brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: radków

Pierwsza edycja triathlonu górskiego Garmin Triminator Radków 2017, który odbył się w minioną niedzielę okazała się sukcesem! Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom triathlonistów i w środę 12 lipca o godz. 20:00 uruchomione zostaną zapisy na kolejną edycję tej imprezy, która odbędzie się w Radkowie 8 lipca 2018 roku.

 

Do tegorocznych zawodów zgłosiło się ponad 400 zawodników i zawodników. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Zmaganiom triathlonistów w Górach Stołowych towarzyszyła znakomita atmosfera, piękna pogoda i duch sportowej rywalizacji.

triminator-00011

 

„Po tegorocznym sukcesie, jesteśmy zmotywowani do działania i chcemy dalej rozwijać zawody w Radkowie. Jesteśmy przekonani, że wszyscy, którzy zmierzyli się z Triminatorem w tym roku, będą chcieli tu wrócić. Cały czas przybywa również zawodników, którzy chcą się zmierzyć podczas rywalizacji w górach i zawodników, którzy chcą zostać Triminatorami" – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

 

Kolejna edycja Garmin Triminator Radków odbędzie się 8 lipca 2018 roku. Podobnie jak w tym roku rywalizacja przebiegać będzie na trzech dystansach. Najdłuższy z nich „Dzień sądu" można porównać do 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze szosą stu zakrętów i 24 km biegu po Parku Narodowym Gór Stołowych w niezwykle malowniczym otoczeniu. Pozostałe dystanse to „I'll be back" (1/4 IM): 0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu oraz „Terminacja" (1/8 IM): 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu.

triminator-00042

 

Zapisy prowadzone będą za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie zawodów www.triminator.pl. Ilość miejsc jest ograniczona!

Opublikowane w Wydarzenia

W ostatnią niedzielę 9 lipca, amatorzy górskich tras i trailowych ścieżek, którzy chcieli sprawdzić się podczas triathlonu górskiego rywalizowali w Garmin Triminator Radków 2017. To triathlon jakiego jeszcze w Polsce nie było! Trasa najdłuższego dystansu przebiegała przez malownicze tereny Parku Narodowego Gór Stołowych. Po sukcesach organizowanych tu wcześniej zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon, organizatorzy postanowili rozwijać imprezę i przekształcić ją w typowy triathlon górski, którego chętnych, jak się okazało, w naszym kraju nie brakuje! Do startu w zawodach zgłosiło się ponad czterystu zawodników, a znakomita pogoda i doskonała atmosfera sprawiły, że Radków tętnił sportowym życiem.

gtr2017 Radkw_foto

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 startem najdłuższego dystansu Dzień sądu, który możemy porównać do dystansu 1/2 Ironmana. Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci podczas zawodów Triminator Kids. Najmłodsi mogli rywalizować na trzech dystansach 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Później odbył się start zawodników na dystansie Terminacja (1/8 IM). Etap pływacki został przeprowadzony w Zalewie Radkowskim, urokliwie położony u stóp Gór Stołowych. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 475 m, astępnie 22,5 km na rowerze oraz 5,275 km biegu. Pierwszy na metę ze znakomitym czasem wbiegł Krzysztof Augustyniak (Labosport Team, 01:08:56). Drugi był Bartosz Pajor (GVT, 01:15:51). Trzeci na mecie zameldował się Adam Pietras (Kumple Grzmotka) z czasem 01:16:14. Wśród pań najlepsza była Jadwiga Wyrwińska (AZS AWF Poznań, 01:19:47), druga zawodniczka na tym dystansie to Mariola Krzemińska (Litwin Triathlon Team Sali, 01:23:40), a trzecia była Sylwia Szpocińska (GT Rat, 01:31:57).

gtr2017 Radkw_foto1

O godzinie 11:00 odbył się start dystansu I'll be back (1/4 IM), który cieszył się największym powodzeniem wśród zawodników. Podczas całego wyścigu rywalizacji była niezwykle zacięta i zmieniało się prowadzenie na poszczególnych etapach. Ostatecznie najlepszy okazał się Michał Nawracaj (Ajan Iron Team Jawor), który zwyciężył z czasem 02:23:40. Drugie miejsce przypadło Michałowi Przybyszowi (Warsaw Masters Team, 02:23:55). Jako trzeci na metę dotarł Michał Majka (Labosport Team), jego czas to: 02:26:22. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Izabela Janusz (02:44:01). Druga na mecie była Anna Padlewska (PZU Sport Team), jej czas to: 02:51:45. Trzecia na podium była Karina Wolska (Litwin Triathlon Team, 03:08:16).

Cały czas na trasie rywalizowali zawodnicy startujący na dystansie „Dzień sądu" (1/2 IM). Podczas pierwszego etapu zmagań triathloniści mieli do pokonania 1,9 km pływania w Zalewie Radkowskim. Następnie 90 km jazdy na rowerze po trasie pełnej wymagających podjazdów i zjazdów przebiegających między innymi przez popularną szosę Stu Zakrętów. Trasa poprowadzona została w stronę miejscowości Karłów. Przewyższenia na tym etapie wyniosła aż 1720 m w górę i tyle samo w dół! Po etapie kolarskim triathloniści musieli zmierzyć się z 24 kilometrowym biegiem górskim w Parku Narodowym Gór Stołowych. Do pokonania była wymagająca trasa poprowadzona u podnóży Ostrej Góry, wokół masywu Szczelińca oraz w pobliżu Wodospadu Pośny. Zwycięzcą tego wyścigu okazał się doskonały „góral" Michał Rajca (GT Rat). Jego końcowy wynik to 05:27:56. Jako drugi na podium stanął Michał Lisieński (Chop z żelaza Tri Team Auto-Form, 05:49:08). Trzeci w tej rywalizacji był Maciej Garnowski (Author Bicycles biegiemnapomoc.pl, 05:58:57). Najlepsza kobieta na dystansie „Dzień sądu" to Maria Hajnos-Małecka (111.kegel.pl) z czasem 06:57:47, druga była Monika Sierpińska (Wmt, 07:17:58). Trzecia na mecie była Justyna Czeladzka (olimpius.pl, 07:22:55).

gtr2017 Radkw_foto2

„Trasa była piękna i malownicza. Przez ostatnie 8 km zbiegu miałem już końcówkę energii, ale udało się dobiec na pierwszym miejscu. Osobiście preferuje górskie starty i muszę powiedzieć, że organizacja imprezy Garmin Triminator Radków była na najwyższym światowym poziomie" – powiedział Michał Rajca, zwycięzca zawodów na dystansie 1/2IM.

Oprócz startów indywidualnych, na wszystkich dystansach przebiegała rywalizacja sztafet, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Najlepszą sztafetą na dystansie „Dzień sądu" była drużyna w składzie Dawid Jajuga, Tomasz Szulczewski oraz Arkadiusz Jajuga (Masters/Bike/Anton Team), która wbiegła na metę z czasem 05:32:13.

Na dystansie „I'll be back" zwyciężyła sztafeta w składzie Anna Marcinkowska, Marcin Pięta, Marcin Giejsztowt (02:57:54), a na dystansie „Terminacja" najlepsza była drużyna KS Łaciarze (Błażej Zachciał, Adam Zachciał, Adam Augustym). Ich czas to 01:24:05.

gtr2017 Radkw_foto6

„Zawody w Radkowie mają już swoją wieloletnią tradycję i z pewnością będą kontynuowane. Przybywa coraz więcej zawodników chcących sprawdzić się podczas górskiej rywalizacji. Jesteśmy przekonani, że wszyscy, którzy ukończyli niedzielne zawody będą chcieli tu wrócić, a taką okazję będą mieli dokładnie za rok 8 lipca 2018, bo właśnie w ten dzień rozegrany zostanie Garmin Triminator Radków! Zapisy na te rozpoczną się w najbliższą środę 12 lipca o godzinie 20:00 na stronie www.triminator.pl" – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

Opublikowane w Wydarzenia

W najbliższą niedzielę – 9 lipca w Górach Stołowych odbędą się zawody triathlonowe Garmin Triminator Radków. Dotychczasowa impreza z cyklu Garmin Iron Triathlon, organizowana w Radkowie rozwinęła się i przeistoczyła w triathlon górski z prawdziwego zdarzenia. Amatorzy górskiej rywalizacji, którzy przybędą w malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej, będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów o nazwie rodem z kultowego filmu Terminator: Dzień sądu, I'll be back i Terminacja.

Najdłuższy dystans - Dzień sądu można porównać do 1/2 IM, prawie 2 km pływania, 90 kilometrów jazdy na rowerze oraz 24 km biegu. I'll be back to popularna „ćwiartka", czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Terminacja to najkrótszy dystans, czyli 1/8 IM. Może go pokonać każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z triathlonem (0,475 km - 22,5 km - 5,275 km).

gtr2017 foto2

Tradycja zawodów triathlonowych w Radkowie jest długa z racji organizowanych tu do tej pory imprez z cyklu Garmin Iron Triathlon. Za każdym razem cieszyły się one ogromną popularnością. Zawodnicy biorący udział w radkowskich zawodach, zawsze podkreślali, że dopingujący ich kibice tworzą doskonałą atmosferę na każdym etapie malowniczej trasy wyścigu. Z pewnością tak będzie także podczas tegorocznych zawodów.

„Pływanie podczas zawodów Triminator odbędzie się u stóp Gór Stołowych, w pięknie położonym Zalewie Radkowskim. Trasa kolarska poprowadzona będzie między innymi słynną Szosą Stu Zakrętów, gdzie można zmierzyć z licznymi podjazdami i zjazdami. Nawrót zlokalizowany będzie w okolicy miejscowości Karłów. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie zostanie wytyczona między innymi szlakami turystycznymi Parku Narodowego Gór Stołowych. Wszyscy zawodnicy mogą się spodziewać pięknych widoków, gdyż trasa biegnie wokół Masywu Szczelińca i częściowo przez Czechy. Krótsze dystanse poprowadzone są w całości po asfalcie." – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

gtr2017 Radkow_foto1

Na każdym z dystansów będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Triminator Kids. Podobnie jak dorośli, dzieci i młodzież rywalizować mogą na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

gtr2017 Radkow_foto4

Zarówno na triathlon, jak i na zawody biegowe dla dzieci można się jeszcze zapisać. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.triminator.pl. Limit uczestników na poszczególne dystanse to 100 osób na Dzień sądu (1/2 IM), 200 osób na dystans I'll be back (1/4 IM) oraz 100 osób na Terminację (1/8 IM). Zapraszamy również do odwiedzenia profilu zawodów na Facebooku: https://www.facebook.com/triminatorpl/.

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 16 stycznia 2017 08:11

Triminator 2017 – zapisy wystartowały!

Już można zapisywać się na nową imprezę triathlonową, która odbędzie się 9 lipca 2017 r. w Górach Stołowych! Triminator, to triathlon górski, którego start i meta zlokalizowane będą nad zalewem w Radkowie. Organizatorzy przygotowali 400 miejsc dla chętnych.

Śmiałkowie będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów, których nazwy odnoszą się do kultowego filmu „Terminator”. Dzień sądu to coś więcej niż połówka IM. To pływanie na dystansie 1,9 km w Zalewie Radkowski. Trasa rowerowa o dystansie 90 km wytyczona została szosą stu zakrętów, która swoimi podjazdami potrafi zaskoczyć. Bieg to trail. Do pokonania będą dwadzieścia cztery kilometry górskich szlaków i ścieżek. I’ll be back, średni z dystansów, to klasyczna ćwiartka, gdzie do przepłynięcia będzie 0,95 km, do przejechania na rowerze 45 km, a do przebiegnięcia 10,55. Terminacja odpowiada 1/8 IM, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i na koniec 5,275 km biegu. Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

tri2017 foto1

„Start w sztafecie triathlonowej to doskonała okazja na debiut w triathlonie, szczególnie w górskiej odmianie tej dyscypliny sportu. Nie zapominamy także o najmłodszych, których zapraszamy do wzięcia udziały w zawodach biegowych Triminator Kids. Dzieci i młodzież mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m i 1000 m” – powiedział Filip Szołowski, organizator z firmy Labosport.

tri2017 foto2

Triminator odbędzie się w Radkowie, gdzie zlokalizowane zostanie centrum zawodów, czyli biuro zawodów, start, strefa zmian, expo i meta. Zawodnicy będą mogli zmierzać się z trasami wytyczonymi w Górach Stołowych. Radków to niewielka miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej u stóp Gór Stołowych. Od południowego zachodu góruje nad miastem charakterystyczny masyw Szczelińca (919 m. n. p. m.) a od południa Radkowskie Skały i Mnich (523 m. n. p. m.). Od północy wznosi się Kowalik (453 m. n. p. m.), z którego roztacza się piękny widok na Radków, polskie i czeskie Góry Stołowe.

tri2017 foto3

„Uważamy, że w Radkowie oraz w Górach Stołowych są świetne warunki do zorganizowania imprezy triathlonowej o charakterze górskim. Na zawodników będzie czekać między innymi słynna szosa stu zakrętów, gdzie na każdej pętli do pokonania będą mieli podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie wytyczona zostanie szlakami turystycznymi Gór Stołowych, a jej długość wyniesie 24 km. Zawodnicy mogą spodziewać się przewyższeń rzędu 820 m w górę oraz tyle samo w dół” – dodał Szołowski.

tri2017 foto4

Aby zapisać się na zawody (również na Triminator Kids) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triminator.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów w portalu Facebook: https://www.facebook.com/triminatorpl/.

Opublikowane w Wydarzenia

Radków. Miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej, u stóp Gór Stołowych. Przyciąga między innymi triathlonistów, którzy od kilku lat przyjeżdżają do tego miasteczka, by zmierzyć się z górskimi trasami. W tym roku będzie jednak trochę inaczej. W tym roku, dokładnie 9 lipca, czeka na nich Triminator.
Triminator, triathlon górski, nawiązuje nazwą do kultowego już filmu „Terminator”. Na śmiałków czeka między innymi Dzień sądu, który można porównać do połówki IM. Prawie dwa kilometry do przepłynięcia. Słynna szosa stu zakrętów, gdzie do pokonania będzie 90 km morderczego wyścigu z czasem, samym sobą oraz z przeciwnikami. Kilka podjazdów dających w kość. Bieg. Pierwsze asfaltowe kilometry i niewielkie przewyższenia mogą zmylić. Dalej są już tylko góry. Z lewej widnieje Ostra Góra, Skalniak, masyw Szczelińca. Jeszcze tylko Wodospad Pośny, zbieg i po 24 km meta. I’ll be back to tylko 1/4 IM do pokonania. Niecały kilometr pływania, a sprawia wrażenie, że już jest pod górkę. Szosa stu zakrętów, czterdzieści pięć kilometrów jazdy w górę i w dół, i znowu w górę i w dół. Bieg też może dać w kość. Niby asfalt, ale inny niż zwykle. Asfalt w Radkowie to długie podbiegi i zbiegi. Terminacja, najkrótszy z możliwych dystansów, czyli 1/8 IM. Po kilku minutach pływania, gdzie do pokonania będzie tylko 475 m, pora na rower. Również szosą stu zakrętów, ponad dwadzieścia kilometrów mocnego kręcenia, by na koniec przebiec ponad pięć kilometrów wymagającej trasy.

tri2017 foto_2

„Uważamy, że w Radkowie oraz w Górach Stołowych są idealne warunki do zorganizowania imprezy triathlonowej o charakterze górskim. Pływanie odbędzie się w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim, tuż u stóp Gór Stołowych. Następnie zawodnicy zmierzą się ze słynną szosą stu zakrętów, gdzie na każdej pętli do pokonania będą mieli między innymi podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie wytyczona zostanie szlakami turystycznymi Gór Stołowych, a jej długość wyniesie 24 km. Zawodnicy mogą spodziewać się przewyższeń rzędu 820 m w górę oraz tyle samo w dół” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, by pokonać dystans Dnia sądu, I’ll be back lub Terminacji, może zebrać trzyosobową drużynę i wystartować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Triminator to także wyzwanie dla najmłodszych, którzy mogą wziąć udział w zawodach biegowych Triminator Kids. Dzieci mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m, 1000 m.

tri2017 foto_1

Uruchomiona została strona internetowa zawodów www.triminator.pl. Zapisy na triathlon rozpoczną się 15 stycznia o godzinie 12:00. Limit uczestników na poszczególne dystanse to 100 osób na Dzień sądu (1/2 IM), 200 osób na dystans I’ll be back (1/4 IM) oraz 100 osób na Terminację (1/8 IM). Pierwsze 150 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej. Dla pierwszych 50 osób, które zapiszą się na dystans Dzień sądu (1/2 IM) wpisowe wyniesie 200 zł, a nie 300 zł (rabat w wysokości 100 zł). Pierwsze 50 osób na dystansie I’ll be back (1/4 IM) otrzyma rabat w wysokości 50 zł (wpisowe wyniesie 120 zł). Pierwsze 50 osób na dystansie Terminacja (1/8 IM) otrzyma rabat również w wysokości 50 zł (wpisowe wyniesie 70 zł). Organizatorzy zapraszają także na profil zawodów na Facebooku: https://www.facebook.com/triminatorpl/.

tri2017 foto_4

 

Triminator 2017 – opis dystansów:

 

Dzień sądu (1/2IM)
Najpierw woda. Prawie dwa kilometry do przepłynięcia. Sceneria jest przepiękna, ale nie masz czasu podziwiać piękna Gór Stołowych, u podnóży których walczysz o prym pierwszeństwa. W końcu wybiegasz z Zalewu Radkowskiego, w biegu rozpinasz piankę i powtarzasz jak mantrę: pianka, kask, rower. I jazda! Przed tobą słynna szosa stu zakrętów, gdzie do pokonania masz 90 km morderczego wyścigu z czasem oraz z przeciwnikami. Kilka podjazdów dających w kość. Ale ciśniesz dalej. W pełnym skupieniu przed belką zsiadasz z roweru i biegniesz przez strefę zmian. Tym razem mantra brzmi: rower, kask, buty, plecak i już cię nie ma. Lecisz w górę. Pierwsze asfaltowe kilometry i niewielkie przewyższenia mają cię zmylić. Dalej są już tylko góry. I ty, twój pot, twoje myśli. Lecisz jak na skrzydłach, mimo zmęczenia, mimo zaliczonych już kilometrów. Gdzieś z lewej mijasz Ostrą Górę, Skalniak, masyw Szczelińca, który majestatycznie wznosi się nad okolicą. Słyszysz szum wody, pojawia się Wodospad Pośny. Myślisz „jeszcze tylko dwa kilometry!”. Pędzisz w dół i wbiegasz na metę, gdzie na ciebie czeka medal, nagroda za twój trud. Dzień sądu za tobą.


I’ll be back (1/4IM)
Triathlon w Radkowie. Słyszałeś o nim, a może nawet już tu byłeś. Ot, taka mała miejscowość w Górach Stołowych i tylko 1/4 IM do pokonania. Co to dla ciebie. Przyjeżdżasz na miejsce, lokujesz się i ze spokojem jedziesz do biura zawodów. Tam zapiera Ci dech w piersiach. Góry, zieleń, natura. Zaczynasz czuć tę moc. Patrzy na zalew i myślisz „woda, jak to woda”. Następnego dnia udziela ci się atmosfera pozostałych zawodników, krew zaczyna szybciej krążyć, skupiasz się, zaczynasz myśleć o celu. Start, płyniesz. I nagle bum. Niecały kilometr, a ty masz wrażenie, że już jest pod górkę. W końcu wychodzisz i biegniesz do strefy zmian. Ściągasz piankę, zapinasz kask i lecisz. Wiesz co przed tobą. Szosa stu zakrętów, czterdzieści pięć kilometrów jazdy w górę i w dół, i znowu w górę i w dół. Zaciskasz zęby, mijają minuty i jesteś z powrotem w strefie zmian. Wieszasz rower, ściągasz kask, zakładasz buty. W locie łapiesz jeszcze żel i już wybiegasz na trasę. Myślisz sobie „będzie dobrze, to tylko asfalt, znam to”. Nie, tego nie znasz. Pot ścieka ci po plecach, nogi chcą już odpocząć, ale nie odpuszczasz, ciśniesz dalej. I nagle wbiegasz na kładkę i widzisz to. Ostatni podbieg i meta. Myślisz sobie „nigdy więcej”, ale gdy już emocje opadną, patrzysz na medal i mówisz „wrócę tu”.


Terminacja (1/8IM)
Kiedyś było tak. Siedziałeś na kanapie, nudząc się przerzucałeś kolejne kanały w tv. Podbiegnięcie do autobusu było wyczynem roku na miarę igrzysk olimpijskich, a gdy podnosiłeś paczkę prosiłeś o pomoc kolegę. Kolegę, który od czasu do czasu zaczął coś wspominać o jakimś triathlonie. Triathlonie? Co do licha? Na fejsbuku ciągle przewijało ci się to słowo wraz ze zdjęciami uśmiechniętych kumpli wbiegających na metę. Tych samych kumpli coraz rzadziej wyciągałeś na piątkowe piwo, bo trening, bo zawody. I wtedy stwierdziłeś, że dość tego. Ja nie zrobię? Jak oni ukończyli triathlon, to ja nie dam rady? I to był początek końca twojego dotychczasowego życia. A teraz jest tak. Stoisz w piance i cierpliwie czekasz na swoją kolej wejścia do wody. Po miesiącach treningów czujesz spokój. Dasz radę, to przecież niecałe 500 m. I już po kilku minutach wbiegasz do strefy zmian, gdzie porywasz rower i ruszasz na trasę. Kręcisz mocno przez ponad dwadzieścia kilometrów, bo podjazdy są srogie, ale zachowujesz siły na ostatni etap. Bieg zaczynasz z uśmiechem, bo wiesz, że to twój dzień. I te widoki gór, które są tuż na wyciągniecie ręki. Na końcu dociskasz i wyprzedzasz jeszcze kilka osób. Już jesteś na mecie, ściskasz medal w dłoni i debiut masz za sobą.

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 20 czerwca 2016 11:16

Kalaszczyński i Smaruj zwyciężają w Radkowie

W miniony weekend w Radkowie, w Górach Stołowych, miał miejsce najcięższy etap cyklu Garmin Iron Triathlon. Dystans 1/4 IM należał do Łukasza Kalaszczyńskiego (KM Sport Team) i Moniki Smaruj (Smaruj na Trening Team), natomiast na dystansie o połowę krótszym, zwyciężyli Piotr Stanik z Labosport Team i Marta Łagownik ze Smaruj na Trening Team. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, które rywalizowały w zawodach biegowych Garmin Kids na dystansach 200, 500 i 1000 m. Łącznie nad Zalewem Radkowskim pojawiło się prawie 450 zawodników.

 

radkow-00002

 

Łukasz Kalaszczyński, który prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu, nie zawiódł swoich kibiców i z czasem 2:10:09 wbiegł na metę. Kalaszczyński, który jako czwarty wyszedł z wody, za Filipem Przymusińskim (UAM Triathlon Poznań), Tomaszem Szalą (Airbike Armexim Development) i Michałem Lisieńskim (Chop Ze Żelaza Tri Team), mocno pojechał na rowerze. Po kraksie na pierwszej pętli nie udało mu się przegonić jedynie Szali, do którego miał 40 sekund straty na końcu etapu kolarskiego. Szala prowadził jeszcze do 2 km biegu, jednak szybko biegający „Kalach” minął go i nie oddal zwycięstwa aż do mety. Trzeci metę minął Przymusiński, który po kraksie w Ślesinie obiecał rewanż. Jego czas to 2:16:28.

 

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Monika Smaruj. Monika, która zwycięstwem w Ślesinie po kilku latach przerwy wróciła do ścigania się, nie miała sobie równych przez cały wyścig. Linię mety przekroczyła z czasem 2:36:39. Jako druga dobiegła Maria Hajnos-Małecka (SlowMotion) z czasem 2:44:45. Trzecie miejsce przydało Alicji Kauckiej (BAT), której czas wyniósł 2:45:31.

 

radkow-00001

 

Na dystansie 1/8 IM najlepszy był Piotr Stanik z czasem 1:14:14. Drugie miejsce zajął Szymon Dzik z SSP Orka Iława (1:15:44), a trzecie Mateusz Małecki ze SlowMotion (1:18:45). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Marta Łagownik, która wbiegła na metę z czasem 1:18:23. Drugie miejsce przypadło Annie Kołatce z SSP Orka Iława (1:29:14), a jako trzecia na mecie zameldowała się Agata Nawracaj z czasem 1:37:40.

 

Trasa w Radkowie słynie z długich podjazdów i łącznej sumie przewyższeń wynoszących ponad 1000 m. Zawodnicy do pokonania mieli między innymi słynną „szosę stu zakrętów” i podjazd o długości 8 km. Łukasz Kalaszczyński ustanowił dziś nowy rekord trasy w Radkowie, który poprzednio należał do Krzysztofa Augustyniaka, zwycięzcy pierwszej edycji Garmin Iron Triathlon Radków w 2013 roku. Jego czas wyniósł wtedy 2:14:24.

 

radkow-00019

 

Kolejna edycja Garmin Iron Triathlon odbędzie się już 3 lipca w Stężycy. Następnie triathloniście ściągać się będą w Elblagu (17.07.2016), gdzie odbędzie się wielki finał cyklu. Cały czas można zapisywać się na imprezy w Stężycy i w Elblągu. Aby zarejestrować się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl.

Opublikowane w Wydarzenia

U podnóży Gór Stołowych już za kilka dnia odbędzie się najcięższy etap cyklu Garmin Iron Triathlon, który zostanie rozegrany w Radkowie. Zawodnicy, którzy do wyboru mają jeden z dwóch dystansów, 1/4 IM lub 1/8 IM, zmierzą się z trasą i przeciwnikami w niedzielę 19 czerwca. Chęć przyjazdu nad Zalew Radkowski zgłosiło ponad 400 uczestników. Organizatorzy, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie oraz firma Labosport Polska, dla najmłodszych przygotowali zawody biegowe Garmin Kids na dystansach 200, 500 i 1000 m.

 

git2015 radkw2

 

Etap pływacki odbędzie w Zalewie Radkowskim. Następnie zawodnicy wsiądą na rowery i przejadą między innymi słynną „szosą stu zakrętów”. Do pokonania będą mieli podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Bieg, podobnie jak rower, odbędzie się na równie górzystej i wymagającej trasie. Łączne przewyższenie na dystansie 1/4 IM podczas Garmin Iron Triathlon Radków wynosi ponad 1000 m. To wszystko czyni te zawody jednymi z najtrudniejszych w kraju.

 

git2015 radkw4

 

Podczas rywalizacji w Radkowie możemy spodziewać się jednych z najlepszych polskich triathlonistów. Swój udział zapowiedział m.in. Łukasz Kalaszczyński, lider cyklu na dystansie 1/4IM, który 5 czerwca w Ślesinie ustanowił rekord cyklu na popularnej „ćwiartce” i uzyskał wynik 01:54:06. Na liście startowej widnieją także nazwiska Filipa Przymusińskiego, Tomasza Szali, Moniki Smaruj, czy aktualnego v-ce Mistrza Polski na dystansie 1/2 IM Kacpra Adama.

 

git2015 radkw5

 

Zawody w Radkowie to trzecia z pięciu impreza cyklu Garmin Iron Triathlon. Dotychczasowe edycje odbyły się w Piasecznie (22.05.2016) oraz w Ślesinie (05.06.2016), a po Radkowie triathloniści ścigać się będę w Stężycy (03.07.2016) oraz w Elblągu, gdzie 17 lipca odbędzie się finał cyklu. Cały czas można zapisywać się na zawody w Radkowie, zarówno na triathlon, jak i na biegi dla dzieci, a także pozostałe edycje Garmin Iron Triathlon. Aby zarejestrować się należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej www.irontriathlon.pl.

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 23 czerwca 2015 10:18

Wyniki AT Team

Kolejna dawka emocji za nami. Naliczyłam siedem imprez, które odbyły się w weekend i na każdej był ktoś od nas. AT Team jest wszędzie! Nowych członków cały czas przybywa, więc triathlonowa rodzina Akademii Triathlonu rośnie w siłę. Tym razem bez większych szczegółów gratulujemy wszystkim, gdyż życiówek i wysokich miejsc było naprawdę dużo. Cieszy nas, że forma zawodników rośnie przed zbliżającymi się Mistrzostwami AT Team rozgrywanymi podczas Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

 

 

logo garmin iron triathlon szczecinek niebieskie-9581

Garmin Iron Triathlon Radków - PEŁNE WYNIKI 1/4

Garmin Iron Triathlon Radków - PEŁNE WYNIKI 1/8

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
56 Aureliusz Marek M18/7 16:23 1:29 1:44:59 0:39 44:59 2:48:29
95 Michał Piotrowski M40/16 21:44 2:55 1:46:21 0:47 45:28 2:57:15
98 Łukasz Gorczyca M30/19 19:15 3:11 1:35:01 0:57 58:59 2:57:23
99 Piotr Prokop M35/29 17:02 2:40 1:46:33 1:13 50:13 2:57:41
115 Artur Pupka M50/5 17:55 2:04 1:46:13 1:06 52:25 2:59:43
157 Jakub Abramczyk M35/43 16:25 2:09 1:54:19 1:18 52:26 3:06:37
159 Paweł Piwowarski M30/36 21:26 3:37 1:42:16 1:09 58:34 3:07:02
167 Maciej Pawłowski M35/45 17:48 1:36 1:51:43 1:11 57:16 3:08:34
224 Jan Polcyn M50/11 22:36 3:18 1:58:35 2:29 54:46 3:21:44
(12) 229 Magdalena Szteblich K30/6 21:13 3:33 2:03:04 1:55 53:49 3:23:34
240 Sebastian Witek M35/60 18:20 3:27 2:05:05 2:10 59:12 3:28:14
252 Damian Kula M35/63 18:55 4:11 2:09:05 2:29 59:29 3:34:09

 

 

 

trilwa 2015

Triathlon Lwa - PEŁNE WYNIKI - dystans olimpijski

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
9 Adam Jaroniec M20/6 27:13 3:15 1:07:23 0:34 42:58 2:21:23
71 Tomasz Kacymirow M40+/18 32:12 4:46 1:23:53 2:05 54:59 2:57:55

 

Triathlon PL 2013

Volvo Triathlon Series - Brodnica - PEŁNE WYNIKI 1/2

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
9 Grzegorz Wierzbicki M3/2 33:40 1:26 2:35:10 1:25 1:27:40 4:39:21
44 Maciej Stępień M3/14 44:05 2:07 2:41:37 1:53 1:37:27 5:07:05
77 Krzysztof Mazgaj M4/3 43:27 2:18 2:47:45 1:41 1:48:49 5:24:00
101 Tomasz Kozak M3/40 37:19 3:09 3:04:20 2:35 1:55:30 5:42:53

 

Triathlon PL 2013

Volvo Triathlon Series - Brodnica - PEŁNE WYNIKI 1/4

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
28 Wojciech Śliwa M3/9 19:47 1:25 1:15:27 1:05 44:41 2:22:25
45 Kamil Danielski M2/23 19:03 1:01 1:20:08 0:53 44:56 2:26:04
74 Arkadiusz Poważyński M2/40 18:02 1:15 1:18:56 1:09 51:07 2:30:28

 

Triathlon PL 2013

Volvo Triathlon Series - Brodnica - PEŁNE WYNIKI 1/8

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
72 Adam Greczyło M2/25 11:46 2:35 45:40 1:33 27:41 1:29:15

 

tri4TRI4.PL Przykona - PEŁNE WYNIKI - dystans olimpijski

TRI4.PL Przykona - PEŁNE WYNIKI - dystans sprinterski

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
10 Mariusz Szczotka M40/1 26:44 2:03 1:02:10 1:35 40:30 2:13:02
11 Mateusz Dybek M35/2 25:02 0:54 1:02:29 0:34 45:03 2:14:02

 

IV Triathlon Mondi dla amatorów - Chełmno - PEŁNE WYNIKI - dystans 1,5/41,4/11

 

Miejsce Imię i nazwisko Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
5 Adam Skierkowski

27:38

1:23 1:17:25 0:59 47:01 2:34:26

 

triathlon-kolobrzegTriathlon Kołobrzeg - PEŁNE WYNIKI - dystans olimpijski

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
36 Tomasz Leśniak M40/1 42:18 1:46 1:12:32 1:14 44:54 2:42:44

 

Triathlon Kołobrzeg - PEŁNE WYNIKI - dystans sprinterski

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
32 Karol Staszewski M30/4 17:42 2:30 40:38 1:06 23:09 1:25:05

 

KarkonoszMan logoKarkonoszman - PEŁNE WYNIKI

 

Miejsce Imię i nazwisko Pływanie

T1

Rower

T2

Bieganie META
3 Michał Nawracaj 27:56 5:50 3:03:25 2:09 2:12:51 5:52:11
Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 23 czerwca 2014 15:56

Długi weekend pełen startów AT Team

Długi weekend obfitował w wiele emocji związanych ze startami triathlonowymi i nie tylko. Mieliśmy okazję kibicować "naszym" zawodnikom PRO podczas Mistrzostw Europy w Kitzbuhel. Amatorzy już w piątek rywalizowali na pierwszej z imprez triathlonowych, debiutującej w polskim kalendarzu, w Kołobrzegu. Warunki pogodowe nie należały do tych wymarzonych, jednak nie zraziło to 340 startujących na dystansach krótkim (0,95/50/10,55) i sprinterskim (0,475/25/5,25). AT Team i Akademia Triathlonu miały niewielką reprezentację, ale za to bardzo mocną - AT Team stanął na podium w swoich kategoriach, a Ania była w pierwszej piątce wśród kobiet.

 

kolobrzeg

Triathlon Kołobrzeg - pełne wyniki TUTAJ - dystans krótki oraz TUTAJ - dystans sprinterski


Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
6 Mateusz Petelski M25-2 19:51 1:11 1:16:14 0:47 34:24 2:12:27
8 Maciej Dowbor M35-1 15:29 0:57 1:16:45 0:42 40:00 2:13:53
5/31 Anna Piorun K25-4 14:50 0:44 1:25:32 0:30 40:13 2:22:49 redakcja

 

KarkonoszMan logo

W sobotę kilkudziesięciu śmiałków ruszyło na niezwykle wymagającą trasę Karkonoszmana. Na szczyt Śnieżki dotarł jako pierwszy nasz nowy felietonista Marcin Konieczny. O jego wrażeniach z tych zawodów możecie przeczytać wjego pierwszym tekście - "Wariaci! Normalni ludzie tego nie robią" - felieton MKONa. Na mecie zameldował się również Grzegorz Wierzbicki, który uplasował się na 12 pozycji. Gratulujemy!

 

Karkonoszman (1,9/85/21) - pełne wyniki TUTAJ

 

Miejsce Imię i nazwisko Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
1 Marcin Konieczny 37:40 2:25 2:46:12 2:25 2:04:57 5:33:39 redakcja
12 Grzegorz Wierzbicki 43:38 6:00 3:10:14 3:19 2:25:14 6:28:25

 

 

     10380133 320569514766360 333741933649478357 o     10469305 320570821432896 8963809014458431508 o

Fot. Marcin Oliva Soto


logo garmin iron triathlon szczecinek niebieskie-9581W Radkowie mieliśmy już pokaźną reprezentację AT Team - startowało 17 osób. Ponownie nasza redakcyjna koleżanka Anna Grzesiak-Piorun zaliczyła udany występ zajmując drugie miejsce wśród pań OPEN oraz pierwsze w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobry start miał również Adam Jaroniec, który również stanął na podium M25. Na pochwałę zasługują również Panowie Aureliusz Marek, Krzysztof Mazgaj, Artur Pupka, Robert Wodyński oraz Pani Magdalena Szteblich - wszyscy zmieścili się w pierwszych dziesiątkachswoich grup. Gratulujemy i czekamy na kolejne starty.


Garmin Iron Triathlon - Radków 1/4 - wyniki TUTAJ

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejsce kategoria Pływanie T1 Rower T2 Bieg META
25 Robert Wodyński M40-6 15:52 1:30 1:34:52 1:04 44:24 2:37:41
2/27 Anna Piorun M25-1 12:36 0:53 1:37:53 0:39 46:14 2:38:10 redakcja
30 Auerliusz Marek M18-4 16:59 1:28 1:36:18 0:37 43:23 2:38:46
31 Adam Jaroniec M25-2 16:58 1:34 1:33:03 0:53 46:16 2:38:46
79 Konrad Wilijewicz M40-13 17:03 2:32 1:40:31 1:13 48:53 2:50:17
97 Łukasz Gorczyca M30-19 18:36 3:35 1:33:58 1:05 58:29 2:55:43
109 Adam Skierkowski M40-17 16:51 2:49 1:41:48 0:55 55:27 2:57:49
117 Krzysztof Mazgaj M50-4 23:28 4:07 1:38:46 1:10 51:28 2:58:59
135 Artur Pupka M50-5 18:05 2:31 1:48:05 0:57 51:55 3:01:32
158 Paweł Piwowarski M30-31 22:10 2:02 1:39:32 0:49 1:02:36 3:07:08
178 Arkadiusz Poważyński M30-34 17:54 2:33 1:51:18 1:01 59:23 3:12:09
211 Grzegorz Markowicz M50-11 20:12 2:32 2:02:25 1:40 54:54 3:21:44
231 Sebastian Witek M35-58 22:20 3:12 2:01:03 1:29 1:00:36 3:28:44
235 Michał Majdowski M40-35 20:49 2:30 1:59:59 1:54 1:03:52 3:29:05
17/274 Magdalena Szteblich K30-6 25:11 3:16 2:15:57 1:37 59:39 3:45:41
278 Albin Pawłowski M45-21 22:48 3:46 2:18:14 2:13 1:03:00 3:50:01
290 Arkadiusz Płonka M50-13 20:10 5:48 2:22:30 2:43 1:06:56 3:58:08

 

   1 51   1 78

Fot. www.irontriathlon.pl

 

Opublikowane w Wydarzenia
piątek, 04 października 2013 20:03

Garmin Iron Triathlon po raz drugi w Radkowie!

To już pewna informacja! GARMIN Iron Triathlon po raz drugi zawita do Krainy Gór Stołowych. Dwudniowa impreza odbędzie się 21 i 22 czerwca 2014 roku w Radkowie. Zawody triathlonowe będą rozegrane w niedzielę na dwóch dystansach 1/4 i 1/8 Ironmana. Podobnie jak w roku ubiegłym, będzie to etap górski tego największego cyklu w Polsce. Triathloniści wystartują w Zalewie Radkowskim i będą mieli do pokonania dystans 0,95 km, a niespełna 500 metrów w przypadku krótszego dystansu. Trasa kolarska zostanie wytyczona na „szosie stu zakrętów”, a zawodnicy będą mieli do pokonania odpowiednio 45 km i 22,5 km. Bieg odbędzie się na dystansie 10,55 km i 5,275 km i podobnie jak rower będzie przeprowadzony na górzystej i selektywnej trasie.


„W Radkowie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie drugiego, o połowę krótszego dystansu, po to, aby każdy bez obaw mógł zmierzyć się z tą kultową już trasą. Ponadto w Radkowie zostanie rozegrany aquathlon dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w sobotę.” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska.

 

1 30


GARMIN Iron Triathlon to największy w Polsce cykl czterech imprez na dystansie ¼ Ironmana. Czas końcowy każdej imprezy jest sumowany z pozostałymi zawodami z cyklu, dzięki czemu utworzy się ranking najlepszych zawodników. Suma czasów daje potencjalny wynik jaki osiągnęli by zawodnicy na pełnym dystansie Ironman. Rejestracja do cyklu GARMIN Iron Triathlon 2013 rozpocznie się 2 stycznia 2014 roku na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl

 

 

1 47

 

Opublikowane w Wydarzenia
pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 2

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test