brett sutton
Home Aktualności Newsy Nowe zawody w kalendarzu Ironman 70.3 Edynburg - Szkocja

Nowe zawody w kalendarzu Ironman 70.3 Edynburg - Szkocja

środa, 21 grudnia 2016 Napisane przez  Adrian Kapusta

Ironman dodał do swojego kalendarza imprez nowe zawody Ironman 70.3 Edinburgh. Zawody mają odbyć się 2 lipca 2017 r. W Wielkiej Brytanii i Irlandii jest już siedem zawodów z cyklu Ironman. Ironman Weymouth na którym zwyciężył Michał Podsiadłowski, niestety nie będzie kontynuowany. Pozostały dwa pełne dystanse IM UK (Bolton) oraz IM Wales.

 

Start położony będzie przy historycznym pałacu Gosford House. Po przepłynięciu 1,9 kilometra w zatoce Morza Północnego Firth of Forth na triathlonistów czekać będzie 90 km roweru na jednej pętli. Trasa wiedzie przez pagórkowate tereny wiejskie. Strefa zmian T2 znajduje się w pobliżu śpiącego wulkanu Góry Artura. Nazwa tej góry wzięła się z legendy, według której Król Artur przyglądał się stamtąd zakończonej porażką bitwie swej armii z Piktami. Trasa półmaratonu wytyczona jest w Parku Holyrood. W tym okresie można spodziewać się umiarkowanej temperatury powietrza w okolicach 17 - 20 stopni Celsjusza.

 

Z Polski do Edynburga można polecieć tanimi liniami lotniczymi z Warszawy, Gdańska, Poznania i Krakowa. Szacunkowo 2.000 zawodników wystartuje w stolicy Szkocji, Edynburgu. Edynburg jest uznawany za jedno z najpiękniejszych i fascynujących miast na świecie. Historycznych atrakcji, zabytków czy muzeów w Edynburgu nie brakuje. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Jest ciekawym połączeniem kosmopolitycznej stolicy z zielonymi krajobrazami.

 

“W Wielkiej Brytanii ciągle przybywa nowych triathlonistów, więc odpowiadamy na zapotrzebowanie nowymi zawodami”, powiedział Kevin Stewart, Regionalny Dyrektor Ironmana na północną część Europy. “Jesteśmy podekscytowani inauguracją nowych zawodów po raz pierwszy w Szkocji. Teraz będziemy mieli w naszej ofercie serię Ironmana w Anglii, Irlandii, Walii i właśnie w Szkocji.”

 

NoweZawodyWKalendarzuIronman70.3EdynburgSzkocja2

Góra Artura, najwyższy szczyt Parku Holyrood w tle widać Edynburg.

Adrian Kapusta

Adrian Kapusta

Adrian jest certyfikowanym trenerem triathlonu USA Triathlon Coach.

 

StopkaAdrianKapusta

 

Największą pasją Adriana jest świat triathlonu.

Na bieżąco śledzi informacje związane z triathlonem i przedstawia je czytelnikom Akademii Triathlonu.

 

Jestem na Facebooku: 

Adrian 

 

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test