brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: finał

Po raz drugi okazało się, że z korzyścią dla klubów udało się rozegrać Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która połączyła Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Skupienie różnych kategorii wiekowych pozwoliło na lepszą integrację. Młodsi zawodnicy mogli przyjrzeć się starszym kolegom. Dla klubów jeden wyjazd z większą grupą to także oszczędność finansowa. Jednak każda kategoria miała do pokonania inne dystanse, co wymagało przygotowanie kilku aren. W sobotę rano odbyło się uroczyste otwarcie Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które było namiastką otwarcia igrzysk olimpijskich. Dzięki temu młodzi sportowcy mogli poczuć się wyjątkowo. Za zdobycie miejsc 1-3 młodzi triathloniści otrzymywali drugie kółka olimpijskie.

 

Kozienice znicz.jpg

Weronika Gieger zawodniczka UKS G-8 Bielany Warszawa Fot. kozienice24.pl

 

Trasy zawodów były poprowadzone na krótkich pętlach wzorując się na triathlonach międzynarodowych, w których słabsi zawodnicy muszą liczyć się z możliwością zdublowania, a w konsekwencji ściągnięcia z trasy. Celem tego jest podnoszenie poziomu sportowego oraz zbieranie doświadczenia przed startami za granicą.

 

Kozienice Górski pokazuje trasę.jpg

Jerzy Górski pokazuje trasę pływacką. Fot. kozienice24.pl

 

Na niedzielę 13 sierpnia organizatorzy zaplanowali trzy wyścigi: Triathlon Kozienice wyścig indywidualny dla amatorów na dystansie sprinterskim 750 m pływania, 19 km roweru i 4,5 km biegu, który zwyciężył Filip Przymusiński i Maria Pytel. Drugi wyścig to Otwarte Mistrzostwa Kozienic w Sztafetach także na dystansie sprinterskim oraz Otwarte Mistrzostwa Kozienic w Aquathlonie dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe. Dystans jaki dzieci miały do pokonania to 150 m pływania i 1 km biegu.

 

Kozienice położone są stosunkowo blisko Warszawy, bo 85 kilometrów w kierunku południowym. Obecnie po remontach dróg zawody odbywają się na równej asfaltowej nawierzchni. Organizatorem Triathlonu Kozienice jest miasto Kozienice, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Polski Związek Triathlonu oraz chodząca legenda polskiego triathlonu - Jerzy Górski. Od 2001 roku właściciel firmy Sport Górski, zajmującej się organizacją i obsługą zawodów sportowych. W 2012 roku został doceniony przez Polski Komitet Olimpijski, w ramach 45 konkursu Fair Play, za całokształt dokonań w triathlonie, ze szczególnym uwzględnieniem powrotu, po przejściach, do aktywnego życia.

 

Kozienice Kowalski meta.jpg

Kuba Kowalki Mistrz Polski Juniorów Młodszych. Fot. kozienice24.pl

 

Wyniki:

 

MP Juniorów
1 Kamil Damentka
2. Maciej Falbogowski
3. Daniel Juszkowiec

 

MP Juniorek
1 Roksana Słupek
2. Klaudia Petters
3. Olga Masłowska

 

MP Juniorów Młodszych
1 Kuba Kowalski
2. Dawid Goryński
3. Tomasz Maksymowicz

 

MP Juniorek Młodszych
1 Magdalena Sudak
2. Marta Sikora
3. Paulina Bohater

 

MP Młodzików
1 Maksymilian Kopiczko
2. Jakub Bogusiewicz
3. Dawid Mielke

 

MP Młodziczek
1 Ada Skrzypczak
2. Martyna Bugała
3. Eleonora Tyndzik

 

MP Sztafet Mieszanych w ramach OOM
1 Województwo Mazowieckie - Zuzanna Sudak, Kuba Kowalski, Magdalena Sudak, Tomasz Maksymowicz
2. Województwo Warmińsko-Mazurskie - Katarzyna Rumińska, Szymon Dzik, Maja Bużycka, Dawid Goryński
3. Województwo Zachodniopomorskie - Julia Sanecka, Mateusz Janaszkiewicz, Joanna Woźniak, Jakub Heda

 

Link do pełnych wyników:
http://sts-timing.pl/event/triathlon-kozienice-2/

 

kozienice logo.jpg

Opublikowane w Wydarzenia

W imieniu Burmistrza Rumi, Pana Michała Pasiecznego oraz Prezesa Polskiego Związku Triathlonu , Pana Pawła Jarskiego , a także partnerów instytucjonalnych i firm wspierających imprezę, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia – organizator imprezy, serdecznie zaprasza na VII Edycję Aquathlonu i zarazem Pierwszy historyczny Finał 4 Mobility Grand Prix w Aquathlonie pościgowym . Aquathlon w Rumi skierowany tradycyjnie jest dla wszystkich: od dzieci, po kategorie wiekowe sportu kwalifikowanego pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu oraz rywalizację dla amatorów i zawodników powyżej 40 roku życia. Szczególnie zapraszamy pływaków, którzy być może czują szansę w triathlonie i chcą się sprawdzić. Aquathlon w wersji pościgowej jest do tego najlepszy.

 

Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się podwójnie:

– w ramach VII edycji w Aquathlonie dla wszystkich chętnych od 8 lat wzwyż. Przygotowaliśmy rywalizację na 5 dystansach, w 7 kategoriach wiekowych i 18 klasyfikacjach )

– jako Finał GP w Aquathlonie. Rumia to trzecia impreza i zarazem finał cyklu trzech imprez 4 Mobility Grand Prix w aquathlonie pościgowym dla trzech kategorii wiekowych (młodzik, junior młodszy , junior). Wcześniej zawodnicy udanie ścigali się na GPX w Poznaniu (12.03) oraz Iławie (02.04).

 

Ubiegłoroczna impreza w Rumi wykazała ,że od zwycięstwa w aquathlonie do mistrzostwa w triathlonie tylko jeden krok. W rywalizacji mężczyzn w roku 2016 zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych w Rumi już kilka miesięcy póżniej zostali mistrzami Polski w triathlonie w swoich kategoriach wiekowych. Dotyczyło to : Maksymiliana Kopiczko w kategorii młodzików (14-15 lat), Miłosza Walkowiaka w kategorii juniorów młodszych (16-17 lat) , Michała Oliwy w kategorii juniorów (18-19 lat) oraz Kacpra Stępniaka w kategorii młodzieżowców (20-23 lata).

 

 

Rywalizacja w pływaniu odbędzie na pływalni MOSiR W Rumi, natomiast konkurencje biegowe w parku miejskim w Rumi oddalonym od pływalni ledwie 300m. Konkurencje biegowe dla dzieci w wieku 8-13 lat odbędą się w Parku na ścieżkach szutrowych. Konkurencje biegowe na 2km , 3km i 5km odbędą się na najpiękniejszej ulicy Starowiejskiej w Rumi, na której, na czas zawodów zostanie wstrzymany ruch uliczny. Wszystkie dystanse będą precyzyjnie wymierzone.

 

Zakończenie imprezy planowane jest także w Parku miejskim w Rumi. W ramach VII edycji Aquathlonu organizatorzy przygotowali piękne statuetki w 7 kategoriach wiekowych i 18 klasyfikacjach, łącznie 54 statuetki, 36 nagród rzeczowych we współzawodnictwie dziecięco młodzieżowym oraz nagrody finansowe za miejsca I-V w klasyfikacji generalnej w głównym wyścigu.

 

 

W ramach podsumowania 4 Mobility Gran Prix w aquathlonie pościgowym Polski Związek Triathlonu ufundował 30 nagród w trzech kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy , junior) za miejsca I-V (suma nagród rzeczowych wyniesie 15.000,00 zł) oraz przepiękne pamiątkowe puchary za miejsca I-III.

 

W Rumi organizatorzy spodziewają się szybkiego wyczerpania limitu startujących, który wynosi 300 osób. Niestety tylko tyle możemy przyjąć aby sprawinie poprowadzić imprezę.

 

Przygotował Zespół UKS TRI-TEAM RUMIA

 

4Mobility Grad Prix w Aquathlonie Pościgowym – Regulamin i info

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Regulamin

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Program

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Trasa biegu 500m / 1 km

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Trasa biegu 2 km / 3 km

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Trasa biegu 5 km

 

Aquathlon Rumia 2017 – Formularz zgłoszeniowy

Opublikowane w Wydarzenia

Start główny Garmin Iron Triathlon Górzno na dystansie 1/4 Ironmana rozpocznie się już w sobotę 19 lipca 2014 roku o godzinie 12:00. Finałowy etap zapowiada się bardzo pasjonująco, bo o zwycięstwo i główną nagrodę ufundowaną przez firmę Giant powalczą zawodnicy i zawodniczki w „Battle of the sexes”. W bitwie płci liczy się łączny czas czterech ćwiartek pierwszego mężczyzny i łączny czas czterech ćwiartek pierwszej kobiety i będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2013 roku. Kto będzie bliżej Frederika van Lierde (8:12:29) i Mirindy Carfrae (8:52:14) lub kto pokona ten czas z większą przewagą otrzyma główną nagrodę, którą jest rower triathlonowy Giant Trinity. W ten sposób wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie. Przypominamy, że jedna osoba, która ukończy cztery ćwiartki z cyklu Garmin Iron Triathlon 2014 i pojawi się na finałowej edycji w Górznie odjedzie nowym Renault Clio!

 

foto renault_clio

 

Po czterech edycjach cyklu w rywalizacji mężczyzn prowadzenie obejmuje Mikołaj Luft (Adgar Fit Pro), przed Danielem Domirskim (Luft Tri Team) i Marcinem Markiewiczem (Labosport Team), ale na zajęcie miejsca na podium liczą także Marcin Ławicki i Krzysztof Augustyniak (obaj Labosport Team), którzy jak do tej pory mają zaliczone tylko 3 starty z cyklu GIT 2014.

 

GIT-slesin-0476

 

Wśród kobiet prowadzi Joanna Susmanek (Adgar Fit Pro), przed Iwoną Guzowską (Labosport Team) i Agnieszką Kubik (Complexsport Triathlon Team). Te trzy panie mają ukończone wszystkie 4 ćwiartki w tegorocznym cyklu i pojawią się również w Górznie, natomiast z 3 startami deptać po piętach będą im Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon Malbork) i Olga Kowalska (Trinergy).

 

GIT-slesin-0522

 

Garmin Iron Triathlon Górzno nie należy do najłatwiejszych tras. Zawodnicy będą mieli do pokonania pływanie na dystansie 0,95km, a następnie dobieg do strefy zmian po 200 schodach. Rower to jazda na dystansie 45km w pofałdowanym terenie, natomiast bieg składa się z 3 pętli o łącznej długości 10,55km z 6 stromymi podbiegami i zbiegami.

Zapraszamy do odwiedzenie oficjalnej strony cyklu na www.irontriathlon.pl oraz na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon .

 

logo garmin_iron_triathlon_www_niebieskie

Opublikowane w Wydarzenia

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test