brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: Gala Akademii Triathlonu
poniedziałek, 06 listopada 2017 07:53

Gala Polskiego Triathlonu 25 listopada

Ruszamy z zapisami na Galę Polskiego Triathlonu, która odbędzie się 25 listopada 2017 roku (sobota) w Hotelu Bellotto w Warszawie! Nie przegap i zarejestruj się już dziś. Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz na końcu tego artykułu. Jak co roku spotykamy się na uroczystym podsumowaniu sezonu triathlonowego w Polsce. Rok 2017 jest niewątpliwie rekordowy pod wieloma względami. Jeszcze nigdy w kalendarzu nie było tylu zawodów multisportowych w kraju, a także liczby zawodników z Polski, startujących w serii Ironman. Co więcej, drugi raz w historii na podium Mistrzostw Świata na Hawajach stanął Polak. Marcin Konieczny w pięknym stylu zdobył mistrzostwo w kategorii wiekowej 44-49. Mkon będzie gościem Gali i o jego sukcesie porozmawiamy na scenie.

 

2017 to również rok, w którym o triathlonie głośno jest w mediach pozasportowych, a wszystko za sprawą historii o Jurku Górskim - legendzie polskiego triathlonu, który po 14 latach uzależnienia od narkotyków, papierosów i alkoholu wygrał w 1990 prestiżowe zawody Double Ironman w Huntsville w Alabamie. Miałem zaszczyt opisać jego historię w powieści biograficznej „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Książka ukaże się księgarniach 8 listopada, a tydzień później do kin wejdzie film fabularny Łukasza Palkowskiego pod tym samym tytułem. Obraz został doceniony na 42. festiwalu filmów fabularnych w Gdyni, otrzymując aż 5 nagród w tym jedną z najważniejszych - nagrodę publiczności oraz „Nagrodę Klakiera” za najdłuższą owację na stojąco, która trwała prawie 8 minut. Jerzy Górski oraz część ekipy filmowej będzie obecna na Gali! O kulisach powstania filmu i planie zdjęciowym porozmawiamy między innymi z reżyserem Łukaszem Palkowskim, a także aktorami. 

 

 

„Last but not least”, ten rok to również rekordowa liczna imprez, które znalazły się w kalendarzu Akademii Triathlonu. Jest ich już prawie 140. Wraz z liczbą startów rośnie poziom naszych triathlonistów, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Listopadowa Gala będzie okazją nie tylko do wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, ale również do spotkania w nieformalnej atmosferze, przy dobrej muzyce, jedzeniu i lampce wina. Nie muszę dodawać, że o ubiegłorocznej, wspaniałej zabawie w piwnicach byłego Pałacu Prymasowskiego krążą już legendy.

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany, czy warto wybrać się na nasze coroczne wydarzenie, proponujemy zobaczyć i przeczytać relację z ubiegłorocznej Gali. 

 

1. Kiedy i gdzie?

Gala odbędzie się 25. listopada w sobotę, w Hotelu Bellotto przy ulicy Senatorskiej w Warszawie, niedaleko Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Drzwi otwieramy o godzinie 18.00. Hotel mieści się w murach XVI-wiecznego Pałacu na Starym Mieście w Warszawie. Pałac powstał z inicjatywy biskupa płockiego i do 1795 roku pełnił funkcję siedziby prymasów. Dziś to jeden z najbardziej prestiżowych hoteli oraz miejsce, gdzie organizowane są konferencje i spotkania branżowe.


bellottoDress code: Business Casual.


TRIATIMG 4758

 

 

Część oficjalna odbędzie się w sali kolumnowej....

 

gala audience

 

 

....a zabawa w pałacowych piwnicach. Tak było w ubiegłym roku. A więcej zdjęć znajdziecie w relacji. 

 

 

TRIATIMG 5158

 

 

2. Bilety i rejestracja.

Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Możemy przyjąć 200 osób, a więc już teraz zachęcam do zarejestrowania się na Galę w specjalnym formularzu. Bilet kosztuje 199 złotych, a w jego cenie otrzymujecie:

 

- uczestnictwo w całej Gali od godziny 18.00 do zakończenia zabawy 

- kolację + powitalną lampka wina
- zabawa po części oficjalnej w piwnicach Pałacu - Hotelu Bellotto
- spotkanie z fantastycznymi ludźmi, którzy budują triathlon w Polsce i są w nim od lat. Swój udział w Gali potwierdzili już organizatorzy imprez sportowych, zawodnicy amatorzy i PRO
- dla pierwszych 30 osób, które zarejestrują się na naszą galę przewidzieliśmy dodatkowo upominki książkowe (pozycje o triathlonie, bieganiu i treningu sportowym), a także rozlosowanie kilku egzemplarzy książki "Najlepszy".  
- członkom Akademii Triathlonu przysługuje 30% zniżka

 

ZAPISY NA GALĘ ZOSTAŁY WSTRZYMANE!!!

 

Po wypełnieniu formularza otrzymacie drogą mailową instrukcję dotyczącą płatności. 

3. Kto zostanie nagrodzony?

Nagrodzimy Statuetkami Akademii Triathlonu:

Zawodniczkę i Zawodnika Roku 2017

Amator (ka)Roku 2017 roku 

Najlepszą imprezę roku 2017 na dystansach krótkich i długich

Najlepszy Cykl 2017

 

4. Puchar Polski w Triathlonie

W tym roku odbyła się kolejna edycja cyklu Pucharu Polski w Triathlonie, a podczas Gali Polskiego Triathlonu zostaną wręczone statuetki dla najlepszych triathlonistów, którzy zwyciężyli w tej klasyfikacji prowadzonej przez Polski Związek Triathlonu.

 

5. Jak wybieramy?

Najlepszą Imprezę (dystans połówka/długi/ultra, a także dystans olimpijski/ćwiartka/sprinterski), a także Najlepszy Cykl oraz Debiut Roku wybierają czytelnicy Akademii Triathlonu w głosowaniu internetowym, które rozpocznie się w poniedziałek 30 października 2017 roku o godzinie 12:00. Najlepszych zawodników wybierze redakcja oraz eksperci AT. Zakończenie głosowania przewidziane jest na 12 listopada 2017 roku o godzinie 23:59:59. 

 

Partnerem Głównym Gali Polskiego Triathlonu została firma Enea - wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Enea od lat jest zaangażowana w polski triathlon, jest partnerem tytularnym takich zawodów jak Enea Ironman70.3 Gdynia, Enea 5150 Warsaw czy Enea Bydgoszcz Triathlon.

 

Patronat nad Galą Polskiego Triathlonu obejmie Onet i Business Insider Polska. Zapraszamy Was na to spotkanie. Mamy nadzieję, że będzie inspirujące i motywujące na nadchodzącą zimę. Do zobaczenia 25 listopada w Hotelu Bellotto!

 

ZAPISY NA GALĘ ZOSTAŁY WSTRZYMANE!!!

Opublikowane w Wydarzenia
środa, 23 listopada 2016 12:03

Gala Polskiego Triathlonu (FOTO)

To będzie relacja bardzo osobista, bo jaka ma być, skoro mówimy o pasji, czymś co prawie 7 lat temu wiele zmieniło w moim życiu. Nie mam żadnych wątpliwości, że najważniejszą rzeczą w triathlonie amatorskim, nie są te wszystkie życiówki, kwalifikacje na MŚ, miejsca w kategoriach wiekowych… to jest miły dodatek, a najważniejsze to: relacje i unikalna wartość przyjaźni, które udało się nawiązać na przestrzeni tych kilku lat. Było to widać podczas Gali - na takie chwile czeka się cały rok.

 

 

 

 

Dziękuję Wam za to z całego serca! Kolejna Gala Triathlonu organizowana przez Akademię Triathlonu odbyła się w przepięknym Hotelu Bellotto, byłym Pałacu Prymasowskim w Warszawie przy ulicy Senatorskiej, gdzie bawiło się tego wieczoru ponad 130 osób. 

 

bellotto

 

Dziękuję Zbyszkowi Rodziewiczowi i firmie Giant oraz Garmin za wsparcie, bez którego zorganizowanie naszego spotkania byłoby o wiele trudniejsze. 

 

TRIATIMG 4501 TRIATIMG 4980

 

Galę rozpoczęliśmy od spotkania z wyjątkowym człowiekiem, którego poznałem na planie zdjęciowym do swojego programu w Business Insider Polska i Onet.pl - „Na czasie”. Brian Allan to szkocki wokalista i producent muzyczny, którego charyzma udzieliła się wszystkim. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy w warszawskim Hard Rock Cafe, nagranie przewidziane na niespełna 40 minut przedłużyło się do kilku godzin. Kilka dni później zaprosiłem Briana do wzięcia udziału w Gali. Nie tylko zgodził się zaśpiewać, ale za moimi plecami szykował niespodziankę, która miała wbić mnie w fotel. Brian, zainspirowany braćmi Brownlee, mówił podczas gali o tym, co w życiu najważniejsze. Jego prezentacja, „Winning when losing”, była kwintesencją tego, czym w życiu jest sport i relacje międzyludzkie. Ten film znają chyba wszyscy triathloniści:

 

 

Brian przez kilka dni korespondował z Braćmi Brownlee, zapraszając ich w moim imieniu na Galę. Mieli pojawić się znienacka, w tajemnicy przed wszystkimi. Niestety termin Gali był dla nich nie do zaakceptowania - zmęczeni sezonem, mieli zaplanowany urlop i zamiast przyjechać do Warszawy, nagrali ten oto film z pozdrowieniami dla uczestników Gali Akademii Triathlonu: 

 

 

Brian Allan, pewnie pod wpływem emocji, ale czym jest nasz sport, jeśli nie pozytywnymi emocjami, zadeklarował, że wystartuje w przyszłym sezonie w triathlonie. Mogę Was zapewnić, że przygotowania ruszyły i niedługo wybierzemy zawody. 

 

TRIATIMG 4845

 

 

 

 

 

Jakub Gebhardt powiedział mi kilka lat temu coś, co zapamiętam do końca życia - ale intuicyjne tak właśnie postępuję - Kuba stwierdził: „Lubię pracować ze Skandynawami, z nimi nie robi się biznesu, z nimi buduje się relacje”. To jest kwintesencja tego, co w życiu najważniejsze i o czym mówił Brian - relacje najważniejsze są wszędzie: w sporcie, w biznesie, w życiu prywatnym. Oczywiście można budować to wszystko z wyrachowania i na zimno, ale to - mówiąc delikatnie - kiepska i ktrótkowzroczna perspektywa. Podobnie w sporcie, najważniejsze nie są zwycięstwa, najważniejsza jest uczciwość - wobec siebie i rywali, pomoc, kiedy drugi traci grunt pod nogami, szacunek i drugi człowiek. 

 

TRIATIMG 4559

 

Po tym wspaniałym wstępie nagrodziliśmy organizatorów imprez sportowych na różnych dystansach oraz Zawodnika/Zawodniczkę roku. Czytelnicy Akademii Triathlonu przyznali pierwsze miejsca: 

 

DEBIUT ROKU 2016 (ŁĄCZNA  LICZBA GŁOSÓW 1697) - dezycją internautów wygrał: 
Garmin Iron Triathlon Elbląg (491)
TRIATIMG 4610
Marcin Florek - Labosport
Rozkład pozostałych głosów:
Triathlon Energy Starogard Gdańsk (468)
5i50 Warszawa (396)
Triathlon Stryków (211)
Triathlon Świętokrzyski Skarżysko-Kamienna (131)
Impreza roku 2016 - dystans długi i ultradługi  (ŁĄCZNA LICZBA GŁOSÓW 1793) - decyzją internautów wygrał: 
Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia (642)
TRIATIMG 4590
Michał Drelich - Sport Evolution

Rozkład pozostałych głosów:

Triathlon Polska 2016 - Bydgoszcz-Borówno (474)
EUCO Susz Triathlon (394)
JBL Triathlon Sieraków (184)
Challenge Poznań Triathlon (99)
Impreza roku 2016 - dystans olimpijski/ćwiartka/sprinterski (ŁĄCZNA LICZBA GŁOSÓW 2691) - decyzją internautów wygrał:
Bydgoszcz Triathlon (1204)

TRIATIMG 4601

Rozkład pozostałych głosów:

Triathlon Mietków (801)
Elemental Triathlon Olsztyn (269)
Triathlon Gdańsk (266)
5i50 Warsaw (151)
Impreza roku 2016 - cykl (ŁĄCZNA LICZBA GŁOSÓW 1606) - decyzją internautów wygrał: 
Garmin Iron Triathlon (640)

Rozkład pozostałych głosów:

Triathlon Energy (425)
Enea Tri Tour (228)
Volvo Triathlon Series (183)
Elemental Tri Series (130)

 

Akademia Triathlonu postanowiła przyznać tytuł Zawodniczki Roku 2016 Agnieszce Jerzyk, która po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się na IO, i w Rio zajęła 22 miejsce. 

 

TRIATIMG 4783

 

TRIATIMG 4796

 


Najlepszym zawodnikiem wśród amatorów (i po raz pierwszy przyznaliśmy nagrodę w tej kategorii) został Michał Podsiadłowski. 

 

TRIATIMG 4634

 

Michał jest amatorem, który zadziwia nawet zawodników PRO. Ba! Potrafi z niektórymi z nich wygrywać, a jego czasy i osiągnięcia były przez nas wielokrotnie omawiane na Akademii Triathlonu, jak choćby artykuł "Pokażę dziecku wulkany", w którym opisywaliśmy drogę Michała na Mistrzostwa Świata na Hawajach.  Więcej o tym, jak Michał Podsiadłowski godzi pracę i obowiązki rodzinne z pasją już za tydzień w programie "Na Czasie". Uczestnicy Gali mieli okazję być świadkami tego, jak wygląda plan zdjęciowy i jak produkuje się programy telewizyjne. Przynam, że momentami było mnóstwo śmiechu! 

 

TRIATIMG 4653

 

TRIATIMG 4673

 

Michał był oczywiście rozchytywany przez inne media jak Polsat Sport i doskonałego sportowca, dziennikarza Pawła Januszewskiego (specjalista w biegu na 400m przez płotki, Mistrz Europy z 1998). Dziękujemy telewizji Polsat za obecność i zaufanie, jakim obdaża nas każdego roku! 

 

TRIATIMG 4692

 

Po raz pierwszy od kilku lat, zdecydowaliśmy się na zabawę przy muzyce i postawienie kropki nad I w kwestii tak oczywistej jak roztrenowanie. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak się bawiłem - w gronie znajomych i przyjaciół… i nowo poznanych przyjaciół. Adrian Stykowski, nasz fotograf, doskonale uchwycił to na zdjęciach. Chciałem Wam bardzo podziękować, bo była to najlepsza impreza, na jakiej bawiłem się w ciągu ostatnich kilku... jeżeli nie kilkunastu lat! Jesteście wspaniali. Obiecuję, że każda Gala AT będzie kończyć się taką zabawą, a już chyba na zawsze wpisze się w nią powiedzenie:

 

"Co wydarzyło się w piwnicach Pałacu Prymasowskiego, wydarzyło się tylko tam" ;) 

 

Mam nadzieję, że spotkamy się za rok, w listopadzie, na Gali Polskiego Triathlonu. Zapraszam Was serdecznie, mając nadzieję, że odnajdziecie w triathlonie to, co najważniejsze - relacje i przyjaźń. Zapraszam Was do obejrzenia Galerii zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru i już dziś zapraszam Was na Galę Triathlonu za rok. 

 

Galeria:

 

 

Opublikowane w Felietony
poniedziałek, 14 listopada 2016 10:40

Gala Polskiego Triathlonu już 19 listopada w Warszawie

Gala Polskiego Triathlonu - w imieniu Redakcji Akademii Triathlonu zapraszam Was na spotkanie podsumowujące sezon triathlonowy w Polsce. Ten rok był kolejnym, w którym na triathlonowej mapie Polski pojawiały się nowe zawody, do gry wchodzili nowi zawodnicy. Mamy nadzieję, że listopadowa Gala będzie okazją do spotkania w nieformalnej atmosferze, przy dobrej muzyce, jedzeniu i lampce wina. 

 

1. Kiedy i gdzie?

Gala odbędzie się 19. listopada w sobotę, w Hotelu Bellotto przy ulicy Senatorskiej w Warszawie, niedaleko Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. O godzinie 18.00 otwieramy drzwi. Hotel mieści się w murach XVI-wiecznego Pałacu na Starym Mieście w Warszawie. Pałac powstał z inicjatywy biskupa płockiego i do 1795 roku pełnił funkcję siedziby prymasów. Dziś to jeden z najbardziej prestiżowych hoteli oraz miejsce, gdzie organizowane są konferencje i spotkania branżowe. Dress code: Business Casual.

 

historia-bellotto

 

Część oficjalna odbędzie się w sali kolumnowej a zabawa w pałacowych piwnicach 

 

Piwnica-2

 

Spotkania-swiateczne4

 

2. Blogerzy.

Nie przewidzieliśmy w tym roku plebiscytu na Najlepszego Blogera, ale w uznaniu Waszego zaangażowania w tworzenie społeczności AT, fantastycznej atmosfery jaką zapewniacie swoimi tekstami i komentarzami, zapraszamy na Galę wszystkich blogerów, którzy w 2016 roku, do dnia 27 października 2016 napisali co najmniej dwa wpisy. Chcielibyśmy w ten sposób podziękować wam za współtworzenie Akademii Triathlonu. Bez Was nie byłoby takiej społeczności na AT! Dziękuję. Blogerów, którzy zdecydują się wziąć udział w gali proszę o poinformowanie mnie, wysyłając mail na adres: [email protected], bez rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy i opłaty za bilet wstępu. 

 

3. Bilety i rejestracja.

Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Możemy przyjąć 200 osób, a więc już teraz zachęcam do zarejestrowania się na Galę w specjalnym formularzu, do którego link znajdziecie poniżej. Bilet kosztuje 149 złotych, a w jego cenie otrzymujecie:


- uczestnictwo w całej Gali od godziny 18.00 do zakończenia zabawy
- spotkanie i udział w dyskusji z Agnieszką Jerzyk, dwukrotną olimpijką, która reprezentowała Polskę na IO w Londynie 2012 i Rio 2016.

 

13906640 10210032789644280_1050729707269486906_n


- spotkanie z Michałem Podsiadłowskim, jednym z najlepszych polskich zawodników Age Group

 

michal hawaje_gala


- część artystyczną, o którą zadba znakomity szkocki wokalista Brian Allan. Próbkę jego głosu możecie posłuchać tutaj:

 

 

- kolację + powitalną lampka wina
- zabawa po części oficjalnej w piwnicach Pałacu - Hotelu Bellotto
- spotkanie z fantastycznymi ludźmi, którzy budują triathlon w Polsce i są w nim od lat. Swój udział w gali potwierdzili już organizatorzy imprez sportowych, zawodnicy amatorzy i PRO
- dla pierwszych 30 osób, które zarejestrują się na naszą galę przewidzieliśmy dodatkowo upominki książkowe (pozycje o triathlonie, bieganiu i treningu sportowym w ogóle)
- członkom Akademii Triathlonu przysługuje 30% zniżka

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY - KLIKNIJ TUTAJ

 

Po wypełnieniu formularza otrzymacie drogą mailową instrukcję dotyczącą płatności. 

 

4. Kto zostanie nagrodzony?

Nagrodzimy Statuetkami Akademii Triathlonu:

Zawodniczkę i Zawodnika Roku 2016

Najlepszego Amatora i Amatorkę 2016 roku 

Najlepszą imprezę roku 2016 na dystansach krótkich i długich
Najlepszy Cykl 2016

 

5. Jak wybieramy?

Najlepszą Imprezę (dystans połówka/długi/ultradługi, a także dystans olimpijski/ćwiartka/sprinterski), a także Najlepszy Cykl oraz Debiut Roku wybierają czytelnicy Akademii Triathlonu w głosowaniu internetowym, które rozpocznie się w poniedziałek 31 października 2016 roku o godzinie 12:00. Najlepszych zawodników wybierze redakcja oraz eksperci AT. Zakończenie głosowania przewidziane jest na 13 listopada 2016 roku o godzinie 23:59:59. 


Patronat na Galą Polskiego Triathlonu obejmie Onet i Business Insider Polska - program „Na Czasie, w którym mówimy o biznesie tworzonym z pasji i z pasją - również sportową, o czym bardzo często w swoich programach wspominam. Zapraszam Was na to spotkanie. Mam nadzieję, że będzie inspirujące i motywujące na nadchodzącą zimę. Do zobaczenia 19 listopada w Hotelu Bellotto.

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - TUTAJ

Opublikowane w Wydarzenia

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test