brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: Gniewino

Ostatni weekend maja to początek sezonu triathlonowego na Pomorzu. Pół tysiąca zawodników będzie rywalizować w Gniewinie indywidualnie i w sztafetach na trzech dystansach. Same zawody to zaledwie wierzchołek góry lodowej i uwieńczenie całej imprezy. Dzień wcześniej, w sobotę 27 maja br. czeka na sportowców i ich rodziny wiele atrakcji.


Równo o 16 w sobotę, 27 maja br. rozpocznie się prawdziwa sportowa zabawa! To czas, w którym zawodnicy będą mogli jeszcze odprężyć się przed startem, a dzieci poczują zastrzyk adrenaliny i świetnej zabawy. Nie bez powodu wydarzenie zostało nazwane Energy SportFun. Przez dwie godziny na pewno nikt nie będzie się nudził.

 

Atrakcje dla małych i dużych

 

Organizator wraz z partnerami, Hotelem Mistral Sport i Decathlon Rumia zaplanował specjalne stacje sportowe dla dzieci, m.in. slalom hulajnogą, rzut piłki do bramki, czy rzut ringo na pachołek. Każdy kto poradzi sobie z zadaniami wszystkich stacji dostanie medal upamiętniający zmagania. Dodatkowo dzięki sklepowi Decathlon Rumia dzieci za zgodą rodziców mogą przetestować hulajnogi, czy rowerki. Okazja do wypróbowania produktów Decathlon nie ominie również dorosłych. Na miejscu imprezy będzie znajdować się specjalny box kalenji do testowania butów biegowych dostępnych w sklepach Decathlon.

 

Gniewino Triathlon Energy.jpg

 

Tri Góral – premia za wjazd

 

Zanim zawodnicy wstawią sprzęt rowerowy do strefy zmian mogą skorzystać z serwisu rowerowego Decathlon Rumia. Tylko w sobotę można bezpłatnie podpompować koła i wyregulować „maszyny”. W niedzielę serwis będzie niedostępny. Tym, co wyróżnia zawody Triathlon Energy w Gniewinie są nie tylko sobotnie atrakcje, ale także dodatkowa konkurencja w niedzielę podczas zawodów. Triathlonistka i triathlonistka, którzy w najlepszym czasie pokonają podjazd na trasie kolarskiej Gniewino Triathlon Energy otrzyma tytuł Najszybszego TriGórala i TriGóralki, nagrodę i puchar. Odcinek wynosi 2 km i ma średnio 8 proc. nachylenia. Na tym odcinku wykonany zostanie dodatkowy pomiar czasu. Dzień przed startem, w sobotę, 27 maja br. zorganizowany jest oficjalny objazd trasy kolarskiej w Gniewinie z trenerem ENDURE TEAM, Marcinem Sobczakiem. Tempo konwersacyjne, tj. 22-25 km/h. Start spod strefy zmian w Nadolu.

 

Posiłek, masaże i bar regeneracyjny

 

Na mecie organizator wraz z partnerami przygotował nie tylko nagrody, ale także wyjątkową strefę finishera. Tu oprócz posiłku regeneracyjnego, basenów i masaży, napojów i owoców będzie także bar regeneracyjny zawierający batony i napoje funkcjonalne firmy Foods by Ann, których autorką jest znana sportsmenka i dietetyczka Anna Lewandowska. Swoje produkty przygotował także dla zawodników Decathlon Rumia. Podczas wszystkich imprez cyklu Triathlon Energy na zawodników czeka porządny posiłek na mecie, czyli pierogi, warzywa smażone, zupa i piwo. Rodziny sportowców także będą mogły zakupić posiłek za niewielką kwotę.

W tym roku w kategorii Open organizator postanowił przyznać nagrody finansowe, a rzeczowe w pozostałych kategoriach wiekowych. Będą to m.in. kosmetyki firmy Oceanic, zdrowe zestawy Foods by Ann, czy vouchery Decathlon, Regatta i inne. Każda zawodniczka na podium dostanie specjalne zestawy kosmetyczne wspomnianej marki.

 

Start z najlepszymi

 

Podczas Gniewino Triathlon Energy 2017 zmierzą się także czołowi zawodnicy polskiego triathlonu. Do rywalizacji staną m.in. Daniel Formela, Tomasz Spaleniak, Paweł Miziarski, czy Maciek Kosmala. Oprócz atrakcji, rywalizacji i gorącego dopingu będzie dystrybuowana darmowa gazeta przygotowana przez organizatora zawodów – ,,Aktywni- Swim, Bike, Run”. A tam m.in. o przygotowaniach Rafała Butnego i 10-letniej Paulinki z porażeniem mózgowym do startu w 1/8 IM w Starogardzie Gdańskim. Ale to nie wszystko! Swoją historię opowiada Eliza i Łukasz, którzy zadebiutowali w imprezach cyklu Triathlon Energy 2016. On w Lidzbarku, ona w Bełchatowie. Czytając ich relacje trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno stali na skraju życiowej przepaści. Dzięki pasji do triathlonu ich życie zmieniło smak. Oprócz tego porady specjalistów na temat odżywiania i treningu oraz wspomnienia debiutów znanych i lubianych triathlonistów, m.in. Agnieszki Jerzyk, Moniki Smaruj, Marcina Koniecznego i Marcina Waniewskiego.

 

Program imprezy:
http://triathlonenergy.pl/gniewino-program-imprezy

 

Strona organizatora:

www.triathlonenergy.pl 

Opublikowane w Wydarzenia
niedziela, 29 stycznia 2017 12:03

Triathlon Energry 2017 - ambitne imprezy

Szukasz ambitnych… imprez triathlonowych? Wybierz Triathlon Energy 2017! Pięć lokalizacji. Po dwie na Pomorzu i Warmii i Mazurach oraz jedna w łódzkiem. Trzy dystanse plus sztafety. W dniu poprzedzającym zawody atrakcje dla rodzin. Rywalizacja dla dużych i małych, warsztaty kulinarne i inne niespodzianki. Kilka nowości, m.in. nagrody finansowe dla najlepszych, nowe trasy i dodatkowe klasyfikacje, jak choćby w Gniewinie. Zapraszamy na Triathlon Energy w 2017 roku.


- Sezon zaczynamy 28 maja br. w Gniewinie – mówi Aldona Dybuk z Triathlon Energy. – To będzie oficjalnie otwarcie TRI sezonu na Pomorzu. Miejsce znane fanom sportu. To właśnie tutaj podczas Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii. Tutaj znajdują się rewelacyjne warunki do uprawiania triathlonu m.in. dzięki pięknym i wymagającym trasom rowerowym.

 

Gniewino2


Trasa z hiszpańskim akcentem


Hotel Mistral Sport wspólnie z organizatorem zawodów przygotował dla zawodników atrakcyjne pakiety pobytowe, a dla zorganizowanych grup ciekawe oferty obozowe. Planując trasę zmagań etapu kolarskiego organizatorzy postanowili zapytać potencjalnych zawodników, jaki wariant wybierają: łatwiejszy, czy trudniejszy?


– Zdecydowana większość opowiedziała się za drugą opcją. Bardziej wymagającą, z prawie dwu kilometrowym podjazdem pod zbiornik w Gniewinie – dodaje Adam Greczyło, odpowiedzialny za wszystkie kwestie techniczne Triathlon Energy. – Na tym odcinku będzie dodatkowy pomiar czasu. Najszybsza kobieta i mężczyzna, którzy uzyskają najlepszy czas otrzymają specjalną atrakcyjną nagrodę oraz przechodni puchar, a podjazd będzie nazwany imionami zwycięzców.

 

Gniewino1


Gniewino to nie tylko zawody, ale także rodzinny festyn. Warto tutaj przyjechać już w piątek i spędzić z bliskimi weekend. Sobotnie popołudnie przed odprawą techniczną będzie dedykowane rodzinom. Na pięknym stadionie przy hotelu Mistral Sport zaplanowano zawody, w którym punkty do klasyfikacji będą zbierać poszczególni członkowie rodzin podczas nietypowych konkurencji. Zabawy i dobrego humoru nie zabraknie, a najlepsze ekipy wyjadą z atrakcyjnymi nagrodami.


Starogard Gdański po raz drugi, ale inaczej


Drugim przystankiem cyklu będzie Starogard Gdański (18 czerwca 2017). – To miejsce dla nas wyjątkowe, bo tutaj wszystko się zaczęło - dodaje Adam Greczyło.
Nie wszystko jednak będzie wyglądało tak samo.

 

Starogard2


– W ubiegłym roku natura nas trochę zaskoczyła, dlatego m.in. zmieniamy akwen wodny, bo zawodnicy narzekali na ciasną strefę zmian i dużą ilość wodorostów na etapie pływackim – twierdzi Greczyło.- Dlatego pierwsza dyscyplina odbędzie się kawałek dalej, w Jeziorze Borzechowskim Wielkim. Następnie trasa rowerowa, płaska i szybka zostanie poprowadzona do centrum Starogardu Gdańskiego i dalej bieg po mieście z metą i strefą finiszera na stadionie im. Kazimierza Deyny. Wzorem ubiegłego roku.


Tri lato zaczyna się w Lidzbarku Welskim


Początek lipca (1-2 lipca 2017) to Lidzbark Welski. Nieodkryte miasteczko nad rzeką Wel, na Warmii i Mazurach, w pobliżu Działdowa i Ostródy. Po raz drugi triathloniści będą mieli okazję poznać gorący doping mieszkańców, który tak zachwycił zawodników w 2016 roku. Tylko 160 km od Warszawy, a z dala od zgiełku jest idealne miejsce dla triathlonu, ale także na weekendowy wypoczynek. Imprezę zaplanowano na dwa dni. W sobotę organizatorzy cyklu Triathlon Energy wraz z władzami miasta przygotowali sporo atrakcji. Wystarczy choćby wymienić bieg dla dzieci, czy pokaz z warsztatami kulinarnymi. Poprowadzi je Malika, finalistka programu Top Chef, a także gdyńska restauratorka i początkująca triathlonista. Wprowadzi Was w cudowny świat smaków, którego nie będziecie chcieli opuścić. Podczas warsztatów kulinarnych będzie możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez szefową kuchni i jej pomocników, którzy zostaną wyłonienie w konkursie jeszcze przed zawodami.

 

Lidzbark1


W sobotnie popołudnie na plaży miejskiej zgodnie z tradycją ubiegłego roku odbędą się cross kajaki – czyli charytatywne zawody, z których dochód będzie przeznaczony na Nidzicki Fundusz Lokalny. Wieczorem planowana jest jeszcze jedna atrakcja, która czeka jednak na ostateczne potwierdzenie. Do tego sprawdzona i szybka trasa rowerowa oraz piękna zacieniona poprowadzona przez las trasa biegowa to znaki charakterystyczne dla triathlonu w Lidzbarku. Podsumowując? Po pierwsze zawody dla dzieci, po drugie cross kajaki, po trzecie warsztaty kulinarne, po czwarte niespodzianka, a w niedzielę zawody na trzech dystansach. Czego chcieć więcej! Sympatyczny wakacyjny weekend gwarantowany.


Środek lata to zawody w środkowej Polsce Triathlon Energy w Bełchatowie


Przedostatnim przystankiem na mapie cyklu jest Bełchatów (23 lipca 2017). Impreza zupełnie inna od tej w roku 2016. Start i etap pływacki w wielkim basenie na Słoku, czyli betonowym zbiorniku należącym do Elektrowni Bełchatów. Nowa trasa kolarska do miasta i bieg po centrum z metą zlokalizowaną w pobliżu Urzędu Miasta i Gigantów Mocy. – W ubiegłym roku część zawodników narzekała na trasę biegową, była zbyt wymagająca i bardziej crossowa – przyznaje Adam Greczyło. – Dlatego chcąc wyjść naprzeciw sugestiom, przenosimy imprezę do centrum miasta i lokalizujemy metę w sercu Bełchatowa.


Podsumowanie tri sezonu w Mrągowie


Na wielki finał zapraszamy do Mrągowa (26-27 sierpnia 2017). Start oczywiście w sobotę! Tutaj popołudniu zapraszamy na kulinarne spotkanie z Maliką. I tym razem będą warsztaty kulinarne, choć temat gotowania inny niż w Lidzbarku, atrakcje dla najmłodszych, rodzinne animacje i sporo innych niespodzianek.

 

Triathlon Energy


Organizatorzy zapewniają, że finał zmagań triathlonowych w niedzielę również będzie wyjątkowy. – Meta ostatniej naszej imprezy w roku 2017 zlokalizowana będzie na pomoście plaży miejskiej w Mrągowie. Zatem wbiegając na metę cyklu w tym roku możecie myślami wybiegać w przyszłość i na horyzoncie stawiać kolejne triathlonowe wyzwania na rok 2018.

 

Kasa dla najlepszych i super muzyka


Dla wszystkich, którzy wystartują co najmniej w 4 imprezach cyklu TE jest oczywiście klasyfikacja generalna. Dodatkowo dla najlepszych na poszczególnych dystansach w rywalizacji open kobiet i mężczyzn są nagrody finansowe.


Na starcie i na mecie zawodników do walki, a kibiców do kibicowania zagrzewać będzie niesamowita muzyka przygotowana przez DJ Gambita. Człowieka, który muzycznie „oprawiał” największe imprezy sportowe. Grał na Stadionie Narodowym w Warszawie, meczach NBA w Waszyngtonie i kilkunastu lekkoatletycznych mityngach z mistrzostwami świata włącznie.

 

To wszystko sprawia, że warto pojawić się na imprezach Triathlon Energy. W końcu rok 2017 został oficjalnie ogłoszony rokiem energii w triathlonie. Jedno jest pewne – u nas znajdziecie jej bardzo dużo!

 

Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.triathlonenergy.pl

Opublikowane w Publicystyka

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test