Mistrzostwa Europy Ironman Frankfurt 2018 – wyniki Polaków

Mistrzostwa Europy Ironman Frankfurt zostały zdominowane przez Jana Frodeno GER i Danielę Ryf SUI. Kiedy ci triathloniści pojawiają się na starcie od razu wiadomo kto jest faworytem do zwycięstwa. W tym roku trasa rowerowa była dłuższa o 5 km. Stąd też brak wyników poniżej 8 godzin. Jednak nie przeszkodziło to Danieli Ryf w poprawieniu swojego rekordu trasy IM Frankfurt i ukończeniu zawodów z olbrzymią przewagą, bo aż 26 minut przed drugą zawodniczką Sarah True USA. To był debiut na dystansie ironman Sary, która to po ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio przeszła na dłuższe dystanse. Z kolei Sarah Crowley AUS, ubiegłoroczna zwyciężczyni IM Frankfurt zajęła trzecie miejsce.
W kategorii PRO wystartowała Ewa Bugdoł. Po pierwszym etapie triathlonu czyli pływaniu Ewa znalazła się w trzyosobowej grupie pościgowej goniącą Danielę Ryf i Sarah True USA. Następnie rozpoczęła jazdę rowerem na trzeciej pozycji ze stratą nieco ponad 2 minut do liderki wyścigu. Niestety ze względów zdrowotnych Ewa musiała zejść z trasy biegowej w okolicy 12 kilometra biegu.

46 Polaków ukończyło Mistrzostwa Europy Ironman Frankfurt. Liczba ta jest większa o 10 osób w stosunku do roku ubiegłego. Najszybszy czas uzyskał Robert Wojnar 9:26:24, dało to jemu 8 miejsce w kategorii wiekowej M40. Najwyżej sklasyfikowanym mężczyzną z Polski został Antoni Grzanka, który jako jedyny stanął na podium. Czas 11:15:23 w kategorii M60 dał jemu 3 miejsce. Jedyną Polką, która ukończyła IM Frankfurt była Marta Frąckowiak. Marta zajęła 35 miejsce w kategorii K30, a czas z jakim przekroczyła metę to 14:03:13.