Mistrzostwa Europy IM 70.3 Elsinore – 3 x podium dla Polski

Trzy razy podium, w tym jedno zwycięstwo w kategorii wiekowej. Z takim dorobkiem kończymy Mistrzostwa Europy Ironman 70.3 Elsinore. W sumie 31 triathlonistów z Polski ukończyło te zawody.

Jedynym zawodnikiem PRO reprezentującym nasz kraj, który ukoczył zawody był Sebastian Najmowicz. Pomimo, że Sebastian złamał 4 godziny zajął dopiero 19 miejsce. To pokazuje jak wysoki poziom jest w ścisłej czołówce. W ubiegłym roku całe podium należało do Niemców. Tym razem triathlonista z Niemiec Maurcie Clavel zajął 9 miejsce. Zawody wygrał Rodolphe Van Berg pochodzący z USA więc tytuł Mistrza Europy zdobył Adamowi Bowden GBR. Wśród kobiet sytuacja była podobna. Pierwsza na mecie była Melissa Hauschildt z Australii a tytuł mistrzowski przypadł Helle Frederiksen DEN.

Najwyższą lokatę i jednocześnie tytuł Mistrza Europy Ironman 70.3 zdobyła Aleksandra Góralska, która zwyciężyła kategorię wiekową K40-44 (czas 4:45:03). Vice Mistrzynią Europy została Paulina Załucka, która zajęła 2 miejsce w kategorii K18-24 (4:38:23). Wśród mężczyzn na 3 miejscu podium w kategorii M35-39 stanął Bartosz Mierzejewski. Na uwagę również zasługuje Sergiusz Sobczyk, który uzyskał fenomenalny czas jak na amatora 4:03:19. Jednak wystarczyło to na zajęcie 4 miejsca M25-29. Tym samym Sergiusz był 8 najlepszym amatorem w zestawieniu OPEN.

Komentarz postartowy Aleksandry Góralskiej:
“Wszystko pięknie się udało!! Po cichu marzyłam o podium, ale wygrana wydawała mi się poza zasięgiem… A jednak udało się! Mistrzostwo Europy w kategorii „ryczących 40” jednak dla mnie!!! I ten wynik 4:45:05 jak piękny sen. Dzięki Filip Szołowski za opiekę, motywację i super plan. No i zmywarkę przejmuje mąż.”