Tak jak w ubiegłym roku stanęła na 3 miejscu kategorii K25-29 podium, jej wynik to 04:55:45. Wśród mężczyzn najwyższe 8 miejsce zajął Maciej Belski (04:26:58). Natomiast najlepszy czas uzyskał Bartosz Matczak – 04:19:41.