brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: labosport
piątek, 03 lutego 2017 09:17

Triathlon Gołdap – zapisy wystartowały!

Od środy 1 lutego można zapisywać się na Triathlon Gołdap, zawody, które po roku przerwy wracają do kalendarzy triathlonowych! Zawodnicy w przepięknej Gołdapi będą ściągać się 23 lipca na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej zawodów www.triathlongoldap.pl.

tg2017 foto6

Triathloniści do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów. Najdłuższy dystans, 1/2 IM, to 1,9 km pływania w Jeziorze Gołdap, 90 km jazdy na rowerze dobrej jakości trasami, wytyczonymi przy południowym krańcu puszczy Romnickiej oraz 21,1 km biegu ścieżkami uzdrowiska. O połowę krótsza ćwiartka, czyli 1/4 IM, to 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Trzeci z możliwych dystansów to 1/8 IM (0,475-22,5-5,275.Na każdym z dystansów będzie można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której każdy uczestnik pokonuje inną konkurencję wchodzącą w skład triathlonu – pierwszy pływa, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Organizatorzy zachęcają sztafety do wspólnego wbiegnięcia na metę, gdzie na każdego uczestnika sztafety będzie czekać medal.

tg2017 foto8

„Gołdap posiada rewelacyjne warunki do zorganizowania zawodów triathlonowych i cieszymy się, że możemy tu wrócić po roku przerwy. Centrum imprezy zlokalizowane będzie pomiędzy tężniami solankowymi, co niewątpliwie doda atrakcyjności zawodom. Pamiętamy także o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy zawody biegowe Gołdap Kids. Dzieci będą mogły wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m lub 1000 m” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

tg2017 foto9

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.triathlongoldap.pl. Pierwsze sto osób będzie mogło skorzystać z promocyjnych opłat, które wyniosą: dla dystansu 1/2 IM 150 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 180 zł, dla ćwiartki 120 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 150 zł oraz dla dystansu 1/8 IM 60 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 80 zł. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/TriathlonGoldap/.

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 24 stycznia 2017 11:04

Triathlon wraca do Gołdapi!

Po roku przerwy triathlon wraca do Gołdapi! Zawodnicy będą mogli wystartować w tej miejscowości 23 lipca na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Dodatkowo, na każdym z dystansów przeprowadzona zostanie rywalizacja sztafet, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci.

tg2017 foto1

„Cieszymy się, że ponownie możemy zaprosić triathlonistów do przepięknej Gołdapi, która posiada rewelacyjne warunki do przeprowadzenia imprezy triathlonowej. Usytuowanie mety zawodów pomiędzy tężniami solankowymi nadaje imprezie niesamowitego charakteru. To właśnie w Gołdapi odbyły się dwie edycje z cyklu Garmin Iron Triathlon w latach 2014 i 2015. W tym roku postanowiliśmy zaproponować zawodnikom trzy dystanse z łączną liczbą czterystu miejsc” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

tg2017 foto2

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny będziemy mogli gościć triathlonistów z całej Polski. Mamy nadzieję, że pobyt w naszym uzdrowisku będzie dla nich nie tylko sportowym przeżyciem, ale również okazją do wakacyjnego wypoczynku” – powiedział Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi.

Pływanie odbędzie się w Jeziorze Gołdap, gdzie do pokonania będzie 1,9 km dla dystansu 1/2 IM, 0,95 km dla ćwiartki oraz 0,475 km dla dystansu 1/8 IM. Trasa rowerowa, wytyczona przy południowym krańcu puszczy Romnickiej w kierunku miejscowości Pluszkiejmy, będzie szybka i z dobrej jakości asfaltem. Startujący na połówce będą mieli do przejechania 90 km, a ci, którzy wybiorą krótsze dystanse odpowiednio 45 lub 22,5 km. Trasa biegowa, wytyczona ulicami oraz ścieżkami uzdrowiska, będzie płaska. Zawodnicy, którzy wybiorą 1/2 IM będą mieli do przebiegnięcia półmaraton, czyli 21,1 km. Startujący na 1/4 IM pokonają 10,55 km, a na 1/8 IM – 5,275 km. Na każdym z dystansów będzie można wystartować w sztafecie triathlonowej.

tg2017 foto3

„Start w sztafecie triathlonowej to dobra okazja do spróbowania swoich sił w triathlonie, a do tego jest to świetna zespołowa zabawa. Każdy z uczestników sztafety otrzyma medal na mecie. Dajemy możliwość wspólnego wbiegnięcia na metę i celebrowania swojego wyniku” – powiedział Florek. „Triathlon Gołdap to nie tylko zawody dla dorosłych. Nie zapominamy o najmłodszych, którzy będą mogli wystartować w zawodach biegowych na dystansach 200 m, 500 m lub 1000 m” – dodał Florek.

tg2017 foto4

Zapisy na zawody uruchomione zostaną już 1 lutego o godzinie 12:00. Strona internetowa imprezy, przez którą będzie można dokonać zapisów zostanie uruchomiona już wkrótce. Pierwsze sto osób będzie mogło skorzystać z promocyjnych opłat, które wyniosą: dla dystansu 1/2 IM 150 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 180 zł, dla ćwiartki 120 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 150 zł oraz dla dystansu 1/8 IM 60 zł przy standardowej wysokości wpisowego na poziomie 80 zł.

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 16 stycznia 2017 08:11

Triminator 2017 – zapisy wystartowały!

Już można zapisywać się na nową imprezę triathlonową, która odbędzie się 9 lipca 2017 r. w Górach Stołowych! Triminator, to triathlon górski, którego start i meta zlokalizowane będą nad zalewem w Radkowie. Organizatorzy przygotowali 400 miejsc dla chętnych.

Śmiałkowie będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów, których nazwy odnoszą się do kultowego filmu „Terminator”. Dzień sądu to coś więcej niż połówka IM. To pływanie na dystansie 1,9 km w Zalewie Radkowski. Trasa rowerowa o dystansie 90 km wytyczona została szosą stu zakrętów, która swoimi podjazdami potrafi zaskoczyć. Bieg to trail. Do pokonania będą dwadzieścia cztery kilometry górskich szlaków i ścieżek. I’ll be back, średni z dystansów, to klasyczna ćwiartka, gdzie do przepłynięcia będzie 0,95 km, do przejechania na rowerze 45 km, a do przebiegnięcia 10,55. Terminacja odpowiada 1/8 IM, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i na koniec 5,275 km biegu. Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

tri2017 foto1

„Start w sztafecie triathlonowej to doskonała okazja na debiut w triathlonie, szczególnie w górskiej odmianie tej dyscypliny sportu. Nie zapominamy także o najmłodszych, których zapraszamy do wzięcia udziały w zawodach biegowych Triminator Kids. Dzieci i młodzież mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m i 1000 m” – powiedział Filip Szołowski, organizator z firmy Labosport.

tri2017 foto2

Triminator odbędzie się w Radkowie, gdzie zlokalizowane zostanie centrum zawodów, czyli biuro zawodów, start, strefa zmian, expo i meta. Zawodnicy będą mogli zmierzać się z trasami wytyczonymi w Górach Stołowych. Radków to niewielka miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej u stóp Gór Stołowych. Od południowego zachodu góruje nad miastem charakterystyczny masyw Szczelińca (919 m. n. p. m.) a od południa Radkowskie Skały i Mnich (523 m. n. p. m.). Od północy wznosi się Kowalik (453 m. n. p. m.), z którego roztacza się piękny widok na Radków, polskie i czeskie Góry Stołowe.

tri2017 foto3

„Uważamy, że w Radkowie oraz w Górach Stołowych są świetne warunki do zorganizowania imprezy triathlonowej o charakterze górskim. Na zawodników będzie czekać między innymi słynna szosa stu zakrętów, gdzie na każdej pętli do pokonania będą mieli podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie wytyczona zostanie szlakami turystycznymi Gór Stołowych, a jej długość wyniesie 24 km. Zawodnicy mogą spodziewać się przewyższeń rzędu 820 m w górę oraz tyle samo w dół” – dodał Szołowski.

tri2017 foto4

Aby zapisać się na zawody (również na Triminator Kids) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triminator.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów w portalu Facebook: https://www.facebook.com/triminatorpl/.

Opublikowane w Wydarzenia

Radków. Miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej, u stóp Gór Stołowych. Przyciąga między innymi triathlonistów, którzy od kilku lat przyjeżdżają do tego miasteczka, by zmierzyć się z górskimi trasami. W tym roku będzie jednak trochę inaczej. W tym roku, dokładnie 9 lipca, czeka na nich Triminator.
Triminator, triathlon górski, nawiązuje nazwą do kultowego już filmu „Terminator”. Na śmiałków czeka między innymi Dzień sądu, który można porównać do połówki IM. Prawie dwa kilometry do przepłynięcia. Słynna szosa stu zakrętów, gdzie do pokonania będzie 90 km morderczego wyścigu z czasem, samym sobą oraz z przeciwnikami. Kilka podjazdów dających w kość. Bieg. Pierwsze asfaltowe kilometry i niewielkie przewyższenia mogą zmylić. Dalej są już tylko góry. Z lewej widnieje Ostra Góra, Skalniak, masyw Szczelińca. Jeszcze tylko Wodospad Pośny, zbieg i po 24 km meta. I’ll be back to tylko 1/4 IM do pokonania. Niecały kilometr pływania, a sprawia wrażenie, że już jest pod górkę. Szosa stu zakrętów, czterdzieści pięć kilometrów jazdy w górę i w dół, i znowu w górę i w dół. Bieg też może dać w kość. Niby asfalt, ale inny niż zwykle. Asfalt w Radkowie to długie podbiegi i zbiegi. Terminacja, najkrótszy z możliwych dystansów, czyli 1/8 IM. Po kilku minutach pływania, gdzie do pokonania będzie tylko 475 m, pora na rower. Również szosą stu zakrętów, ponad dwadzieścia kilometrów mocnego kręcenia, by na koniec przebiec ponad pięć kilometrów wymagającej trasy.

tri2017 foto_2

„Uważamy, że w Radkowie oraz w Górach Stołowych są idealne warunki do zorganizowania imprezy triathlonowej o charakterze górskim. Pływanie odbędzie się w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim, tuż u stóp Gór Stołowych. Następnie zawodnicy zmierzą się ze słynną szosą stu zakrętów, gdzie na każdej pętli do pokonania będą mieli między innymi podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie wytyczona zostanie szlakami turystycznymi Gór Stołowych, a jej długość wyniesie 24 km. Zawodnicy mogą spodziewać się przewyższeń rzędu 820 m w górę oraz tyle samo w dół” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, by pokonać dystans Dnia sądu, I’ll be back lub Terminacji, może zebrać trzyosobową drużynę i wystartować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Triminator to także wyzwanie dla najmłodszych, którzy mogą wziąć udział w zawodach biegowych Triminator Kids. Dzieci mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m, 1000 m.

tri2017 foto_1

Uruchomiona została strona internetowa zawodów www.triminator.pl. Zapisy na triathlon rozpoczną się 15 stycznia o godzinie 12:00. Limit uczestników na poszczególne dystanse to 100 osób na Dzień sądu (1/2 IM), 200 osób na dystans I’ll be back (1/4 IM) oraz 100 osób na Terminację (1/8 IM). Pierwsze 150 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej. Dla pierwszych 50 osób, które zapiszą się na dystans Dzień sądu (1/2 IM) wpisowe wyniesie 200 zł, a nie 300 zł (rabat w wysokości 100 zł). Pierwsze 50 osób na dystansie I’ll be back (1/4 IM) otrzyma rabat w wysokości 50 zł (wpisowe wyniesie 120 zł). Pierwsze 50 osób na dystansie Terminacja (1/8 IM) otrzyma rabat również w wysokości 50 zł (wpisowe wyniesie 70 zł). Organizatorzy zapraszają także na profil zawodów na Facebooku: https://www.facebook.com/triminatorpl/.

tri2017 foto_4

 

Triminator 2017 – opis dystansów:

 

Dzień sądu (1/2IM)
Najpierw woda. Prawie dwa kilometry do przepłynięcia. Sceneria jest przepiękna, ale nie masz czasu podziwiać piękna Gór Stołowych, u podnóży których walczysz o prym pierwszeństwa. W końcu wybiegasz z Zalewu Radkowskiego, w biegu rozpinasz piankę i powtarzasz jak mantrę: pianka, kask, rower. I jazda! Przed tobą słynna szosa stu zakrętów, gdzie do pokonania masz 90 km morderczego wyścigu z czasem oraz z przeciwnikami. Kilka podjazdów dających w kość. Ale ciśniesz dalej. W pełnym skupieniu przed belką zsiadasz z roweru i biegniesz przez strefę zmian. Tym razem mantra brzmi: rower, kask, buty, plecak i już cię nie ma. Lecisz w górę. Pierwsze asfaltowe kilometry i niewielkie przewyższenia mają cię zmylić. Dalej są już tylko góry. I ty, twój pot, twoje myśli. Lecisz jak na skrzydłach, mimo zmęczenia, mimo zaliczonych już kilometrów. Gdzieś z lewej mijasz Ostrą Górę, Skalniak, masyw Szczelińca, który majestatycznie wznosi się nad okolicą. Słyszysz szum wody, pojawia się Wodospad Pośny. Myślisz „jeszcze tylko dwa kilometry!”. Pędzisz w dół i wbiegasz na metę, gdzie na ciebie czeka medal, nagroda za twój trud. Dzień sądu za tobą.


I’ll be back (1/4IM)
Triathlon w Radkowie. Słyszałeś o nim, a może nawet już tu byłeś. Ot, taka mała miejscowość w Górach Stołowych i tylko 1/4 IM do pokonania. Co to dla ciebie. Przyjeżdżasz na miejsce, lokujesz się i ze spokojem jedziesz do biura zawodów. Tam zapiera Ci dech w piersiach. Góry, zieleń, natura. Zaczynasz czuć tę moc. Patrzy na zalew i myślisz „woda, jak to woda”. Następnego dnia udziela ci się atmosfera pozostałych zawodników, krew zaczyna szybciej krążyć, skupiasz się, zaczynasz myśleć o celu. Start, płyniesz. I nagle bum. Niecały kilometr, a ty masz wrażenie, że już jest pod górkę. W końcu wychodzisz i biegniesz do strefy zmian. Ściągasz piankę, zapinasz kask i lecisz. Wiesz co przed tobą. Szosa stu zakrętów, czterdzieści pięć kilometrów jazdy w górę i w dół, i znowu w górę i w dół. Zaciskasz zęby, mijają minuty i jesteś z powrotem w strefie zmian. Wieszasz rower, ściągasz kask, zakładasz buty. W locie łapiesz jeszcze żel i już wybiegasz na trasę. Myślisz sobie „będzie dobrze, to tylko asfalt, znam to”. Nie, tego nie znasz. Pot ścieka ci po plecach, nogi chcą już odpocząć, ale nie odpuszczasz, ciśniesz dalej. I nagle wbiegasz na kładkę i widzisz to. Ostatni podbieg i meta. Myślisz sobie „nigdy więcej”, ale gdy już emocje opadną, patrzysz na medal i mówisz „wrócę tu”.


Terminacja (1/8IM)
Kiedyś było tak. Siedziałeś na kanapie, nudząc się przerzucałeś kolejne kanały w tv. Podbiegnięcie do autobusu było wyczynem roku na miarę igrzysk olimpijskich, a gdy podnosiłeś paczkę prosiłeś o pomoc kolegę. Kolegę, który od czasu do czasu zaczął coś wspominać o jakimś triathlonie. Triathlonie? Co do licha? Na fejsbuku ciągle przewijało ci się to słowo wraz ze zdjęciami uśmiechniętych kumpli wbiegających na metę. Tych samych kumpli coraz rzadziej wyciągałeś na piątkowe piwo, bo trening, bo zawody. I wtedy stwierdziłeś, że dość tego. Ja nie zrobię? Jak oni ukończyli triathlon, to ja nie dam rady? I to był początek końca twojego dotychczasowego życia. A teraz jest tak. Stoisz w piance i cierpliwie czekasz na swoją kolej wejścia do wody. Po miesiącach treningów czujesz spokój. Dasz radę, to przecież niecałe 500 m. I już po kilku minutach wbiegasz do strefy zmian, gdzie porywasz rower i ruszasz na trasę. Kręcisz mocno przez ponad dwadzieścia kilometrów, bo podjazdy są srogie, ale zachowujesz siły na ostatni etap. Bieg zaczynasz z uśmiechem, bo wiesz, że to twój dzień. I te widoki gór, które są tuż na wyciągniecie ręki. Na końcu dociskasz i wyprzedzasz jeszcze kilka osób. Już jesteś na mecie, ściskasz medal w dłoni i debiut masz za sobą.

Opublikowane w Wydarzenia

Od minionego poniedziałku można zapisywać się na zawody triathlonowe z cyklu Elemental Tri Series 2017. Tegoroczna seria ponownie zagości w czterech miastach. Inauguracja cyklu, a dla niektórych zawodników całego sezonu triathlonowego, będzie miała miejsce 14 maja w Olsztynie. Następnie triathloniści będą mogli spróbować swoich sił w Augustowie (11.06.2017), Blachowni koło Częstochowy (30.07.2016) oraz w Białymstoku (20.08.2017).

ets2016 biaystok2

Podczas zawodów w ramach cyklu ETS młodzi zawodnicy oraz age-grouperzy mają okazję spotkać się na linii startu z doświadczonymi zawodnikami, często członkami Kadry Narodowej. Możliwe jest to dzięki trzem dystansom, jakie do wyboru mają triathloniści. Dystans olimpijski, przeprowadzany w konwencji bez drafingu to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. Na sprincie (0,75-20-5) oraz supersprincie (0,2-10-2,5) dozwolona jest jazda w grupie, czyli drafting, co cieszy się coraz większą popularnością wśród zawodników. Organizatorzy stawiają także na młodych zawodników, dla między innymi których wprowadzony został dystans supersprinterski dozwolony dla osób już od 14 roku życia.

ets2016 blachownia_2

„Elemental Tri Series to jedyny cykl w Polsce, który łączy jazdę indywidualną oraz jazdę w grupach. Na dystansach w formule z draftingiem starują u nas wyczynowi triathloniści, którzy często są wzorem i inspiracją dla młodszych zawodników. Nie zapominamy także o debiutantach, to oni najczęściej startują w triathlonowych sztafetach, które możliwe są na dystansie olimpijskim” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 blachownia_3

W sztafetach triathlonowych mogą wystartować trzyosobowe drużyny, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych, którzy mogą wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

ets2016 foto6

Aby zapisać się na zawody (również na Elemental Kids) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów w portalu Facebook: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Opublikowane w Wydarzenia

Tylko do końca roku obowiązywać będzie najniższa opata startowa na zawody Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego, które odbędą się w dniach 2-3 września 2017 r. u stóp największej ceglanej budowli w Europie – Zamku Krzyżackiego w Malborku. Zawodnicy będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: pełnym dystansie IM, 1/2 IM oraz na 1/4 IM. Na każdym z nich będzie możliwa rywalizacja sztafet triathlonowych.

ctm2016 foto_6

Najniższa opłata startowa, obowiązująca do 31 grudnia, wynosi obecnie 400 zł dla pełnego dystansu IM, 300 zł dla dystansu 1/2 IM oraz 200 zł dla dystansu 1/4 IM. W przypadku sztafet obecne ceny to 600 zł (pełen dystans IM), 500 zł (1/2 IM) oraz 400 zł (1/4 IM). Od Nowego Roku, niedzieli 1 stycznia, opłaty wzrosną do wysokości 500 zł (pełen dystans IM), 400 zł (1/2 IM) i 250 zł (1/4 IM) oraz do wysokości 700 zł, 600 zł oraz 450 zł w przypadku rywalizacji sztafetowej.

W przyszłym roku zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: pełny dystans IM, gdzie do pokonania będzie 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. O połowę krótszy dystans 1/2 IM to 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz dystans półmaratonu do przebiegnięcia. Po kilku latach przerwy, do Malborka wraca dystans 1/4 IM. „Ćwiartka” to 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu.

ctm2016 foto_4

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ponownie możemy zaproponować zawodnikom rywalizację na ‘ćwiartce’, tym bardziej, że to właśnie tu, w Malborku w roku 2012, miały miejsce pierwsze zawody w Polsce na tym dystansie” – powiedział Marcin Waniewski, organizator zawodów z MKS Triathlon Malbork.

Na każdym z dystansów będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

„Rywalizacja sztafet to świetna okazja do spróbowania swoich sił w triathlonie oraz możliwość dobrej, drużynowej zabawy, połączonej z pozytywni sportowymi emocjami” – dodał Waniewski.

ctm2016 foto_2

Etap pływacki rozpocznie się tradycyjnie od wystrzału z zamkowych armat i odbędzie się w rzece Nogat. Zawodnicy przepłynął tuż u stóp Zamku Krzyżackiego, będącego wizytówką Malborka. Trasa kolarska, wytyczona przez Żuławy Wiślane, jak co roku będzie płaska i szybka. Etap biegowy przebiegać będzie przez ulice Malborka oraz przez tereny Muzeum Zamkowego. Zawodnicy przebiegną m.in. przez fosę zamku, która na co dzień jest zamknięta dla turystów.

ctm2016 foto_3

Malbork, blisko czterdziestotysięczne miasto, w roku 2017 już po raz siedemnasty będzie gościł triathlonistów. Dogodna lokalizacja miasta nad rzeką Nogat sprzyja organizacji dużych zawodów triathlonowych. Usytuowanie centrum zawodów, z widokiem na Zamek Krzyżacki oraz wytyczenie tras przez największe atrakcje miasta, powoduje, że Castle Triathlon Malbork są zawodami niezwykle widowiskowymi i ciekawymi także dla licznych kibiców. Organizatorzy szacują, że do Malborka przyjedzie około tysiąca zawodników z całej Polski.

ctm2016 foto_8

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.castletriathlon.com.

Opublikowane w Wydarzenia

To już pewne! Po bardzo dobrym przyjęciu imprezy w tym roku, zawody Elemental Tri Series po raz kolejny zagoszczą w Augustowie. Rywalizacja w tym mieście odbędzie się 11 czerwca 2017 roku. Zawodnicy, podobnie jak podczas innych zawodów z serii, będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski, sprinterski i supersprinterski. Dodatkowo na olimpijce będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w zawodach biegowych Elemental Kids (200, 500 lub 1000 m).

ets2016 augustw2

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie przy augustowskim amfiteatrze nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się pływanie. Trasa kolarska będzie płaska, poprowadzona w stronę miejscowości Szczerba. Urokliwa trasa etapu biegowego wytyczona zostanie w pobliżu jeziora Necko. Zlokalizowanie centrum zawodów w pobliżu amfiteatru zapewni dużą widowiskowość imprezy, a kibice będą mieli sporo miejsca do dopingu swoich faworytów.

„Bardzo nas cieszy kontynuacja współpracy z Augustowem w ramach organizacji zawodów z cyklu Elemental Tri Series. Miasto to ma odpowiednią infrastrukturę do uprawiania triathlonu i bardzo duży potencjał do zbudowania wielkiej imprezy sportowej” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 augustw1

Dystans olimpijski w konwencji bez draftingu to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. O połowę krótszy sprint (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu), rozegrany będzie z draftingiem, czyli na tym dystansie możliwa będzie jazda w grupie. Drafting dozwolony będzie także na najkrótszym dystansie, supersprinterskim, gdzie zawodnicy do pokonania będą mieli 0,2 km pływania, 10 km jazdy na rowerze oraz 2,5 km biegu.

„Na dystansie supersprinterskim wystartować mogą już osoby od 14 roku życia. Jest on idealny również dla zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem” – dodał Szołowski.

ets2016 augustw4

Elemental Tri Series to cykl zawodów triathlonowych organizowanych od 2015 r. W przyszłym roku zawodnicy będą mogli rywalizować w Olsztynie (14.05.2017), Augustowie (11.12.2017), Blachowni k. Częstochowy (30.07.2017) oraz z Białymstoku (20.08.2017). Zapisy na zawody uruchomione zostaną 2 stycznia 2017 r. o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl.

Opublikowane w Wydarzenia

Cykl Elemental Tri Series w przyszłym roku zostanie rozegrany po raz trzeci, a zawodnicy będą mogli wystartować w czerech imprezach. Po bardzo dobrym przyjęciu zawodów Elemental Tri Series w Blachownia, w tym roku, triathloniści ponownie będą mogli zmierzyć się z trasami w tej miejscowości! Zawody w Blachowni odbędą się 30 lipca 2017 r.

ets2016 blachownia_1

Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski, sprinterski i supersprinterski. Olimpijka (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu) utrzymana zostanie w konwencji bez draftingu. Na krótszych dystansach, sprinterskim (0,75-20-5) oraz supersprinterskim (0,2-10-2,5), dozwolona będzie jazda w grupie. Supersprint podczas tegorocznych zawodów cieszył się dużą popularnością wśród młodszych uczestników oraz wśród osób, które dopiero spróbowały swoich sił w triathlonie. Najmłodsi zawodnicy natomiast, będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Elemental Kids na dystansach 200 m, 500 m lub 1000 m.

ets2016 blachownia_2

Centrum imprezy ze strefą zmian, expo oraz biurem zawodów zlokalizowane będzie podobnie jak rok temu nad Jeziorem Blachownia, w którym odbędzie się etap pływacki. Trasa kolarska, wytyczona w okolicach Blachowni, będzie szybka i płaska. Bieganie zostanie przeprowadzone wokół przepięknych stawów w Blachowni.

„Cieszymy się, że tegoroczna impreza w Blachowni, w której wzięło udział ponad 600 zawodników, została tak dobrze przyjęta. Postanowiliśmy utrzymać ten etap w cyklu Elemental Tri Series. Konwencja zawodów nie zmieni się. Zawodnicy nadal będą mogli ściągać się na trzech dystansach, także na supersprincie, który jest ukłonem w stronę młodzieży oraz debiutantów. Dodatkowo na olimpijce będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 blachownia_3

Organizatorzy ogłosili już lokalizację pierwszego etapu, który będzie miał miejsce 14 maja 2017 r. w Olsztynie. Rywalizacja w Blachowni będzie trzecim etapem z serii ETS. Zapisy na zawody uruchomione zostaną 2 stycznia 2017 roku, o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl.

Opublikowane w Wydarzenia

Elemental Tri Series, popularny cykl triathlonowy, ponownie rozpocznie się zmaganiami w Olsztynie! Zawody odbędą się w niedzielę 14 maja 2017 roku i zlokalizowane będą w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Organizatorzy przygotują dla zawodników 700 pakietów startowych. Start w Olsztynie jest dla wielu osób pierwszym przetarciem w roku, pozwalającym sprawdzić efekty treningów po okresie zimowym.

ets2016 olsztyn_2

Zawody z cyklu Elemental Tri Series odbędą się na trzech dystansach: olimpijskim, sprinterskim oraz supersprinterskim. Dystans olimpijski w formule no-drafting to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. O połowę krótszy sprint (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu) oraz dystans supersprinterski (0,2-10-2,5) rozegrane zostaną z draftingiem, czyli z jadą grupową, co rokrocznie cieszy się sporym zainteresowanie wśród triathlonistów. Dodatkowo, na dystansie olimpijskim będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

ets2016 olsztyn_3

„Zmagania w Olsztynie zainaugurują sezon triathlonowy już po raz piąty. z rzędu. Jest nam z tego faktu niezmiernie miło. Na przestrzeni tych pięciu lat, wspólnie z olsztyńskim OSIR-em stworzyliśmy zawody na które czekają zawodnicy i kibice z całej Polski. Zawody Elemental Tri Series Olsztyn to jednak coś więcej niż sam triathlon. Nie zapominamy o najmłodszych, którzy będą mogli wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m” – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 olsztyn_7

Zawody w Olsztynie odbywają się nieprzerwanie od 2013 roku. Na dystansie supersrinterskim rozegrane zostaną Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie, w których mogą wziąć udział mieszkańcy tego miasta. Doskonała infrastruktura w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel sprzyja organizacji zawodów triathlonowych na wysokim poziomie. Dodatkowym atutem jest przepiękna lokalizacja nad jeziorem Ukiel, co pozwala na wytycznie widowiskowej i atrakcyjnej trasy, zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

ets2016 olsztyn_4

Elemental Tri Series to cykl triathlonowy, w którego skład wchodzą cztery imprezy. Inauguracja cyklu obędzie się 14 maja 2017 r. w Olsztynie. Zapisy na zawody uruchomione zostaną 2 stycznia 2017 roku, o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl.

Opublikowane w Wydarzenia

W przyszłym roku już po raz piąty triathloniści będą mogli wziąć udział w cyklu Garmin Iron Triathlon, który corocznie przyciąga tysiące zawodników z całej Polski. Organizatorzy potwierdzili terminy i lokalizacje przyszłorocznych edycji. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce 21 maja 2017 r. w Piasecznie. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Ślesinie (04.06.2017), Elblągu (18.06.2017) i Stężycy (02.07.2017). Wielki finał cyklu odbędzie się 16 lipca 2017 r. w Płocku, który zadebiutuje w ramach Garmin Iron Triathlon.

Zawodnicy, podobnie jak w poprzednich latach, będą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania oraz o połowę krótszym 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). W przyszłym roku będzie możliwość wystartowania w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W sztafecie będzie można wystartować zarówno na dystansie 1/8 IM, a nie tylko na ćwiartce jak miało to miejsce w latach poprzednich. Najmłodsi tradycyjnie będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

git2016 sezon2017_5

„Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zorganizować cykl Garmin Iron Triathlon. Rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typy imprezy. W przyszłym roku możemy zaoferować naszym zawodnikom łącznie cztery tysiące pakietów startowych, co czyni nasz cykl jednym z największych w kraju” – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.

Garmin Iron Triathlon rozpocznie się zawodami w Piasecznie (21.05.2017), które rokrocznie przyciągają setki zawodników. Miejsca na tę edycję rozchodzą się w ciągu kilku godzin od momentu uruchomienia zapisów. Następnie triathloniści będą zmagać się z trasami w Ślesinie (04.06.2017), gdzie paść może niejedna życiówka. Ślesin słynie z szybkich tras. Trzecia edycja odbędzie się w Elblągu (18.06.2017), który w przyszłym roku zastąpi Radków. Zeszłoroczny sukces elbląskich zawodów pokazał duży potencjał tego miejsca. Niesamowita atmosfera elbląskiej starówki, tysiące kibiców na niezwykle widowiskowej trasie, doskonały i szybki asfalt, to z pewnością wizytówka tego miasta.

git2016 sezon2017_3

„Na zawody triathlonowe w Radkowie mamy nowy pomysł, taki, który jest adekwatny do terenu, widoków oraz poziomu trudności tras w tej miejscowości. Góry Stołowe są przepiękne, myślę tu zarówno o trasach kolarskich, czy szlakach turystycznych. Chcemy to wszystko wykorzystać w stu procentach i zrobić triathlon górski z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było. O szczegółach górskiego wyzwania będziemy informować na naszych stronach, ale pewne jest, że zawodnicy już 9 lipca 2017 r. będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/8, 1/4 i 1/2 IM.” – mówi organizator.

W przepięknie położonej Stężycy, w sercu Kaszub, odbędzie się czwarta impreza w ramach serii (02.07.2017). Podczas tej edycji poza tradycyjnymi sztafetami, zostaną również rozegrane Firmowe Mistrzostwa Sztafet. Wielki finał Garmin Iron Triathlon będzie miał miejsce w Płocku (16.07.2016) i to właśnie tam dowiemy się, kto odjedzie nowym samochodem ufundowanym przez naszego sponsora! Aby uczestniczyć w konkursie z nagrodą główną wystarczy ukończyć cztery starty na dystansie 1/4IM lub na dystansie 1/8IM z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2017 i osobiście stawić się na finale w Płocku.

git2016 sezon2017_2

"Rywalizacja sztafet firmowych, którą proponujemy w tym roku w Stężycy, jest świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu swoich pracowników. Bliskość Stężycy od Trójmiasta, sprawia, że jest to idealne miejsce na wyjazd integracyjny połączony z dobrą zabawą i aktywnością fizyczną. Jestem przekonany, że Firmowe Mistrzostwa Sztafet na stałe wpiszą się w nasz kalendarz imprez. Płock natomiast idealnie nadaje się na finał cyklu. Doskonała baza noclegowa, szybki dojazd z największych polskich miast, a także trasy z widokami zapierającymi dech w piersiach, to tylko niektóre atuty naszego beniaminka” – dodaje Szołowski.

Do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze starty na dystansie 1/8 IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie „Battle of the sexes”, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych. Ponadto przewidziana jest również klasyfikacja generalna całego cyklu wśród Team’ów, w której liczy się czas czterech najlepszych zawodników z danego klubu na każdym z etapów wchodzącym w skład cyklu GIT. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna, z tej drużyny pomniejsza czas łączny swojego klubu o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizatorzy stawiają nie tylko na wysoki poziom sportowy, ale również na ilość zawodników w drużynie!

git2016 sezon2017_4

Zapisy na cały cykl, jak i na pojedyncze imprezy w ramach Garmin Iron Triathlon uruchomione zostaną w poniedziałek 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl. Wszyscy zawodnicy, którzy zapiszą się na więcej niż jedną imprezę wchodzącą w skład cyklu GIT otrzymają rabaty, które zostaną automatycznie naliczone przez system zapisów.

Opublikowane w Wydarzenia
pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 11

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test