Agnieszka Jerzyk trzecia w IM 70.3 South Africa

Mamy podium! Agnieszka Jerzy na trzecim miejscu w Ironman 70.3 South Africa. Gratulujemy! W zawodach zwyciężyła Jodie Cunnama (Swallow) 4:39:48. Jodie wygrała wszystkie edycje tych zawodów nieprzerwalnie od 2011 roku. W tym roku było to 6 zwycięstwo z rzędu. Tuż za nią drugim miejscu uplasowała się Susie Cheetham 4:40:50. Agnieszka zdobyła pierwsze punkty do rankingu kobiet PRO, w drodze do mistrzostw świata – 540 pkt., oraz zgarnęła czek na $2.250.

10:20

Po 16 km biegu u kobiet pierwsze trzy pozycje bez zmian Jodie Cunnama, Susie Cheetham i Agnieszka Jerzyk. Natomiast na 4 miejsce wskoczyła Annah Watkinson wyprzedzając Jeanne Collonge. Susie Cheetham znacznie zmniejszyła stratę do liderki, w tej chwili wynosi 1 min. 52 sek.

9:50

Francuski triathlonista, Romain Guillaume zwyciężył wśród mężczyzn z czasem 4:08:57. Był to faworyt zawodów obok miejscowego Jamesa Cunnamy, który dobiegł do mety na drugiej pozycji uzyskując czas 4:11:26.

IM 70.3_RPA_Romain

Zwycięca Romain Guillaume na mecie.

9:30

Agnieszka Jerzyk już na biegu. Biegnie na trzeciej pozycji. Na pomiarze z 5 kilometra miała 9 minut straty do Jodie Cunnama (Swallow) oraz 6 minut do drugiej zawodniczki Susie Cheetham.

8:30

Kobiety PRO po 72 km roweru

1 Jodie Cunnama 02:43:52
2 Susie Cheetham 02:46:45 strata + 02:53
3 Jerzyk Agnieszka 02:50:44 strata + 03:58

IM70.3RPA Jodie_Cunamma

Jodie Cunnama prowadzi na nowym modelu Cervelo P5X.

8:00

Kobiety PRO po 45 km roweru

Agnieszka Jerzyk utrzymuje trzecią pozycję. Liderka Jodie Cunnama (Swallow) zdołała urwać kolejne 19 sekund nad drugą zawodniczką. Agnieszka Jerzyk na 45 km traci 56 sekund i ma już ponad 5 minut straty do triathlonistki na pierwszej pozycji. Na chwilę obecną Agnieszka nie czuje się zagrożona, Jeanne Collonge jeszcze nie zamierza atakować trzeciej pozycji.

1 Jodie Cunnama 02:01:56
2 Susie Cheetham 02:05:03 +03:07
3 Jerzyk Agnieszka 02:07:11 +05:15
4 Jeanne Collonge 02:10:50 +08:53

7:10

Kobiety PRO po 18 km roweru

Jodie Cunnama (Swallow) w dalszym ciągu na prowadzeniu. Susie Cheetham utrzymuje praktycznie taki sam dystans jak po wyjściu z wody. Natomiast Agnieszka Jerzyk straciła 1 min. 26 sek. Kolejna zawodniczka do Agnieszki ma 3 min. 38 sek. straty.

Jodie Cunnama
Susie Cheetham + 02:48
Jerzyk Agnieszka + 01:31
Jeanne Collonge + 03:38

6:20

Agnieszka Jerzyk wyszła jako trzecia z wody. Strata do pierwszej zawodniczki Jodie Cunnama (Swallow) to 2 min. 38 sek. Druga zawodniczka w T1 w zasięgu Agnieszki, jedynie 5 sekund różnicy.