brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: Rumia

W imieniu Burmistrza Rumi, Pana Michała Pasiecznego oraz Prezesa Polskiego Związku Triathlonu , Pana Pawła Jarskiego , a także partnerów instytucjonalnych i firm wspierających imprezę, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia – organizator imprezy, serdecznie zaprasza na VII Edycję Aquathlonu i zarazem Pierwszy historyczny Finał 4 Mobility Grand Prix w Aquathlonie pościgowym . Aquathlon w Rumi skierowany tradycyjnie jest dla wszystkich: od dzieci, po kategorie wiekowe sportu kwalifikowanego pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu oraz rywalizację dla amatorów i zawodników powyżej 40 roku życia. Szczególnie zapraszamy pływaków, którzy być może czują szansę w triathlonie i chcą się sprawdzić. Aquathlon w wersji pościgowej jest do tego najlepszy.

 

Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się podwójnie:

– w ramach VII edycji w Aquathlonie dla wszystkich chętnych od 8 lat wzwyż. Przygotowaliśmy rywalizację na 5 dystansach, w 7 kategoriach wiekowych i 18 klasyfikacjach )

– jako Finał GP w Aquathlonie. Rumia to trzecia impreza i zarazem finał cyklu trzech imprez 4 Mobility Grand Prix w aquathlonie pościgowym dla trzech kategorii wiekowych (młodzik, junior młodszy , junior). Wcześniej zawodnicy udanie ścigali się na GPX w Poznaniu (12.03) oraz Iławie (02.04).

 

Ubiegłoroczna impreza w Rumi wykazała ,że od zwycięstwa w aquathlonie do mistrzostwa w triathlonie tylko jeden krok. W rywalizacji mężczyzn w roku 2016 zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych w Rumi już kilka miesięcy póżniej zostali mistrzami Polski w triathlonie w swoich kategoriach wiekowych. Dotyczyło to : Maksymiliana Kopiczko w kategorii młodzików (14-15 lat), Miłosza Walkowiaka w kategorii juniorów młodszych (16-17 lat) , Michała Oliwy w kategorii juniorów (18-19 lat) oraz Kacpra Stępniaka w kategorii młodzieżowców (20-23 lata).

 

 

Rywalizacja w pływaniu odbędzie na pływalni MOSiR W Rumi, natomiast konkurencje biegowe w parku miejskim w Rumi oddalonym od pływalni ledwie 300m. Konkurencje biegowe dla dzieci w wieku 8-13 lat odbędą się w Parku na ścieżkach szutrowych. Konkurencje biegowe na 2km , 3km i 5km odbędą się na najpiękniejszej ulicy Starowiejskiej w Rumi, na której, na czas zawodów zostanie wstrzymany ruch uliczny. Wszystkie dystanse będą precyzyjnie wymierzone.

 

Zakończenie imprezy planowane jest także w Parku miejskim w Rumi. W ramach VII edycji Aquathlonu organizatorzy przygotowali piękne statuetki w 7 kategoriach wiekowych i 18 klasyfikacjach, łącznie 54 statuetki, 36 nagród rzeczowych we współzawodnictwie dziecięco młodzieżowym oraz nagrody finansowe za miejsca I-V w klasyfikacji generalnej w głównym wyścigu.

 

 

W ramach podsumowania 4 Mobility Gran Prix w aquathlonie pościgowym Polski Związek Triathlonu ufundował 30 nagród w trzech kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy , junior) za miejsca I-V (suma nagród rzeczowych wyniesie 15.000,00 zł) oraz przepiękne pamiątkowe puchary za miejsca I-III.

 

W Rumi organizatorzy spodziewają się szybkiego wyczerpania limitu startujących, który wynosi 300 osób. Niestety tylko tyle możemy przyjąć aby sprawinie poprowadzić imprezę.

 

Przygotował Zespół UKS TRI-TEAM RUMIA

 

4Mobility Grad Prix w Aquathlonie Pościgowym – Regulamin i info

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Regulamin

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Program

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Trasa biegu 500m / 1 km

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Trasa biegu 2 km / 3 km

 

VII Aquathlon Rumia 2017 – Trasa biegu 5 km

 

Aquathlon Rumia 2017 – Formularz zgłoszeniowy

Opublikowane w Wydarzenia

W ubiegłą niedzielę, 17 kwietnia 2016 w Rumii odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U-23 w Aquathlonie. Zawody rozegrały się już po raz szósty. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji. Wystartowało niespełna 300 osób z 40 klubów. Zawody były podzielone na dwie części. Pierwszą było pływanie na krytym basenie. Juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 600 m. Z kolei Juniorzy i Młodzieżowcy płynęli 800 m. Druga część to był bieg, w którym zawodnicy wyruszali na trasę ze stratą czasową jaką mieli do pierwszego zawodnika po części pływackiej. Juniorzy młodsi biegli 3000 m, zaś Juniorzy i Młodzieżowcy 5000 m. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Oliwa, który tak komentuje swój start:

 

“Po dwutygodniowej przerwie w startach od Pucharu Europy w Quarteirze, nadszedł czas na Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w Rumi. Dyscyplina przeze mnie bardzo lubiana ze względu na indywidualność - każdy zawodnik może liczyć tylko i wyłącznie na siebie, a nie na pracę w grupie. Tegoroczny aquathlon został rozegrany w charakterze wyścigu pościgowego - handicap. Dzięki temu mogłem pokazać moją szybkość w basenie na dystansie 800m, uzyskując czas 8:26, który jest moim nowym rekordem życiowym!

 

MlodziMistrzowiePolski2

triathlon.pl

 

Na starcie biegu miałem bardzo dużą przewagę nad rywalami, nad drugim zawodnikiem około 40 sek., co dało mi ogromną swobodę przed biegiem na dystansie 5km. Bieg rozpocząłem w miarę spokojnie, ponieważ w nogach odczuwałem wysiłek z wyścigu pływackiego. Starałem się od początku do samego końca kontrolować, co się dzieje na trasie i utrzymywać moją pierwszą pozycje. Na metę wbiegłem z równym czasem 16:00, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, a szczególnie z mojego pływania. Organizacje zawodów w Rumi oceniam bardzo dobrze. Trasa biegowa tegorocznego wyścigu zmieniła się od poprzedniej edycji zawodów. Była bardzo szybka, po drodze asfaltowej, która była całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego, a nie jak to się zdarza na innych zawodach w Polsce. Jednym minusem całych zawodów była nieduża pływalnia, która na tylu startujących zawodników oraz ich kibiców była po prostu za mała.”

Jak widać zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizator i sędzia główny Piotr Netter zapowiedział, że w przyszłym roku być może impreza będzie dwudniowa. Dzięki czemu będzie można przyjąć większą liczbę uczestników.

 

 

Mistrzowie Polski w kategorii Junior młodszy:

Roksana Słupek (MUKS Piętnastka Bydgoszcz) oraz Miłosz Walkowiak (Sambor Tczew / OSSM Rumia )

 

Mistrzowie Polski w kategorii Junior :

Urszula Olejniczak ( CSGT Głogów ) oraz Michał Oliwa (Leszno / OSSM Gniezno)

 

Mistrzowie Polski w kategorii Młodzieżowców:

Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena) oraz Kacper Stępniak (UKS Tri-Team Rumia / OSSM Rumia)

 

 

Pełne wyniki Mistrzostw Polski w Aquathlonie Rumia 2016

Opublikowane w Wydarzenia
sobota, 26 marca 2016 13:18

VI Aquathlon Rumia 2016

VI Aquathlon Rumia 2016 oraz Mistrzostwa Polski w Aquathlonie (w kat. junior młodszy, junior, młodzieżowiec) - impreza promującą triathlon, wychowanie przez sport, aktywny i zdrowy tryb życia odbędzie się w Rumii już po raz szósty 17 kwietnia. Zapraszamy nie tylko triathlonistów i nie tylko wyczynowców, ale także pływaków, biegaczy, kolarzy i wszystkich uprawiających sport i umiejących pływać. Przed zawodami wszyscy uczestnicy dostaną okolicznościowe koszulki i bon na posiłek regeneracyjny. Patronat medialny nad imprezą objęła Akademia Triathlonu. Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu, topowej już dziś dyscypliny olimpijskiej. Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się na 5 dystansach (w pływaniu od 100m do 800m i w biegu od 500m do 5km ), w 8 kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż ) i aż 20 klasyfikacjach.

 

VIAquathlonRumia20163

 

           Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona na pływalni MOSiR w Rumi seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze. Serie ustalone będą wg zgłoszonych aktualnych czasów. Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Zawodnik (-czka) z najlepszym czasem z pływania pierwszy (-sza) wyruszy na trasę biegową. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie.

 

VIAquathlonRumia20164

 

          Konkurencja biegowa odbędzie się na dwóch trasach.Trasy biegów dziecięcych i dla młodzików odbędą się w Parku Miejskim o nawieczchni szutrowej oraz kostki polbrukowej. Trasy MP na dystanach 3 i 5 km wytyczone zostały na ulicy Starowiejskiej o nawierzchni asfaltowej.

 

VIAquathlonRumia20165

 

           O godzinie 16:15 rozpocznie się najprzyjemniejsza część zawodów, czyli ceremonia dekoracji, podczas której najlepszym zawodnikom i zawodniczkom zostaną wręczone pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez sponsorów zawodów.  Najlepsi w kategoriach junior młodszy, Junior oraz młodzieżowiec otrzymają medale Mistrzostw Polski w Aquathlonie na 2016 rok pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu. W imieniu Burmistrza Rumi Pana Michała Pasiecznego oraz prezesa Polskiego Związku Triathlonu, Pana Wojciecha Olejniczaka,  partnerów instytucjonalnych i firm wspierających imprezę, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia - organizator imprezy, serdecznie zaprasza do Rumii już 17 kwietnia. 

 

VIAquathlonRumia20166

 

 

Zapraszamy, ilość miejsc ograniczona. Szczegóły w regulaminie zawodów.

 

Wyniki z ubiegłych lat można sprawdzić TUTAJ.

 

Trasy biegów oraz oświadczenie dla osób niepełnoletnich znajdziesz TUTAJ.

 

Organizator: 

UKS Tri-Team Rumia

 

Opublikowane w Wydarzenia

To już 5-letnia tradycja i coraz większa popularność zawodów aquathlonowych w Rumi, które mogą być doskonałym wstępem do triathlonu. Wielu zawodników zaczyna swoją przygodę z tą piękną dyscypliną sportu właśnie od aquathlonu lub duathlonu. W imieniu Burmistrza Rumi, Pana Michała Pasiecznego, sponsora tytularnego, partnerów instytucjonalnych i firm wspierających imprezę, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia - organizator imprezy, serdecznie zaprasza 25 kwietnia na V. Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2015, imprezę promującą triathlon, wychowanie przez sport, aktywny i zdrowy tryb życia. Zapraszamy nie tylko triathlonistów i nie tylko wyczynowców, ale także pływaków, biegaczy, kolarzy i wszystkich amatorów uprawiających sport i umiejących pływać. Patronat medialny nad imprezą objęła Akademia Triathlonu.

 

Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu, coraz bardziej popularnej dyscypliny olimpijskiej. Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się na 5 dystansach (w pływaniu od 100m do 1000m i w biegu od 500m do 5km ), w 8 kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż ) i aż 20 klasyfikacjach. Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze. Serie ustalone będą wg zgłoszonych aktualnych czasów. Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Zawodnik (-czka) z najlepszym czasem z pływania pierwszy (-sza) wyruszy na trasę biegową. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie.

 

trasa 4

 

Po zakończeniu części wodnej, część biegowa będzie przeprowadzona w parku miejskim w Rumi przy ul. Mickiewicza, na którym przygotowano dla zawodników trasy o długości od 500 m do 5km, w zależności od zaawansowania i kategorii wiekowej. O godzinie 15:45 rozpocznie się najprzyjemniejsza część zawodów, czyli ceremonia dekoracji, podczas której najlepszym zawodnikom i zawodniczkom zostaną wręczone pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. Do rozdania będzie aż 60 pucharów i 60 bonów na nagrody rzeczowe oraz dla wszystkich dyplomy ukończenia zawodów.

 

W załączeniu:

Regulamin V Young Digital Planet Aquathlonie Rumia 2015

 

Wyniki z zawodów roku 2014 - na stronie organizatora

Opublikowane w Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji imprezy Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2014, która obędzie się 26 kwietnia w Rumii. To wydarzenie promujące triathlon, wychowanie przez sport oraz aktywny i zdrowy tryb życia. Do rywalizacji w tych zawodach zachęcamy nie tylko triathlonistów amatorów i wyczynowców, ale także pływaków, biegaczy, kolarzy i wszystkich amatorów uprawiających sport i umiejących pływać.  Z roku na rok Aquathlon Rumia cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników. W ubiegłorocznych zawodach wzięło udział 122 sportowców z 17 klubów i 4 województw. Redakcja Akademii Triathlonu objęła Aquathlon w Rumii swoim patronatem.


Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu. Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się na 5 dystansach (w pływaniu od 100m do 1000m i w biegu od 400m do 5km), w 8 kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż) i aż 18 klasyfikacjach. Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze. Serie ustalone będą wg zgłoszonych aktualnych czasów.

 

DSC 0294Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Oznacza to, że na trasę biegową wyruszy zawodnik z najlepszym czasem z pływania. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie. Po zakończeniu części wodnej, rywalizacja rozpocznie się na dobre na stadionie lekkoatletycznym MOSiR Rumia, na którym przygotowano dla zawodników trasy o długości od 400 m do 5km, w zależności od zaawansowania i kategorii wiekowej.

 

Podczas ceremonii dekoracji najlepszym zawodnikom i zawodniczkom zostaną wręczone pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. Do rozdania będzie aż 60 pucharów, 60 bonów na upominki rzeczowe. Wszyscy uczestnicy Aquathlonu otrzymają dyplomy ukończenia zawodów.

 

Zgłoszenia udziału w IV Young Digital Planet Aquathlon Rumia należy przesyłać na e-mail: [email protected]  ub na adres UKS Tri-Saucony Rumia ul. Tkacka 9, 84-230 Rumia.

 

Szczegóły w regulaminie oraz na stronie internetowej http://www.aquathlonrumia.pl/

 

 

stadion-TRASA-biegu-2014-1

 

www.aquathlonrumia.pl

Opublikowane w Wydarzenia

Takiej liczby zawodników rumski aquathlon jeszcze nie gościł. Aż 122 sportowców z 17 klubów i 4 województw rywalizował w ostatnią sobotę w trzeciej edycji zawodów Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2013. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych i klasyfikacjach. Najmłodsi uczestnicy mieli po 8 lat, a najstarszy 62 lata. Pierwszą konkurencją aquathlonu było pływanie rozegrane na pływalni MOSiR w Rumi. W seriach na czas, w zależności od kategorii wiekowej, zawodnicy mieli do pokonania: 100, 200, 400, 600 lub 1000m. Po etapie pływackim zawodnicy przystąpili do drugiej konkurencji - biegania. Na staddionie MOSiR w Rumi i na lekko krętej, trochę krosowej wymierzonej pętli 1-kilometrowej pokonywali trasę 1, 2, 3 lub 5km. Tylko najmłodsi biegali 400m po bieżni. Zawodnicy przystępowali do biegu na zasadzie biegu pościgowego, czyli najlepszy po pływaniu startował pierwszy, a następni z różnicą czasową wynikającą ze straty czasowej z pływania. Atrakcyjnie przygotowana rywalizacja na znakomitych obiektach rumskiego MOSiRu i przy dość dobrej pogodzie przypadła do gustu zarówno zawodnikom jak i kibicom. W głównym wyścigu na dystansach: 1000m pływanie + 5km biegu triumfowali Daniela Kamińska z Sambora Tczew i Mateusz Rak z miejscowego UKS Tri-Saucony Rumia.

 

aqu rumia1   aqu rumia2

 

Wśród mężczyzn aż pięciu zawodników w poprzednich latach zdobywało medale Mistrzostw Polski w triathlonie ich rywalizacja stała na wysokim poziomie sportowym. Po konkurencji pływania prowadził Mateusz Rak. W biegu Adam Głogowski po ok 1,5km dołączył do Mateusza, potem jednak odpadł i na końcu został także wyprzedzony przez najlepszego juniora zawodów Kacpra Stępniaka, który tego dnia uzyskał najlepszy czas w biegu.

 

 aqu rumia7   aqu rumia8

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych: Dziewczynki 8-9 lat (Monika Żbikowska - UKS Tri-Saucony Rumia), Chłopcy 8-9 lat (Bartosz Bonarowski z Wejherowa), Dziewczynki 10-11 lat (Wiktoria Saczko z UKS Mewa Władysławowo), Chłopcy 10-11 lat (Paweł Kuliński z Alice Swim Gdynia), Dziewczynki 12-13 lat (Julia Plackowska – MKS Delfin Malbork), Chłopcy 12-13 lat (Szymon Romaniec z Delfinu Gdynia), Młodziczki 14-15 lat (Karolina Jaworska z MTS Kwidzyń), Młodzicy 14-15 lat ( Wacław Kryszak z UKS Mewa Władysławowo), Juniorki młodsze 16-17 lat (Julia Goc z KTS Ironman Kwidzyń), juniorzy młodsi 16-17 lat (Mateusz Konopka z Delfinu Gdynia), juniorki 18-19 lat (Marta Łagownik- UKS Dwójka Morena Gdańsk), juniorzy 18-19 lat (Kacper Stępniak – UKS Tri-Saucony Rumia, młodzieżówki (20-23 lata) Daniela Kamińska z Sambora Tczew), młodzieżowcy 20-23 lata (Mateusz Rak z UKS Tri-Saucony Rumia ), Weteranki 40 lat i więcej (Joanna Kulas z Rumi), Weterani 40 lat i więcej( Jacek Lendzian z AKM Olsztyn)

 

aqu rumia9   aqu rumia10


Organizatorami zawodów pod patronatem Pani Elżbiety Rogali-Kończak, burmistrz Rumi i przy współpracy sponsora tytularnego - firmy Young Digital Planet byli Uczniowski Klub Sportowy Tri-Saucony Rumia przy współpracy MOSiR w Rumi. Zawody odbyły się dzięki środkom finansowym z Urzędu Miasta w Rumi, Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz sponsorom. Zawody wspomogli: sponsor tytularny Young Digital Planet oraz firmy: Baltic United, Bortexsport.pl, Twinstar, Sklepbiegowy.com, Mcdonald’s Rumia. Patronat medialny nad imprezą objął portal Akademia Triathlonu.

 

aqu rumia3   aqu rumia4

 

 

WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

 

I wyścig (Pływanie :100m + Bieg: 400m)

 

________________________________________

 

II wyścig (pływanie :200m + Bieg: 1km)

 

__________________________________________

 

III wyścig (Pływanie :400m + Bieg: 2km)

 

__________________________________________

 

IV wyścig (pływanie :600m + Bieg: 3km)

 

__________________________________________

 

V wyścig (pływanie :1000m + Bieg: 5km)

Opublikowane w Publicystyka

Zapraszamy na imprezę promującą triathlon, wychowanie przez sport, aktywny i zdrowy tryb życia. Zachęcamy do wzięcia udziały w zawodach nie tylko triathlonistów amatorów, nie tylko wyczynowców, ale także pływaków, biegaczy, kolarzy i wszystkich amatorów uprawiających sport i umiejących pływać. Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu. Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się na 5 dystansach (w pływaniu od 100m do 1000m i w biegu od 400m do 5km ), w 8 kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż ) i aż 18 klasyfikacjach. Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze. Serie ustalone będą wg zgłoszonych aktualnych czasów. Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Zawodnik (-czka) z najlepszym czasem z pływania pierwszy (-sza) wyruszy na trasę biegową. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie. Po zakończeniu części wodnej, rywalizacja rozpocznie się na dobre na stadionie lekkoatletycznym MOSiR Rumia, na którym przygotowano dla zawodników trasy o długości od 400 m do 5km, w zależności od zaawansowania i kategorii wiekowej.

 

stadion TRASA_2013

 

O godzinie 15:00 rozpocznie się najprzyjemniejsza część zawodów, czyli ceremonia dekoracji, podczas której najlepszym zawodnikom i zawodniczkom zostaną wręczone pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. Do rozdania będą aż 54 puchary, 54 bony na nagrody rzeczowe i dla wszystkich dyplomy ukończenia zawodów. 

 

rumia6

 

Zgłoszenia należy przesyłać na e-mail: [email protected]  lub na adres UKS Tri-Saucony Rumia ul. Tkacka 9, 84-230 Rumia. Szczegóły w regulaminie. 

 

Patronat medialny nad imprezą objęła Akademia Triathlonu. Wśród sponsorów i firm wspierających imprezę są: 

 

Sponsor tytularny:

Young Digital Planet - największy w Polsce twórca nowoczesnych zasobów edukacyjnych.

 

rumia1   


Instytucje współfinasujace:
- Miasto Rumia
- Starostwo Powiatowe w Wejherowie

 

rumia3   rumia4    

 

 

 

Firmy wspierające
- Bortexsport – Dystrybutor sprzętu sportowego
- Baltic United – Importer ryb mrożonych
- Twinstar Arkadiusz Jakubowski – Restauracje McDonald’s
- Sklepbiegowy.com – sklep z artkułami do biegania

 

     

sklep-biegowy-kolor    BORTEX   Baltic    MC

 


Ogranizatorzy i współorganizatorzy
- UKS Tri-Saucony Rumia
- MOSiR Rumia

rumia2rumia5

 

Regulamin zawodów 

 

Wyniki z lat:  2011  i   2012

 

 

 

 

 

Opublikowane w Wydarzenia

Ostatnia niedziela, 3 lutego okazała się bardzo szczęśliwa dla klubu UKS Tri-Saucony Rumia. Tego dnia miały miejsce dwa bardzo ważne wydarzenia sportowe dla zawodników klubu, którego Akademia Triathlonu jest opiekunem medialnym i z Waszą pomoca wspiera finansowo. (Przypominamy zasady programu stypendialnego). A w ostatnią niedzielę miały miejsce zawody pływackie Ligi Województwa Pomorskiego Dzieci 10-11 lat – I runda, zorganizowane przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawodnicy Trisaucony_Rumia – niestety jedynie męska część klubu - stratowali prawie we wszystkich konkurencjach. Wielu udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki, poprawiając swoje życiowe rekordy. Po pierwszej rundzie Wiktor Trylski został liderem w klasyfikacji generalnej w kategorii chłopców rocznik 2003. Sukces odnotowała również sztafeta klubowa chłopców, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji. Kolejna runda zawodów dopiero w kwietniu, tym razem w Chojnicach.

 

Kolejne wydarzenie, które miało miejsce to „GALA SPORTU – RUMIA 2012”. Kapituła Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Rumi za rok 2012, przyznała Wiktorowi Trylskiemu Wyróżnienie Specjalne dla Najlepiej Zapowiadającego się Sportowca Młodego Pokolenia. Jest to ogromny sukces tak młodego zawodnika, który bardzo ciężko pracuje, aby zrealizować swoje marzenie o wspaniałej karierze sportowca. Jest to również ogromne wyróżnienie dla trenera Sekcji Pływackiej UKS Tri - Saucony Rumia Marcina Malińskiego i jego pracy włożonej w sukces tego młodego zawodnika. Życzymy kolejnych.

 

UKS Tri-Saucony Rumia jest pierwszym klubem uczniowskim, któremu Akademia Triathlonu pomaga się rozwijać. Zobacz prezentację klubu i dołącz do naszego programu stypendialnego.

 

 

Opublikowane w Program Stypendialny

To było jedno z naszym marzeń już na początku tworzenia Akademii Triathlonu - wspierać rozwój młodych sportowców. Po roku naszej działalności możemy zrobić kolejny krok i obok popularyzacji triathlonu rozpocząć finansową oraz medialną pomoc dla triathlonistów. Od dziś w praktyce i bardzo wymiernie chcemy pomagać tym, którzy są na początku swojej przygody z tą dyscypliną. To w sporcie dzieci i młodzieży widzimy przyszłość polskiego triathlonu i chcemy Was zachęcić do współudziału w misji, którą właśnie rozpoczynamy. Wzorem Brytyjczyków, którzy kilka lat temu stworzyli program wspierania sportowców i wychowali doskonałych olimpijczyków, Akademia Triathlonu razem ze swoimi czytelnikami, chce pomóc w rozwoju młodych triathlonistów, którzy kiedyś będą walczyć o najwyższe miejsca na podium w zawodach światowej rangi. Od dziś rozpoczynamy pomoc finansową i opiekę medialną nad pierwszym triathlonowym klubem uczniowskim. Jest nim Uczniowski Klub Sportowy Tri-Saucony Rumia, który przedstawimy szerzej w osobnym artykule. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli pomagać również innym klubom lub poszczególnym zawodnikom z konkretnych klubów w Polsce.

 

Wsparcie finansowe będzie pochodziło przede wszystkim z programu sprzedażowego AT, w którym możecie nabyć sprzęt triathlonowy różnych producentów. Każdy towar, który zakupicie przez Akademię Triathlonu to realna pomoc na rozwój sportu dzieci i młodzieży, bowiem 4% z obrotu przeznaczamy na fundusz stypendialny. Zachęcamy Was do współudziału w finansowaniu rozwoju młodych triathlonistów. Jeżeli macie w planach zakup sprzętu sportowego, a jednocześnie chcecie tym samym wesprzeć młodych sportowców, to nasz program jest do tego doskonałym sposobem. O tym, na co i jak będą wydawane te pieniądze będziemy systematycznie informować na stronie Akademii Triathlonu. UKS Tri-Saucony Rumia ma obowiązek raportowania o wydatkowanych środkach z Funduszu Stypendialnego AT.

 

Przygotowania do uruchomienia programu trwały od kilku miesięcy i dziękujemy, że już na starcie są z nami tacy partnerzy jak: TRI-magic, Olimpius.pl, GIANT, Bortex Sport, 4action.pl, Makra Sport, Medical Sport, Timex, Centrum Biegowe ERGO - wszycy oferujący najwyższej jakości sprzęt sportowy znanych firm, a także usługi.

 

Poza wsparciem finansowym otaczamy klub opieką medialną, co oznacza nie tylko informowanie o sukcesach zawodników, ale również systematyczne artykuły na temat działalności klubu, a także personalną pomoc we wdrażaniu się w świat mediów, praktyczną naukę tego w jaki sposób w XXI wieku kształtują się relacje na linii sportowiec - media. Z pewnością taka wiedza przyda się zawodnikom w ich późniejszej, profesjonalnej karierze sportowej.

 

To dopiero pierwszy krok na drodze do wspierania rozwoju sportowego triathlonistów, których za kilka lat mamy nadzieję zobaczyć na ekranach telewizorów, jak walczą o najwyższe cele - być może dzięki Wam uda nam się wychować przyszłego Mistrza Olimpijskiego! O kolejnych przedsięwzięciach będziemy Was wkrótce informować, a teraz czas na prezentację pierwszego klubu uczniowskiego, który został objęty programem stypendialnym Akademii Triathlonu.

 

 

 

Uczniowski Klub Sportowy Tri-Saucony Rumia


image001


Został założony 28.02.2009r. Aktualnie zrzesza 83 członków głównie z terenu Rumi, Powiatu Wejherowskiego. Systematycznie na obiektach MOSiR w Rumi, na pobliskich drogach i lasach trenuje ponad 70 zawodniczek i zawodników. Pozostali to zawodnicy i zawodniczy z innych terenów Polski. W klubie działają prężnie dwie sekcje: triathlonu oraz pływania. Nieformalnie sekcja triathlonu działa już od 4 lat i może poszczycić się dużymi sukcesami sportowymi. Sekcja pływania powstała we wrześniu 2010 roku i aktualnie rozwija się bardzo dynamicznie. Obie sekcje mają licencje klubowe i zawodnicze odpowiednio w Polskim Związku Triathlonu i Polskim Związku Pływackim. Klub zatrudnia do ich prowadzenia trzech dyplomowanych trenerów, w tym byłego trenera kadry w triathlonie Piotra Nettera i olimpijczyka w pływaniu Marcina Malińskiego. Doraźną pomoc w realizacji treningu stanowią doświadczeni zawodnicy klubu min. Mateusz Rak, Maciej Kubiak, Marcin Sobczak czy Piotr Suchenia.

 

SUKCESY

W ciągu minionego czterolecia triathloniści Tri-Saucony Rumia zdobyli aż 33 medale rangi Mistrzostw Polski w triathlonie oraz jego odmianach aquathlonie i duathlonie. W roku 2012 klub wzbogacił się o 8 medali w zawodach rangi Mistrzostw Polski w triathlonie i aquathlonie, w tym aż o 6 złotych i dwa srebrne. W 2012 w najważniejszym wyścigu na Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim (1,5-40-10) mistrzem seniorów Polski został były zawodnik naszego klubu Sylwester Kuster, piąty był Mateusz Rak (zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski do 23 lat) a na ósmej pozycji uplasował się Maciej Kubiak. Wśród  kobiet nasza zawodniczka Zuzanna Ratkowska zajęła 6 miejsce w klasyfikacji open, a wcześniej na dystansie sprinterskim zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek.

 

 

Z sukcesów odniesionych przez członków UKS Tri-Saucony Rumia w 2012 roku warto wymienić udane starty na innych dystansach niż w klasycznym triathlonie. Młodzieżowiec Tomek Spaleniak na zawodach 1/2IM w Borównie zajął 2 miejsce (4:17:39), a miesiąc później w maratonie poznańskim uzyskał doskonałe 15 miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 2:34:48. Należący do grupy seniorów Piotr Suchenia po dobrym występie w maratonie w Tromso, w Norwegii (3 m w open 2:34:25) ustanowił nowy rekord klubu na dystansie 42,195 km uzyskując we Frankfurcie wynik 2:29:35.

 

NOMINACJE DO REPREZENTACJI POLSKI

W latach 2010-2012 sześcioro naszych zawodniczek i zawodników  oficjalnie reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w triathlonie i dutahlonie. W 2012 roku wystartowało czworo reprezentantów UKS Tri-Saucony Rumia, a byli to: Zuzanna Ratkowska, Sylwester Kuster, Mateusz Rak i Maciej Kubiak. Najlepsze miejsce na Mistrzostwach Świata zają Maciej Kubiak - 7 w duathlonie do lat 23 w 2011r.

 

Więcej o klubie i jego rozwoju przeczytacie w artykule "Tri-Saucony Rumia - prezentacja klubu". Tekst znajduje się w dziale Aktualności, w zakładce Program  Stypendialny AT. To właśnie tam będziemy informować o wszystkich przedsięwzięciach związanych z naszym programem. Jeżeli macie swoje pomysły na wsparcie młodych zawodników i chcecie w jakiś sposób właczyć się w ten projekt piszcie na adres: [email protected]

 

Dziękuję wszystkim, którzy na tym etapie przyłączyli się do nas i zapraszam do współpracy oraz korzystania z Akademii Triathlonu.

Łukasz Grass

Redaktor Naczelny

Opublikowane w Program Stypendialny

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test