brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: Tomasz Szala

Reprezentacja Polski w triathlonie przez ostatnie dwa tygodnie zaliczyła wiele zagranicznych startów na krótkich dystansach. Były Mistrzostwa Europy U23, Mistrzostwa Europy w Cross Triathlonie i Cross Duathlonie, Puchary Europy Seniorów i Juniorów oraz niemiecka liga triathlonu Bundesliga. Wśród Elity nie zdobyliśmy żadnego podium ale podczas Târgu Mures ETU Cross Triathlon European Championships zawodnik Age Group w kategorii M55-59 Armand Surwiło zajął 2 miejsce. Warto też zauważyć, że junior Kamil Damentka podczas PE Taborze osiągnął najszybszy czas biegu wśród wszystkich zawodników 15:08 na 5 km.

 

2017 Velence ETU U23 Triathlon European Championships


Na kilka dni przed startem w Mistrzostwach Europy U23 Miłosz Sowiński miał wypadek rowerowy. Zderzył się z wyjeżdżającym autem. Na całe szczęście skończyło się na kilku siniakach. Jedynie pękła rama rowerowa i nadaje się do wyrzucenia.
Początkowo zawody miały odbyć się na dystansie olimpijskim, jednak delegat techniczny ze względu na panujące upały podjął decyzję o skróceniu dystansu do sprintu.

 

Miłosz Sowiński tak komentuje swój start:
“Moje pierwsze Mistrzostwa Europy U23
i 20 m-ce. Tydzień przedstartowy nie był idealny, trochę stresu i lekka niepewność. Sam wyścig był gorący, szybki i niebezpieczny. 30C w wodzie i 40C w powietrzu. Kręta i pofalowana trasa rowerowa i średnia 40 km/h. Bieg w piekarniku do odcięcia. Taki był wyścig w Węgierskim Velence. Jest niedosyt i gotowość do Mistrzostw Polski w Chodzieży. Wyścig już w najbliższą niedzielę.
Grupa Europa Trek Bicycle Fundacja NON IRON Bontrager Garmin Polska Martombike Nike+ Run Club Sailfish Veloart PowerBar Butik Optique”
Facebook Miłosz Sowiński

 

Mistrzostwa Europy U23 Miłosz Sowiński biegnie.jpg

Fot. FB Miłosz Sowiński

 

Wyniki mężczyzn, zawody ukończyło 50 zawodników:
1 Bence Bicsák HUN 00:55:54
2. Sylvain Fridelance SUI 00:56:18
3. Márk Dévay HUN 00:56:29

 

20. Milosz Sowinski 00:58:12
30. Kacper Stępniak 00:59:34
42. Jacek Krawczyk 01:01:44

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_velence_etu_u23_triathlon_european_championships/309392

 

Wyniki kobiet, zawody ukończyło 33 zawodniczki:
1 Georgia Taylor-Brown GBR 01:01:55
2. Zsanett Bragmayer HUN 01:02:14
3. Sian Rainsley GBR 01:02:42

 

20. Paulina Klimas 01:07:03

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_velence_etu_u23_triathlon_european_championships/309393

 2017 Malmö ETU Sprint Triathlon European Cup


W Szwecji na dystansie sprinterskim odbył się Puchar Europy.

 

Komentarz postartowy Michała Oliwy:
“Kolejny spontaniczny wyjazd na Puchar Europy, tym razem w szwedzkim Malmö kończę na 23 miejscu
Po pływaniu zameldowałem się na 3 miejscu, w tym roku odpuściłem trochę z wychodzeniem z wody na pierwszej pozycji. Wolna strefa zmian nie pozwoliła mi jednak odjechać w pierwszej grupie.
Podczas roweru panował bardzo mocny wiatr i często grupy się rozrywały. Kończyło się to bardzo mocnymi skokami, co kosztowało wiele energii. Na ostatniej pętli moja duża druga grupa połączyła się z liderami wyścigu.

Na bieg zszedłem bardzo zmęczony, jednak po pierwszej z trzech pętli doszedłem do siebie i zacząłem się powoli rozkręcać, wyprzedzając kilku zawodników.
Fajnie było znowu stanąć na starcie Pucharu Europy i ścigać się z bardzo dobrymi zawodnikami.
Kolejny start - Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim w Chodzieży

HUUB Polska Enervit Polska 64-sto Leszno SCOTT Sports Polska”
Facebook Michał Oliwa - Triathlete

PE Malmo Michał Oliwa.jpg

Fot. FB Michał Oliwa Triathlete

 

Wyniki mężczyzn, zawody ukończyło 51 zawodników:
1 Marten Van Riel BEL 00:53:46
2. Constantine Doherty IRL 00:53:55
3. Pedro Palma POR 00:54:02

 

23. Michał Oliwa 00:55:19
37. Kamil Damentka 00:56:32

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_malmoe_etu_sprint_triathlon_european_cup/309396

 


 

Bundesliga Tübingen


Trzeci przystanek w Bundeslidze trafił do miejscowości Tübingen. Tym razem startował tylko jeden nasz reprezentant Tomasz Marcinek. Tomasz był najszybszym zawodnikiem w swojej drużynie.

 

Relacja Tomasza Marcinka:
“Dziś startowałem kolejny raz w Bundeslidze w Tubingen. Od początku było dobrze. Pływanie najlepsze jak dotąd w Lidze. Od początku roweru pierwsza grupa. Początkowo 20-30 osobowa a po 8 km było nas z 60 zawodników. Trasa kolarska bardzo niebezpieczna musieliśmy się zmieścić w niektórych momentach na jednym pasie 2,5 m. Trasa liczyła 5 rund. Dziś jechałem w peletonie i to był lekki błąd bo brakło miejsca żeby się przecisnąć pod koniec. Tym bardziej, że pachołki dziś latały w powietrzu i trzeba było uważać. Strefa T2 słaba w moim wykonaniu, na biegu leciałem ile się dało i na jednym ze zbiegów już na dywanie zawodnik przypadkowo mnie podchaczył, a ja z całym impetem upadłem na ziemię. Po chwili wstałem i biegłem dalej. Mam 5 obdartych i obitych punktów (bark, łokieć, biodro, kolano i kostka). Trochę spuchło. Ostatecznie skończyłem na 42 miejscu, wiadomo liczyłem na więcej. Lecz jakie to ma znaczenie co ja bym chciał. Bundesliga pokazuje, że grupy po pływaniu zazwyczaj się zjeżdżają i robią się potężne i trzeba naprawdę szybko biegać. Tu 15:00-15:10 / 5 km na sucho nic nie daje. Sezon jeszcze długi ale wiem, że muszę się z trenerem nastawić na bieganie w okolicy 14:40 na stadionie na przyszły rok. Wierzę, że bez koksu też się da to zrobić, tylko muszę w końcu poświęcić dużo pod kątem biegania. Progres na biegu zrobiłem w 1,5 roku ponad minutę przy objętości 50-60 km w tygodniu więc wiem, że rezerwy są. Nie tracąc pływania i wzmacniając rower. Można zacząć udawać mistrza lub się nim stać. Starty komercyjne mnie nie interesują w ogóle, bo tu na sprincie trzeba się pokazać i ciężko pracować. Pozdro T.M.”
Facebook Tomasz Marcinek TRI

Bundesliga Tubingen Tomsz Marcinek.jpg

Fot. Tomasz Marcinek TRI

 

Wyniki mężczyzn, zawody ukończyło 76 zawodników:
1 Felix Duchampt FRA ROWE Triathlon 0:57:16
2. Valentin Wernz GER Schunk Team TV Mengen 0:57:24
3. Lazlo Tarnai HUN PV-Triathlon Witten 0:57:25

 

42. Tomasz Marcinek, Neckarsulmer Sport-Union Triathlon 0:59:00


Klasyfikacja drużyn po 3 etapach:

1 EJOT Team TV Buschhütten 60 pkt.
2. KiologIQ Team Saar 55 pkt.
3. ROWE Triathlon 54 pkt.
4. Triathlon Potsdam 53 pkt. - drużyna Michała Oliwy

 

13. Neckarsulmer Sport-Union Triathlon 24 pkt. - drużyna Tomasza Marcinka

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlonbundesliga.de/a/dateien/meisterschaften/Triathlon%20Bundesliga/2017/T%C3%BCbingen/BLD_Einzel.pdf

 


 

2017 Istanbul ETU Triathlon European Cup


Kolejny Puchar Europy tym razem na dystansie olimpijskim. Na zawody udał się jedynie Sylwester Kuster. Poniżej jego relacja z wyścigu.

 

“Hello,
Kolejny Puchar tym razem w Turcji i 14 msc. Niestety pechowe ale po kolei.
Z wody wyszedłem przeciętnie. Na wybiegu miałem około 20 sek straty do końcówki pierwszej grupy. Mocno goniłem na rowerze i już dojeżdżałem razem z 2 innymi zawodnikami gdy po wejściu w zakręt najechałem na białą farbę i się przewróciłem.
Finalnie chłopaki z którymi jechałem dojechali i zajęli bardzo dobre miejsca ja zanim się zebrałem wyprostowałem kiere i poluzowałem szczęki hamulcowe – musiałem już cisnąć na solo. Rower odpukać cały – moje ciało zamortyzowało jego upadek.
Muszę powiedzieć że stroje Huuba są bardzo wytrzymałe mój tyłek się rozerwał a strój w ogóle.
Domyślacie się jak się czułem. Grupy mi pouciekały i została jazda solo a potem z zawodnikami którzy mieli gorszy dzień i źle się czuli.
Na biegu szło ciężko ale chyba bardziej z uwagi że noga dawała się we znaki po wywrotce. Chociaż nie pamiętam kiedy ostatnio robiłem olimpijkę w 36 stopniach.
Pamiętacie sytuacje z Jonathanem Brownlee z zeszłego roku - no to dzisiaj widziałem gorszą, wiele osób poschodziło na upale - ale jeden chłopak był tak uparty, że szedł już na czworaka do tego kierunki mu się myliły.
Zatrzymałem się żeby zobaczyć czy wszystko OK ale zaraz wzięto go do karetki, pierwszy raz widziałem taką sytuację na własne oczy.
Podsumował bym ten start – Historia lubi się powtarzać, dwa lata temu taki sam układ 2 puchary pod rząd jeden w Tisza potem Turcja i drugi raz w Turcji się wywracam tym razem jednak z mojej winy.
Oczywiście chociaż w głowie miałem wizję, że już wszystko zaprzepaszczone. Nie było opcji żebym zszedł. Nigdy nie byłem zawodnikiem, który jak mu nie idzie, wie, że przegra z słabszymi od siebie na co dzień zawodnikami to schodzi z trasy.
Przegrywałem w różnych sytuacjach z ludźmi których nigdy wcześniej na oczy nie widziałem i zdarzało się że walczyłem o samo ukończenie – jak i w życiu tak i w sporcie miękką „fają” nie jestem!
Piona
Facebook Sylwester Kuster

Sylwester Kuster PŚ Turcja.jpg

Fot. FB Sylwester Kuster

 

Wyniki mężczyzn, ukończyło 18 zawodników:

1 Andrey Bryukhankov RUS 01:52:42
2. Dmytro Malyar UKR 01:53:45
3. Anton Kozlov RUS 01:54:08

 

14. Sylwester Kuster 02:00:55
Link do wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_istanbul_etu_triathlon_european_cup/314929

 


 

2017 Târgu Mures ETU Cross Triathlon European Championships


Mistrzostwa Europy ETU w Cross Triathlonie to triathlon i duathlon seniorów i juniorów oraz zawody Age Group. W Elicie startowali Sylwester Swat i Tomasz Szala. Natomiast junior Dominik Dańkowski startował dzień po dniu w cross duathlonie i cross triathlonie.

 

Tomasz Szala opowiada o swoim starcie:

“Start w Mistrzostwach Europy w Crosstriathlonie nie do końca po mojej myśli. Pływanie petarda, pomimo kary za nieobecność na briefingu w postaci niekorzystnego miejsca startowego (trasa na poczatku miala zakręt w prawo, a ja stałem po lewej i musiałem ten zakręt wykonać po zewnętrznej mając do niego wieksza odleglosc niż zawodnicy stojący po prawej), cały czas przebijałem się do przodu i z wody wyszedłem na 6 pozycji ze stratą ~30s do pierwszego. Na rowerze brak obycia z góralem i przejechane tylko 1 okrążenie trasy pożyczonym rowerem sprawiły, że totalnie się trzepałem, hamując przed każdym zakrętem i tracąc cenne sekundy. Kolejni zawodnicy mijali mnie jak przysłowiowy wóz z łajnem. Bieg to też inna bajka niż to co robię na treningach. Ostry zbieg na którym łapała mnie kolka i mega stromy podbieg na którym moje tempo wynosiło 9'50"/km, nie wiem czy nie lepiej było by maszerować pod tą górkę. Zdecydowanie nie byłem na to gotowy. Cały wyjazd jak najbardziej był dla mnie cennym doświadczeniem. Być może jeszcze kiedyś uda mi się wystartować w tego typu imprezie.
PS. Z ciekawych historii oprócz tego, że rower otrzymałem wieczór przed startem i nie dotarłem na briefing to miałem strój w kolorach reprezentacji Włoch. Dzięki temu otrzymywałem spory doping oraz informacje o stratach w języku włoskim, dopiero po chwili krzyczący się dziwili "esso polacco?????"
#armeximdevelopment #uvex #polarPL #odmladzaniestawow #intercars #HSG/TSG/ROTOR #KGHM Metraco #arenapolska #rotor”
Facebook Tomasz Szala

 

Tomasz Szala Crosstriathlon ME.jpg

Fot. FB Tomasz Szala

Wyniki mężczyzn, zawody ukończyło 35 zawodników
1 Marcello Ugazio ITA 01:44:09
2. Arthur Serrieres FRA 01:45:20
3. Jan Kubicek CZE 01:45:20

 

11. Sylwester Swat 01:50:30
22. Tomasz Szala 01:55:05

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_targu_mures_etu_cross_triathlon_european_championships/309339

 

Komentarz Dominika Dańkowskiego:

 

“28 zawodników z 10 krajów: na półmetku pływania 7m, na wyjściu z wody 11m. Po rowerze 3 POZYCJA! W połowie biegu 4 pozycja! Wtedy zaczął się morderczy podbieg, na którym wyszedł brak biegania w górach. Nogi zaczęły odmawiać posłuszeństwa i trzeba było zwolnić. Wtedy zaatakowało 4 zawodników, którzy nie startowali 2 dni wcześniej w duathlonie, więc teoretycznie byli trochę świeżsi.

Na mecie, bardzo dobra 8 pozycja i tylko 23s straty do 4 miejsca! na Mistrzostwach Europy w Cross Triathlonie Juniorów!

Był to start jako junior młodszy w kat. juniorów (zawodnicy do 2 lat starsi) podczas Transilvania European Cross Festival.

#weRIDEforREAL by #DDracer powered by SportStore.pl OUTLET Mitutoyo AZS Wratislavia”
Facebook Dominik Dańkowski

 

Dominik Dańkowski CrossTriathlon.jpg

Fot. FB Dominik Dańkowski


Wyniki juniorów, zawody ukończyło 26 zawodników:

1. Filippo Pradella ITA 01:01:23
2. Miquel Valls Alemany ESP 01:01:48
3. Miquel Riusech ESP 01:03:18

 

8. Dominik Dańkowski 01:05:00

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_targu_mures_etu_cross_triathlon_european_championships/309344


Wyniki Age Group Mistrzostw Europy w Cross Triathlonie:
M20-24
5. Miłosz Czechowicz 2:07:13

M35-39
14. Krzysztof Kowalski 2:35:18

M55-59
2. Armand Surwiło 2:14:48 

2017 Târgu Mures ETU Cross Duathlon European Championships


Mistrzostwa Europy w Cross Duathlonie na dystansie Bieg 3,1 km - Rower 10 km - Bieg 1,5 km. W zawodach wziął udział jedynie Dominik Dańskowski.

 

Wyniki juniorów, zawody ukończyło 19 osób:

1. Miquel Riusech ESP 00:49:23
2. Filippo Pradella ITA 00:50:39
3. Luca Patris ITA 00:50:45

 

10. Dominik Dańkowski 00:53:27

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_targu_mures_etu_cross_duathlon_european_championships/309310 

2017 Tabor ETU Triathlon Junior European Cup

W Czechach na Pucharze Europy Juniorów najlepiej wypadł Kamil Damentka zajmując siódme miejsce. Kamil osiągnął najszybszy czas biegu wśród wszystkich zawodników 15:08 na 5 km. 


Tabor Kamil Damentka.jpg

Fot. FB Elemental Tri Team


Wyniki juniorów, zawody ukończyło 68 zawodników:

1 Matevž Planko SLO 00:57:22
2. Lukas Gstaltner AUT 00:57:24
3. Federico Spinazzé ITA 00:57:27

 

7. Kamil Damentka 00:58:53
42. Jakub Kowalski 01:02:13
55.Daniel Juszkowiec 01:03:55


Link do pełnych wyników: 

http://www.triathlon.org/results/result/2017_tabor_etu_triathlon_junior_european_cup/309378

 

Wyniki juniorek, zawody ukończyło 37 zawodniczek::

1 Valentina Riasova RUS 01:04:49
2. Iveta Fairaislova CZE 01:05:07
3. Tania Molinari ITA 01:05:18

 

17. Magdalena Sudak 01:08:03


Link do pełnych wyników: 

http://www.triathlon.org/results/result/2017_tabor_etu_triathlon_junior_european_cup/309379

Opublikowane w Wydarzenia

Debiutanckie zawody triathlonowe o randze mistrzowskiej The Championship organizowane przez Challenge Family przeszły do historii. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że The Championship chcąc odróżnić się od Ironmana miało nieco odmienną koncepcję rekrutacji zawodników. Organizator zaprosił na start pierwszą szóstkę najlepszych kobiet i mężczyzn z Igrzysk Olimpijskich, World Triathlon Series, Ironman 70.3, Ironman Hawaii. Oprócz tego na zawodach z serii Challenge Family zawodnicy PRO mogli także zdobywać przepustki na te zawody. Oczywiście istniało ryzyko, że triathloniści nie będą zainteresowani udziałem w zawodach. Jednak wysoka pula nagród 150.000 Euro oraz nowość w przepisach dotyczących draftingu, czyli 20 metrów odstępu między zawodnikami poruszającymi się na rowerach, przyciągnęła światowej klasy triathlonistów. Można powiedzieć, że na chwilę obecną na dystansie połowy ironmana 1.9 km-90 km- 21,2 km mamy sytuację podobną do tytułów mistrzowskich federacji bokserskich. Z jednej strony Ironman 70.3, a z drugiej The Championship.

 

TheChampionship Alistair Brownlee 1.jpg

Na zdjęciu Alistair Brownlee. Fot. Facebook Challenge Family


Wysoka temperatura w Samorin z pewnością nie była sprzymierzeńcem triathlonistów. Najciekawszym pojedynkiem tego dnia był rewanż pomiędzy Alistairem Brownlee (GBR), Lionelem Sandersem (CAD) i Sebastianem Kienle (DEU). Ci sami zawodnicy startowali cztery tygodnie temu w Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman 70.3 St. George. Jako pierwszy z wody wyszedł bez zaskoczenia Richard Varga (SVK), Alistair Brownlee miał nie dużą stratę do kolegi, z którym często trenuje. Na rowerze Alistair szybko wyszedł na prowadzenie i prowadził do samej strefy zmian T2, zachowując przy tym 40 sekund przewagi. Cała akcja rozgrywała się za plecami brytyjskiego triathlonisty. Lionel Sanders i Sebastian Kienle jednakowo pływają, lecz znacznie gorzej od reszty rywali. Michael Raelert (DEU) i Andreas Dreitz (DEU), którzy pilnowali swoich pozycji za Alistairem Brownlee zostali wyprzedzeni przez tych dwóch triathlonistów w okolicy 65 kilometra. Czas roweru Lionela i Sebastiana to 1:56:04. Jak podaje firma dokonująca pomiaru zawodnicy przejechali dystans 90 km ze średnią prędkością 46,53 km/h. Jeśli trasa była dokładnie zmierzona, czas i prędkość przejazdu są powalające. Na biegu temperatura powietrza w cieniu poszybowała już powyżej 30 stopni. Alistair Brownlee, który wybiegł jako pierwszy na trasę biegową odczuł to bardzo mocno. Jedyne na co było go stać, to trucht przez kilka kilometrów. Kiedy uznał, że to nie ma sensu, poddał się i zszedł z trasy. Za to Lionel Sander i Sebastian Kienle biegli jak nakręceni. Ramię w ramię przez ¾ półmaratonu. Trasa pomimo, że płaska nie była lekka, ponieważ biegło się po różnych nawierzchniach od piasku, przez trawę, po asfalt. Sebastian trochę obawiał się właśnie tej nawierzchni, natomiast Lionel w młodości biegał przełaje. Na pięć kilometrów przed metą Kanadyjczyk odstawił Sebastiana i zwyciężył jako pierwszy zawody The Championship z czasem 3:40:03. W konferencji po zawodach Lionel przyznał, że w trakcie wyścigu było około pięć sytuacji kiedy miał kryzys i myślał, że wygra Sebastian Kienle. Było to widoczne podczas transmisji jak na biegu zawodnicy zmieniali się na prowadzeniu. Trzeci na mecie to Michael Raelert. Utalentowany sprinter Richard Murray (RSA) w Samorin zadebiutował na dystansie połowy ironmana. Zajął wysokie 5 miejsce zatrzymując zegar z czasem 3:50:22.


W Słowacji mieliśmy całkiem sporą reprezentację Polski. Łącznie 32 Polaków ukończyło The Championship w tym dwóch zawodowców. Paulina Kotfica zajęła 11 miejsce wśród kobiet PRO, a Tomasz Szala był 16. Kacper Adam i Daria Radczuk nie ukończyli zawodów. W kategoriach wiekowych najwyżej uplasowała się Izabela Sobańska. Wygrała swoją kategorię W18-24. Na trzecim miejscu podium w kategorii M50-54 stanął Jacek Gardener. U Leszka Dacewicza w kategorii M75-79 widnieje miejsce nr 1, lecz Leszek był jedynym uczestnikiem w swojej kategorii. Najszybszy czas ze wszystkich polskich Age Grouperów uzyskał Łukasz Szemelowski 4:32:39.

 

TheChampionship Paulina Kotfica 1.jpg

Na zdjęciu Paulina Kotfica. Fot. Szymon Gruchalski GVT BMC

 

 


Aktualizacja 06.06.2017 r.

 

The Championship to także sztafety na dystansie połowy ironman 1,9-90-21,1. Tutaj możemy pochawlić się świetnym występem trzech polkich ekip. Na 19 sztafet, które ukończyły rywalizację zwyciężyli Polacy w składzie: Jan Pietrzak, Sławomir Spławski, Piotr Myślak. Ich czas to 4:04:32. Sztafeta kobiet zajęła drugie miejsce w składzie: Natalia Myślicka, Agnieszka Stankiewicz, Katarzyna Lipiec-Sidor. Kolejną kategorią, którą także obstawiliśmy były sztafety mix. Tutaj ekipa: Mateusz Półrola, Przemysław Lasoń i Michalina Wardęga zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

 

Wyniki mężczyzn PRO


1. Lionel Sanders (CAN) 3:40:03
2. Sebastian Kienle (GER) 3:41:46
3. Michael Raelert (GER) 3:45:34
4. Andreas Dreitz (GER) 3:47:17
5. Richard Murray (RSA) 3:50:22

16. Tomasz Szala (POL) 4:06:22
DNF Kacper Adam

Wyniki kobiet PRO


1. Lucy Charles (GBR) 4:13:59
2. Annabel Luxford (AUS) 4:14:33
3. Heather Wurtele (CAN) 4:15:36
4. Rachel Klamer (NED) 4:17:19
5. Ellie Salthouse (AUS) 4:20:49

11. Paulina Kotfica (POL) 4:29:50
DNF Daria Radczuk

Mężczyźni Age Group


M25-29
34. Adam Rajczyba 6:04:47
35. Dorian Duda 6:09:05

M30-34
16. Karol Pruchniewski 4:40:21
20. Jarosław Kocur 4:45:21

M35-39
12. Łukasz Szemelowski 4:32:39 (najszybszy czas polskiego amatora)
18. Piotr Kurek 4:36:14
27. Marcin Punpur 4:46:47

M40-44
19. Piotr Szefer 4:47:48
31. Łukasz Andrzejewski 5:04:18
DNF Dariusz Dąbrowski

M50-54
3. Jacek Gardener 4:35:22
11. Jacek Hańczyk 4:53:42
27. Dariusz Bielenis 5:32:18

M55-59
5. Arkadiusz Cichecki 5:04:09
18. Andrzej Lewandowski 5:28:52
26. Tomasz Kacymirow 5:55:20
27. Jan Litwin 5:57:53

M60-64
15. Wiesław Wepa 7:15:14

M65-69
8. Markus Fajer 7:08:26
DNF Czesław Mączyński

M75-79
1. Leszek Dacewicz 6:42:57 (jedyny w kategorii)

Kobiety Age Group


W18-24
1. Izabela Sobańska 4:53:38

W25-29
8. Joanna Krawiec 5:12:02

W30-34
9. Karolina Leśniak 5:10:22
13. Ewelina Nowak 5:16:16
16. Kornelia Kozłowska 5:20:51
31. Marta Frąckowiak 6:36:38

W35-39
8. Justyna Tarnowska 5:11:07
9. Magdalena Warzybok 5:11:52
14. Agata Prosińska 5:30:31
DNF Magdalena Dunaj

W50-54
17. Małgorzata Rajczyba 5:59:59

W55-59
5. Grażyna Popiel 6:09:22

 

Sztafety


Sztefety męskie

1. Jan Pietrzak, Sławomir Spławski, Piotr Myślak - 4:04:32

 

Sztafety żeńskie

2. Natalia Myślicka, Agnieszka Stankiewicz, Katarzyna Lipiec-Sidor - 5:28:42

 

Sztefety mix

2. Mateusz Półrola, Przemysław Lasoń i Michalina Wardęga - 4:28:24


Opublikowane w Wydarzenia
środa, 24 sierpnia 2016 15:33

Tomasz Szala na podium w Challenge Samorin

W miniony weekend swoją premierę miały zawody Challenge Samorin w Słowacji. Zwyciężył Holender Evert Scheltinga, a wśród kobiet Helle Frederiksen z Danii. Tomasz Szala wywalczył trzecie miejsce z czasem 4:00:28. Zabrakło jemu 34 sekundy do drugiego zawodnika Matthias Knossalla (GER). W kategorii PRO mężczyzn startował także Kacper Adam, który ukończył zawody na 12 miejscu.

Ewa Bugdoł i Maria Cześnik uplasowały się tuż za podium, zajęły kolejno 4 i 5 miejsce. Ewa miała 15:31 starty do pierwszej zawodniczki, a Maria 19:44.
Miejsca i czasy Polaków w kategorii PRO:
Tomasz Szala 3 miejsce - 4:00:28
Kacper Adam 12 miejsce - 4:12:08

Ewa Bugdoł 4 miejsce - 4:33:44
Maria Cześnik 5 miejsce - 4:37:58

 

Były to zawody testowe przed przyszłorocznymi mistrzostwami Challenge na tym samym dystansie ½ ironman, które mają się odbyć 3 czerwca 2017. Będzie to nowa impreza równoległa do innych imprez mistrzowskich. Challenge chce zaprosić do wyścigu pięciu najlepszych zawodników z igrzysk w Rio* oraz po trzech z następujących imprez: 2016 World Triathlon Series (brany będzie pod uwagę końcowy ranking), 2016 ITU Long Distance Championship, 2016 Ironman World Championship, 2016 Ironman 70.3 World Championship. Oczywiście nie wszyscy muszą przyjąć zaproszenie, tym bardziej, że musieliby wystartować w dowolnie wybranych zawodach Challenge Family jeszcze przed mistrzostwami 3 czerwca 2017.

Amatorzy startujący w kategoriach wiekowych chcąc zdobyć kwalifikację muszą wystartować w serii Challenge Family i znaleźć się na mecie w pierwszej szóstce swojej kategorii.

 

TomaszSzalaNaPodiumChallengeSamorin1

 

Zawody odbywają się w nowo wybudowanym centrum sportowym x-bionic®, które kosztowało 300 mln euro. W Samorin można trenować 27 dyscyplin olimpijskich w tym oczywiście triathlon. Powierzchnia oddana pod infrastrukturę sportową to milion metrów kwadratowych. Centrum usytuowane jest bezpośrednio nad Dunajem. Rzeka w tym miejscu ma spokojny łuk długości 3km, gdzie można uprawiać wioślarstwo. Tam właśnie zostanie rozegrany etap pływacki mistrzostw The Championship 2017. Rowerem można jechać około 50 kilometrów wzdłuż Dunaju, nie przecinając żadnego skrzyżowania.

 

*Pierwsza piątka z igrzysk w Rio, która będzie zapraszana na mistrzostwa The Championship 2017
Mężczyźni:
1. Alistar Brownlee (GBR)
2. Jonathan Brownlee (GBR)
3. Henri Schoeman (RSA)
4. Richard Murray (RSA)
5. Jao Pereira (POR)
Kobiety:
Gwen Jorgensen (USA)
2. Nicola Spirig (SUI)
3. Vicky Holland (GBR)
4. Nin Stanford (GBR)
5. Barbara Riveros (CHI)

Opublikowane w Wydarzenia

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test