Home Aktualności Newsy Padł rekord frekwencji Polaków na IM Barcelona

Padł rekord frekwencji Polaków na IM Barcelona

środa, 04 października 2017 Napisane przez  Adrian Kapusta

Padł rekord frekwencji Polaków na IM Barcelona Filip Przymusiński

Zaledwie tydzień temu pisałem o najliczniejszej frekwencji Polaków podczas Ironman Italy gdzie zawody ukończyło 61 triathlonistów. Jednak ten wynik odszedł w cień po Ironman Barcelona. Tego jeszcze nie było, aż 104 triathlonistów z Polski przekroczyło linię mety w tym trzech zawodników PRO. Mała ilość kobiet, bo zaledwie dziewięć, w stosunku do całej grupy, nadrobiła znacząco wynikami. Cztery z nich znalazły się w TOP 15 klasyfikacji generalnej.

Zacznijmy od zawodowców. Ewa Bugdoł zajęła 6 miejsce zgarniając za nie $1.000. Ewa osiągnęła najlepszy czas w historii polskiego ironmana 9:15:57. Ten wynik ma jeszcze spory zapas jeżeli weźmiemy pod uwagę, że triathlonistka jechała 40 km na flaku. Olga Kowalska zajęła 10 miejsce z czasem 9:38:20. Natomiast jedyny mężczyzna w kategorii PRO Filip Przymusiński ukończył zawody na 25 miejscu. Filip złamał barierę 9 godzin o 7 sekund.

Komentarz Ewy Bugdoł:
“Jak to mawia mój trener Grzegorz Zgliczynski - Coach na zawodach oprócz formy sportowej potrzebne jest też szczęście. Niestety mi tego szczęścia zabrakło. Pływanie poszło całkiem przyzwoicie,wyszłam w pierwszej grupie. Na rowerze po 90 km zaczęło schodzić mi powietrze z przedniego koła. Przejechałam na flaku około 40 km, żeby dojechać do serwisu, który znajdował się na trasie zawodów. Niestety straciłam sporo czasu i energii. Wiedziałam, że nie mogę się poddawać i muszę do końca walczyć, bo to jest przecież dystans Ironman i wszystko może się zdarzyć. Na biegu udało się nadrobić 4 pozycje, na więcej niestety nie starczyło już sił. Ostatecznie ukończyłam zawody na szóstym miejscu w kategorii PRO z czasem 9:15:57. Dziękuję wszystkim polskim kibicom za gorący doping na trasie Julita Sikora Gucwa Velo Trainer i wiele innych osób. Ogromne podziękowania dla moich sponsorów i partnerów RAFAKO S.A. Odlewnia Żeliwa "WULKAN" S.A Centrum Medyczne Silesia Clinic Fuji Bikes TriSolution”
FB Ewa Bugdol Blog

Miejscami na podium w kategorii Age Group K30-34 mogą pochwalić się Anna Lechowicz i Ewelina Pisarek, które zajęły kolejno 1 i 3 miejsce. Dla Anny wygrana kategorii wiekowej oznaczała otrzymanie slota na Hawaje. Sukces jest o tyle większy, że Anna uplasowała się na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet i pokonała trasę o 4 min. 24 sek. wolniej od Ewy Bugdoł. Należy pamiętać, że start zawodników PRO i Age Group jest rozdzielony i może mieć inny przebieg. Z kolei Ewelina Pisarek ukończyła rywalizację na 9 miejscu kobiet open. Wśród amatorów z najlepszym czasem zawody ukończył Bartłomiej Buczek 09:07:52, Bartłomiej zajął 9 miejsce w swojej kategorii wiekowej M40-44.

Już niebawem wywiad z Anią Lechowicz na Akademii Triathlonu.