brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: enea

W niedzielę 12 listopada o północy zakończyło się głosowanie w plebiscycie Akademii Triathlonu na najlepsze zawody w sezonie 2017. Dziękujemy za oddane głosy. Liczny udział internautów w głosowaniu świadczy o zaangażowanej i rosnącej społeczności triathlonistów. Wyniki konkursu poznamy 25 listopada na Gali Polskiego Triathlonu, gdzie zostaną uhonorowani zwycięzcy plebiscytu.

 

W oczekiwaniu na oficjalne wyniki podajemy jeszcze raz kto walczył o tytuł najlepszej imprezy. Tradycyjnie plebiscyt został podzielony na kategorie:
1. Najlepsza Impreza - połówka/długi/ultradługi
Castle Triathlon Malbork powered by Garmin, Challenge Poznań, Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife, JBL Triathlon Sieraków, Ocean Lava Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno;
2. Najlepsza Impreza - dystans olimpijski/ćwiartka/sprinterski
Elemental Tri Series Olsztyn, Enea 5150 Warsaw, Enea Bydgoszcz Triathlon, Susz Triathlon, Triathlon Mietków;
3. Najlepszy Cykl
Elemental Tri Series, Garmin Iron Triathlon, Greatman Trilogy, Tri Tour, Triathlon Energy;
4. Debiut Roku
Chęciny Triathlon, Garmin Iron Triathlon Płock, Greatman Kościan Triathlon, Triathlon Energy Gniewino, Triathlon Środa Wielkopolska.


Przypomnijmy kto zwyciężył w ubiegłym roku. Według internautów najlepszymi imprezami były:
Debiut roku - Garmin Iron Triathlon Elbląg,
Dystans długi i ultra długi - Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife,
Dystans olimpijski/ćwiartka/sprint - Bydgoszcz Triathlon,
Cykl imprez - Garmin Iron Triathlon.

 

W ubiegłym sezonie również poza głosowaniem otwartym, jury Akademii Triathlonu postanowiło przyznać tytuł Zawodniczki Roku Agnieszce Jerzyk. Z kolei najlepszym amatorem został wybrany Michał Podsiadłowski.

 

Na zdjęciu Agnieszka Jerzyk

 

Informujemy również, że z przyczyn ogromnego zainteresowania, na chwilę obecną wstrzymaliśmy zapisy na Galę Polskiego Triathlonu.

 

Partnerem Głównym Gali Polskiego Triathlonu jest firma Enea - wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Enea od lat jest zaangażowana w polski triathlon, jest partnerem tytularnym takich zawodów jak Enea Ironman 70.3 Gdynia, Enea 5150 Warsaw czy Enea Bydgoszcz Triathlon.

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 06 listopada 2017 07:53

Gala Polskiego Triathlonu 25 listopada

Ruszamy z zapisami na Galę Polskiego Triathlonu, która odbędzie się 25 listopada 2017 roku (sobota) w Hotelu Bellotto w Warszawie! Nie przegap i zarejestruj się już dziś. Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz na końcu tego artykułu. Jak co roku spotykamy się na uroczystym podsumowaniu sezonu triathlonowego w Polsce. Rok 2017 jest niewątpliwie rekordowy pod wieloma względami. Jeszcze nigdy w kalendarzu nie było tylu zawodów multisportowych w kraju, a także liczby zawodników z Polski, startujących w serii Ironman. Co więcej, drugi raz w historii na podium Mistrzostw Świata na Hawajach stanął Polak. Marcin Konieczny w pięknym stylu zdobył mistrzostwo w kategorii wiekowej 44-49. Mkon będzie gościem Gali i o jego sukcesie porozmawiamy na scenie.

 

2017 to również rok, w którym o triathlonie głośno jest w mediach pozasportowych, a wszystko za sprawą historii o Jurku Górskim - legendzie polskiego triathlonu, który po 14 latach uzależnienia od narkotyków, papierosów i alkoholu wygrał w 1990 prestiżowe zawody Double Ironman w Huntsville w Alabamie. Miałem zaszczyt opisać jego historię w powieści biograficznej „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Książka ukaże się księgarniach 8 listopada, a tydzień później do kin wejdzie film fabularny Łukasza Palkowskiego pod tym samym tytułem. Obraz został doceniony na 42. festiwalu filmów fabularnych w Gdyni, otrzymując aż 5 nagród w tym jedną z najważniejszych - nagrodę publiczności oraz „Nagrodę Klakiera” za najdłuższą owację na stojąco, która trwała prawie 8 minut. Jerzy Górski oraz część ekipy filmowej będzie obecna na Gali! O kulisach powstania filmu i planie zdjęciowym porozmawiamy między innymi z reżyserem Łukaszem Palkowskim, a także aktorami. 

 

 

„Last but not least”, ten rok to również rekordowa liczna imprez, które znalazły się w kalendarzu Akademii Triathlonu. Jest ich już prawie 140. Wraz z liczbą startów rośnie poziom naszych triathlonistów, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Listopadowa Gala będzie okazją nie tylko do wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, ale również do spotkania w nieformalnej atmosferze, przy dobrej muzyce, jedzeniu i lampce wina. Nie muszę dodawać, że o ubiegłorocznej, wspaniałej zabawie w piwnicach byłego Pałacu Prymasowskiego krążą już legendy.

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany, czy warto wybrać się na nasze coroczne wydarzenie, proponujemy zobaczyć i przeczytać relację z ubiegłorocznej Gali. 

 

1. Kiedy i gdzie?

Gala odbędzie się 25. listopada w sobotę, w Hotelu Bellotto przy ulicy Senatorskiej w Warszawie, niedaleko Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Drzwi otwieramy o godzinie 18.00. Hotel mieści się w murach XVI-wiecznego Pałacu na Starym Mieście w Warszawie. Pałac powstał z inicjatywy biskupa płockiego i do 1795 roku pełnił funkcję siedziby prymasów. Dziś to jeden z najbardziej prestiżowych hoteli oraz miejsce, gdzie organizowane są konferencje i spotkania branżowe.


bellottoDress code: Business Casual.


TRIATIMG 4758

 

 

Część oficjalna odbędzie się w sali kolumnowej....

 

gala audience

 

 

....a zabawa w pałacowych piwnicach. Tak było w ubiegłym roku. A więcej zdjęć znajdziecie w relacji. 

 

 

TRIATIMG 5158

 

 

2. Bilety i rejestracja.

Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Możemy przyjąć 200 osób, a więc już teraz zachęcam do zarejestrowania się na Galę w specjalnym formularzu. Bilet kosztuje 199 złotych, a w jego cenie otrzymujecie:

 

- uczestnictwo w całej Gali od godziny 18.00 do zakończenia zabawy 

- kolację + powitalną lampka wina
- zabawa po części oficjalnej w piwnicach Pałacu - Hotelu Bellotto
- spotkanie z fantastycznymi ludźmi, którzy budują triathlon w Polsce i są w nim od lat. Swój udział w Gali potwierdzili już organizatorzy imprez sportowych, zawodnicy amatorzy i PRO
- dla pierwszych 30 osób, które zarejestrują się na naszą galę przewidzieliśmy dodatkowo upominki książkowe (pozycje o triathlonie, bieganiu i treningu sportowym), a także rozlosowanie kilku egzemplarzy książki "Najlepszy".  
- członkom Akademii Triathlonu przysługuje 30% zniżka

 

ZAPISY NA GALĘ ZOSTAŁY WSTRZYMANE!!!

 

Po wypełnieniu formularza otrzymacie drogą mailową instrukcję dotyczącą płatności. 

3. Kto zostanie nagrodzony?

Nagrodzimy Statuetkami Akademii Triathlonu:

Zawodniczkę i Zawodnika Roku 2017

Amator (ka)Roku 2017 roku 

Najlepszą imprezę roku 2017 na dystansach krótkich i długich

Najlepszy Cykl 2017

 

4. Puchar Polski w Triathlonie

W tym roku odbyła się kolejna edycja cyklu Pucharu Polski w Triathlonie, a podczas Gali Polskiego Triathlonu zostaną wręczone statuetki dla najlepszych triathlonistów, którzy zwyciężyli w tej klasyfikacji prowadzonej przez Polski Związek Triathlonu.

 

5. Jak wybieramy?

Najlepszą Imprezę (dystans połówka/długi/ultra, a także dystans olimpijski/ćwiartka/sprinterski), a także Najlepszy Cykl oraz Debiut Roku wybierają czytelnicy Akademii Triathlonu w głosowaniu internetowym, które rozpocznie się w poniedziałek 30 października 2017 roku o godzinie 12:00. Najlepszych zawodników wybierze redakcja oraz eksperci AT. Zakończenie głosowania przewidziane jest na 12 listopada 2017 roku o godzinie 23:59:59. 

 

Partnerem Głównym Gali Polskiego Triathlonu została firma Enea - wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Enea od lat jest zaangażowana w polski triathlon, jest partnerem tytularnym takich zawodów jak Enea Ironman70.3 Gdynia, Enea 5150 Warsaw czy Enea Bydgoszcz Triathlon.

 

Patronat nad Galą Polskiego Triathlonu obejmie Onet i Business Insider Polska. Zapraszamy Was na to spotkanie. Mamy nadzieję, że będzie inspirujące i motywujące na nadchodzącą zimę. Do zobaczenia 25 listopada w Hotelu Bellotto!

 

ZAPISY NA GALĘ ZOSTAŁY WSTRZYMANE!!!

Opublikowane w Wydarzenia

W dniach 4-6 sierpnia Gdynia po raz kolejny gościć będzie międzynarodowe zawody triathlonowe Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Wśród blisko 4 tysięcy zawodników z całego świata na starcie zawodów stanie czołówka zawodowych triathlonistów, a także byli polscy sportowcy i znane nazwiska ze świata show-biznesu.


Już w sobotę, 5 sierpnia, a więc dzień przed głównym wyścigiem, kibiców rozgrzeje pojedynek mistrzów sportu – Pawła i Roberta Korzeniowskich. Utytułowani sportowcy zmierzą się ze sobą na dystansie sprinterskim, a cała zabawa ma wymiar charytatywny. Zwycięzca przekaże czek o wartości 15.000 złotych na rzecz UNICEF Polska. W zależności od wyniku pojedynku, pieniądze wesprą dzieci w ogarniętej wojną Syrii lub w Sudanie Południowym.

 

Niedziela (6 sierpnia) upłynie pod znakiem triathlonowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Do Gdyni przyjadą zawodnicy z ponad 40 krajów świata. Faworytem do zwycięstwa będzie Niemiec, Boris Stein:
- Miałem już okazji startować w Gdyni w 2014 roku. W pamięci utkwiły mi tłumy kibiców na trasie biegowej. Od tamtego czasu diametralnej zmianie uległa natomiast trasa rowerowa i już nie mogę się doczekać, aby się z nią zmierzyć – mówi przed przylotem do Trójmiasta reprezentant Niemiec, który w ubiegłym roku zajął 7. miejsce na legendarnych Mistrzostwach Świata IRONMAN na Hawajach.

 

Jego rywalami będą m.in.:
Ivan Tutukin (RUS) – ubiegłoroczny triumfator gdyńskiej imprezy;
Daniil Sapunov (UKR) – trzykrotny olimpijczyk, w zeszłym roku drugi w Gdyni;
Łukasz Kalaszczyński (POL) – 6. na mecie ubiegłorocznych zawodów w Gdyni i drugi zawodnik tegorocznej edycji Enea 5150 Warsaw.

 

Gdynia pro 1.png

 

Wśród kobiet pewne jest, że tytułu nie obroni Diana Riesler (GER), który zwyciężała w jedynych w Polsce zawodach IRONMAN 70.3 w dwóch ostatnich latach. Chętnych do „przejęcia pałeczki” jest co najmniej kilka:
Tine Holst (DEN) – ubiegłoroczna zwyciężczyni IRONMAN Lanzarote;
Lisa Hutthaler (AUT) – druga na mecie IRONMAN Austria (2015) i IRONMAN 70.3 Pescara;
Ewa Komander (POL) – druga na mecie zeszłorocznych zawodów i mistrzyni Polski na dystansie długim z 2015 roku;
Ewa Bugdoł (POL) – wielokrotna mistrzyni kraju na dystansie długim, w tym roku zwyciężyła już w zawodach w Suszu.

 

Jak co roku, na gdyńskiej plaży miejskiej pojawią się też znane osoby ze świata kina, telewizji i sportu. Swój start w zawodach potwierdzili m.in.:
Karolina Gorczyca – aktorka i była ambasadorka gdyńskich zawodów;
Krzysztof Wieszczek – aktor telewizyjny i teatralny;
Maciej Dowbor – dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny, obecnie pracujący nad reportażem „Droga do IRONMANA”, opowiadającym historie niezwykłych polskich triathlonistów;
Jacek Kurowski – prezenter TVP;
Grzegorz Pilarz – były reprezentant Polski w piłce siatkowej.

 

Gdynia amatorzy 2.png

 

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia br. W piątek rozegrane zostaną zawody IRONKIDS, w sobotę – rywalizacja sprinterska i sztafetowa, a w niedzielę główny wyścig na dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Łącznie w zawodach weźmie udział blisko 4000 zawodników.

 

Poza emocjami sportowymi, na kibiców i mieszkańców czekają też liczne atrakcje. W dniach 3-5 sierpnia, o godz. 20:00 na plaży miejskiej odbędą się projekcje filmowe w ramach Kina Letniego z Vectra VoD. Od piątku do niedzieli całe rodziny będą mogły skorzystać z animacji w strefie rodzinnej, również na plaży miejskiej.

 

Więcej informacji i szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie www.ironmangdynia.pl


Opublikowane w Wydarzenia

W miniony weekend zawodnicy GVT BMC Triathlon Team rywalizowali na trzech frontach. W sobotę i niedzielę odbył się Triathlon Mietków, a w ostatnim dniu tygodnia sportowa rywalizacja toczyła się również w Warszawie i Augustowie.


Enea 5150 Warsaw:


11 czerwca odbyła się druga edycja największej imprezy triathlonowej w Warszawie – Enea 5150 Warsaw. Wyścig rozgrywany był na dystansie olimpijskim bez draftingu. Na liście startowej kategorii PRO pojawiła się krajowa czołówka. W wyścigu Pań m.in: Agnieszka Jerzyk (Real 64-STO Leszno), Maria Cześnik (Airbike Armexim Tri Team) oraz ubiegłoroczna triumfatorka – Paulina Kotfica (GVT BMC Triathlon Team). W wyścigu mężczyzn startowali m.in: olimpijczyk i były mistrz Europy – Filip Ospaly (Ekol Team), Marcin Ławicki (MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice), aktualny mistrz Polski Kacper Stępniak (UKS Tri Team Rumia), Tomasz Szala (Airbike Armexim Tri Team) oraz zawodnicy GVT BMC Triathlon Team: Tomasz Brembor, Łukasz Kalaszczyński, Mateusz Kaźmierczak i Robert Wilkowiecki.

 

GVT BMC 5150 2.jpg

Fot. Szymon Gruchalski GVT BMCPierwszy z wody wyszedł Mateusz Rak (UKS Tri Team Rumia), ale tuż za jego plecami znajdował się Tomasz Brembor. Na trasie rowerowej zawodnik GVT BMC Triathlon Team szybko wyszedł na prowadzenie. Niestety chwilę później rozpoczął się prawdziwy dramat czołowego triathlonisty w tegorocznych, polskich imprezach. Kłopoty zdrowotne – ból brzucha i ogólne osłabienie, nie pozwalały mu na nadawania wysokiego tempa na rowerze.
Na około 10 kilometrze na prowadzenie wyszedł Białorusin – Aliksandr Vasilevich. Jak później się okazało, nie oddał go już do samego końca. Zawodnik zza naszej wschodniej granicy „odjechał” reszcie stawki. Kilka minut za jego plecami, na drugie miejsce wyszedł Łukasz Kalaszczyński.

 

GVT BMC 5150 3.jpg

Fot. Szymon Gruchalski GVT BMC


Przy wyjściu na bieganie – Kalaszczyński miał dwie i pół minuty straty do Vasilevicha. Niestety nie udało mu się dogonić rywala, a różnica została zniwelowana do 1 minuty i 20 sekund. Trzecie miejsce zajął Marcin Ławicki. Szósty był Mateusz Kaźmierczak, który przez błąd w T2 stracił około 20 sekund i tym samym szansa na walkę o podium została zaprzepaszczona. Trzynaste miejsce zajął walczący na trasie z problemem technicznym Robert Wilkowiecki, a Tomasz Brembor niestety nie ukończył rywalizacji i potrzebował pomocy służb medycznych.
W rywalizacji Pań, ton rywalizacji nadawała Agnieszka Jerzyk, która prowadzenie utrzymała od początku do końca. Niestety Paulina Kotfica na trzecim kilometrze biegu, kiedy znajdowała się na drugim miejscu – skręciła kostkę. W efekcie kontynuowała bieg w wolniejszym tempie i na mecie była trzecia. Wygrała Agnieszka Jerzyk przed Marią Cześnik.

Elemental Tri Series – Augustów, Puchar Polski


GVT BMC Augustów 1.jpg

Fot. GVT BMC


W Augustowie na dystansie sprinterskim rozegrano drugą odsłonę tegorocznego Pucharu Polski. Kilka tygodni temu w Olsztynie Paulina Klimas (GVT BMC Triathlon Team) uplasowała się na drugim miejscu, a tym razem zwyciężyła w zawodach! Bardzo dobre piąte miejsce zajęła Hania Kaźmierczak (GVT BMC Triathlon Team).

Triathlon Mietków:

W sobotę w Mietkowie rozegrano dwa wyścigi. Najpierw w rywalizacji sztafet na dystansie 1/4 IM triumfowała drużyna GVT BMC Triathlon Team w składzie (Chmura, Gucwa, Szewczyk), a później na dystansie 1/8 IM po indywidualny triumf sięgnął Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team). W niedzielę wyścig na 1/4 IM wygrał Kacper Adam (Olimpus PL), a podium uzupełnił duet GVT BMC Triathlon Team – Maciej Chmura i Marek Szewczyk.

Opublikowane w Wydarzenia

Aliaksandr Vasilevich (BLR) jako pierwszy wbiegł na metę prestiżowych zawodów triathlonowych Enea 5150 Warsaw. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Polski, Agnieszka Jerzyk. Na uwagę zasługuje fakt, iż wynik ubiegłorocznego zwycięzcy (Elliot Smales, 1:55:57) w tym roku nie wystarczyłby do wejścia na podium.

 

Punktualnie o godz. 9 rano zawodnicy elity sportowej Enea 5150 Warsaw ruszyli na półtorakilometrowy odcinek pływacki w Zalewie Zegrzyńskim. Jako pierwszy z wody wyszedł młody Polak, Mateusz Rak w czasie 18:27. Dwie sekundy tracił do niego Tomasz Brembor (POL), a trzeci w strefie zmian T1 zameldował się Niemiec, Sean Donnelly. Poza pierwszą dziesiątką rywalizację w wodzie ukończył najbardziej utytułowany ze startujących zawodników, Filip Ospaly (CZE).

 

Etap kolarski mocno przetasował stawkę. Już na samym początku z rywalizacji odpadł Sean Donnelly, który złapał gumę. Szaleńcze tempo narzucił natomiast Aliaksandr Vasilevich, który na szybkiej trasie prowadzącej znad Zalewu Zegrzyńskiego na warszawski Plac Teatralny rozwijał prędkości dochodzące nawet do 55 km/h. Do strefy zmian T2 dojechał pierwszy, a za jego plecami znajdowało się trzech Polaków – młody, niezwykle utalentowany Kacper Stępniak oraz bardziej doświadczeni Mateusz Kaźmierczak i Łukasz Kalaszczyński. Na 8. pozycji na trasę biegową wybiegł Filip Ospaly.

 

Kończący swoją karierę, 41-letni reprezentant Czech, dał jednak jeszcze jeden pokaz swojej klasy na odcinku biegowym. Na 10-kilometrowej trasie poprowadzonej m.in. Krakowskim Przedmieściem, ul. Karową oraz w okolicach Teatru Wielkiego i Placu Piłsudskiego, mijał kolejnych rywali. Na dobiegu do mety rozegrał się pasjonujący finisz pomiędzy Czechem a Tomaszem Szalą. Ostatecznie Czech musiał uznać wyższość Polaka i zajął piąte miejsce. Do podium zabrakło mu 3 sekund. Prowadzenia do końca nie oddał Aliaksandr Vasilevich, który z czasem 1:53:08 ustanowił nowy rekord trasy. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Kalaszczyński, a za nim Marcin Ławicki.

 

Co ciekawe, wyniki aż sześciu najlepszych zawodników tegorocznych zawodów były lepsze od rezultatu ubiegłorocznego zwycięzcy, Elliota Smales'a (GBR), który wbiegł na metę u stóp Teatru Wielkiego w czasie 1:55:57.

 

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Wyszedłem szósty z wody, ale udało mi się objąć prowadzenie na etapie kolarskim, pomimo dość uciążliwego wiatru. Na biegu kontrolowałem już sytuację. Same zawody uważam za świetnie zorganizowane. Na pewno będę wracał do Polski, planuję już start w sierpniowych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife - powiedział na mecie zwycięzca, Aliaksandr Vasilevich.

 

W rywalizacji kobiet na starcie stanęła cała czołówka polskich zawodniczek, w tym ubiegłoroczna zwyciężczyni zawodów, Paulina Kotfica. Bezkonkurencyjna okazała się jednak Agnieszka Jerzyk (czas: 2:04:52), która jako pierwsza wyszła z wody i prowadzenia nie oddała już do końca zawodów. Kotfica była dopiero piąta po etapie kolarskim, ale podczas biegu udało jej się szybko odrobić niewielką stratę do Joanny Sołtysiak i Ewy Komander. Ostatecznie zajęła 3. miejsce, za plecami finiszującej na drugim miejscu Marii Cześnik.

 

- Jestem bardzo zadowolona z tego występu. Najbardziej z pływania, bo pierwszy raz w życiu prowadziłam po tym etapie. Rzadko startuję w Polsce, a dziś miałam okazję pobiec na tej niesamowitej trasie, w pięknej scenerii Krakowskiego Przedmieścia i centrum stolicy – cieszy się Agnieszka Jerzyk. - Warszawa jest dla mnie szczęśliwa – mam stąd życiówkę w półmaratonie, wygrałam tu też swoje pierwsze zawody. Dziś stawka była bardzo mocna, można powiedzieć, że Enea 5150 Warsaw to w tym roku takie nieoficjalne mistrzostwa Polski. Tym bardziej cieszy więc zwycięstwo – dodaje.

 

W zawodach Enea 5150 Warsaw wzięło udział prawie 1000 zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in. Beata Sadowska, Karolina Gorczyca i Maciej Dowbor, który po udanym występie w warszawskiej imprezie rok temu, tym razem wystartował w sztafecie, jako kolarz:

 

- To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ale jak najbardziej pozytywne. Taka praca zespołowa i odpowiedzialność za wynik całego teamu są bardzo motywujące. Na Moście Północnym złapał mnie skurcz. Gdybym jechał indywidualnie pewnie bym odpuścił i mówiąc kolokwialnie „dotoczył się do końca”. Ale pomyślałem wtedy, że Marcin Konieczny, który startował ze mną w sztafecie, przyjechał na ten wyścig specjalnie z Olsztyna. Powiedziałem sobie, że muszę dać z siebie wszystko – powiedział popularny prezenter. - Poza tym nie będę ukrywał, że Enea 5150 Warsaw to moje ulubione zawody w polskim kalendarzu triathlonowym. Dobrze poszło mi tu rok temu, lubię tę trasę i trochę jednak żałuję, że tym razem nie mogłem wystartować indywidualnie – przyznał.

 

Rywalizację sztafetową ukończyła też reprezentacja Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w składzie: Janusz Samel (pływanie), Michał Olszewski (rower) i Marcin Kraszewski (bieg).

 

Więcej informacji, w tym pełne wyniki zawodów, na oficjalnej stronie internetowej www.5150warsaw.com. Zachęcamy również do śledzenia profilu www.facebook.com/5150warsaw, gdzie wkrótce pojawią się obszerne fotogalerie i materiały video z wydarzenia.

 

WYNIKI:

PRO MEN

1. VASILEVICH Aliaksandr (17) BLR 01:53:08

2. KALASZCZYŃSKI Łukasz (6) POL 01:54:29

3. ŁAWICKI Marcin (2) POL 01:55:29

 

PRO WOMEN

1. JERZYK Agnieszka (27) POL 02:06:53

2. CZEŚNIK Maria (19) POL 02:11:17

3. KOTFICA Paulina (20) POL 02:12:43

 

-- IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300 tysięcy sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible – to hasło, które przyświeca zawodom IRONMAN na całym świecie). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 06 czerwca 2017 16:24

Mistrz Europy Wystartuje w Enea 5150 Warsaw

W tym roku walka o zwycięstwo w Enea 5150 Warsaw zapowiada się niezwykle pasjonująco. Głównym faworytem do zwycięstwa, a jednocześnie największą sportową gwiazdą imprezy będzie Czech Filip Ospaly, były mistrz Europy w triathlonie i trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich.

Na starcie pojawi się także niemal cała czołówka polskich triathlonistów. specjalistów od dystansu olimpijskiego.

Wśród zgłoszonych zawodników w kategorii PRO mamy wielu medalistów Polski między innymi Kacpra Stępniaka, Mateusza Raka, Tomasza Brembora oraz Mateusza Kaźmierczaka – mówi Michał Drelich z agencji Sport Evolution. - W elicie są też zawodnicy z Niemiec i Wielkiej Brytanii, a więc z krajów, z których pochodzą byli i aktualni mistrzowie olimpijscy. Jednak bezsprzecznie najbardziej utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem w stawce jest Filip Ospaly – dodaje.

Filip Ospaly ma na swoim koncie m.in. tytuł Mistrza Europy z 2001 roku i wicemistrza świata na dystansie IRONMNA 70.3 z 2010 roku. Aż 7-krotnie wygrywał zawody IRONMAN, trzykrotnie reprezentował swój kraj na letnich Igrzyskach Olimpijskich.

 

Enea 5150 Warsaw 1.pngRównie pasjonująco zapowiada się rywalizacja pań. Wśród faworytek wyścigu jest Agnieszka Jerzyk, dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich oraz Paulina Kotfica z zawodowej grupy GVT BMC, ubiegłoroczna triumfatorka zawodów Enea 5150 Warsaw.

W tym roku pula nagród gwarantowanych w Enea 5150 Warsaw wyniesie 6.500 USD.

Enea 5150 Warsaw to zawody w ramach międzynarodowego cyklu IRONMAN. Druga edycja tych zawodów odbędzie się 11 czerwca br. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania będą mieli 1,5km pływania – 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. 

Część pływacka zostanie rozegrana nad Zalewem Zegrzyńskim. Następnie uczestnicy zawodów przejadą rowerami do centrum Warszawy. Na Placu Teatralnym zsiądą z rowerów, a ostatni etap rywalizacji odbędzie się w pięknej scenerii Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Karowej. Meta, jak przed rokiem, przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

 

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300 tysięcy sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible – to hasło, które przyświeca zawodom IRONMAN na całym świecie). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150TM Warsaw oraz Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife.

Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz facebook.com/5150warsaw.

 

Enea 5150 Warsaw 2.png


PRO Men
2 Marcin Ławicki
3 Kacper Stępniak
4 Mateusz Rak
5 Mateusz Kaźmierczak
6 Łukasz Kalaszczyński
7 Tomasz Brembor
8 Sean Donnelly
9 Jacek Krawczyk
10 Tomasz Szala
11 Maciej Bodnar
12 Christian Otto
13 Piotr Ławicki
14 Paweł Najmowicz
15 Steven Sims
16 Jacek Tyczyński
17 Aliaksandr Vasilevich
18 Robert Wilkowiecki
28 Filip Ospaly

PRO Women
19 Maria Cześnik
20 Paulina Kotfica
21 Ewa Komander
22 Aleksandra Jędrzejewska
23 Olga Kowalska
24 Anna Wiese
25 Aleksandra Rudzińska
26 Joanna Sołtysiak
27 Agnieszka Jerzyk

Nagrody - Men/Women
1. 1500 USD
2. 750 USD
3. 500 USD
4. 300 USD
5. 200 USD

Opublikowane w Wydarzenia

Charytatywny pojedynek Roberta i Pawła Korzeniowskich dla Unicef podczas Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zbliża się wielkimi krokami. Postanowiliśmy poddać naszych bohaterów próbie zmierzenia parametrów mocy na rowerach stacjonarnych. Wyniki testu przeanalizował dla nas Jakub Pieniążek, trener i-Sport .

Test został przeprowadzony na trenażerze Elite Turbo Muin. Próba wyglądała następująco - 12 minut rozgrzewki o różnym zakresie intensywności i kadencji, a następnie 8 minut „ile fabryka dała”.

Czego dowiedzieliśmy się o mocy i szansach Pawła i Roberta?

Jakub Pieniążek: Paweł to ciekawy przypadek zawodnika-sprintera typu: „gaz, gaz, gaz…. i trup”. Czyli fenotyp sprintera "bez wydolności". Paweł, jako wyczynowy pływak ścigał się głównie na dystansach, których przepłynięcie zajmowało mu albo w okolicach 50 sekund (100 metrów) albo 1 minuty 50 sekund (200 m). Taki dystans to beztlenowy wysiłek sub-maksymalny z dodatkowym elementem hipoksji (podczas wyścigu na 100m kraulem Paweł brał oddech co 4-5 sekund – red.). Przestawienie Pawła na sport taki jak triathlon, gdzie wysiłek na zawodach powinien być nieco poniżej progu beztlenowego, stanowi dla mnie, jako trenera pewne wyzwanie. Generalnie u Pawła próg beztlenowy występuje w relatywnie wąskim zakresie generowanych watów. Zawodnik jest ewidentnie przygotowany do wysiłku w zakresie VO2max. Aby to zmienić skoncentrujemy się na pracy treningowej w górnym zakresie Endurance i Tempo, i podniesiemy wartości progowe, jednocześnie lekko rozszerzając zakres pracy w cyklu progowym i mieszanym.

Robert Korzeniowski to nieco inny zawodnik niż Paweł. To ultra-długodystansowiec o wyjątkowym poziomie wydolności podprogowej. Robert nie jest sprinterem, aczkolwiek test pokazał, że wykształcona przez lata psychika sportowego „fightera” pozwala mu również wejść na dobre zakresy „power” na poziomie 700-800 watów przez 5 sekund. Robert podczas testu rozpędzał się, widać, że ma jeszcze zapas na końcu i to spory. To była pierwsza tego typu próba w wykonaniu Roberta i można było zobaczyć, że zawodnik nie do końca wiedział jak rozłożyć siły. Przez około 6 minut jechał w miarę równo i mocno, a ostatnie 2 minuty dodał jeszcze gazu. Na pewno Robert ma duże VO2max. Tego typu „popisów” nie byłby w stanie wykonać, jeżeli ten parametr by u niego kulał. Oczywiście dodatkowo metabolizm przemian na progu musi być bardzo dobry. Można powiedzieć, że Robert nie „wyjechał” tego, co mógł. Robert z pewnością ma dużą tolerancję do długiej pracy wysiłkowej na progu beztlenowym.

 

Korzeniowski III 1.pngJakie wnioski płyną z tego testu?

Jakub Pieniążek: Moce generowane przez obydwu zawodników są naprawdę dobre, biorąc pod uwagę, że żaden z nich nigdy wcześniej nie jeździł wyczynowo na rowerze. Szczególnie pozytywnie zaskoczył mnie Robert. Analizując jedynie numeryczne wyniki testu, Robert jest na razie silniejszym kolarzem. Moc progowa jest w zasadzie prawie taka sama jak u Pawła, ale różnica 10kg w masie ciała działa na korzyść Roberta.

Zakresy Roberta i Pawła na podstawie wyników testu wysiłkowego (wyniki i zakresy w watach):

Zakresy Paweł Robert

Endurance

210-215   150-200
Tempo 220-265 235-247
Progowe-mieszane 265-275 255-270
Power 300+ 280+
Waga zawodnika 85 kg 75 kg
FTP watt nominalne 260 250
FTP watt/kg masy ciała 3,05 3,33

 

Korzeniowski III 2.png


Pojedynek Roberta Korzeniowskiego i Pawła Korzeniowskiego ma przede wszystkim wymiar charytatywny. Organizator imprezy ufundował czek na kwotę 15.000 złotych, który wręczy Unicef Polska zwycięzca pojedynku.

Na tym jednak nie koniec. Obydwaj mistrzowie sportu chcą pomnożyć kwotę przekazaną przez organizatora Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife i w trakcie swoi przygotowań do startu w imprezie będą prowadzić zbiórkę na wybrany przez siebie cel.

Robert Korzeniowski zdecydował się na pomoc dzieciom w ogarniętej wojną Syrii. Jeśli chcesz dołączyć do drużyny Roberta wejdź na stronę unicef.pl/robertkorzeniowski i już dziś dokonaj wpłaty.

Paweł Korzeniowski zdecydował się na pomoc głodującym dzieciom w Sudanie Południowym. Jeśli chcesz dołączyć do drużyny Pawła wejdź na stronę unicef.pl/pawelkorzeniowski i wesprzyj go swoją donacją.

Opublikowane w Wydarzenia
piątek, 04 marca 2016 16:47

Powalczą o mistrzostwo w Przechlewie!

Najlepsi polscy triathloniści i najlepsze polskie triathlonistki na dystansie 56,5 km oraz 112,99 km wezmą udział w Prime Food Triathlon Przechlewo (3-4 września 2016). W ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Enea Tri Tour – największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych. Na starcie można spodziewać się nawet ponad 1000 uczestników. Przechlewo już drugi rok z rzędu będzie gospodarzem imprezy o charakterze mistrzowskim (poprzednio zawodnicy rywalizowali tu w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim). Tym razem rywalizacja będzie toczyć się o tytuł najlepszego zawodnika cyklu Enea Tri Tour 2016. 

 

Cieszymy się, że będziemy gościć w Przechlewie najlepszych polskich zawodników cyklu Enea Tri Tour – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu Prime Food i jeden ze współorganizatorów. – Rywalizacja na dystansach 56,5 km i 112,99 km z pewnością będzie doskonałą motywacją dla uczestników pozostałych konkurencji. Mamy nadzieję, że rodzinna atmosfera, gwarantowana również dzięki projektowi #Tripaka #Przechlewo, udzieli się wszystkim startującym i jak co roku wywiozą oni z Przechlewa doskonałe rezultaty i niezapomniane, „tripakowe” wspomnienia – dodaje. 

 

PrimeFoodTriathlonPrzechlewo wrzesien2015_3

 

Nie bez powodu zdecydowaliśmy się zorganizować Mistrzostwa Enea Tri Tour właśnie w Przechlewie. Zawody mają niepowtarzalną atmosferę i co roku, w efektownym stylu, kończą największy cykl imprez triathlonowych w Polsce  – mówi Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. – We wrześniu wyłonimy w Przechlewie najlepszych zawodników spoza grupy PRO w poszczególnych grupach wiekowych, którzy zajmowali czołowe miejsca w imprezach cyklu Enea Tri Tour oraz w imprezach partnerskich w sezonie 2016 – zapowiada.

 

PrimeFoodTriathlonPrzechlewo wrzesien2015_5  Prime Food_Triathlon_Przechlewo_logo_w

 

Warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach Enea Tri Tour będzie udział w jednej z imprez cyklu Enea Tri Tour 2016 (JBL Triathlon Sieraków, MARBRUK Triathlon Charzykowy, Triathlon Szczecin, Enea Challenge Poznań lub imprezach partnerskich: Bydgoszcz – Borówno Triathlon) i zajęcie miejsca na podium w danej grupie wiekowej na dystansie 56,5 km, olimpijskim albo 112,99 km. Oprócz Mistrzostw Enea Tri Tour, w Przechlewie rozegrana zostanie też rywalizacja na dystansach indywidualnych: 112,99km, 56,5 km i 28,25 km (nowość). Podczas imprezy odbędą się także sztafety na dystansie 56,5 km.

 

PrimeFoodTriathlonPrzechlewo wrzesien2015_6

 

Prime Food Triathlon Przechlewo rozpocznie się etapem pływackim w Jeziorze Końskie. Następnie zawodnicy pokonają trasę rowerową Przechlewo – Rzeczenica. Całość zakończy bieg wokół Ośrodka Rekreacji i Sportu w Przechlewie.

 

Impreza okiem trenera i zawodnika:

Wspólnie z żoną Dorotą startujemy w Przechlewie co roku, od pierwszej edycji imprezy. Planując starty, podobnie, jak wielu triathlonistów, traktujemy zawody jako obowiązkowy element naszego sezonu, w pewnym sensie będący jego ukoronowaniem. Niesamowita, gościnna atmosfera sprzyja pokonywaniu ciekawej, ale stosunkowo wymagającej trasy (zwłaszcza na etapie biegowym) i osiąganiu dobrych czasów. W tym roku impreza może szczególnie spodobać się debiutantom, którym polecam start na dystansie 28,25 km. Choć to sprint, warto zadbać o regularne treningi i zapoznać się z trasą. Sami w lipcu planujemy w okolicach Przechlewa wspólne przygotowania do zawodów. Będzie to przetarcie przed lipcowymi Mistrzostwami Europy w Poznaniu i naszym zagranicznym startem w Los Angeles, sierpniowymi zawodami w Gdyni, a przede wszystkim wrześniową imprezą. Do zobaczenia na triathlonowych trasach!

Radosław Gudaniec, TKKF Triathlon Koszalin


 

Rejestracja na zawody potrwa do 15 sierpnia 2016 pod adresem:


 https://www.sts-live.pl/Endusport/Event/Details/17.

 

Organizatorzy planują moc atrakcji dla wszystkich zawodników i kibiców (m.in. w ramach projektu „#Tripaka #Przechlewo”). Wszystkie informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl oraz na profilu „Triathlon Przechlewo” na Facebooku. Szczegóły odnośnie cyklu Enea Tri Tour są dostępne na stronie http://www.tritour.com.pl.

 

enea tri_marzec2016

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 05 października 2015 09:09

Zagłosuj i wybierz najlepsze imprezy triathlonowe 2015 roku!

Kalendarz imprez triathlonowych w minionym sezonie wyglądał w Polsce imponująco. W niektóre z weekendów mogliście wybierać nawet spośród 5-6 imprez! Cieszy nas rozwój tej dyscypliny, dlatego też chcielibyśmy wyróżnić najlepiej zorganizowane imprezy. W każdej kategorii wybraliśmy po pięć imprez. Decyzję o tym, która z nich była najlepsza pozostawiamy wam i gronu 50 ekspertów rynku triathlonowego w Polsce (organizatorom imprez, trenerom, zawodnikom, dziennikarzom, działaczom). Głosować można raz dziennie. Głosy z obu grup zostaną zsumowane i wyciągnięta zostanie średnia ważona. 

 

Od dzisiaj do końca miesiąca będziecie mogli głosować na imprezy podzielone na trzy kategorie. Głosowanie znajdziecie w artykule zapowiadającym ENEA Galę Polskiego Triathlonu. Ostateczne wyniki głosowania również poznacie podczas Gali.

 

sonda button

 

W pierwszej grupie wyróżniliśmy zawody zorganizowane na dystanie długim lub ultradługim. Nasze kandydatury:

 imprezy dlugi

 

 Kolejna kategoria to najlepsza impreza na dystansie olimpijskim lub sprinterskim.

imprezy sprint1

Ostatnią kategorią, którą chcielibyśmy wyróżnić to cykl imprez.

cykl

 Jeżeli jeszcze nie zarezerowaliście miejsca na ENEA Gali Polskiego Triathlonu to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

logoGala2015

 

   

Opublikowane w Wydarzenia

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test