brett sutton
Home Aktualności Newsy Triathlon Energy otwiera się na debiutantów!

Triathlon Energy otwiera się na debiutantów!

sobota, 06 lutego 2016 Napisane przez  Administrator Artykuł sponsorowany

Lidzbark Welski Lidzbark Welski

Triathlon Energy - nowy cykl inauguruje start w Starogardzie Gdańskim na Pomorzu już 19 czerwca. Triathlon wraca do stolicy Kociewia po wielu latach, wstępnie organizatorzy planowali tylko dwa dystanse 1/2 i 1/4 IM, ale teraz dokładają 1/8, czyli najbardziej popularny dystans wśród debiutantów.  Po konsultacjach ze stowarzyszeniem TRI Starogard, które pomaga w organizacji imprezy, organizatorzy postanowili zmienić przebieg trasy kolarskiej. Zmiana wymaga ustawienia strefy T2 w centrum miasta, obok stadionu miejskiego, natomiast strefa T1 będzie się mieściła nad jeziorem w Płaczewie. 

 

  • "Po rozmowach z Urzędem Miasta Starogard Gdański, wychodzimy naprzeciw lokalnej społeczności i otwieramy Starogard Gdański dla debiutantów – mówi Adam Greczyło z Energy Events, głównego organizatora imprezy. – Zmiany jakie wprowadziliśmy, powodują, że możemy zorganizować dystans 1/8 IM, na którym odnajdzie się zdecydowana większość mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic. Liczymy na spore zainteresowanie tym dystansem. Zapisy uruchomimy niebawem. Proszę śledzić naszą stronę oraz profil na FB. Pierwszych kilkadziesiąt pakietów zaoferujemy zawodnikom za 89 pln!". 

 

mapa starogard

 

Zmiany w trasie kolarskiej powodują, że będzie ona przebiegała przez centrum miasta, dzięki czemu zawody zyskają również na atrakcyjności wśród kibiców, którzy będąc w niedalekiej odległości od mety, będą mogli dopingować zawodników na trasie kolarskiej i biegowej.  

 

"Zaproponowaliśmy taką zmianę trasy kolarskiej, bo zależy nam na pokazaniu Starogardu Gdańskiego, ale również chcemy prowadzić rywalizację wśród kibiców i bliskich, którzy będą nas dopingowali na ulicach Starogardu Gdańskiego" – mówi Robert Czerwiak ze stowarzyszenia Tri Starogard. 

 

 6c0c69f45c88eea8734cf534aeeddbb6 XL

 

Meta, strefa Expo i strefa finiszera znajdą się bez zmian na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny, gdzie po trudach sportowych zmagań każdy zawodnik będzie mógł się schłodzić w basenach oraz skorzystać z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. 

 

  • "Jesteśmy w trakcie licznych rozmów z partnerami oraz potencjalnymi sponsorami imprez, chcemy żeby powrót triathlonu do stolicy Kociewia był bardzo udany i żeby impreza spod znaku TRI na stałe wpisała się do kalendarza sportowego miasta. Będą niespodzianki i będą atrakcje, ale teraz jeszcze za wcześnie, żeby o wszystkim mówić" – informuje Aldona Dybuk, odpowiadająca za PR imprez spod znaku Triathon Energy

 

W Starogardzie na pewno pojawi się czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski oraz były minister sportu Adam Korol, który z uwagi na liczne obowiązki nie wystartuje w imprezie, ale będzie wspierał zawodników podczas imprezy. Dodatkowo w Starogardzie ambasador cyklu Piotr Biankowski wyzywa wszystkich pływaków na wodny pojedynek na dystansie 1/4 IM/. Za każdego zawodnika, który go wyprzedzi Biankowski wpłaca 33 złotych na cel charytatywny, który póki co jest tajemnicą organizatorów. 

 

Ze Starogardu cykl Triathlon Energy przenosi się do...


check-it-outZostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test