brett sutton
Home Aktualności Newsy Wings For Life już w niedzielę - jedyny globalny bieg charytatywny

Wings For Life już w niedzielę - jedyny globalny bieg charytatywny

sobota, 06 maja 2017 Napisane przez  Adrian Kapusta

Już 7 maja 2017 roku Wings For Life powraca po raz czwarty do Polski, a konkretnie do Poznania. Jest to niezwykła inicjatywa, której cały dochód ze sprzedaży pakietów startowych przeznacza się na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Od kiedy powstało Wings For Life World Run w 2014, fundacja uzbierała 13,8 miliona Euro.

 

Ciekawa jest nie tylko inicjatywa, ale także sama forma imprezy. Bieg jest bowiem organizowany w 24 krajach i wszędzie startuje w tym samym czasie. Start zaplanowany jest na godzinę 13:00 czasu polskiego.

 

Zawody nie mają określonego dystansu ani czasu. W zamian za to biegacze muszą uciekać przed goniącą ich metą w postaci samochodu. W Poznaniu za kółkiem usiądzie Adam Małysz. Samochód wyrusza 30 minut po starcie biegaczy i z czasem zaczyna przyspieszać.

 

Wszystkie pakiety startowe w Poznaniu zostały wyprzedane, jednak w tym roku w pościg wyruszy też wirtualny samochód. Kto chce wziąć udział w biegu indywidualnie, w dowolnym miejscu Polski może ściągnąć na swój telefon specjalną aplikację. Aplikacja nazywa się "Wings for Life World Run" i jest dostępna na telefony z iOS oraz Androidem.

 

Bartosz Olszewski i Dominika Stelmach to zwycięzcy krajowi z ubiegłego roku. Tym razem można śmiało powiedzieć, że znajdują się w gronie faworytów do zwycięstwa ogólnoświatowej rywalizacji.

 

Przebieg Wings For Life będzie można śledzić na TVN24 i www.wingsforlife.com.

Adrian Kapusta

Adrian Kapusta

Adrian jest certyfikowanym trenerem triathlonu USA Triathlon Coach.

 

StopkaAdrianKapusta

 

Największą pasją Adriana jest świat triathlonu.

Na bieżąco śledzi informacje związane z triathlonem i przedstawia je czytelnikom Akademii Triathlonu.

 

Jestem na Facebooku: 

Adrian 

 

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test