brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: konferencja

Po 10 miesiącach działalności nowego zarządu Polskiego Związku Triathlonu 28 października odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Delegatów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do Warszawy zjechało się 27 delegatów z całej Polski. Głównym punktem było przedstawienie sprawozdania finansowego za 2016 r. wraz z oceną biegłego rewidenta. Cieszy fakt, że dokumenty są opublikowane na stronie internetowej związku i każdy ma do nich dostęp.

 

Sprawozdanie finansowe za rok 2016 r.:
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Sprawozdanie%20finasowe%20za%202016%20rok%2027.07.2017.pdf

 

Sprawozdanie wraz z opinią biegłego rewidenta i raportem z badania:
http://triathlon.pl/download/prezentacje/2350_Projekt%20_Opinia%20i%20raport%20PZTri%2031.12.2016v2.pdf

 

PZTri WZD.jpg

Fot. PZTri

 

W drugiej części spotkania miała miejsce konferencja metodyczno-szkoleniowa. Jako pierwsi swoje wystąpienie mieli Prezes Paweł Jarski i Wiceprezes Krzysztof Spyra. Panowie omówili tematy szkoleń; projektów, w których skład wchodzą system licencyjny, Team Poland, własny cykl zawodów, Puchar Europy Olsztyn; popularyzacji triathlonu, sponsoringu, mediów; finansów oraz działań PZTri w 2017 roku i plany na 2018 rok. Klikając w poniższy link można zapoznać się z prezentacją:
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Prezentajca%20Zarząd%20PZTri%202017.pdf

 

PZTri Jarski prezentacja.jpg

Fot. PZTri


Wiceprezes Zbigniew Łasica przedstawił dwie prezentacje pod tytułami “Biuro PZTri” i “Sprzęt dla klubów”. Tutaj możemy się dowiedzieć między innymi o planie uruchomienia sklepu online z odzieżą dla zawodników Age Group (od 2018 r.). A także o wdrożeniu procedur i opracowanie regulaminów; poprawie komunikacji PZTri / transparentności, bazy danych; social media, marketingu, PR; organizacji akcji szkoleniowych; obsłudze systemu licencyjnego. Natomiast w drugiej prezentacji jest informacja o zakupie 14 rowerów GIANT Contend SL 1 2018 i Contend SL 2 2018. Sprzęt ma być wsparciem dla klubów, szkółek i klas triathlonowych.

 

Prezentacja pracy biura PZTri:
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Prezentacja%20biuro%20Zbigniew%20Łasica.pdf

Sprzęt dla klubów:
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Sprzęt.pdf

 

PZTri Łasica.jpeg

Fot. PZTri

 

Radosław Burza zaprezentował trzy projekty na lata 2018-2024: Projekt szkolenia kadr triathlonu w Polsce, Projekt budowania zaplecza Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży oraz Projekt normalizacji uprawnień PZTri dla kadry prowadzącej szkolenie.

 

Projekt szkolenia kadr trenerów triathlonu w Polsce:
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Projekt%20Szkolenie%20Kadr%20Trenerów%20Triathlonu%20w%20Polsce.pdf

 

 

PZTri Burza.jpg

Fot. Prezentacja Radosława Burzy - Projekt szkolenia kadr trenerów triathlonu w Polsce


Paweł Młynarczyk wraz z Pawłem Janikiem omówili klasyfikację Pucharu Polski w Triathlonie Elity oraz amatorów.

 

Wyniki Pucharu Polski w kategoriach Elita, U23, Junior, Junior Młodszy

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wKlV3l-CPmGQpIJGADjkV4oAdQqVPeGfdjwAtzoJg1Y/edit#gid=2085224800

 

Wyniki Pucharu Polski Age Group:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NF28n7Q5E4OhRVc8InJzKcwQ8fTQavNhcBtZkgQPKh8/edit#gid=1779418219

 

PZTri Puchar Polski.png

Logo Pucharu Polski w Triathlonie

 

Juan Rodríguez Biehn - nowy trener kadry, miał w swoim wystąpieniu dwie prezentacje. Wykład zawierał wiele ciekawych statystyk, między innymi gdzie polski triathlon się znajduje aktualnie, gdzie powinien być, a także jak wygląda plan drogi do osiągnięcia założonych celów.

 

Strategiczny Plan Strukturalny dla rozwoju polskiego triathlonu wyczynowego na lata 2017-2020
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Presentación1.pdf

 

Polski plan wyczynowy 2018
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Presentation_Juan_2(2).pdf

 

Dodatkowo przedstawiono Kryteria klasyfikacji zawodników
http://triathlon.pl/download/prezentacje/Kryteria%20klasyfikacyjne%20v27102017.pdf

 

PZTri trener kadry.jpeg

Fot. PZTri

 

Dział paratriathlonu należał do Tomasza Domagały. Jego prelekcja skupiona była na klasyfikacji niepełnosprawności triathlonistów.

 

Specyfika paratriathlonu Tomasz Domagała:
http://triathlon.pl/download/prezentacje/paratriathlon%20tomasz%20domagała.pdf

 

PZTri Tomasz Domagała.png

Fot. ze slajdu Tomasza Domagały - Kategoryzacja paratriathlonu

 

Joanna Pyrzyńska-Figurska reprezentowała Kolegium Sędziów PZTri jako organ doradczy PZTri. Z prezentacji możemy się dowiedzieć ilu sędziów i jakiej klasy mamy w Polsce a także o roli sędziego w standardach ITU.

http://triathlon.pl/download/prezentacje/Kolegium%20sędziów.pdf

 

Filip Szołowski prezentował drogę Olsztyna do imprezy rangi Pucharu Europy ETU.

 


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Związku Triathlonu www.triathlon.pl 

Opublikowane w Wydarzenia

Hiszpański szkoleniowiec Juan Rodriguez Biehn na stanowisku trenera-koordynatora i system obowiązkowych licencji - to wdrażane przez Polski Związek Triathlonu elementy, które mają profesjonalizować tę dyscyplinę. Celem wprowadzanych nowości są nie tylko sukcesy olimpijskie, ale również popularyzacja triathlonu amatorskiego.

Podczas konferencji prasowej, która w poniedziałek odbyła się w Warszawie, prezes PZTri Paweł Jarski wręczył Biehnowi oficjalną nominację trenerską, podkreślając doświadczenie hiszpańskiego szkoleniowca.
„Juan kierował ośrodkiem High Performance Center, w którym ćwiczyli najlepsi hiszpańscy zawodnicy, współtworzył także system poszukiwania talentów, pozwalający zidentyfikować takich sportowców jak zwycięzca serii MŚ 2016 Mario Mola czy brązowy medalista finału MŚ 2016 Fernando Alarza. Wierzymy, że wprowadzenie hiszpańskich rozwiązań na nasz grunt umożliwi lepsze szkolenie i dokładniejsze wyszukiwanie talentów” - poinformował Jarski.

 

Hiszpański szkoleniowiec 1.jpg


49-letni Biehn, który przez wiele lat związany był z Hiszpańską Federacją Triathlonu (FETRI), piastując najwyższe szkoleniowe funkcje, zaznaczył, że praca w Polsce to wyzwanie, którego chętnie się podejmuje.
„Rezultatem wprowadzanych i nadzorowanych przeze mnie programów szkolenia wyczynowych triathlonistów były międzynarodowe sukcesy naszych zawodników. Jestem przekonany, że wizja szkoleniowa, z jaką rozpoczynam pracę w Polsce przyniesie podobne efekty” - powiedział.

Wiceprezes PZTri Krzysztof Spyra zwrócił uwagę, że mimo ogromnego doświadczenia Biehna na najwyższym międzynarodowym poziomie, ustalone ze związkiem cele muszą być realne.
„Wiemy, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Zanim celem stanie się medal olimpijski to aktualnie stawiajmy na popularyzację naszej dyscypliny i szkolenie młodzieży. To są absolutne priorytety. Koncepcja poszukiwania triathlonowych talentów to zwrot w stronę pływania, stąd duży nacisk położymy na organizację aquathlonów” - zaznaczył.

 

Hiszpański szkoleniowiec 2.jpgWśród kolejnych działań nastawionych na dalszą popularyzację i rozwój triathlonu
w Polsce włodarze PZTri przedstawili koncepcję obowiązkowych licencji, które będą obowiązywać od 2018 roku. To, wypracowana wspólnie ze środowiskiem organizatorów wszystkich największych imprez triathlonowych, idea włączenia jak największej liczby pasjonatów triathlonu w oficjalne struktury sportu. Od przyszłego sezonu każdy amator chcący wystartować w ustalonych imprezach (do tej pory swój udział w systemie licencji potwierdziło 39 organizatorów) będzie musiał posiadać licencję roczną lub dzienną.
„Dla organizatorów taki system oznacza większe bezpieczeństwo zawodów, gdyż licencje roczne wymagają regularnych badań lekarskich, a licencje dzienne oświadczenia o dobrym stanie zdrowia. Polskiemu Związkowi Triathlonu taki system pozwoli w przejrzysty - również dla ministerstwa i sponsorów - sposób obserwować zainteresowanie dyscypliną, tworząc bazę zawodników i amatorów, a także umożliwi pozyskanie dodatkowych finansów na sport młodzieżowy” - powiedział Spyra.
Wprowadzenie spójnego systemu ma przynieść startującym wymierne korzyści, do których należy zaliczyć: włączenie zawodników w oficjalne struktury sportu - poprzez stworzenie ogólnopolskiego rankingu zawodników Age-Group, objęcie posiadaczy licencji, zarówno na czas zawodów jak i treningów, ubezpieczeniem NNW, a także włączenie ich do programu zniżek uprawniających do zakupu sprzętu sportowego oraz odżywek u partnerów Polskiego Związku Triathlonu.
Spyra dodał, że na światowej arenie licencje dzienne są czymś naturalnym i, w zależności od kraju ich koszt waha się od 10 do 60 euro, zatem w Polsce będą one najtańsze (20 zł). Dystrybucja środków uzyskanych ze sprzedaży licencji ma być w transparentny sposób przekierowywana wyłącznie na szkolenie młodzieży, organizację aquathlonów i testów naborowych dla młodzieży oraz na szkolenia trenerskie.

Lista imprez sezonu 2018 wchodzących w skład systemu licencyjnego
(w nawiasie nazwa organizatora)
Triathlon TTT Series (G&G Promotion Grzegorz Golonko)
Tri Tour (Enduport)
Elemental Triathlon Series (Labosport)
Garmin Iron Triathlon (Labosport)
Castle Triathlon Malbork (Labosport)
Triathlon Gołdap (Labosport)
Triathlon Radków (Labosport)
Triathlon Susz (UM I CSiR Susz)
Iron Dragon Triathlon Kraków (KT "Water Kinghts" Zabierzów)
Iron Dragon Cross Triathlon Kraków (KT "Water Kinghts" Zabierzów)
Triathlon Energy (Energy Events)
IM 70.3 Gdynia (Sport Evolution)
5150 Warsaw (Sport Evolution)
XTERRA Kraków (Stowarzyszenie "Sport bez barier")
Triathlon Pniewy (OSiR Pniewy)
Triathlon Bydgoszcz Borówno (Towarzystwo Sportowe "Tri Sport")
Triathlon Mietków (Fundacja "Pro Sport Pro Life")
Triathlon Zgorzelec (Platforma Sportów Wytrzymałościowych)
Triathlon Siedlce (Stowarzyszenie Leniwce)
Triathlon Sława (Sport Górski)
Triathlon Kozienice (Sport Górski)

Opublikowane w Wydarzenia

W Warszawie w dniach 2-3 października miałam przyjemność uczestniczyć w I Zjeździe Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej, podczas którego odbyła się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom żywienia w sporcie. Imponująca okazała się lista prelegentów. W konferencji wzięli udział polscy i zagraniczni wykładowcy, naukowcy i dietetycy sportowi dobrze znani w tym środowisku. Dwa dni obfite w szeroki zakres tematyczny, jako odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku sportowego. Hasło przewodnie „Od teorii do praktyki” miało tu swoje solidne podstawy.

 

Myślę, że każdy kto dba o kondycję fizyczną i psychiczną zdaje sobie sprawę z wpływu sposobu odżywiania na zdrowie i samopoczucie. Dopiero właściwie odżywione ciało może w pełni wykazywać swoje możliwości kondycyjne. Szczególnie widoczne jest to w przypadku sportowców wysokiego formatu, gdzie przygotowanie pod kątem treningowym jest podstawą i stoi zawsze na najwyższym poziomie.


„Jeżeli nie umiesz kopać piłki, nie sprawi różnicy to czy zjesz talerz makaronu, czy go nie zjesz ” – Harry Redknapp – angielski trener piłkarski.


Nie ma miejsca na zaniedbania lub niedociągnięcia, a dosłownie niuanse, drobne błędy w diecie podobnie jak w planie treningowym mogą zadecydować o zakwalifikowaniu się zawodnika do finału czy minimalnej przegranej w walce o najwyższe trofea, stąd optymalizacja diety zawodnika wydaje się być tak bardzo ważna.

 

„The future of sports nutrition is not high carb or low carb or any new diet. It is personalised nutrition, customised to individual any goals” (www.mysportscience.com).

 

dieta1

 

Periodyzacja – to słowo dotyczy nie tylko obszaru treningu. Wraz z końcem sezonu startowego coraz częściej wybiegamy myślami w przyszłość snując plany na kolejny rok startowy. Aby przygotować się do niego solidnie dzielimy okres przygotowawczy na cykle. A co z dietą? Podobnie jak trening dieta również powinna podlegać periodyzacji. W sportach wytrzymałościowych szczególnie ważna okazuje się umiejętność sprawnego żonglowania ilością węglowodanów dostarczanych w zależności od cyklu treningowego.


W 2010r. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił swoją rekomendację odnośnie zapotrzebowania na węglowodany: „Total energy demands depend on the periodized training load and competition program and will vary from day to day across the season”.


dieta2a


Zewsząd jesteśmy atakowani nowymi trendami dietetycznymi, które dotykają również sportowców. Różnego rodzaju sposoby żywienia: diety wysokotłuszczowe, wysokowęglowodanowe, czy wysokobiałkowe, kto z nas tego nie testował na sobie? Tematyka konferencji była na tyle obszerna, że pozwoliła przedstawić różne strategie żywieniowe w sporcie opierając się o badania naukowe, a następnie przenosząc uzyskane obserwacje na praktykę. Jednym z ciekawszych wykładów był moim zdaniem temat przedstawiony przez prof. John’a Hawley’a dotyczący treningu z niską dostępnością glikogenu. Badanie dokonane przez zespół profesora miało na celu sprawdzenie stanu mięśni szkieletowych oraz sprawdzenie ich kondycji w przełożeniu na wyniki sportowe po dość intensywnych treningach, ale bez dożywiania po nich. W badaniu wzięło udział 21 triathlonistów podzielonych na dwie grupy – kontrolną – która po wieczornych treningach spożywała posiłek regeneracyjny oraz głodującą, która po wieczornych sesjach treningowych nie była dożywiana. Treningi obu grup wyglądały identycznie. Wykonywano 2 sesje treningowe dziennie, przy czym sesja wieczorna (przez 3 dni w tygodniu) był to trening interwałowy o stosunkowo dużej intensywności. Badanie trwało 3 tygodnie i miało swój protokół tygodniowy. Po tym okresie wszystkim badanym w grupach wykonano testy sprawnościowe na rowerze i na bieżni. Wyniki były zadziwiające. Test (mocy supramaksymalnej) na rowerze okazał się pomyślny dla grupy głodującej, która poprawiła swój wynik w stosunku do wyjściowego o prawie 6 sekund. Grupa kontrolna poprawiła swój wynik o 1 sekundę. Wyniki testu na bieżni okazały się jeszcze ciekawsze. Tylko grupa głodująca poprawiła swój wynik na 10 km i była to poprawa rzędu 1 minuta i 15 sekund. Zależności są wyraźnie widoczne i zdaniem prof. Hawley’a warto taką strategię wdrażać w życie jako kolejny bodziec adaptacyjny, przy czym należy pamiętać, że jej czas nie powinien być długi i raczej w okresie przygotowawczym zważywszy na fakt możliwości zbyt mocnego obciążenia organizmu.

 

Rodzą się więc pytania: czy zmniejszona podaż węglowodanów czy zwiększona dostępność kwasów tłuszczowych, jako źródła energii przy uszczuplonych zasobach glikogenu promuje adaptację mięśniową? Jak długo należałoby stosować taką strategię aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki? Co z ochroną mięśni przed katabolizmem? Potrzeba jeszcze czasu i dalszych badań do poznania tematu głębiej. W odpowiedzi na wystąpienie prof. Hawley’a, prof. Aster Jeukendrup przedstawił temat dotyczący treningu z wysoką dostępnością glikogenu. Co nam daje tego typu trening? Lepszą jakość treningu, co za tym idzie lepsze wyniki podczas treningu i długoterminowo lepszą adaptację do wysiłku. Mniejsze ryzyko rozwinięcia symptomów przetrenowania, a dalej mniejsze ryzyko kontuzji. Kolejna korzyść to trening jelit, jako możliwość poprawy absorpcji węglowodanów przez kosmki jelitowe co jest szczególnie ważne podczas długich i wyczerpujących sesjach treningowych bądź zawodów.


Z obu strategii żywieniowych można odnieść wyraźne korzyści poprawiając swoje zdolności wysiłkowe, z tym, że dieta wysokowęglowodanowa może pomóc zredukować symptomy przetrenowania podczas okresów zintensyfikowanych treningów.  

 

dieta3a

 

Podsumowując żywienie sportowca powinno być odpowiednio periodyzowane w czasie, dostosowane tym samym do obciążeń treningowych w danym okresie przygotowawczym. Powinno zapewniać pełne jego odżywienie zaspokajając zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne substancje odżywcze, tak aby zachować pełne zdrowie fizyczne i psychiczne.

Opublikowane w Dieta
poniedziałek, 05 października 2015 09:09

Zagłosuj i wybierz najlepsze imprezy triathlonowe 2015 roku!

Kalendarz imprez triathlonowych w minionym sezonie wyglądał w Polsce imponująco. W niektóre z weekendów mogliście wybierać nawet spośród 5-6 imprez! Cieszy nas rozwój tej dyscypliny, dlatego też chcielibyśmy wyróżnić najlepiej zorganizowane imprezy. W każdej kategorii wybraliśmy po pięć imprez. Decyzję o tym, która z nich była najlepsza pozostawiamy wam i gronu 50 ekspertów rynku triathlonowego w Polsce (organizatorom imprez, trenerom, zawodnikom, dziennikarzom, działaczom). Głosować można raz dziennie. Głosy z obu grup zostaną zsumowane i wyciągnięta zostanie średnia ważona. 

 

Od dzisiaj do końca miesiąca będziecie mogli głosować na imprezy podzielone na trzy kategorie. Głosowanie znajdziecie w artykule zapowiadającym ENEA Galę Polskiego Triathlonu. Ostateczne wyniki głosowania również poznacie podczas Gali.

 

sonda button

 

W pierwszej grupie wyróżniliśmy zawody zorganizowane na dystanie długim lub ultradługim. Nasze kandydatury:

 imprezy dlugi

 

 Kolejna kategoria to najlepsza impreza na dystansie olimpijskim lub sprinterskim.

imprezy sprint1

Ostatnią kategorią, którą chcielibyśmy wyróżnić to cykl imprez.

cykl

 Jeżeli jeszcze nie zarezerowaliście miejsca na ENEA Gali Polskiego Triathlonu to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

logoGala2015

 

   

Opublikowane w Wydarzenia
środa, 30 września 2015 00:48

ENEA Gala Polskiego Triathlonu - 14.11.2015

Sezon startowy zbliża się ku końcowi i tradycyjnie chcielibyśmy zaprosić Was na ENEA Galę Polskiego Triathlonu, która odbędzie się 14 listopada (sobota) w hotelu Radisson Blu Centrum. Jest to już piąty rok, kiedy spotykamy się, podsumowujemy wydarzenia mijającego sezonu i dyskutujemy o przyszłości triathlonu w Polsce, aby wreszcie na zakończenie, w doskonałym towarzystwie, bawić się przy dobrej muzyce i jedzeniu. Ten rok dla polskiego triathlonu śmiało można nazwać przełomowym. Byliśmy świadkami wejścia do Polski dwóch światowych marek, które organizują zawody na najwyższym poziomie: IRONMAN oraz Challenge Family. Ta pierwsza seria miała swój debiut w Gdyni w postaci Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, druga to Enea Challenge Poznań. Na krajowym podwórku znów bylismy świadkami pobicia rekordu zarówno frekwencji w najważniejszych zawodach jak również liczby zawodów. Kilkadziesiąt imprez w sezonie spowodowało sytuację, w której praktycznie co tydzień można było wybierać miejsca na mapie z dobrze zorganizowanymi zawodami. Wielu amatorów z powodzeniem startowało w serii Ironman, a dziewięcioro z nich zakwalifikowało się na Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii. Dzięki wsparciu Powersales i Creative po raz pierwszy Akademia Triathlonu będzie relacjonować to wydarzenie prosto z Big Island! Jesteśmy na Hawajach, aby śledzić zarówno przygotowania do MŚ, jak również ten najważniejszy dzień startu. Wiele wydarzyło się w tym roku w świecie triathlonu i z pewnością ENEA Gala Polskiego Triathlonu będzie doskonałą okazją do podsumowań, spojrzenia w przyszłość, ale również zabawy w doborowym towarzystwie. Zarezerwujcie sobie wieczór...(i część nocy) 14 listopada na dużą dawkę energii, dobrej zabawy i spotkania z fantastycznymi ludźmi. Na końcu tego artykuły znajdziecie linki do relacji i fotorelacji ze spotkań z lat ubiegłych. Mam nadzieję, że spotkamy się 14 listopada ponownie! Zapraszam serdecznie. 

Łukasz Grass

Redaktor Naczelny vel Ojciec Dyrektor

 

 

 

pasek2

 

W tym roku chcielibyśmy, aby najlepsze imprezy zostały wybrane zarówno przez Was, jak i grono 50 ekspertów ze środowiska triathlonu.

 

Od 5 października będziecie mieli możliwość zagłosowania na najlepszą imprezę roku w następujących kategoriach:

DYSTANS2

dystans1

DYSTANS3

 

 

Od 5 października, do końca miesiąca można oddawać swój głos na najlepsze imprezy roku - głosować będzie można raz dziennie. Głosy internautów zostaną zsumowane z głosami ekspertów, a wynikiem będzie średnia ważona.

Dziękujemy za udział w głosowaniu na najlepsze imprezy roku 2015.

nagrody

 

Dodatkowo chcielibyśmy wyróżnić podczas Gali:

 

DYSTANS4

DYSTANS5

DYSTANS6

 

 

 

 

 

 

Po raz drugi chcielibyśmy również docenić naszą społeczność Akademii Triathlonu i ponownie będziecie mieli możliwość wybrania najlepszych blogerów. Wybraliśmy dla Was "7 wspaniałych", których nominowaliśmy do nagrody Blogera Roku 2015 i przedstawimy ich w kolejnym artykule. Również będziecie mogli na nich głosować.

 

pasek3

 

FinishWalesMarek Jaskółka - jeden z najlepszych polskich triathlonistów, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Pekinie, brał udział w Mistrzostwach Świata na Hawajach osiągając najlepszy wynik - 8:48:27, 22 miejsce, będzie gościem specjalnym podsumowania sezonu podczas ENEA Gali Polskiego Triathlonu. Jego 23-letnia kariera profesjonalnego triathlonisty jest pełna wielkich osiągnięć, wzlotów i upadków oraz poświęceń, jednak Marek za nic nie zmieniłby swojej ścieżki kariery.

 

Więcej możecie przeczytać w wywiadzie z Markiem, a podczas Gali będzie możliwość osobistego spotkania i zadania pytań.

 

pasek4

 

ENEA Gala Polskiego Triathlonu odbędzie się 14 listopada 2015r. (sobota) w Hotelu Radisson Blu Centrum, przy ulicy Grzybowskiej 24 w Warszawie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 (godz. 18:00 otwarcie drzwi). Zapraszamy wszystkich pasjonatów triathlonu - jest to świetna okazja do kolejnego spotkania w doborowym gronie i do podzielenia się wrażeniami ze swoich startów.

Dla wszystkich spoza Warszawy, wspólnie z Hotelem Radisson Blu Centrum przygotowaliśmy specjalną ofertę pobytową.

Radblu WAWZH logo 

Koszt pokoju jednoosobowego ze śniadaniem to 265zł

Koszt pokoju dwuosobowego ze śniadaniem to 286zł

 

Osoby zainteresowane pobytem prosimy o wypełnienie i przesłanie do hotelu formularza rezerwacyjnego.

 

hotel

 

pasek5

 

Koszt uczestnictwa w ENEA Gala Polskiego Triathlonu to 149 zł. W cenie biletu jest udział w całej gali, spotkaniu z gwiazdą, kolacji, do której zostanie podana lampka wina białego lub czerwonego oraz napoje bezalkoholowe. W zależności od zapotrzebowania, inne napoje alkoholowe będzie można kupić w barze. Obowiązują stroje wieczorowe.

 

 

Zobaczcie jak bawiliśmy się rok temu:

 

Fotorelacja z LOTTO Night of the Year 2014

 

 

i w poprzednich latach.

 

- relacja z Konferencji 3razyTAK 2011

 

- relacja z Konferencji 3razyTAK 2012

 

- relacja z LOTTO Night of the Year 2013

 

 

 

pasek spons5

 

 

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 23 września 2014 10:00

LOTTO Night of the Year - 15 listopada 2014r.

Konferencja 3razyTAK w zmienionej formule! Po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić Was na coroczne podsumowanie sezonu triathlonowego w Polsce organizowane przez Akademię Triathlonu - tym razem w nowej odsłonie, która mamy nadzieję bardzo się Wam spodoba. Zaprosimy Was nie tylko na spotkanie z gwiazdą, ale również na całą noc zabawy przy dobrym jedzeniu i w doborowym towarzystwie. Na wzór niemieckiej gali triathlonowej "sailfish Night of the Year", w której mieliśmy i również w tym roku będziemy mieli okazję brać udział, nieco zmieniamy scenariusz naszej listopadowej konferencji. Oczywiście zapraszamy Was na spotkanie z wybitnym triathlonistą, będą nagrody i wyróżnienia za działalność w triathlonie i na rzecz jego rozwoju, ale inaczej niż w poprzednich latach postanowiliśmy nie nominować, a co za tym idzie, nie przyznawać żadnej nagrody w kategorii Zawodnik/Zawodniczka Roku. Po burzliwych naradach doszliśmy w Redakcji do wniosku, że po raz kolejny musielibyśmy nominować i nagrodzić dokładnie te same osoby. Swoją decyzją chcemy wysłać jasny komunikat do Polskiego Związku Triathlonu i ludzi odpowiedzialnych za szkolenie zawodników na poziomie sportu olimpijskiego, że od wielu lat niewiele w tej sprawie się zmienia. Rozmawiając z niektórymi trenerami i zawodnikami, słyszę z ich ust obawy nie tylko o najbliższe IO w Rio, ale również o dużo dalszą przyszłość. Nie chcemy też po raz kolejny organizować debaty na temat przyszłości polskiego triathlonu, bo mamy wrażenie, że wszystko zostało już powiedziane podczas trzech poprzednich spotkań. Poza tą jedną zmianą w nagradzanych kategoriach, postanowiliśmy również, że panele eksperckie, które do tej pory poprzedzały wieczorną galę, odbędą się w przyszłym roku jako część jednej z imprez triathlonowch. Podczas tegorocznej Gali, z osób, które zapisały się i opłaciły startowe na zawody Beko Ełk Triathlon i Herbalife Triathlon Gdynia, wyłonimy jedną osobę, która pojedzie na obóz sportowym AT na Majorce. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Gali LOTTO Night of the Year, w której każdy chętny może wziąć udział. Zapraszam serdecznie i do zobaczenia 15 listopada. 

Łukasz Grass


LOTTO Night of the Year odbędzie się 15 listopada (sobota) w Oxford Tower w Warszawie. 

 


LOTTO Night of the Year to będzie najlepsza impreza triathlonowa 2014 roku! W jednym miejscu spotkają się sportowcy, organizatorzy imprez, celebryci i biznesmeni, aby wspólnie świętować kolejny udany rok dla polskiego triathlonu. Ten wieczór to również okazja do spotkania niezwykle inspirujących osób. Gościliśmy już takie osobistości jak Joe Friela – autora najpoczytniejszych poradników triathlonowych na świecie oraz wybitnych triathlonistów Rasmusa Henninga czy Farisa Al-Sultana.

 

PASEK2


W tym roku naszym gościem specjalnym jest Lothar Leder – żywa legenda światowego triathlonu. Pięć razy sięgał po Mistrzostwo Europy w zawodach Ironman/Challenge Roth. Dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium legendarnych zawodów Ironman Hawaii, osiągając najlepszy czas odcinka biegowego. W swojej karierze trzykrotnie zdobył też tytuł Mistrza Niemiec na dystansie olimpijskim.

Lothar Leder jest pierwszym zawodnikiem w historii, który pokonał dystans 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz 42,2 km biegu w czasie poniżej 8 godzin. Miało to miejsce w Roth w 1996 roku, gdzie Lothar uzyskał czas 7:57:02.

Lothar


pasek3

 

W ramach podsumowania sezonu 2014 chcielibyśmy wyróżnić najlepsze imprezy triathlonowe, jak i wyłonić Mecenasa tej dyscypliny. W trakcie naszego wieczoru przyznane zostaną wyróżnienia w kategoriach:
- Impreza roku 2014 na dystansie HalfIronman/Ironman
- Impreza roku 2014 na dystansie olimpijskim i krótszym
- Impreza roku 2014 – cykl
- Mecenas Roku 2014
 
Trzy Razy Tak - KONFERENCJA 2013-11-16 Golden Tulip 1524Wśród nominowanych do nagród znaleźli się (kolejność alfabetyczna):

 

Impreza roku 2014 – dystans HalfIronman / Ironman
1. Enea Triathlon Poznań

2. Herbalife Triathlon Gdynia
3. JBL Triathlon Sieraków

 

Impreza roku 2014 – dystans olimpijski i krótszym
1. Beko Ełk Triathlon

2. Elemental Triathlon Olsztyn

3. Susz Triathlon

 

Impreza roku 2014 – CYKL
1. Enea Tri Tour

2. Garmin Iron Triathlon
3. Volvo Triathlon Series

 

Wyboru dokona grono ekspertów z dziedziny triathlonu, w skład których będą wchodzić trenerzy, organizatorzy imprez triathlonowych, członkowie PZTri, redaktorzy portali triathlonowych – łącznie 50 osób będzie miało prawo do zagłosowania na najlepsze wydarzenia 2014 roku.

 

PASEK4

 

Trzy Razy Tak - KONFERENCJA 2013-11-16 Golden Tulip 1447

W tym roku obchodzimy również 30-lecie polskiego triathlonu. W związku z tą rocznicą chcielibyśmy wyróżnić osoby, które przyczyniły się do rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Są to:
- Jerzy Górski
- Jarek Łabus
- Ewa Dederko
- Jerzy Bednarz
- Andrzej Person

 

PASEK5

 

LOTTO Night of the Year, odbędzie się w Warszawie, w Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 (otwarcie drzwi godz. 18:00). O godzinie 23.00 rozpocznie się zabawa na parkiecie z DJ-em – w tym roku bawimy się do ostatniego gościa! Zapraszamy wszystkich pasjonatów triathlonu, jak i osoby, które dopiero chłoną tę atmosferę.

 

     Trzy Razy Tak - KONFERENCJA 2013-11-16 Golden Tulip 1443   Trzy Razy Tak - KONFERENCJA 2013-11-16 Golden Tulip 1413

 

indeks

Dla wszystkich osób spoza Warszawy hotel Radisson Blu Sobieski przygotował specjalną ofertę pobytową.

 

Koszt pokoju jedno- lub dwuosobowego to 230 zł (Bed&Breakfast). Osoby zainteresowane rezerwacją prosimy o wypełnienie formularza rezerwacyjnego.

 

                Radisson BLU Sobieski     pokoj2

 

PASEK7 

01


Rejestracja gości na LOTTO Night of the Year została zamknięta. W razie pytań prosimy o kontakt [email protected]


Koszt uczestnictwa w LOTTO Night of the Year to 123 zł. W cenie biletu jest udział w całej gali, spotkaniu z gwiazdą, zabawie tanecznej, kolacji, do której zostanie podana lampka wina i piwo oraz napoje bezalkoholowe. W zależności od zapotrzebowania, inne napoje alkoholowe będzie można kupić w barze. Obowiązują stroje wieczorowe.


 

 

Zobaczcie jak było podczas LOTTO Night w zeszłym roku!

 

 

pasek spons3

Opublikowane w Wydarzenia

Po raz trzeci Akademia Triathlonu zorganizowała Konfernecję, która w tym roku dzięki pomocy głównego partnera, którym został Totalizator Sportowy, przybrała nazwę LOTTO Konferencja Triathlon 3razyTAK. Na nasze zaproszenie do Warszawy przyjechał Faris Al-Sultan, były Mistrz Świata Ironman Hawaii 2005. Mieliśmy okazję wysłuchać jego porad na temat treningu i startu w zawodach. O niektórych aspektach już pisaliśmy na Akademii Triathlonu i będziemy wracać do tematu, poruszając wątki omawiane przez Farisa. Nagrodziliśmy również Zawodniczkę i Zawodnika Roku oraz Imprezę Roku 2013, na którą każdy zainteresowany internauta mógł oddać głos w internetowym głosowaniu. Przygotowaliśmy krótką filmową relację z Konferencji, a w przyszłości będziemy wracać do wielu tematów poruszonych podczas LOTTO Konferencji Triathlon 3razyTAK. Dziękujemy wszystkim sponsorom, a przede wszystkim uczestnikom Konferencji.  

 

Opublikowane w Wydarzenia

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, dziś prezentujemy dokonania zawodników nominowanych w plebiscycie Akademii Triathlonu. Przypomnijmy, że nominacje są subiektywnym wyborem Redakcji AT i bazują na ocenie nie tylko osiągnięć w danym sezonie, ale również progresji wyników i rokowań. Zawsze każda decyzja poprzedzona jest dyskusją, a do plebiscytu niezmiennie od początku jego powstania typujemy wyłącznie 5 zawodniczek i 5 zawodników. Zawodnika oraz zawodniczkę sezonu 2013 poznamy już 16 listopada podczas gali LOTTO Night w Warszawie. Przypominamy, że nadal trwa rejestracja na LOTTO Konferencję "Triathlon 3razyTAK".


Glogowski1

Adam Głogowski (AZS AWF Katowice)
Forma Adama Głogowskiego w sezonie 2013 rosła z każdym startem. Rozpoczął od czwartego miejsca na zawodach Garmin Iron Triathlon w Malborku. Z wody wyszedł jako pierwszy ze stawki, jednak nie udało mu się utrzymać tej przewagi na trasie rowerowej. W kolejnych zawodach z tej serii, w Szczecinku, już nie dał sobie odebrać zwycięstwa, choć walka z drugim Mikołajem Luftem była zacięta do końca (zaledwie 13 sekund różnicy). Na Mistrzostwach Polski w sprincie, w Suszu, Adamowi udało się wywalczyć brązowy medal. Dobry występ rozbudził nadzieję przed Mistrzostwami Europu U23 w holenderskim Holten. Niestety Adam nie ukończył tych zawodów. Tydzień po nieudanym starcie w Holten, Adam Głogowski wziął udział w kolejnych zawodach z cyklu Garmin Iron Triathlon. Na morderczej trasie, z wieloma podjazdami oraz podbiegami w Radkowie, kolejny raz udało mu się wskoczyć na podium, tym razem na najniższy stopień. W lipcu zwyciężył z dużą przewagą w BEKO Ełk Triathlon. Finał cyklu Garmin Iron Triathlon w Ślesinie zakończył również zwycięstwem. Dobra passa napawała optymizmem, przed jego docelowym startem w sezonie w Gdyni. Adam wymieniany był w gronie fawrotów do zwycięstwa w Herbalife Triathlon Gdynia, niestety upadek podczas treningu rowerowego tydzień przed zawodami i złamany obojczyk, przerwał jego dobrą passę.

 

220px-Marek JaskkaMarek Jaskółka (Klub Sportowy Biuro Podróży AS)
Marek Jaskółka, jeden z najbardziej utytułowanych Polskich zawodników zaskoczył kibiców nie tyle wysoką formą sportową, co zapowiedzią zakończenia kariery na dystansie olimpijskim. Marek po sezonie 2013 definitywnie kończy swoją przygodę ze sportem olimpijskim. Od przyszłego roku ma się już skupić wyłącznie na startach w zawodach z serii Ironman. Sezon 2013 zaczął późno, ale od razu złotym medalem Mistrzostw Polski w sprincie w Suszu. Kolejnym zaplanowanym startem Marka miał być Ironman we Frankfurcie, jednak z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z udziału w tych zawodach. Po wyleczeniu kontuzji jeszcze raz wystartował w Polsce, na swoim ulubionym dystansie olimpijskim na Mistrzostwach Polski w Górznie. Również tutaj nie miał sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium. Swój start z Frankfurtu na pełnym dystansie przeniósł do Walii, gdzie na Ironman Wales zajął drugie miejsce z czasem 09:18:16 i zyskał cenne punkty potrzebne do kwalifikacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata na Hawajach. Ostatni start Marka Jaskółki to Ironman Lanzarote 70.3. Zawody uznawane za jedne z trudniejszych z serii Ironman zakończył na dobrym 7 miejscu. W planach ma jeszcze start w grudniu w Meksyku. 

Z powodu licznych problemów zdrowotnych, Marka Jaskółkę oglądaliśmy w tym sezonie stosunkowo rzadko, jednak tam gdzie startował pokazywał klasę, jak przystało na najbardziej doświadczonego zawodnika z nominowanych w plebiscycie Akademii Triathlonu.

 

kazmierczakMateusz Kaźmierczak (UKS G-8 dla PIPER Bielany Warszawa)
Mateusz miał bardzo udany początek i końcówkę sezonu. Na początku kwietnia w Pucharze Europy na dystansie olimpijskim w portugalskiej Quarierze zajął 20. miejsce. W maju na zawodach Elemental Triathlon Olsztyn wygrał z legendarnym Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman. Kolejnym sukcesem Mateusza jest srebrny medal z Mistrzostw Polski w Suszu oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji U23. Tydzień później potwierdził swoją dominację w kat. U23 – na Mistrzostwach Polski w Holten zajął 20. miejsce, najlepsze spośród wszystkich naszych reprezentantów. Kolejnego startu w hiszpańskim Palamos nie będzie dobrze wspominał. Na trasie rowerowej brał udział w poważnej kraksie, zawody ukończył na 51. pozycji, a na mecie okazało się, że ma pęknięty obojczyk i podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Po przerwie spowodowanej kontuzją, kolejny start Mateusza to Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim w Górznie. Na metę dobiegł jako drugi zawodnik po Marku Jaskółce, zdobył srebrny medal w seniorach oraz złoty w kategorii młodzieżowców. Po Mistrzostwach Polski przyszedł czas na starty w Pucharach Śwata i Europy. W czeskich Karlovych Varach podczas Pucharu Europy był szesnasty, a w Pucharze Świata w Alicante zajął 29. miejsce.

 

LuftMikołaj Luft (Luft TRI TEAM)
Mikołaj jest specjalistą od dystansów długich. Sezon rozpoczął w kwietniu w Nowym Orleanie na zawodach Ironman 70.3, gdzie zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej, a do złamania bariery 4h zabrakło mu zaledwie 1 min. 32 sek. W kolejnych zawodach Ironman 70.3 w St. Croix zajął 8. miejsce. Pierwszy start w Polsce to zawody z cyklu Garmin Iron Triathon w Malborku, które wygrał. Tydzień później na kolejnej imprezie z tego cyklu w Szczecinku zajął 2. miejsce za Adamem Głogowskim. Kolejny start za granicą Ironman 70.3 w Berlinie. Zajął tam bardzo dobre 11. miejsce z czasem 04:03:59. Po powrocie do Polski wystartował w dwóch kolejnych imprezach z cyklu Garmin Iron Triathlon. W Radkowie zajął     4. miejsce, a w Ślesinie siódme. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej cyklu uplasował się na czwartej pozycji. Dużym sukcesem jest też z pewnością 3. miejsce w silnie obsadzonych zawodach Herbalife Triathlon Gdynia. Sezon zakończył 9. miejscem w Luksemburgu, 8 września. MIkołaj Luft w serii Ironman WTC startuje jako zawodnik PRO, co oznacza, że obowiązują go zupełnie inne zasady kwalifikacji na MŚ niż amatorów. Ci ostatni kwalifikują się na podstawie miejsca w kategorii wiekowej. Zawodnicy PRO zbierają w ciągu sezonu odpowiednią liczbę punktów. 

 

rakMateusz Rak  (UKS TRI-TEAM Rumia)
Mateusz Rak rozpoczął sezon zawodami Elemental Triathlon Olsztyn, w których, pomimo problemów zdrowotnych na trasie, zajął doskonałe 3. miejsce. W kolejnym starcie, podczas Mistrzostw Europy U23, zajął dalekie od oczekiwań 47. miejsce. W lipcu dwa razy udało mu się stanąć na podium. W zawodach BEKO Ełk Triathlon na dystansie olimpijskim był drugi, a  w Ślesinie na imprezie kończącej serię Garmin Iron Triathlon był trzeci. W sierpniu zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w aquathlonie w Gdyni. Największy sukces Mateusza w sezonie to 4. miejsce na Mistrzostwach Polski w Górznie. Mateusz Rak, to młody, waleczny i perspektywiczny zawodnik. Przed nim jeszcze dużo pracy, ale to jedna z naszych nadziei na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Opublikowane w Wydarzenia

Do LOTTO Konferencji Triathlon – 3razyTAK, która odbędzie się 16 listopada, pozostał niecały miesiąc. Od początku października czytelnicy Akademii Triathlonu oddają swoje głosy na Imprezę Roku 2013. Podczas gali LOTTO Night poznamy również nazwisko najlepszej polskiej zawodniczki oraz zawodnika sezonu 2013. Wyboru poprzez tajne głosowanie dokonują trenerzy z całej Polski oraz członkowie zarządu PZTri.

 

Postanowiliśmy przedstawić Wam nominowane zawodniczki i zawodników wraz z krótkim wyliczeniem ich osiągnięć w sezonie 2013 oraz uzasadnieniem wyboru. Wśród nominowanych znaleźli się zarówno specjaliści od krótkich, jak i długich dystansów. Kolejność prezentowanych sylwetek jest alfabetyczna. Dzisiaj prezentujemy sylwetki pięciu nominowanych zawodniczek, a jutro przedstawimy sylwetki nominowanych zawodników.

 

 

BugdoEwa Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa)
Ewa rozpoczęła sezon 2013 w kwietniu od startu w Nowym Orleanie na zawodach Ironman 70.3 zajmując 7 miejsce z dobrym czasem 04:29:00. Podczas kolejnych startów już zawsze stawała na podium. Wygrała zawody w Suszu na długim dystansie, wychodząc z wody razem z czołówką mężczyzn, a tydzień później triumfowała na zawodach w Chiemsse w Niemczech na dystansie zbliżonym do długiego (2 km pływania - 86 km rower - 20,6 km biegu). W lipcu na zawodach w Mietkowie, Ewa  po zaciętej walce z Ewą Komander, została  Mistrzynią Polski na dystansie długim. Im bliżej końca sezonu, tym odnosiła coraz większe sukcesy. W Gdyni na Herbalife Triathlon zajęła trzecie miejsce w rywalizacji z mocnymi konkurentkami, ale za największy sukces może uznać start w Austrii. W Zell am See (pisaliśmy o tym TUTAJ) zajęła znakomite 3 miejsce z rewelacyjnym rekordem życiowym 04:17:31. Ostatni sukces Ewy Bugdoł to pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata ITU w Chinach. Sezon kończy zawodami Ironman 70.3 w Austin (USA) w najbliższą niedzielę, 27 października. Ewa Bugdoł medalem z Mistrzostw Polski oraz znakomitą końcówką sezonu udowodniła, że jest czołową polską zawodniczką długodystansową.

 

CzenikMaria Cześnik (WTT Warszawa)
Sezon 2013 Maria rozpoczęła od startu w styczniu w East London w RPA (9 miejsce). Udział w zawodach powiązany był ze zgrupowaniem przygotowawczym do sezonu. Kolejne starty to 5. miejsce (najlepsza z Polek) w Pucharze Europy (dystans olimpijski) w Quartierze w Portugalii. Pierwsze podium w sezonie Maria osiągnęła podczas zawodów Ironman 70.3 St. Croix na początku maja, gdzie zajęła 3 miejsce. Największy sukces w 2013 roku to bez wątpienia trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy ETU Half Challenge w Barcelonie. Medal z Mistrzostw Europy to jedno z największych osiągnięć w karierze Marii Cześnik. Sukcesu z Barcelony nie udało się powtórzyć na Mistrzostwach Europy na dystansie olimpijskim w tureckiej Alanyi, gdzie zajęła 22 miejsce. Kolejny start w sezonie to zawody z cyklu Pucharu Świata w Kitzbuhel w Austrii, na jednej z najtrudniejszych tras na świecie, którego nie może uznać za udany. Miejsce 33 było dalekie od oczekiwań. Pierwsze zwycięstwa osiągnęła na polskich imprezach, 20 lipca, na dystansie olimpijskim podczas BEKO Ełk Triathlon oraz na prestiżowych zawodach na dystansie długim Herbalife Triathlon Gdynia. Ostatni start Marii w sezonie miał miejsce 12 października w koreańskim Tongyeong. Zajęła tam 6 miejsce, co jest najlepszym rezultatem ze wszystkich startów w Pucharze Świata w tym sezonie. Bez wątpienia godny wyróżnienia jest medal z Mistrzostw Europy w Barcelonie i zwycięstwa w polskich imprezach, natomiast o występach w Pucharze Świata, Maria Cześnik na pewno chciałaby jak najszybciej zapomnieć.

 

LOTTO POZnan Triathlon4 - Agnieszka JerzykAgnieszka Jerzyk (REAL 64-sto)     
Jak zaczęła, tak też skończyła. Agnieszka Jerzyk pierwszy start w sezonie 2013 może uznać za bardzo udany. Na początku maja rozpoczęła sezon od spektakularnego zwycięstwa w Pucharze Europy w Hiszpańskim Banyoles. Po udanym debiucie przyszedł czas na gorszy występ w Pucharze Świata (ITU WTS) - Agnieszka ukończyła zawody na 22 miejscu, a liczyła na zdecydowanie lepszą lokatę. Dwa tygodnie później w tureckiej Alanyi, Jerzyk wystartowała w Mistrzostwach Europy. W wyrównanej rywalizacji zajęła 15 miejsce, tracąc do zwyciężczyni nieco ponad dwie minuty. Kolejny raz stanęła na najwyższym stopniu podium w Polsce, w Suszu. Na Mistrzostwach Polski, na dystansie sprinterskim wywalczyła swój szósty tytuł mistrzowski. Zaledwie tydzień po starcie w Suszu zajęła drugie miejsce w Pucharze Europu w holenderskim Holten, również na dystansie sprinterskim. Kolejny start to piekielnie trudny Kitzbuhel, z ogromnym podjazdem. Agnieszka cały czas utrzymywała się w czołówce zawodniczek, zajmując ostatecznie bardzo dobre 8 miejsce.

Ulubionym dystansem Agnieszki Jerzyk jest dystans olimpijski i sprinterski. W 2013 roku zaliczyła również debiut na dystansie długim podczas zawodów LOTTO Poznań Triathlon, które wygrała. Dwa tygodnie po starcie w Poznaniu, Agnieszka wystartowała na Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Górznie zdobywając drugi złoty medal Mistrzostw Polski w 2013 roku. Dobra passa Agnieszki skończyła się w Sztokholmie, podczas Pucharu Świata WTS. To chyba najgorszy jej start w sezonie - 35 miejsce na 40 zawodniczek. Po nieudanym starcie w stolicy Szwecji, przyszedł czas na Mistrzostwa Świata ITU w Londynie. Zawody zostały rozegrane na tej samej trasie, co podczas Igrzysk Olimpijskich. Niestety tym razem Londyn nie był zbyt gościnny dla Agnieszki. 31. miejsce pozostawia niedosyt. Po dwóch słabszych startach Agnieszka, jako pierwsza Polka w historii wygrała zawody z serii Ironman 70.3 na Lanzarote, a przy okazji pobiła rekord trasy. Agnieszka Jerzyk zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy ETU w sezonie 2013.

 

Komander htg

Ewa Komander (ZAKSA Kędzierzyn Koźle)
Sezon 2013 Ewa Komander może zaliczyć do udanych ze względu na ilość zdobytych medali podczas Mistrzostw Polski na różnych dystansach. Ewa rozpoczęła od doskonałego występu na początku maja podczas Mistrzostw Europy Challenge Barcelona, gdzie zajęła   9. miejsce. Podczas Mistrzostw Polski na sprincie w Suszu zajęła 5. miejsce. Tydzień później podczas startu w Pucharze Europy w Holten zajęła 20. miejsce. Jednym z największych sukcesów Ewy w sezonie 2013 jest występ na Mistrzostwach Polski na dystansie długim w Mietkowie. Po wyrównanej walce z Ewą Bugdoł oraz po kontrowersyjnych decyzjach sędziów ostatecznie zajęła 2. miejsce wśród kobiet. Na znak protestu postanowiła nie brać udziału w dekoracjach. Kolejny start Ewy to Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie długim. Zajęła 2. miejsce, ustępując jedynie doskonale dysponowanej tego dnia Marii Cześnik. Zaledwie tydzień później na Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Górznie, zdobyła srebrny medal. Koniec sezonu, to dla Ewy starty w międzynarodowych imprezach. Puchar Europy w Karlovych Varach zakończyła na 11. miejscu.


otworowskaMałgorzata Otworowska (KS Ironman c/s Polska)
To najmłodsza zawodniczka z nominowanych w plebiscycie Akademii Triathlonu. Największy sukces Małgorzaty to jej start na początku sezonu na Mistrzostwach Polski w Suszu, gdzie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski i uzyskała najlepszy czas w kategorii U23. Tydzień po zawodach w Suszu, Małgorzata startowała na mistrzostwach Europy U23 w Holten zajmując dobre 11 miejsce. Ten start zapewnił jej kwalifikację na Mistrzostwa Świata U23 w Londynie. Kolejny bardzo udany start Małgorzaty to Puchar Europy w estońskim Tartu (21 lipca) na dystansie sprinterskim. Zajęła tam rewelacyjne drugie miejsce, a zdobyte punkty w rankingu pozwoliły jej na starty w jeszcze bardziej prestiżowych i wyższych rangą imprezach. Sezon 2013 Małgorzata miała zakończyć Mistrzostwami Świata U23 w Londynie, jednak kontuzja uniemożliwiła jej start w tych zawodach. Małgorzata Otworowska uznawana jest za jedną z większych nadziei na kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Opublikowane w Wydarzenia

Sylwester Ostrowski Quartet feat. Angelika Anozie swoją muzyką umilą nam czas podczas LOTTO Night na zakończenie LOTTO Konferencji 3razyTAK.

 

Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i animator kultury. Jako muzyk zdobył główną nagrodę w konkursie standardów jazzowych Siedlce 2002. Jako producent - Fryderyka 2007 za płytę Piotra Wojtasika „Circle”. Za działania na rzecz utworzenia Akademii Sztuki w Szczecinie w 2010 r. Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ma na swoim koncie dwa krążki: „When the groove is low” (2011) oraz „Don’t Explain” (2013). Obie płyty nagrał z amerykańskimi jazzmanami, znanymi między innymi ze współpracy z Billym Harperem – kontrabasistą Wayne Dockery i perkusistą Newman T. Baker. Laureat nagrody artystycznej miasta Szczecin w roku 2012. Od 2 lat prowadzi własny zespół ściśle współpracując z czołowym polskim trębaczem – Piotrem Wojtasikiem.

Angelika Anozie – młoda szczecińska wokalistka z nigeryjskimi korzeniami. Ma na swoim koncie ważny debiut sceniczny oraz fonograficzny. Wzięła udział w sesji nagraniowej „Old Land” Piotra Wojtasika oraz trasie koncertowej pn. "Jazzmania z Nordea", występując u boku takich sław jak Billy Harper, Essiet Okon Essiet czy Billy Hart. Angelika swoimi umiejętnościami wokalnymi z miejsca zjednała sobie przyjaciół wśród tych wspaniałych artystów, a podczas najbliższych koncertów Jazzmani z Nordea sami Państwo będziecie mogli posłuchać i dopingować artystkę w postępach artystycznych.

 

Zapraszamy na LOTTO Konferencję 3razyTAK, która odbędzie się 16 listopada w Warszawie w Hotelu Golden Tulip. Więcej informacji oraz zgłoszenia znajdziecie TUTAJ.

 

 

Opublikowane w Wydarzenia
pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 2

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test