brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: gołdap

Wielu zawodników pamięta lata, kiedy miasto Gołdap gościło w cyklu Garmin Iron Triathlon. W latach 2014-2015 r. odbyły się tam zawody w ramach tego najstarszego cyklu w Polsce, które po roku przerwy przekształciły się w Triathlon Gołdap. W przyszłym sezonie, to znane miasto uzdrowiskowe na Mazurach, po trzech latach przerwy powróci na mapę cyklu, a triathloniści ponownie rywalizować będą u stóp solankowych tężni. Zawody odbędą się 12 sierpnia 2018 r.

UNIKALNY MIKROKLIMAT

Gołdap to spokojna miejscowość położona pośród lasów i jezior, na granicy z Rosją, wprost doskonałe miejsce na wypoczynek. To również jedno z najmłodszych uzdrowisk znajdujących się w naszym kraju i ważny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. W latach 60-tych XX wieku przeprowadzono na tych terenach badania, które wykazały, że w tym regionie powietrze jest najczystsze w Polsce, a wody gruntowe mają cechy wód mineralnych i lecznicze właściwości, głównie ze względu na odkryte w pobliżu bogate złoża borowiny – torfu, który jest jednym z najcenniejszych darów natury. Od tamtej pory zjeżdżają tu kuracjusze z całej Polski. W dzielnicy uzdrowiskowej Gołdapi znajduje się pijalnia wód mineralnych i leczniczych, tężnie solankowe i długa promenada, z której widać leżące na granicy kraju Jezioro Gołdap.

tg2017 foto10

TRASA

Zawody w Gołdapi charakteryzuje przede wszystkim malownicza trasa. Strefa zmian podczas Garmin Iron Triathlon Gołdap, podobnie jak podczas poprzednich zawodów w tej miejscowości, usytuowana będzie w okolicy tężni. To miejsce nadaje zawodom niepowtarzalnego charakteru. Podczas Garmin Iron Triathlon w Gołdapi pływanie odbędzie się w Jeziorze Gołdap. Trasa rowerowa będzie szybka i z dobrej jakości asfaltem, wytyczona wzdłuż południowego krańca Puszczy Romnickiej w kierunku miejscowości Pluszkiejmy. Etap biegowy zostanie poprowadzony ulicami oraz urokliwymi ścieżkami mazurskiego uzdrowiska.

tg2017 foto2

KOLEJNA „POŁÓWKA" W CYKLU

Gołdap będzie kolejną miejscowością, w której triathloniści będą mogli rywalizować na dystansie 1/2 IM, który będzie jedną z wielu nowości całego przyszłorocznego cyklu. Zawodnicy chcący wystartować w Garmin Iron Triathlon Gołdap będą zatem mieli do wyboru trzy dystanse, wspomniany już dystans średni, czyli 1/2 IM, który oznacza 1,9 km do przepłynięcia, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, a także tradycyjnie popularną „ćwiartkę" – 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Tak jak podczas innych etapów cyklu, również w Gołdapi będzie można wystartować w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Rywalizować będą także najmłodsi w ramach Garmin Kids – zawodów biegowych na dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

KRAINA SĘKACZA I DAWNYCH SMAKÓW

Gołdap to tereny historycznych Prus. Miejscowość zwana jest również „Małą Litwą" i kojarzona ze znakomitymi rarytasami tzw. kuchni pogranicza. Znajdziemy tu liczne potrawy wywodzące się bezpośrednio z tradycji litewskiej np. znakomite ziemniaczane kartacze z mięsnym farszem, zwane na Litwie cepelinami. Gołdap i okolice to jednak przede wszystkim miejsce, gdzie od pokoleń wypieka się tradycyjne sękacze. W pobliskiej miejscowości Żytkiejmy, co roku w sierpniu odbywa się Festiwal Sękacza, na który ściągają tłumy amatorów tego słodkiego przysmaku. Liczne lokalne specjały z Gołdapi otrzymały unijne certyfikaty. Wszyscy, którzy przybędą na zawody w Gołdapi będą mieli niepowtarzalną okazję do skosztowania regionalnych produktów podczas Festiwalu Lokalnych Przysmaków w Gołdapi, który za sprawą kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, zaprezentują się w specjalnie przygotowanej strefie EXPO.

godap git2018_foto4

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już 20 listopada 2017 o godzinie 12:00! Dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się już wkrótce na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na facebookowym profilu www.facebook.com/irontriathlon/.

Opublikowane w Wydarzenia

Po roku przerwy triathlon wrócił do Gołdapi, a powrót triathlonistów na urokliwe tereny Mazur okazał się strzałem w dziesiątkę. Atrakcyjna lokalizacja, infrastruktura nad Jeziorem Gołdap oraz doskonała atmosfera sprawiły, że z imprezy zadowoleni byli nie tylko startujący, ale również kibice i przebywający w okolicach turyści, którzy tłumnie zjawili się przy tężniach w najmłodszym, mazurskim uzdrowisku.

Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 350 zawodniczek, zawodników i dzieci, którzy mogli wystartować w pięknych okolicznościach przyrody Jeziora Gołdap, tężni solankowych i całej Promenady Zdrojowej. Podczas zawodów w Gołdapi, jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy na najdłuższym dystansie 1/2 IM, którzy mieli do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Następnie na starcie stanęli najmłodsi, by zmierzyć się w zawodach biegowych w ramach Gołdap Kids, które odbyły się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Później swoje starty rozpoczęli kolejno startujący na dystansie 1/8 IM oraz 1/4 IM. Na krótszym dystansie zawodnicy mieli 0,475 km do przepłynięcia, 22,5 km do przejechania na rowerze oraz 5,275 km biegu. Najlepszy na tym dystansie okazał się Piotr Witkowski (01:06:11), drugi był Kamil Kołosowski (Nadaktywni, 01:07:04), a trzeci Tomasz Kazanecki (Legion) z czasem 01:09:41.

„Pływanie w Jeziorze Gołdap było bardzo przyjemne, a trasa ciekawa. Bieg był momentami wymagający z elementami crossu i na bardzo ładnym terenie. Gołdap to znakomite miejsce na organizację triathlonu, lokalizacja jest świetna. Zawsze z chęcią tu wrócę na zawody triathlonowe, bo organizacja imprezy tutaj to strzał w dziesiątkę" – powiedział Piotr Witkowski zwycięzca na dystansie 1/8 IM.

tg2017 Goldap_foto

Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Maria Wojciechowska (01:17:06), druga na podium była Ewa Piotrowicz 01:20:25, Sportevo), a tuż za nią Magdalena Mostowska (01:20:47).

Następnie odbył się start na dystansie popularnej „ćwiartki", czyli 0,95 km pływania, 45 km trasa rowerowa i 10,55 km bieg. Tego dnia najlepszy okazał się Daniel Jakimiuk (Twister Team), a jego czas na mecie to 02:09:36, drugi był Wojciech Grądzki (Dotsport.pl triathlon team, 02:11:57). Na trzecim miejscu wyścig ukończył Aleksander Kaczyński (Nadaktywni, 02:12:00).

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Anna Peterek (Loco Print Team, 02:26:06). Po niej linię mety przekroczyła Emilia Wołyniec (Rowerysportowy.pl, 02:30:42). Trzecia w stawce była Magdalena Warzybok (Trinergy team, 02:32:01).

tg2017 Goldap_foto1

Na zakończenie sportowych zmagań w Gołdapi na mecie pojawili się zawodnicy z dystansu 1/2 IM. Z walki o pierwsze miejsce na podium zwycięsko wyszedł Jakub Ołowski (Rowerysportowy.pl) z czasem 04:23:15, wyprzedzając o nieco ponad pół minuty Pawła Młodzikowskiego (KB V-max Adamów, 04:23:49) oraz trzeciego na mecie Michała Olejnika (Rowerytour.com, 04:24:18).

W rywalizacji kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Ewelina Pisarek, która przekroczyła linię mety z wynikiem 04:42:34, przed Beatą Bielenicą (05:23:01) i Barbarą Pyszkowską (Sklep rowerowy Góra Rowerska, 05:30:50).

„Trasa triathlonu w Gołdapi jest przepiękna, myślę, że to jeden z najlepszych triathlonów, jeśli chodzi również o urok miejsca. Dla mnie trasa jest odpowiednia, trochę podjazdów i zjazdów na rowerze. Gołdap jest piękną miejscowością i mogłabym ze swojej strony zaprosić wszystkich triathlonistów, żeby tu wystartowali" – powiedziała Ewelina Pisarek, najlepsza wśród pań na dystansie 1/2 IM.

tg2017 Goldap_foto2

Wyjątkowość Gołdapi, jako miejsca do organizacji zawodów triathlonowych jest niezaprzeczalna. Wszyscy, którzy przybyli na niedzielną imprezę mogli wypocząć nad pięknym jeziorem, przechadzać się po uzdrowiskowych tężniach i oddychać najczystszym powietrzem w Polsce. Dodatkowo w strefie EXPO zawodów można było skosztować lokalnych specjałów, jak chociażby znakomitego sękacza!

Opublikowane w Wydarzenia

W niedzielę 23 lipca urokliwa Gołdap stanie się areną triathlonowych zmagań. Zawodnicy będą mogli rywalizować na przepięknych mazurskich terenach i finiszować tuż przy pijalni wód mineralnych i leczniczych oraz tężni. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci – Gołdap Kids. Do startu w Triathlon Gołdap zgłosiło się łącznie ponad 300 sportowców.

tg2017 foto6

Niedzielne zawody rozpoczną się od startu dystansu 1/2 IM (1,9 km pływania – 90 km jazdy na rowerze – 21,1 km biegu), a następnie dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi rywalizować będą w biegach na 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Później do rywalizacji przystąpią triathloniści, którzy będą mieli do pokonania 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km) i 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km). Pływanie odbędzie się w przepięknie położonym Jeziorze Gołdap. Na skraju Puszczy Rominckiej przebiegał będzie etap kolarski. Na rowerach zawodnicy pojadą lekko pofałdowaną trasą w stronę miejscowości Pluszkiejmy. Widowiskowo zapowiada się rywalizacja na trasie biegowej zawodów, która prowadzić będzie przez samo centrum najmłodszego, mazurskiego uzdrowiska.

tg2017 foto2

Oprócz startów indywidualnych, na każdym z dystansów będzie można wystartować również w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Udział w sztafecie to doskonała okazja do rozpoczęcia swojej przygody z triathlonem.

Gołdap jest doskonałym miejscem do przeprowadzenia imprezy triathlonowej ze względu na piękne tereny i znakomite walory klimatyczne tego regionu. Dlatego też po roku przerwy, w Gołdapi będzie można ponownie obserwować zmagania triathlonistów. Biuro zawodów, strefa zmian i meta usytuowane będą u stóp tężni solankowych nad Jeziorem Gołdap. Na wszystkich, którzy odwiedzą uzdrowisko w najbliższy weekend czekać będą dodatkowe atrakcje w strefie EXPO.

tg2017 foto3

„Zawody w Gołdapi to przede wszystkim rywalizacja sportowa w doskonałym otoczeniu. Przyjazd do Gołdapi to szansa na wypoczynek na łonie natury, ale również na zasmakowanie znakomitych lokalnych specjałów. Będzie to można uczynić w naszej strefie EXPO. Lokalne specjały z Gołdapi są cenione nie tylko w regionie, część z nich otrzymała unijne certyfikaty dziedzictwa kulinarnego" – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

tg2017 foto10

To już ostatni moment, żeby zapisać się na triathlon w Gołdapi oraz na zawody biegowe dla dzieci! Wszyscy chcący wziąć udział w imprezie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlongoldap.pl

Opublikowane w Wydarzenia
piątek, 03 lutego 2017 09:17

Triathlon Gołdap – zapisy wystartowały!

Od środy 1 lutego można zapisywać się na Triathlon Gołdap, zawody, które po roku przerwy wracają do kalendarzy triathlonowych! Zawodnicy w przepięknej Gołdapi będą ściągać się 23 lipca na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej zawodów www.triathlongoldap.pl.

tg2017 foto6

Triathloniści do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów. Najdłuższy dystans, 1/2 IM, to 1,9 km pływania w Jeziorze Gołdap, 90 km jazdy na rowerze dobrej jakości trasami, wytyczonymi przy południowym krańcu puszczy Romnickiej oraz 21,1 km biegu ścieżkami uzdrowiska. O połowę krótsza ćwiartka, czyli 1/4 IM, to 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Trzeci z możliwych dystansów to 1/8 IM (0,475-22,5-5,275.Na każdym z dystansów będzie można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której każdy uczestnik pokonuje inną konkurencję wchodzącą w skład triathlonu – pierwszy pływa, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Organizatorzy zachęcają sztafety do wspólnego wbiegnięcia na metę, gdzie na każdego uczestnika sztafety będzie czekać medal.

tg2017 foto8

„Gołdap posiada rewelacyjne warunki do zorganizowania zawodów triathlonowych i cieszymy się, że możemy tu wrócić po roku przerwy. Centrum imprezy zlokalizowane będzie pomiędzy tężniami solankowymi, co niewątpliwie doda atrakcyjności zawodom. Pamiętamy także o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy zawody biegowe Gołdap Kids. Dzieci będą mogły wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m lub 1000 m” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

tg2017 foto9

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.triathlongoldap.pl. Pierwsze sto osób będzie mogło skorzystać z promocyjnych opłat, które wyniosą: dla dystansu 1/2 IM 150 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 180 zł, dla ćwiartki 120 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 150 zł oraz dla dystansu 1/8 IM 60 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 80 zł. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/TriathlonGoldap/.

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 24 stycznia 2017 11:04

Triathlon wraca do Gołdapi!

Po roku przerwy triathlon wraca do Gołdapi! Zawodnicy będą mogli wystartować w tej miejscowości 23 lipca na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Dodatkowo, na każdym z dystansów przeprowadzona zostanie rywalizacja sztafet, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci.

tg2017 foto1

„Cieszymy się, że ponownie możemy zaprosić triathlonistów do przepięknej Gołdapi, która posiada rewelacyjne warunki do przeprowadzenia imprezy triathlonowej. Usytuowanie mety zawodów pomiędzy tężniami solankowymi nadaje imprezie niesamowitego charakteru. To właśnie w Gołdapi odbyły się dwie edycje z cyklu Garmin Iron Triathlon w latach 2014 i 2015. W tym roku postanowiliśmy zaproponować zawodnikom trzy dystanse z łączną liczbą czterystu miejsc” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

tg2017 foto2

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny będziemy mogli gościć triathlonistów z całej Polski. Mamy nadzieję, że pobyt w naszym uzdrowisku będzie dla nich nie tylko sportowym przeżyciem, ale również okazją do wakacyjnego wypoczynku” – powiedział Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi.

Pływanie odbędzie się w Jeziorze Gołdap, gdzie do pokonania będzie 1,9 km dla dystansu 1/2 IM, 0,95 km dla ćwiartki oraz 0,475 km dla dystansu 1/8 IM. Trasa rowerowa, wytyczona przy południowym krańcu puszczy Romnickiej w kierunku miejscowości Pluszkiejmy, będzie szybka i z dobrej jakości asfaltem. Startujący na połówce będą mieli do przejechania 90 km, a ci, którzy wybiorą krótsze dystanse odpowiednio 45 lub 22,5 km. Trasa biegowa, wytyczona ulicami oraz ścieżkami uzdrowiska, będzie płaska. Zawodnicy, którzy wybiorą 1/2 IM będą mieli do przebiegnięcia półmaraton, czyli 21,1 km. Startujący na 1/4 IM pokonają 10,55 km, a na 1/8 IM – 5,275 km. Na każdym z dystansów będzie można wystartować w sztafecie triathlonowej.

tg2017 foto3

„Start w sztafecie triathlonowej to dobra okazja do spróbowania swoich sił w triathlonie, a do tego jest to świetna zespołowa zabawa. Każdy z uczestników sztafety otrzyma medal na mecie. Dajemy możliwość wspólnego wbiegnięcia na metę i celebrowania swojego wyniku” – powiedział Florek. „Triathlon Gołdap to nie tylko zawody dla dorosłych. Nie zapominamy o najmłodszych, którzy będą mogli wystartować w zawodach biegowych na dystansach 200 m, 500 m lub 1000 m” – dodał Florek.

tg2017 foto4

Zapisy na zawody uruchomione zostaną już 1 lutego o godzinie 12:00. Strona internetowa imprezy, przez którą będzie można dokonać zapisów zostanie uruchomiona już wkrótce. Pierwsze sto osób będzie mogło skorzystać z promocyjnych opłat, które wyniosą: dla dystansu 1/2 IM 150 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 180 zł, dla ćwiartki 120 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 150 zł oraz dla dystansu 1/8 IM 60 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 80 zł.

Opublikowane w Wydarzenia

Z Poznania na finał Garmin Iron Triathlon musiałem przebyć w jedna stronę około 600 km, a byli i tacy, którzy pokonali 800 km. Żeby choć jeszcze była jakaś autostrada. Po polskich drogach taki dystans to cały dzień w podróży. Pod koniec miałem naprawdę dość. Odbiło tym z Labo, zmuszać ludzi, by na finał jechali pod samą granicę z Rosją. Na FB widziałem wpisy innych zawodników: „Dalej się nie dało?” Gdyby nie triathlon moja noga nigdy by tu nie postała i… nawet bym nie wiedział, jak wiele bym stracił.

 

Logistycznie wyjazd zaplanowany był na piątek, tak by po podróży mieć całą sobotę wolną, zrobić jakiś rozruch, aktywnie odpocząć. Podobnie zrobił i Marcin Ławicki. Bardzo miło spędziliśmy czas. Obiad u podnóża Pięknej Góry. Wjazd wyciągniemy na szczyt, tam deser w restauracji będącej jednocześnie punktem widokowym.  Parkiet restauracji cały czas obraca się wokół własnej osi, delektując więc swoje podniebienie, delektujemy i zmysły, podziwiając całą okolicę. A w okolicy jest co zwiedzać. Są poniemieckie wiadukty, piękny ryneczek z fontannami czy potężne tężnie, między którymi ustawiona była meta zawodów. Trenuj, startuj, ale także zwiedzaj drogi triathlonisto. Niech pogoń za wynikiem sportowym nie zrobi z Ciebie konia z klapkami na oczach. Dopiero dostrzegając to, co jest wokół, korzystasz z piękna tego sportu w stu procentach.  

 

 

Garmin jako cykl to bardzo przemyślne zawody. Piszę o tym dopiero teraz, bo chciałem mieć pełen obraz poszczególnych elementów składowych. Wszystkie one pasują do siebie jak puzzle układanki. Wszystko jest wystandaryzowane - od regulaminów, strony www,  przez pakiety, po same zawody. Oprawa - jeden rzut oka i wiesz, że jesteś na Garminie. Zawsze dobrze zabezpieczona trasa i co ważniejsze starannie wymierzona. Każdy jeden start cyklu, co wcale nie jest ani łatwe, ani często spotykane. Zawody zawsze ruszają o tej samej godzenie. Wiadome są reguły, a na końcu wygrywa najlepszy, a nie najczęściej startujący. Rozkład kalendarza GIT też jest bardzo logiczny: nie koliduje z innymi dużymi imprezami, a co więcej często stanowi dla nich przetarcie. Nagradzana jest całkiem porządnie generalka, nie mówiąc już o klasyfikacji końcowej, kategorie wiekowe otrzymują zaś statuetki. Nagrody nie dublują się, co też jest dobrym posunięciem. Zawsze na końcu czeka na zawodników losowanie cennych nagród, zaś w wielkim finale jest szansa na samochód, który w tym roku trafił w bardzo dobre ręce Pawła Chorolewskiego. No i najważniejsze  - idea cyklu: Ironman na raty lub od tego roku ½ IM na raty. To wszystko tworzy jedną logiczną spójną całość. Co więcej, co roku cykl wygląda lepiej. Labo ma już kolejne plany i pomysły, i stopniowo rozwijając się, wciela wszystko konsekwentnie w życie.  Nawet jeśli czasem coś nie zagra, bo potknięcia mogą zdarzyć się każdemu, nie usłyszymy wymówek, tylko szczere przepraszam, poprawimy to.

 

goldap przymus1

 

A sam start? Z każdym kolejnym byłem bliżej Marcina Ławickiego, aż w końcu się udało. Pierwszego po wodzie Łukasza Michalaka goniliśmy 30 km, ale nie był to szaleńczy pościg. Było tu dużo spokoju, konsekwencji i rozwagi. Do boksu wpadła cała nasza trójka. Marcin nie miał dnia, ale walczył jak lew. Łukasza zgubiliśmy dość szybko.Po niecałych dwóch km byłem już sam, ale ”Ławka” nie odpuszczał. Zebrał się i na 5 km znów byliśmy razem. Nie czekałem aż odpocznie, tylko od razu poprawiłem, by ponownie odskoczyć na 30-40 sekund. Kolejne rundy to kontrola, czy Marcin aby nie zaatakuje ponownie. Aż mnie szyja boli od obracania się. Dziękuje wszystkim za gorący doping na trasie, szczególnie dobrze słyszałem Paulinę Kotficę, krzyknąłem do niej: ”Dziś nie oddam” i już do mety nie oddałem.

 

goldap przymus5

 

Ale na mecie spotkała mnie nowość jeżeli chodzi o reakcję organizmu.  Dopóki biegłem, czułem się wyśmienicie - jak dobrze nasmarowana maszyna, wszystko grało. Jak tylko się zatrzymałem, złapał mnie w dwugłowe uda taki skurcz, że wstać nie mogłem. Drugi na mecie Marcin, trzeci po fenomenalnym biegu Adam Głogowski. Im dalej w sezon tym bardziej się rozkręcam i na razie dobrze to wygląda. Oby tak dalej. A jak nie zagra i coś siądzie? To też nic złego się nie stanie, będzie to cenna wskazówka co za rok poprawić. Odpukać w niemalowane, na razie jest dobrze i zgodnie z planem.

 

goldap przymus3

 

Zapewne czeka mnie z Ławką jeszcze nie jeden piękny pojedynek. Jednego jestem pewien: jeden drugiemu na starcie nie odpuści o włos, ale po wszystkim zawsze możemy wyskoczyć na piwo i jeszcze dalej doskonale się bawić, bo przecież o to przede wszystkim w triathlonie chodzi.

 

 

goldap przymus4

Opublikowane w Felietony

Finałowa edycja cyklu Garmin Iron Triathlon, która odbyła się w niedzielę w Gołdapi właśnie dobiegła końca. Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dystansie 1/4 IM, 1/8 IM, a najmłodsi w biegach z serii Garmin Kids. Gołdap słynie z niepowtarzalnych krajobrazów, a meta zlokalizowana w samych tężniach sprawia, że jest to jedyny w swoim rodzaju triathlon na świecie!

 

Po starcie dzieci wyruszyli zawodnicy i zawodniczki mierzący się z krótszym triathlonem, a pierwsi na mecie zameldowali się Piotr Ławicki i Angelika Urbańska. 13′ później na trasę wyruszyli zawodnicy z głównego dystansu. Pierwszy z wody, z ponad minutową przewagą wyszedł Łukasz Michalak. Drugi po pływaniu był Adam Głogowski, trzeci Filip Przymusiński wraz z Marcinem Ławickim. Michalak utrzymywał przewagę niemal do 30 km roweru, ale został doścignięty przez Przymusińskiego i Ławickiego. Do strefy zmian wjechało 3 zawodników, którzy mocnym tempem wyruszyli na bieg. Prym nadawał Przymusiński, który po 3km odbiegł Marcinowi i Łukaszowi, lecz po kolejnych 2km to Marcin wyprzedził popularnego „Przymusa”. Ten odparł atak i na 7km przed metą ponownie oderwał się od swojego rywala, powiększając przewagę nad trzykrotnym zwycięzcy tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon do 40 sekund. Panowie wbiegli na metę odpowiednio z czasem 2:00:25 i 2:01:04. Jeszcze dziś wieczorem przeczytacie relację Filipa Przymusińskiego z jego startu. Na trzecim stopniu podium w Gołdapi stanął Adam Głogowski (2:02:16). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Góralska, osiągając wynik 2:23:48. Po zaciętej rywalizacji na trasie, drugie miejsce przypadło Alicji Buczkowskiej (2:39:14), a trzecie Natalii Łojko (2:39:17).

 

przymus

 

Przypominamy, że główną klasyfikacją generalną cyklu GIT 2015 jest „Battle of the sexes” czyli bitwa płci, w której liczy się łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny i łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszej kobiety, który jest porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2014 roku. Który z zawodników będzie bliżej czasu Sebastiana Kienle (8:14:18) i która z zawodniczek będzie bliżej czasu Mirindy Carfrae (9:00:55) lub kto pokona ten czas z większą przewagą zwycięży w klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie 1/4 IM. W ten sposób wyłoni się najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie. Analogicznie wyliczana jest klasyfikacja generalna cyklu na dystansie 1/8 IM, z tym, że czasy 4 najlepszych imprez na tym dystansie 1/8 IM porównywane są z czasami Mistrzów Świata na dystansie 1/2 IM z Mont Tremblant czyli z Javierem Gomezem (3:41:30) i Danielą Ryf (4:09:19).

 

swim

 

Bój o pierwsze miejsce w popularnym Ironmanie na raty w klasyfikacji „Battle of the sexes” i nagrodę główną Rower Giant Trinity wygrał Marcin Ławicki z czasem 8:11:54. Drugi w „generalce” był dzisiejszy zwycięzca gołdapskiego triathlonu Filip Przymusiński, który pokonał Ironmana na raty w czasie 8:20:49 i tym samym wygrał miernik mocy firmy Garmin. Trzecie miejsce i pianka HUUB przypadła Adamowi Głogowskiemu, a jego wynik końcowy po 4 najlepszych „ćwiartkach” to 8:31:39. Na krótszym dystansie zwyciężył Paweł Najmowicz osiągając czas łączny z czterech najlepszych imprez 4:22:11, wyprzedzając Piotra Ławickiego zaledwie o 8 sekund, natomiast trzecie miejsce w „Battle of the sexes” przypadło Igorowi Siódmiakowi (4:53:50).

 

strefa

 

Jak co roku na finałowej edycji cyklu Garmin Iron Triathlon, zawodnicy, którzy ukończyli minimum 4 imprezy wchodzące w skład GIT2015 brali udział w zawodach „Kto pierwszy, ten lepszy” i stanęli przed szansą wygrania nowego samochodu osobowego Renault Twingo, roweru Giant Trinity, a także urządzenia GPS firmy Garmin. Zwycięską ręką z tego pojedynku wyszedł Paweł Chorolewski i to właśnie do niego trafi nowe auto!

 

20150719 180522

 

WYNIKI:
Wyniki Garmin Iron Triathlon Gołdap 2015 (0,95-45-10,55)
Wyniki Garmin Iron Triathlon Gołdap 2015 (0,475-22,5-5,275)
Wyniki Garmin Kids Gołdap 2015 (0,2 km)
Wyniki Garmin Kids Gołdap 2015 (0,5 km)
Wyniki Garmin Kids Gołdap 2015 (1 km)
Klasyfikacja generalna cyklu GIT 2015 po czterech etapach (1/4IM)
Klasyfikacja generalna cyklu GIT 2015 po czterech etapach (1/8IM)
Klasyfikacja klubowa cyklu GIT 2015 po czterech etapach (1/4IM)

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 07 lipca 2014 13:09

Upalny TRI-weekend AT Team

Upał - tym jednym słowem można podsumować starty podczas tego weekendu. Nie przeszkodził on jednak wystartować zawodnikom w zawodach w Susz, Gołdapi i Szczecinie. W ramach startów odbyły się również Mistrzostwa Polski zawodników profesjonalnych na dystansie sprinterskim oraz MP amatorów na dystansie 1/4IM. Emocji jak zawsze sporo - sporo również zawodników AT Team na starcie. My wraz z AT Team Room odwiedziliśmy Susz, ale najliczniejsza grupa, bo aż 17 zawodników i zawodniczek wystartowała w zawodach Garmin Iron Triathlon Gołdap. Wyniki naszej społeczności znajdziecie poniżej - kto z Was zrobił życiówkę?

 

W ramach Triathlonu w Suszu odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim. Upał dał się we znaki nawet elicie, która po minięciu mety padała za zmęczenia i głośno mówiła, że były to jedne z cięższych zawodów. Mistrzynią Polski została Agnieszka Jerzyk (Real 64-sto) 1:05:04 wygrywając z Marią Cześnik (AdgarFit Pro Team) 1:05:14 oraz Magdaleną Mielnik (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy) 1:07:10.

 

MP K

 

Mistrzem Polski po sprinterskim finiszu został Mateusz Kaźmierczak (AdgarFit Pro Team) 58:42. Jedynie o 3 sekundy wyprzedził Mateusza Raka (UKS TRI-Team Rumia) 58:46. Trzecie miejsce zajął Dariusz Kowalski (KS UAM Triathlon Poznań) 59:44.

 MP M

 

Mistrzostwa rozegrane zostały na sam koniec zawodów. Wcześniej rywalizaowali na dwóch dystansach amatorzy, a w niedzielę rano odbył się aquathlon. Wyniki poszczególnych dystansów znajdziecie poniżej. Na podkreślenie wyniku i wielkie gratulacje zasłużyli Julita Sikora, która debiutowała w triathlonie i od razu wskoczyła na "pudło" w swojej kategorii oraz Marcin Stajszczyk, który pomimo upału poprawił swoją życiówkę aż o ponad 25 minut! Gratulujemy!

 

2013-11-22 2133

Susz Triathlon - wyniki:

Dystans długi (1.9/90/21.1)

Dystans sprinterski (0.75/20/5)

MP na dystansie sprinterskim kobiet

MP na dystansie sprinterskim mężczyzn

 

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
11 Mateusz Petelski M25-29/6 35:12 1:09 2:30:20 1:01 1:26:05 4:33:47
2 (24) Anna Piorun K25-29/2 26:31 0:49 2:41:21 0:51 1:36:27 4:45:59 redakcja
142 Marcin Stajszczyk M40-44/31 36:49 2:44 2:52:28 1:24 1:59:19 5:32:44
185 Artur Pupka M50-54/7 37:17 1:45 2;52:48 1:21 2:15:34 5:48:45
250 Sławomir Dorochowicz M45-49/18 35:01 2:10 3:03:07 1:35 2:37:15 6:19:08

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
23 Sebastian Dymek M30-34/2 13:29 1:15 35:45 0:59 21:12 1:12:40 redakcja
23 (217) Julita Sikora K40+/2 15:33 1:42 42:39 1:29 30:41 1:32:04
279 Tomasz Gumienny M40-44/39 16:44 2:02 40:35 1:11 38:18 1:38:50

 

 

W niedzielę w Gołdapi wystartowało najwięcej zawodników i zawodniczek AT Team. Rywalizowali oni na dystansie 1/4 IM. Anna piorun - nasza redakcyjna koleżanka w weekend zaliczyła dwa starty, bo jak wyczytwaliście wcześniej w Suszu była druga na połówce.Dzień później również wysoko - 4 wśród kobiet i trzecia w swojej kategorii. Dwa starty jeden po drugim - nie każdy dał by radę. Z naszej społeczności najlepszy okazał się Adam Skierkowski. Zaowdy wygrali Krzysztof Augustyniak 2:02:13 oraz Małgorzata Szczerbińska 2:10:55.

1 86

 

Fot. www.labosport.pl

 

logo garmin iron triathlon szczecinek niebieskie-9581

Garmin Iron Triathlon Gołdap:

1/4 IM - wyniki

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
59 Adam Skierkowski M40/14 16:28 3:04 1:11:00 2:00 48:43 2:21:15
4 (76) Anna Piorun K25/3 13:08 1:47 1:22:06 1:08 47:58 2:26:07 redakcja
98 Wojtek Kamiński M30/18 19:55 3:28 1:18:15 1:14 46:56 2:29:48
109 Robert Wojcieszak M45/10 18:15 3:04 1:18:16 1:36 50:11 2:31:22
121 Piotr Prokop M35/29 18:37 3:34 1:17:13 1:45 52:52 2:34:00
126 Łukasz Kolasa M30/23 21:12 3:12 1:19:28 2:01 49:56 2:35:50
133 Krzysztof Świętoń M35/31 22:31 2:43 1:18:50 1:25 51:39 2:37:08
142 Bartek Łuczak M18/8 17:39 2:21 1:25:47 1:08 53:14 2:38:08
144 Aleksander Sachanbiński M45/14 21:59 3:47 1:17:49 2:28 52:27 2:38:30
187 Jakub Abramczyk M35/39 17:35 3:11 1:25:46 1:35 57:12 2:45:20
188 Michał Majdowski M40/42 22:21 2:41 1:20:46 1:27 58:05 2:45:20
191 Mikołaj Korabiewski M18/10 21:50 4:06 1:28:53 0:59 50:33 2:46:21
198 Krzysztof Stasiak M30/32 22:19 5:02 1:27:38 1:53 50:34 2:47:27
211 Marek Strześniewski M55/6 23:45 4:11 1:28:26 2:15 51:39 2:50:24
225 Albin Pawłowski M45/18 22:40 4:26 1:21:28 2:53 1:02:24 2:53:50
234 Dariusz Wszeborowski M45/19 23:01 4:54 1:30:49 2:04 57:36

2:58:24

241 Arkadiusz Płonka M50/15 19:46 5:12 1:29:10 3:02 1:05:49

3:02:59

32 (287) Anna Jóźwiak K35/7 27:02 5:22 1:43:45 3:03 1:24:43

3:43:54

 

Triathlon w Szczecinie rozegrany został po raz pierwszy. Tam upalna pogoda dała się chyba najbardziej we znaki. Maciej Dowbor, który zmierzył się z połówką zajął wysokie 7 miejsce i trzecie w kategorii, jednak po starcie musiał odpocząć na kozetce. Zawody wygrał Filip Przymusiński (4:17:00), a wśród pań triumfowała Martyna Chlebosz (5:26:18).

 

Unity Line Triathlon Szczecin - wyniki

Dystans długi (1.9/90/21.1)

Dystans krótki (0.95/45/10)

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
7 Maciej Dowbor M35/3 30:49 2:54 2:28:45 1:26 1:45:24 4:49:18
30 Tomasz Cudejko M25/5 39:50 3:51 2:45:24 1:05 1:50:18 5:20:28

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
15 Adam Jaroniec M25/5 18:09 3:25 1:20:31 0:58 45:51 2:28:54
17 Aureliusz Marek M18/4 18:22 2:51

1:25:19

1:13 43:04 2:30:49
148 Artur Szafraniec M35/36 21:15 4:42 1:33:36 2:16 55:47 2:57:36
203 Karol Staszewski M30/40 20:54 5:27 1:40:34 2:20 57:43 3:06:58

 

10452873 747563731973440 2860739748808531552 o

Fot. FB - Maciek Dowbor - profil oficjalny

 

I tak zostało nam teraz czekać kolejne pięć dni na weekend i starty. W międzyczasie wszyscy, którzy zrobili w ten weekend życiówkę lub po prostu chcą się pochwalić swoim startem niech wpisują swoje osiągnięcia w komentarzach poniżej.

Opublikowane w Wydarzenia

W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie sportowym już po raz drugi zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski Amatorów w Triathlonie na dystansie 1/4 Ironmana. Tym razem impreza odbędzie się 6 lipca 2014 roku w Gołdapi. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie ¼ Ironmana czyli 0,95km pływania, 45km jazdy na rowerze w formule bez draftingu i 10,55km biegu, a impreza będzie jednocześnie wchodziła w skład cyklu Garmin Iron Triathlon 2014.

 

Kategorie wiekowe, jakie będą obowiązywały podczas Mistrzostw Polski Amatorów (05-06.07.2014):
18-24 (kobiety i mężczyźni)
25-29 (kobiety i mężczyźni)
30-34 (kobiety i mężczyźni)
35-39 (kobiety i mężczyźni)
40-44 (kobiety i mężczyźni)
45-49 (kobiety i mężczyźni)
50-54 (kobiety i mężczyźni)
55-59 (kobiety i mężczyźni)
60 i więcej (kobiety i mężczyźni)

 

„Z uznaniem patrzymy na wkład LABOSPORT w rozwój triathlonu w Polsce, dlatego z przyjemnością nadaliśmy zawodom w Gołdapi rangę Mistrzostw Polski Amatorów w ¼ Ironmana. Niezwykła popularność dystansów Ironmana i coraz większa liczba startujących na tych długościach, zasługuje na uhonorowanie medalami Polskiego Związku Triathlonu. Wszystkim startującym w cyklu Garmin Iron Triathlon życzę udanych przygotowań do sezonu 2014 i sukcesów w zawodach” – mówi Filip Puchalski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Triathlonu.

 

Gołdap to miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim, które leży nad Jeziorem Gołdap. Jako uzdrowisko klimatyczno-borowinowe oferuje usługi lecznictwa w zakresie m.in. stanów pourazowych. Posiada nowo wybudowane tężnie solankowe, tuż obok których znajdować się będzie start i meta czwartego etapu Garmin Iron Triathlon 2014 – Mistrzostw Polski Amatorów.

 

 

„W zawodach GARMIN Iron Triathlon Gołdap, które jednocześnie będą Mistrzostwami Polski Amatorów może wystartować zarówno amator jak i zawodowiec. Przy rejestracji na zawody w Gołdapi będzie możliwość zaznaczenia pola „Klasyfikacja Mistrzostw Polski Amatorów”. Czyli każdy kto zaznaczy tą opcję będzie ujęty w Mistrzostwach Polski Amatorów w swojej kategorii wiekowej.” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska. „Podobnie jak na imprezach z serii Ironman – to od samego zawodnika zależy czy uważa się za amatora czy też nie!” – dodaje.

 

Rejestracja do Mistrzostw Polski Amatorów oraz do całego cyklu rozpocznie się 2 stycznia 2014 roku o godzinie 12 na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl . Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon .

Opublikowane w Wydarzenia

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test