brett sutton
Home Aktualności Newsy Nowe zawody Ironman 70.3 w Finlandii

Nowe zawody Ironman 70.3 w Finlandii

czwartek, 15 czerwca 2017 Napisane przez  Adrian Kapusta

Ironman dodał kolejny triathlon do swojej oferty. Tym razem popularna połówka, czyli Ironman 70.3 trafi do Finlandii. Inauguracyjne zawody odbędą się 30 czerwca 2018 roku.

Nowe zawody będą miały miejsce w Lahti, położonym 100 kilometrów na północny wschód od stolicy kraju Helsinek. W pierwszej edycji dla najlepszych triathlonistów startujących w kategoriach wiekowych przewidzianych jest 50 slotów. Przepustki umożliwią start w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 RPA w 2018 roku. 


Niespotykanym elementem tego wyścigu będzie późny start z finiszem o zmierzchu. Triathloniści będą startowali o godzinie 16:00, a meta będzie otwarta do północy. Dzięki dniu polarnemu o tej porze będzie wciąż widno. Na pełnych dystansach Ironman nocny finisz nie jest nowością, lecz na dystansie 70.3 tego jeszcze wcześniej nie było.

Pływanie o jednej pętli długości 1.9 km odbędzie się w Jeziorze Vesijärvi, blisko centrum miasta. Trasa rowerowa wiedzie Krainą Tysiąca Jezior wzgórzami, lasami i wioskami. Bieg to dwa okrążenia po płaskim terenie. Mniej więcej w połowie triathloniści będą przebiegali koło kompleksu skoczni narciarskich. Meta zlokalizowana będzie w pobliżu startu, nad Jeziorem Vesijärvi.

Lahti jest przede wszystkim znanym ośrodkiem narciarstwa. Rokrocznie odbywają się tutaj zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz biathlonie. Miasto posiada kompleks trzech skoczni narciarskich. To właśnie z tego miasta pochodzi sławny, fiński skoczek Janne Ahonen.

 

ironman 703 finland lake 1600x980.jpg

Fot. Ironman.com

Adrian Kapusta

Adrian Kapusta

Adrian jest certyfikowanym trenerem triathlonu USA Triathlon Coach.

 

StopkaAdrianKapusta

 

Największą pasją Adriana jest świat triathlonu.

Na bieżąco śledzi informacje związane z triathlonem i przedstawia je czytelnikom Akademii Triathlonu.

 

Jestem na Facebooku: 

Adrian 

 

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test